Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δοκιμάσω ... πες μου ποια θες

 

1.settings>connections>browser connection

2.settings>conections>wifi Εκει θα επιλεξεις την συνδεση που εχεις κανει χωρις να είναι ενεργοποιημένο το wifi και όταν το επιλέξεις θα ανοίξει ένα νέο μενού,αυτό θέλω.

3.οπερα>settings>conections

 

περιμένω αυτα τα 3 screenshoot

αν δεν μπορείς τότε θα σου δείξω εγώ screenshot πως είναι τα δικά μου να κάνεις τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις παρειγγειλα μια θηκη απο ebay πρωτη φορα ξερει καποιοσ ποια ειναι η διαδικασια μεχρι να την παραλαβω(ερχεται κουριερ σπιτι με ειδοποιουν πληρωνω τον κουριερ για μεταφορα)εαν καποιοσ γνωριζει παρακαλω ας απαντηση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δε δουλευει; Δεν το βλεπεις στην αρχικη οθονη;

 

ΜΟυ βγάζει Error στην εγκατάσταση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν DuAl_SuN δες και κανε τα ίδια.

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen02-3.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen03-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen04-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen05-1.jpg

 

 

περιμένω τα νέα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν DuAl_SuN δες και κανε τα ίδια.

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen02-3.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen03-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen04-2.jpg

 

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen05-1.jpg

 

 

περιμένω τα νέα

 

Thanks mate :) το έφτιαξα έτσι ... θα δοκιμάσω σε λίγο .... άσχετο ... 4 ώρες και 20 λεπτά και ακόμα είναι κόκκινο το λαμπάκι .. να ανησυχίσω ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Thanks mate :) το έφτιαξα έτσι ... θα δοκιμάσω σε λίγο .... άσχετο ... 4 ώρες και 20 λεπτά και ακόμα είναι κόκκινο το λαμπάκι .. να ανησυχίσω ?

 

οχι ρεσυ τι να ανησυχείς,δοκίμασε να μπεις στο νετ να δω αν φταίει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Thanks mate :) το έφτιαξα έτσι ... θα δοκιμάσω σε λίγο .... άσχετο ... 4 ώρες και 20 λεπτά και ακόμα είναι κόκκινο το λαμπάκι .. να ανησυχίσω ?

 

Αν το φορτιζεις απο το πισι, τοτε θελει λιγη ωρα παραπανω...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτιζεις απο το πισι, τοτε θελει λιγη ωρα παραπανω...

 

οχι από ρεύμα ... απλά είναι ανοιχτό. μόλις πρασίνισε :P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

οχι από ρεύμα ... απλά είναι ανοιχτό. μόλις πρασίνισε :P

 

Απο τις 5:45 το έβαλα στο ρέυμα (20%) και μόλις φόρτισε.. :p

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

μολις παρειγγειλα μια θηκη απο ebay πρωτη φορα ξερει καποιοσ ποια ειναι η διαδικασια μεχρι να την παραλαβω(ερχεται κουριερ σπιτι με ειδοποιουν πληρωνω τον κουριερ για μεταφορα)εαν καποιοσ γνωριζει παρακαλω ας απαντηση ευχαριστω

 

 

Οχι πως έχω κάνει και πολλές αγορές... αλλα νομίζω οτι ή θα πας εσύ στο ταχυδρομείο να το παραλάβεις (ως συστημένο, δεν θα πληρώσεις) ή θα έρθει σπίτι σου κανονικα με ταχυδρόμο… (Δες λίγο εκεί στο “Shipping costs:” απο κάτω πώς θα σου το στείλει)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω το εξης πρόβλημα. Χθες μπορούσα να στειλω απο το Pc στο omnia οποιο αρχειο ηθελα. Σημερα αρνειται να συνεργαστει, παρότι στην ανιχνευση βρίσκει το ενα το αλλο. Δεν εχω πειράξει τις ρυθμίσεις. Υπάρχει καποια ιδεα για λυση του προβλήματος. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να στιλω τα προγραμματα απο το omnia all you need στο τηλεφωνο. τι κανω λαθος; πωσ πρεπει να τα στειλω; δε μου εχει επιλογη να το στηλω με bluetooth, ουτε με copy-paste.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να στιλω τα προγραμματα απο το omnia all you need στο τηλεφωνο. τι κανω λαθος; πωσ πρεπει να τα στειλω; δε μου εχει επιλογη να το στηλω με bluetooth, ουτε με copy-paste.

