Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia sas paidia!eimai kainourios sto forum...

 

lpn,to psaxnw toso kairo kai den to vriskw...

kserei kaneis to tragoudi pou leei o mpampis stokas se mia diafimisi tou alter???i diafimisi promotarei ena kainourio cd tou stoka...(nomizw dld)

opoios kserei...

euxaristw ek twn proterwn...

 

 

paidia to vrika!!:Dlegetai "vasilias" kai dn kserw an einai kainourio i palio alla einai fovero!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο μένα σε ολους..

Με την σειρά μου και εγώ θα κανω την δικη μου πρώτη ερώτηση στο forum και ελπίζω να πάρω απάντηση...

Ειναι μια πολύ πρόσφατη διαφίμηση του ΑΝΤ1 οπου μου φένετε διαφημιζουν το δελτίο ειδήσεων δείχνωντας πολλους ανθρώπους με διαφορετικα ντυσιματα σχολιάζοντας την "αποψη" του κάθε ατόμου.

Λέγωντας την ατακα " Η δική σου άποψη ειναι σημαντική" (Η κατι τετοιο)

Απο πίσω λοιπον παίζει ενα πολυ ωραίο κομματι (ηλεκτρονικοι ηχοι)

Σας παρακαλω αν γνωρίζει καποιος κατι ας απαντησει στο post μου παρακαλω...

Ευχαριστω πολυ...

 

Το ψάχνω κι εγώ το κομμάτι και μόλις κατάφερα να το ηχογραφήσω. Το ανέβασα στο Rapidshare αλλά σε Direct download, δηλαδή χωρίς περιορισμούς και αναμονές. ;)

http://rapidshare.com/files/148655628/eidiseisANT1.rar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα δεν εχει αναφερθει, το τραγουδι απο το alpha romeo mito ειναι το http://ca.youtube.com/watch?v=UMqLFNdHLcI
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Τη σειρά δεν την είδα, αλλά κάτι μου λέει ότι είναι το Kansas - Dust in the wind ("Only for a moment and the moment's gone"), έχει και κιθάρα... :p

 

αν και λιγο αργα.. ΤΗΧ a lot κοπελια, thx a lot :)

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μηπως κανεις ξερει το κομματι που ακουγεται στα trailer του Star για τις καινουργιες σειρες ? ? ? στα trailer που στο τελος λενε "Σταρ καλη διασκεδαση" . Ευχαριστω .

 

Το κομματι τελικα ειναι jingl του σταθμου.Το ανεβασα στο youtube.Οσοι πιστοι προσελθετε....

 

http://www.youtube.com/watch?v=7rOMY0vkYOA

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω κι εγώ το κομμάτι και μόλις κατάφερα να το ηχογραφήσω. Το ανέβασα στο Rapidshare αλλά σε Direct download, δηλαδή χωρίς περιορισμούς και αναμονές. ;)

http://rapidshare.com/files/148655628/eidiseisANT1.rar

Το έχω σίγουρα, αλλά δε μου 'ρχεται τώρα. :ooch: Ένα μεγαλύτερο sample ίσως να βοηθούσε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

paizei edw k kairo sto trailer tou alpha box ena kommati k ap'oti proseksa teleftaia paizei k sto trailer to Γ4 an exei akousei kapoios........as voithisei,eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα σε ολους..

Με την σειρά μου και εγώ θα κανω την δικη μου πρώτη ερώτηση στο forum και ελπίζω να πάρω απάντηση...

Ειναι μια πολύ πρόσφατη διαφίμηση του ΑΝΤ1 οπου μου φένετε διαφημιζουν το δελτίο ειδήσεων δείχνωντας πολλους ανθρώπους με διαφορετικα ντυσιματα σχολιάζοντας την "αποψη" του κάθε ατόμου.

Λέγωντας την ατακα " Η δική σου άποψη ειναι σημαντική" (Η κατι τετοιο)

Απο πίσω λοιπον παίζει ενα πολυ ωραίο κομματι (ηλεκτρονικοι ηχοι)

Σας παρακαλω αν γνωρίζει καποιος κατι ας απαντησει στο post μου παρακαλω...

Ευχαριστω πολυ...

 

Το ψάχνω κι εγώ το κομμάτι και μόλις κατάφερα να το ηχογραφήσω. Το ανέβασα στο Rapidshare αλλά σε Direct download, δηλαδή χωρίς περιορισμούς και αναμονές. ;)

http://rapidshare.com/files/148655628/eidiseisANT1.rar

 

Το έχω σίγουρα, αλλά δε μου 'ρχεται τώρα. :ooch: Ένα μεγαλύτερο sample ίσως να βοηθούσε περισσότερο.

