Jump to content

[Επίσημο] HTC P3470 (Pharos)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο gps κατι δεν εκανες καλα,εαν ειχες destinator και του εβαζες την πορτα com 4 kai 4800 ταχυτητα δεδομενων πηγαινε καρφωτο,στο δικο μου δε χρειαστηκε το βρηκε αμεσως,στις φωτογραφιες εαν τις τραβηξεις στην μεγιστη αναλυση λογικο ειναι να καθυστερει να στις φορτωσει.Στο iphone κανει την μαγκια και τις μετατρεπει ολες στα 600 κιλομπαιτ,στα δικα μας τις φορτωνει στο κανονικο τους μεγεθος και καθυστερει.

 

Φιλε μου ετσι ακριβως το εκανα με το Dastinator 7...οπως το κανω εδω και κατι χρονια με 6-7 μοντελα της HTC που περασαν απο τα χερια μου αλλα δεν μπορουσε με τιποτα να βρει το gps...τελικα το βρηκε μετα απο ατελειωτες επαναληψεις....

Δεν ξερω εχω απογοητευτει με το συγκεκριμενο μηχανακι... αστο για τους πωλητες θα περιμενω το pro αν και δεν το βλεπω να διορθωνει πολλα και αυτο

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το p3470 μ'αρέσει σαν συσκευή με μοναδικό ελλάτωμα την έλλειψη wi-fi. Ξέρετε αν υπάρχει καμμιά κάρτα wifi sd που παίζει με το 3470;

 

Δε θα σε βολέψει τέτοια λύση πίστεψέ με.... εάν θέλεις wifi, απλά πάρε άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα.μπορει να μου πει καποιος αμα ξερει ποτε θα ενεργοποιεισει η wind το free wind plus για αυτο το κινητο?(p3470)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
Κατω δεξια.

 

Milas gia to katw deksia soft key? Ean nai mporeis na to allakseis me to Remap Softkeys.

 

Petas to exe mesa sti syskevi sou kai to trexeis apo ekei. Den kanei kan egkatastasi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος με σιγουριά αν υποστηρίζει κάρτες SDHC το Pharos, γιατί σε άλλα sites βλέπω να υποστηρίζει και σε άλλα όχι.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος με σιγουριά αν υποστηρίζει κάρτες SDHC το Pharos, γιατί σε άλλα sites βλέπω να υποστηρίζει και σε άλλα όχι.

 

Υποστηρίζει κανονικά microSDHC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
εγώ πάντως το πήρα 199 προσφορά και μάλλον θα το πήραν πολλοί τελευταία με τέτοια τιμή. βασικά άν δουλέψει ως gps μου φτάνει. μειονέκτημα που δεν έχει wifi αλλά αν είχε δε θα είχε και τέτοια τιμή. το να βάλεις wifi με κάρτα δεν έχει νόημα γιατί πρέπει να βγάζεις τη μπαταρία για να τη βάζεις κάθε φορά που θες να συνδεθείς. όμως, απορώ γιατί δε βγάζουν κανένα εξωτερικό γκάντζετ wifi που να συνδέεται στο usb.
Link to comment
Share on other sites

όχι δε πιστεύω ότι θα υπάρξει πρόβλημα.. απλά πρέπει να κάτσω να βάλω το destinator.. αν δεν ξέρεις όλα βουνό σε φαίνονται..
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

-πώς μπορώ να κάνω default browser κάτι άλλο εκτός του ΙΕ (πχ. Opera, Netfront) ώστε να ανοίγει λινκς από το RSS hub κλπ;

 

-Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο κινητό μέσω BT ως modem;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το πήρα 199 προσφορά και μάλλον θα το πήραν πολλοί τελευταία με τέτοια τιμή. βασικά άν δουλέψει ως gps μου φτάνει. μειονέκτημα που δεν έχει wifi αλλά αν είχε δε θα είχε και τέτοια τιμή. το να βάλεις wifi με κάρτα δεν έχει νόημα γιατί πρέπει να βγάζεις τη μπαταρία για να τη βάζεις κάθε φορά που θες να συνδεθείς. όμως, απορώ γιατί δε βγάζουν κανένα εξωτερικό γκάντζετ wifi που να συνδέεται στο usb.

 

 

Και εγώ από προσφορά το πήρα. Να είναι καλά το media mark.

Πάντως του φόρτωσα χάρτης Igo8 και δουλεύει άψογα. άλλαξα και τα softkeys και έβαλα στης δικής μου επιλογής.

το μόνο μειονέκτημα είναι ότι η ο τηλεφωνικούς κατάλογος τις sim εμφανίζεται μερικά κουτάκια και δεν μπορώ να το διορθώσω.

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μόνο μειονέκτημα είναι ότι η ο τηλεφωνικούς κατάλογος τις sim εμφανίζεται μερικά κουτάκια και δεν μπορώ να το διορθώσω.

καμιά ιδέα?

 

Αυτό γίνεται σε όλα τα WM. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τις περάσεις στη στη συσκευή και να τα επεξεργαστείς εκεί ή ακόμα από το Outlook του υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι πολλοί θα μπήκαν στο κόσμο των pda κινιτών με αυτή την προσφορά.. όπως κι εγώ δηλαδή..

εγώ του έβαλα το ντεστινέιτορ και δουλεύει μια χαρά..

 

μήπως έχει κανείς τις ρυθμίσεις για gprs?.. γιατί μπορώ να μπω μόνο στο myview αλλά παραέξω δε μ'αφήνει να βγω..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπως έχει κανείς τις ρυθμίσεις για gprs?.. γιατί μπορώ να μπω μόνο στο myview αλλά παραέξω δε μ'αφήνει να βγω..

 

http://www.htc.com.gr/9090_cosmote.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έφταιγαν οι ρυθμίσεις.. από την κοσμοτέ μου ήπανε ότι με καρτοκινητό μόνο στο μάι βιου μπορώ να μπαίνω και όχι σε άλλα σάιτ εκτός μάι βιου...:cry::(:mad::blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το "φάρο" εδώ και κάτι λιγότερο από ένα μήνα. 1-2 φορές όμως παρατήρησα ότι "αυτοφορτίζεται" και σήμερα πρόλαβα να το βγάλω φωτογραφία:

 

http://xs138.xs.to/xs138/09150/pharos-self-charge946.jpg.xs.jpg

 

Όπως βλέπετε, παρ'όλο που δεν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο, και το LEDακι του, και το εικονίδιο των WinMo στη πάνω σειρά και η ένδειξη του SpB GPRS monitor, όλα δείχνουν ότι φορτίζει!:confused::wacko:

 

Λέτε η πρωταπριλιάτικη ανακοίνωση για την εφαρμογή ασύρματης φόρτισης μέσω WiFi να μην ήταν φάρσα; Αυτό θα σήμαινε ότι τελικά το Pharos έχει και WiFi!:lol:

 

Την ίδια παραξενιά είχε και ένα Κ700, λίγο πριν διαλυθεί εντελώς από τη πολλή χρήση...:cry:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...