Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 599 ευρω που λεει η vodafone.....o xartis ειναι μονο Ελλαδα? η έχει ολη την Ευρώπη?

το εχω ήδη παραγγείλει αλλά κάπου μέσα μου με τρώει αν έκανα καλά.....έχει ΤΟΣΕΣ δυνατότητες που απο εμένα θα μείνουν αναξιοποιητες....τα βασικά που μου αρέσουν τα κανω και με άλλα κινητα με 150-200 ευρω φθηνότερα....wifi,gps, ραδιο, καμερα, βιντεο, αξίζει τόση οικον διαφορά για την μεγάλη οθόνη??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα 599 ευρω που λεει η vodafone.....o xartis ειναι μονο Ελλαδα? η έχει ολη την Ευρώπη?

το εχω ήδη παραγγείλει αλλά κάπου μέσα μου με τρώει αν έκανα καλά.....έχει ΤΟΣΕΣ δυνατότητες που απο εμένα θα μείνουν αναξιοποιητες....τα βασικά που μου αρέσουν τα κανω και με άλλα κινητα με 150-200 ευρω φθηνότερα....wifi,gps, ραδιο, καμερα, βιντεο, αξίζει τόση οικον διαφορά για την μεγάλη οθόνη??

 

αμα το περνεις για την οθονη παρε το iphone το παλιο...

αμα πρόκειται να χρησιμοποιήσεις το hw που εχει διαθεσιμο.. τοτε μονο παρτο.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

αμα το περνεις για την οθονη παρε το iphone το παλιο...

αμα πρόκειται να χρησιμοποιήσεις το hw που εχει διαθεσιμο.. τοτε μονο παρτο.

 

τι ειναι το hw??

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το hw??
hardware???
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στο omnia που διατηθεται από την vodafone θα αναγραφεται πανω του το σήμα της vodafone ή μονο το samsung.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στο omnia που διατηθεται από την vodafone θα αναγραφεται πανω του το σήμα της vodafone ή μονο το samsung.

 

εσυ τη λες ? να το αφησουνε και ξεκλειδωτο μηπως ? :lol:

δεν θα βγαλει κανεις jailbreak omnia ?

http://www.omniahardwaredepot.com/ για τσεκαρε εχει κατι κλειδωματα και εδω..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kaneis pote tha to ferei i wind? Piga simera kai rotsa se 2 katastimata kai mou eipan den exoun idea...

 

 

οπότε πήρες την απάντηση μόνος σου σε αυτό που ρωτάς εδώ,sorry άλλα από τις 146 σελίδες πρέπει τουλάχιστον οι 15-20 να παίζει να ρωτάμε πότε θα βγει κτλπ

καμιά 10 αρια σελίδες αν γράφει ελληνικά,καμιά 10αρια αν τρέχει destinator και πάει λέγοντας και μιλάμε μονο για 146 που αν κάποιος κάτσει σε καμιά ώρα θα τις εχει δει όλες!!!!!

μου έκανε εντύπωση όταν σε ποστ λέμε πως και τι πρέπει να κάνουμε για να γράφουμε ελληνικά με 160 χαρακτήρες αμέσως μετά απο 2-3 ποστ βρίσκετε χρήστης να ρωτάει πως θα γράψει ελληνικά!!!!!

αποτέλεσμα:αυτοί που γνωρίζουν 5 πράγματα να βαριούνται να ασχοληθούν και να απαντήσουν και δεν μιλάω μόνο για το φόρουμ του ομνια,το κακό είναι γενικό και φυσικά καλέ μου φίλε ελπίζω να μην το πάρεις προσωπικά απλός μου έδωσες την αφορμή.

ακόμα και report φτάσαμε πλέον να κάνουμε σε τέτοια ποστ!!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kaneis pote tha to ferei i wind? Piga simera kai rotsa se 2 katastimata kai mou eipan den exoun idea...

 

Pros olous osous rwtane peri dia8esimotitas tou omnia...