Νομίζω πως το βρήκα, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος:

 

EDIT

Δείτε και το extended που έχει περισσότερα λεπτά μόνο με μουσική.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μόνος τελικά το lexus hybrid

Asturias by Isaac Albeniz (1860-1909)

εκτελέσεις για κιθάρα και διασκευη για πιάνο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το βρήκα, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος:

 

EDIT

Δείτε και το extended που έχει περισσότερα λεπτά μόνο με μουσική.

 

Pezei na einai auto alla ti na sou pw....Den mporw na katalavw...Moiazei toso polu...

Les na exei faei epexergasia stin diafimisi?

Tespa se euxaristw polu na se kala...

MELFON the One And Only
Link to comment
Share on other sites

Pezei na einai auto alla ti na sou pw....Den mporw na katalavw...Moiazei toso polu...

Les na exei faei epexergasia stin diafimisi?

Tespa se euxaristw polu na se kala...

 

Θα συμφωνήσω. Μοιάζει αρκετά αλλά στο τραγούδι έχει πολύ μικρή διάρκεια για να είναι το ίδιο κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση. Και δεν υπάρχει και άλλο παρόμοιο στο δίσκο... :(

 

Πόσες πιθανότητες έχει να είναι άσχετη μελωδία και να τη χρησιμοποίησαν και οι Monitor στο συγκεκριμένο κομμάτι και ο ΑΝΤ1 στο διαφημιστικό; Βέβαια το προτιμώ απ' το να είναι άλλο ένα κομμάτι γραμμένο για τις ανάγκες της διαφήμισης. :mad:

 

 

Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου που το κοίταξες. Είναι δεν είναι το σωστό τραγούδι, είναι πάρα πολύ ωραίο. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με προβλημάτισε η μικρή διάρκεια. Στα γρήγορα που άκουσα την κανονική 10λεπτη έκδοση δε βρήκα σημείο που να κρατάει τόσο πολύ τη μουσική που έχει το sample.

 

Επίσης προσανατολίζομαι σε tracks των Delerium ή του Conjure One, σε κάποιο chill out remix από τον Solar Stone ή τον Carmen Rizzo. Κοίταξα όσα από αυτά έχω και μερικά μοιάζουν αρκετά αλλά πάλι δεν είναι...

 

Όπως και να 'χει επωφελήθηκα κι εγώ γιατί έψαχνα από πέρσι τους στίχους και τους βρήκα τελικά στο videoclip :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει απαντηθει μηπως το κομματι τησ διαφημισης ALFA ROMEO MITO?

 

14 μηνύματα πιο πάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ ποιο ειναι το τραγοθδι ποθ παιζει στο τραιλερ του aplha για τισ ξενες σειρες...???to trailer alpha block series......
Link to comment
Share on other sites

ok paidia to vrika k to parathetw k edw The Hoosiers - Worried about ray........den kserw an einai omws diaskevi ayto pou paizei sto trailer

 

Όχι το κομμάτι των Hoosiers είναι.

Ίσως σου θυμίζει το 'Happy Together' των Turtles.

Link to comment
Share on other sites

τον τιτλο εκεινου του τραγουδιου στην σειρα εισαι το ταιρι μου οταν

 

σε καποιες στιγμες εντονες εμπαινε ως ενα μελανχολικο τραγουδι σε ολα τα επεισοδια που το απαιτουσε η στιγμη?οπως εκεινο οπου χωρισαν οι δρομοι των χαραλαμποπουλου-σερβεταλη??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι από τη διαφίμηση με το mars που είναι ο τροχονόμος και χορεύει μέσα στη μέση του δρόμου?
.!.
Link to comment
Share on other sites

τον τιτλο εκεινου του τραγουδιου στην σειρα εισαι το ταιρι μου οταν

 

σε καποιες στιγμες εντονες εμπαινε ως ενα μελανχολικο τραγουδι σε ολα τα επεισοδια που το απαιτουσε η στιγμη?οπως εκεινο οπου χωρισαν οι δρομοι των χαραλαμποπουλου-σερβεταλη??

 

Νομίζω...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις το τραγουδι που παιζει στη νεα διαφημιση του Grand Vitara?

Thanks in advance.

 

Η διαφημιση ειναι αυτη:

αλλα δυστυχως το τραγουδι που ψαχνω ΔΕΝ ειναι αυτο που ακουγεται στο videaki του youtube.

Απλως αν καποιος θυμαται την διαφημιση μηπως μπορει να βοηθησει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...