 

σύνδεσε το omnia με το pc σου και όταν συγχρονίσει τότε βάλε τα στην my storage

Link to comment
Share on other sites

εχοντας το omnia μια μερα εχω δει τα εξης

-το σημα του τηλεφωνου καμπανα οταν εχει καλο σημα αλλα οταν δεν υπαρχει καλο σημα στην περιοχη τοτε ειναι ασταθες το σημα του(μου διεκοψε μια κληση)

-το ηχειο επειδη ειναι στην επανω μερια δεν κρυβεται οταν τοχεις επανω στο τραπεζι και ο ηχος του ειναι καλος

-gps προβληματικο (αργει 3-5 λεπτα να βρει σημα ,για 5-6 δορυφορους μιλαμε,μετα το βρισκει μια χαρα αλλα ετσι και κανεις επανεκινηση παλι τα ιδια

-δουλευουν destinator 7,tomtom 7,igo8 ολα μια χαρα και μαλιστα χωρις χρηση επιπλεον προγραμματων(gpsgate,splitter)

-αν απενεργοποιησω το 3g τοτε δεν μου δειχνει το g(gprs) αλλα x (gsm)

-η οθονη αφης ειναι τρομερη(ανταποκρινεται τελεια)

Link to comment
Share on other sites

σύνδεσε το omnia με το pc σου και όταν συγχρονίσει τότε βάλε τα στην my storage

 

προσπαθω αλλα παλι δεν εμφανιζεται στο my storage.:worry:

Link to comment
Share on other sites

-gps προβληματικο (αργει 3-5 λεπτα να βρει σημα ,για 5-6 δορυφορους μιλαμε,μετα το βρισκει μια χαρα αλλα ετσι και κανεις επανεκινηση παλι τα ιδια

 

Και ενα κανονικο gps να παρεις, θελει καποια ωρα μεχρι να σε βρουν οι δορυφοροι...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

σου δούλεψε ,όλα οκ ?

 

:thanks: ..κάνει copy απο pc σε Ομνια me 400 kB/s :D (πάει και το Καλώδιο σύνδεσης στο κουτί να κάνει παρέα στο stylus pen :lol:)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

:thanks: ..κάνει copy απο pc σε Ομνια me 400 kB/s :D (πάει και το Καλώδιο σύνδεσης στο κουτί να κάνει παρέα στο stylus pen :lol:)

 

:wink::):)

Link to comment
Share on other sites

......

-gps προβληματικο (αργει 3-5 λεπτα να βρει σημα ,για 5-6 δορυφορους μιλαμε,μετα το βρισκει μια χαρα αλλα ετσι και κανεις επανεκινηση παλι τα ιδια

-δουλευουν destinator 7,tomtom 7,igo8 ολα μια χαρα και μαλιστα χωρις χρηση επιπλεον προγραμματων(gpsgate,splitter)

....

 

gps προβληματικο :confused::confused: Για βάλε το GpsGate που λες ότι δεν χρειάζεται και δοκίμασε ξανά με destinator... μου βρίσκει 7-8 δορυφόρους σε 5-20 sec...

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

για βαλε και στα 2 internet και πες μου

 

αγαπητέ φίλε,

 

κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου καθώς και όσους προσπάθησαν να βοηθήσουν. Είστε όλοι φοβεροί.

 

Δυστυχώς συνεχίζω να μην συνδέομαι. Έχω κάνει ότι συμβούλεψες και τον DuAl_SuN με τα screenshots. Τα ίδια έχω και εγώ (ελληνικά βέβαια). Αλήθεια τι εννοείς να βάλουμε επιλογή ασύρματου δικτύου και όχι GPRS? ποια είναι αυτή η επιλογή μήπως δεν το έχω καταλάβει.