 

1. epilegmena katastimata vodafone apo 26/9 - 16gb

2. sto plaisio tin prwti evdomada tou oktwbri (1 - 10 tou mina) 8gb & 16gb

3. sta katastimata germanos agnwsto to pote 8a to exoun

 

auta me ta ellinika magazia...

 

opoios to 8elei amesa yparxoun ta on-line shops se aggliki version , pou ti 8ewrw poly kalyteri (tin aggliki) apo tin elliniki pou olo kai kana problima mporei na emfanisei

 

 

3ις σελίδες ποιο πίσω είναι η απάντηση σου.. :respect:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλοι μου φίλοι έχω διαβάσει όλες - και τισ 146 σελίδες - του thread και ξέρω όλα αυτά που γίνονται και συμφωνώ μαζί σας. Αλλά επειδή έχει συμβεί στα καταστήματα της Vodafone άλλοι να πέρνουν απάντηση και άλλοι όχι ήθελα να μάθω αν σε κάποιο κατάστημα της Wind ήξεραν κάτι παραπάνω. Και όσων αφορά την ερωτηση μου ίσως να μην την διατύπωσα καλά και να έπρεπε να γράψω αν υπάρχει κάτι νεότερο. Δεν το έγραψα γιατί πίστευα ότι είναι αυτονόητο.

 

ps. Όσων αφορά την επανάληψη των ερωτήσεων στα thread συμφωνώ μαζί σας και ως φαινόμενο πρέπει να σταμματήσει αλλά να ξέρουμε και πότε να κάνουμε την παρατήρηση.

 

No offence εννοείται

Link to comment
Share on other sites

αντι να ρωτατε δεν ξεκιναμε να φτιαξουμε κανα s2u2 theme ?

 

Here is a tutorial to customze the S2U2 Slider Button.

 

1. S2U2 Slider button image is in Device\Program Files\S2U2\gfx folder as Arrows.png.

2. It consists of two images each of size 47x30 pixels, that makes the original image 94x30 pixels.

3. The first image is used when Slide to unlock & second image is used when Slide to Answer.

 

Designing Buttons:

===============

1. Open Paint.

2. Goto Image --> Attributes

3. Change width to 47pixels & height to 30pixels.

4. Design button u want to use for slide to unlock.

5. When Done, save it in BMP format.

6. Repeat the process for the next button i.e. Slide to answer.

7. Open IrfanView.

8. Goto Image --> Create Panorama Image.

9. Choose 'Horizontal' in Directions Group.

10. Click Add Images & add the images (Remember the first file is for Slide to unlock & the second is for Slide to answer)

11. Untick 'Insert file names in images'.

12. Click Create Image.

13. This file should be of 94x30 pixels.

14. Save it in PNG format.

 

Use Them:

=========

1. Rename the file to arrows.png

2. Copy it to Device\Program Files\S2U2\gfx folder.

3. Stop S2U2 by running iLock2.

4. Start again by running iLock2

5. U are done.

 

Of course: Instead of designing buttons u can use any image just resize them.

 

For now have this @ end of post:

Copy it to \Device\Program Files\S2U2\gfx folder

 

==============================

Customizing the Curtains

===========================

 

Here how to customize the S2U2 curtains i.e Both Top & Bottom.

 

The files used for both curtains is topbar.png in the \Program FIles\S2U2\gfx\ folder.

 

To remove the curtains just delete the files topbar.png. PS: This will remove both the curatins.

 

1. Make any image of height 68 pixels, You can set any width. Note:- The width of PPC screen is 240 pixels. If the width is smaller it will be appended.

2. Save it as topbar.png.

3. Place it in GFX folder.

4. Stop S2U2 by running iLock.exe

5. Run S2U2.

 

That's it.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

vnc δοκιμαστικε με linux, λογικα και με τα windows δεν θα εχει πρόβλημα,

και αποθηκεύει και τον κωδικό..

