Jump to content

[Επίσημο] HTC P3470 (Pharos)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Επίσημη ή ανεπίσημη αυτούσια ελληνική ROM δεν υπάρχει.

 

Υπάρχει η επίσημη αγγλική πάνω στην οποία η ACE Hellas βάζει τα ελληνικά της. Για να τα βρεις αυτά μπες στο επίσημο φόρουμ και ζήτησε τα. Θα σου τα στείλουν με pm.

 

http://www.htc.com.gr/forum/forumdisplay.php?f=51

 

(Θέλει registration και φυσικά να έχεις συσκευή αγορασμένη από την ελληνική αγορά)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Γράφω ξανά μετά απο καιρό,μιας και σκέφτομαι πλεον την αγορά του άνωθεν.

 

Να τονίσω αρχικά πως εαν το τοπικ νομίζετε οτι "περισσευει" μπορείτε να το συγχωνεύσετε με κάποιο παρόμοιο.

 

Σκέφτομαι λοιπον την αγορά του άνωθεν,κυρίως για την GPS χρήση σου,έτσι ώστε να έχω μια συσκευή που να τα κάνει ολα (και να κλεισω το Ρ990ι στο συρτάρι).

 

Απλά θα ήθελα κάποιες πληροφορίες εάν έχετε την καλοσύνη.

 

1) χρόνος αναμονής? πάντα θεωρούμε οτι "ασχολούμαστε" με τη συσκευη,δηλ παιχνιδια,gps,ομιλια κτλ

2) υπάρχει "ευκολία" εφαρμογών? (εξευγενισμένα αποκαλώ ευκολία,τα σπασμένα προγράμματα.) (με ενδιαφερει κυρίως το destinator)

3) δν εχω χρησιμοποιησει ποτε Windows Mobile.Γενικα υπαρχουν προβλήματα με κολλήματα? bugs ? κτλ κτλ

4) Το επεξεργαστής του μπορεί να σηκώσει το βάρος ολοκληρων ταινιών κτλ? μορφές βίντεο? (επειδη την παθαμε παλιοτερα με τα 990ι,στο θεμα αναπαραγωγης των).

 

Αυτά για την ώρα και συγνώμμη αν κουρασα.Εαν παρόλο κάτι εχει ξανασυζητηθεί,κατατοπιστε με ως προς το που,μιας και ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και πελάγωσα μόλις τα ξαναδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Εξαρτάται από τη χρήση. Για το GPS θα χρειαστείς ούτως ή άλλως φορτιστή αυτοκινήτου.

2) Υπάρχουν τα πάντα.

3) Γενικότερα δεν υπάρχουν bugs. Η HTC έχει εμπειρία στο χώρο και αυτό φαίνεται.

4) Εδώ θα τα βρει δύσκολα η συγκεκριμένη συσκευή μιας και φοράει επεξεργαστή παλαιότερης τεχνολογίας και δύναμης.

 

Βασικό μειονέκτημα: Η έλλειψη wifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το βρηκα 199 ευρω στο you.gr. Ελπιζω να μην ειναι καμια μαιμου.

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=84B92C9F60E7934DB121B51827011ED0&pa=E31739C8E2D2C24FBCBB8C5413B54B52

Σκεφτομαι να το παρω γιατι εχω χασει το παλιο μου και ειμαι με μια μπατελα που εχουν φυγει ολα τα πλαστικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το HTC Pharos με WM 6.0 και το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω μπορω να στειλω

αρχεια με bluetooth, δεν μπορω να λαβω τιποτα. Καθε φορα που προσπαθω να στειλω κατι απο το αλλο μου κινητο ή δεν το βρισκει καθολου ή μου γραφει "μη τελειωμενο".

Τι μπορω να κανω? Καποια ρυθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παίδες εδώ και μια εβδομάδα στο plaisio ταύρο το είχε €130!!!