 

Λοιπόν, θα προσπαθήσω να σας παραθέσω τα δικάμου settings μήπως και καταλάβετε:

 

A. Σύνδεση Προγράμματος περιήγησης (browser connection υποθέτω)

έχω επιλεγμένο (ticked) τον αυτόματο εντοπισμό ρυθμίσεων και με γκρι Internet

 

B. Συνδέσεις

Μου δείχνει μόνο μία: MY INTERNET, με τα εξής αν πατήσω το link 'Διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων': A) επιλογή MODEM την 'VODAFONE INTERNET' (internet.vodafone.gr). B) επιλογή ΓΕΝΙΚΑ λέει MY INTERNET

 

Στην επιλογή για προχωρημένους έχει 2 κουμπιά, α) Επιλογή δικτύων με επιλεγμένο το 'My Internet' από 5 με τις 4 υπόλοιπες να είναι : My WAP Networks, My MMS Networks, Το δίκτυο εργασίας μου και ο ISP μου.

 

Γ. Παράμετροι ασύρματων δικτύων (WiFi)

Εδώ δείχνει τα διάφορα WiFi της περιοχής και το δικό μου με σήμανση 'ΣΥΝΔΕΣΗ'. Αν πατήσω το δικό μου έχουμε: Σύνδεση με: Το Internet (μοναδική άλλη επιλογή ΕΡΓΑΣΙΑ). Μετα΄έχω βάλει το κλειδί μου οκ.

 

 

Δ. Προσαρμογείς (επιλογή μέσα στο παραπάνω 2οTAB).

Και εδώ έχω βάλει 'Το Internet' (μοναδική άλλη επιλογή ΕΡΓΑΣΙΑ). Από κάτω έχει αρκετές επιλογές όπως: L2TP NDISWAN Miniport, PPTP NDISWAN Miniport, Virtual Ethernet Intermediate Miniport, Απομακρυσμένος κενρτικός υπολογιστής, Bluetooth PAN Driver, Πρόγραμμα οδήγησης ΝΕ2000, ASYNC NDISWAN Miniport kai SyChip Jaguar WLAN GSPI Card.

 

Ε. Στην ΟΠΕΡΑ έχω επιλεγμένη την επιλογή '[*] Το Internet' με τις υπόλοιπες να είναι: a) The WAP Network, b) My Internet, c) My WAP Networks, d) My MMS Networks, e) Το δίκτυο εργασίας μου, f) O ISP μου, g) Εργασία, h) Ασφαλές δίκτυο WAP

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να συνδυάσω, αν τα παραπάνω σας είναι χρήσιμα τότα παρακαλώ ενημερώστε με.

 

Thx again all.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι κι εγω ενας απο τους νεους χρηστες του ΟΜΝΙΑ και μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος.Εχω φυσικα κι ενα προβλημα το οποιο θα ηθελα να σας παραθεσω μηπως και ξερετε να μου πειτε τη λυση...Εχω την εκδοση των 8Gb απο ΠΛΑΙΣΙΟ και εβαλα και μια καρτα miniSD 4Gb.Οταν ηρθε η ωρα να εγκαταστησω καποια προγραμματα (κτηνιατρικα) επελεξα ως τοπο εγκαταστασης την μνημη των 8Gb που εχει η συσκευη.Μετα την εγκατασταση του πρωτου προγραμματος,ολα ΟΚ.Οταν ηρθε η ωρα του 2ου και του 3ου,τοτε παρατηρησα πως η εγκατασταση δεν γινοτα,λογο ελλειψης μνημης?!?!?Πηγαινοντας στις ρυθμισεις,στη μνημη,ειδα το εξης: Στην Κύρια Μνημη:συνολο 93.59ΜΒ,σε χρηση τα 82.98ΜΒ και ελευθερα τα 10.61ΜΒ.Πως γινεται να εγκαθηστω προγραμματα αποκλειστικα εκει που θελω να επιλεξω??? Κανω κατι λαθος?? Παρακαλω την βοηθεια σας και ευχαριστω εκ των πρωτερων!!
Link to comment
Share on other sites

A. Σύνδεση Προγράμματος περιήγησης (browser connection υποθέτω)

έχω επιλεγμένο (ticked) τον αυτόματο εντοπισμό ρυθμίσεων και με γκρι Internet

 

 

απενεργοποίησε το αυτόματο και άσε να λέει μόνο The Internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...