 

http://dotnetvnc.sourceforge.net/

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλάζω μόνο το "wallpaper.jpg" και το "wallpaperL.jpg" και είμαι ΟΚ.. :lol:

 

Ρε συ.. εχω περάσει το Skin του γνωστου Ιταλου.. αλλα δεν φαίνονται οι μπαρες του ρολογιου και ημερας (ουτε μετα το Soft Reset) τι μ..:X εχω κάνει?? :p

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa :dizzy:

 

http://www.astropix.com/HTML/J_DIGIT/MON_RES.HTM

 

Προς τι το γέλιο? Δεν το πιάνω. Στη σελίδα που παραθέτεις λέει ακριβώς αυτά που λέω. Και σκέψου ότι μιλάει για οθόνες υπολογιστή! Πόσο μάλλον για οθόνες ΄τόσο μικρές σε μέγεθος.

 

Το θέμα με το CALL RECORDING και το vito audio touch το μελέτησε κανείς?

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση, Omnia 8GB, Γερμανικό με αγγλική ROM, 3 ημερών από Ελληνικό e-shop, στα 400 καλή αγορά ή μακριά ;
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση, Omnia 8GB, Γερμανικό με αγγλική ROM, 3 ημερών από Ελληνικό e-shop, στα 400 καλή αγορά ή μακριά ;

 

Γιατί μακριά? Δεν είναι κακή αγορά για μένα. Αρκεί φυσικά να είναι αγγλικό και να έχει την τελευταία ρομ DZHH3. Διευκρίνησέ το αυτό και προχώρα. Βασικά να έχει την απόδηξη/εγγύηση αγοράς και τι σε νοιάζουν όλα τα άλλα.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Προς τι το γέλιο? Δεν το πιάνω. Στη σελίδα που παραθέτεις λέει ακριβώς αυτά που λέω. Και σκέψου ότι μιλάει για οθόνες υπολογιστή! Πόσο μάλλον για οθόνες ΄τόσο μικρές σε μέγεθος.

Το θέμα με το CALL RECORDING και το vito audio touch το μελέτησε κανείς?

 

η διαφορα με το "ακριβως" και το "περιπου" ειναι μεγαλη.

νομιζω ειναι λιγο μπερδεμενη η εξηγηση με το μεγεθος την οθονης.

το μεγεθος ???x??? νομιζω δεν παιζει ρολο

νομιζω οτι μας ενδιαφερει ποσα χρωματα μπορει να υποστηρίξει το καθε πιξελ, και οχι ποσα πιξελ εχει μια οθονη, για να κρινουμε κατα ενα βαθμο την ποιοτητα αποδοσης εικονας.

καλα φυσικα σε μια 40'' θα ηταν καλυτερα..

φιλικα, ν.

 

βασικα για το δευτερο εχω κανει ερευνα.. αλλα δεν εγκατεστησα κατι ακομα.

ψαχνω κατι σε voicemail...

πχ. με καλει καποιος μλκ και θελω να τον γειωσω.. πατω ενα κουμπι και τον πεταει στο voicemail αλλα μεσα στο pda και μου αφηνει μήνυμα σε wav. ετσι γλιτωνουμε την ωρα να συνδεθουμε στο VM του προβαιντερ..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μακριά? Δεν είναι κακή αγορά για μένα. Αρκεί φυσικά να είναι αγγλικό και να έχει την τελευταία ρομ DZHH3. Διευκρίνησέ το αυτό και προχώρα. Βασικά να έχει την απόδηξη/εγγύηση αγοράς και τι σε νοιάζουν όλα τα άλλα.

 

Auto to thema me ti ROM den to katalabaino, emena mou eipan oti einai Germaniki version me perasmeni Aggliki ROM, den mporo na balo kapoia alli sto mellon, ti periorismoi yparxoun ?

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

septlc δεν μου ανοίγει τη σελίδα σου. υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

 

nαι .. οταν παω σπιτι 8α το δω.

τελευταίες 2 μερες κατι παιζει με την δεη

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...