 

Παιδια εχω το HTC Pharos με WM 6.0 και το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω μπορω να στειλω

αρχεια με bluetooth, δεν μπορω να λαβω τιποτα. Καθε φορα που προσπαθω να στειλω κατι απο το αλλο μου κινητο ή δεν το βρισκει καθολου ή μου γραφει "μη τελειωμενο".

Τι μπορω να κανω? Καποια ρυθμιση?

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κάνεις ορατό από το μενού bluetooth.

Έναρξη -> ρυθμίσεις -> συνδέσεις-> bluetooth -> κατάσταση και επιλεγεις Δυνατότητα να ανιχνευεται απο αλλες συσκευες.

Το κακο ειναι οτι πρεπει να επιλέγουμε αυτο καθε φορα που θελουμε να λαμβάνουμε αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kapoia protasi gia programma ploigisis? to tomtom poy einai proegkatestimeno den me volepse katholou. kai kapoio link an ginetai. euxaristo

 

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το τοπιο ειναι μονο δεξιοστροφο υπαρχει κανα προγραμμα να το γυριζει και αριστεροστροφα? για παραδειγμα σε κατι παιχνιδια μου γυριζει την οθονη και δεξιοστροφα και αριστεροστροφα ενω το μηχανημα εχει μονο δεξιοστροφα τι bug και αυτο :lol:

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παδιά θέλω να πάρω ένα wm κινητό το οποίο να χρησιμοποιώ σαν gps, ανάγνωση και ελάχιστες δυνατότητες επεξεργασίας word ,και μιας που θα το πάρω άντε να μπαίνω και λίγο στο νετ.(θα το χρησιμοποιήσω σαν 3η συσκευή!:p)Είδα το x610 του οποίου η τιμή έχει πέσει πολύ...

To σκ'εφτομαι και για το pharos (htc p3470) και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

A)To p3470 στο net μπαίνει σε όλα τα site?δηλαδή zoo.gr πχ?facebook με chat?video youtube?

B)η οθόνη αφής τι λέει στο touch?

.ο λόγος είναι ότι και τα δύο είναι φτηνά...μιας και δεν έχω και πολλές πολλές απαιτήσεις τίνω προς το x610 και θα ήθελα την γνώμη σας.Βέβαια αυτό που μου αρέσει είναι ότι το ρ3470 έχει ροδελάκι με το οποίο μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα -υποθέτω και θα ήθελα αν μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά- (κλήσεις ονόματα κλπ...),πράγμα που το x610 υστερεί, και μιας και έχω και μεγάλα δάκτυλα... είναι σωτήριο.Τώρα ειδικά που η τιμή του 3470 έχει πέσει στα 199 (http://www.you.gr - mediamarkt) πιστεύω ότι είναι value for money συσκευή.το wi-fi δεν με πολυαπασχολεί...

PS.βρε παιδιά δεν βρίσκω εδώ κατηγορία με αγγελίες,κάνα link?αν το δίνει κάποιος σε καλή κατάσταση please pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα παιδιά!

Ειμαι καινουργιος με τα windows mobile και θα ήθελα λιγες πληροφοριες απο καποιον που εχει ηδη το Ρ3470.

Μπορει καποιος να μου πει αν το κινητό χρισιμοποιει το gps μεσω δορυφόρου ή μέσω δικτυου κινητης τηλεφώνιας ( με λιγα λογια θα με χρεώσει ι vodafone με τιη χρηση του gps? ) ?

Υπάρχει καποιο site για να βρω χάρτες?

Ευχαριστώ πόλυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει αυτόνομο gps δέκτη και δεν απαιτείται σύνδεση στο internet για να δουλέψει, συνεπώς δεν έχει καμία χρέωση.

 

PS.βρε παιδιά δεν βρίσκω εδώ κατηγορία με αγγελίες,κάνα link?αν το δίνει κάποιος σε καλή κατάσταση please pm.

Χρειάζεσαι τουλάχιστον 150 post για να έχεις πρόσβαση στο buy&sell του myphone.gr.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...