Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σε διόρθωση του πρώτου μυνήματος τώρα έχω αλλάξει τα links. Ψάχνω αυτά τα κομμάτια που ακούστηκαν στην Μαρία την άσχημη την Παρασκευη 16/5/2008 .

1. Το κομμάτι που παίχτηκε όταν η Ελεονώρα έλεγε στον Αντώνη αυτά που της είπε η Λίλιαν.

2. Όταν ο Νικόλας ήταν στο γραφείο της Μαρίας και της έλεγε γιατί δεν έστελνε και εκείνον σε ένα επαγγελματικό ταξίδι και η Μαρία στεναχωρήθηκε.

 

Για τη δικη σας ευκολία έχω ηχογραφήσει τα κομμάτια με τα λόγια (αν και είναι λίγο η μουσικη κακης ποιότητας)

 

1. http://www.sendspace.com/file/mrg85n

2. http://www.sendspace.com/file/534x8y

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ΥΓ. Thank you anarxaki και gr22! Με φωτίσατε! Το sendspace είναι γρηγορότερο από το rapidhare!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,είμαι ένα καινούργιο μέλος του myphone και πραγματικά ενθουσιάστηκα βλέποντας τον κόπο και την προσπάθεια όλων των μελών να απαντηθούν όλα τα μηνύματα και να βρεθούν όλα τα κομμάτια!!Ψάχνω και εγώ , λοιπόν, απεγνωσμένα δύο μουσικά κομμάτια!!!Είναι και τα δύο instrumental, χωρίς λόγια, μόνο μουσική και έχουν παιχθεί σε δύο διαφορετικά επεισόδια του so you think you can dance.Συγκεκριμένα, το πρώτο κομμάτι που ψάχνω είχε παιχθεί στο τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου (επεισόδιο 35 στον μεγάλο τελικό) στο 00:54:00 - 00:59:00 περίπου όταν έδειχνε ένα βίντεο για τους προηγούμενους χορευτές που είχαν αποχωρήσει από το σόου.Στην αρχή έχει ένα ρυθμικό bit και έπειτα γίνεται πιο γρήγορο.Πραγματικά, δεν έχω καμία ιδέα για το συγκεκριμένο!!Το δεύτερο κομμάτι είναι η μουσική που παίζεται όταν ανακοινώνονται τα αποτελέσματα για αυτούς που φεύγουν από το σόου.Το έχω ακούσει στο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου όταν έφυγε η Μαέ και η Τατιάνα (4/5) αλλά και στο χθεσινό (11/5) που έφυγε ο Γιώργος Ντ. και η Φανή και είναι αρκετά μελαγχολικό. Οποιαδήποτε ιδέα είναι ευπρόσδεκτη και αναμένω με ανυπομονησία κάθε απάντηση!!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σας να ασχοληθείτε και να διαβάσετε το τεράστιο γράμμα μου!!!Χίλια ευχαριστώ!!

 

Τελικά, δεν έχει βρει κάποιος καμια πληροφορία, ο,τιδήποτε σχετικά με τις μουσικές που προανέφερα?:cry: Anyway, δεν πειράζει αλλά είναι δύσκολο να βρεις μουσικές όταν δεν έχουν λόγια ώστε να μπορείς να κάνεις αναζήτηση γι' αυτό και επανέλαβα το μήνυμά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος τα τραγουδια που χορεψαν σημερα στο So you think you can dance η Ελενα και Ο Γιωργος στις σολο χορογραφιες???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος τα τραγουδια που χορεψαν σημερα στο So you think you can dance η Ελενα και Ο Γιωργος στις σολο χορογραφιες???

 

Κάνε λίγο υπομονή θα τα βγάλουν μέχρι αύριο στο site..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε το τραγουδι που παιζει στην διαφημιση της wind και λεει τα εξης:ready to play the game,ready to loose it all.

thanks in advance:p

Wake Up And Look Around You,We're Lost In Space And The Time Is Our Own||<3 My Baby

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε το τραγουδι που παιζει στην διαφημιση της wind και λεει τα εξης:ready to play the game,ready to loose it all.

thanks in advance:p

Kwan - Tainted Love

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή θα τα βγάλουν μέχρι αύριο στο site..

 

Επειδη ψαχνω το site και δε βρισκω τιποτα (στραβομαρα πιθανον....) ξερεις σε ποιο σημειο τα δημοσιευουν???

Ειναι σιγουρο οτι τα βγαζουν???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν τα βίντεο σε μια κάθετη στήλη δεξιά. Ανοίγεις αυτό που θες και βάζεις το Tunatic να ψάξει. Συνήθως τα βρίσκει μιας και είναι γνωστά τα περισσότερα.

 

Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν τα βίντεο σε μια κάθετη στήλη δεξιά. Ανοίγεις αυτό που θες και βάζεις το Tunatic να ψάξει. Συνήθως τα βρίσκει μιας και είναι γνωστά τα περισσότερα.

 

Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω :p

 

Ενταξει τωρα εγραψες.....:respect:

Ευχαριστωωωωωω....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα εγραψες.....:respect:

Ευχαριστωωωωωω....

 

 

Στο κέντρο της σελίδας αναφέρει για το κάθε ζευγάρι το είδος που χόρεψε. Αν πατήσεις επάνω σου δίνει περισσότερες πληροφορίες κ μαζί με αυτές και το τραγούδι που χόρεψαν..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Edit : Δεν πρόσεξα ότι αναφέρατε τα σόλο και όχι τα ντουέτα.. Συγγνώμη..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος ξερει να μου πει το soundtrack απο την διαφημιση της "φετα Ηπειρος" ; ;

Το κλαρινο που ακουγεται & νομιζω οτι ειναι στην προτελευταια της εκδοση, αυτη με τον μπαρμπα που καθεται στην ακρη του δρομου με την γκλιτσα & περναει απο κατι πετρινα γεφυρια Ηπειρωτικα, καπου στα Ζαγορια. Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ιδιο θεμα & στην τελευταια εκδοση, αυτη με τους τενεκεδες της φετας ! ! Αλλα & της δευτερης αυτης εκδοσης, αν μπορει καποιος να βοηθησει, ευπροσδεκτο.

Πριν πολλα χρονια, το ειχα σε βινυλιο, αλλα, δυστυχως δεν το εχω τωρα & ακομα δυστυχεστερα δεν θυμαμαι ουτε ποιος παιζει κλαρινο, ουτε πως λεγεται το κομματι, κατα 90% δεν εχει στιχους, ειναι σολο, απ'οσο θυμαμαι.

 

Thank's in advance Paschalis.

Το επαναφερω, μηπως καποιο καλο παιδι που το ξερει, θελει να με βοηθησει, αλλα δεν μπορουσε μεχρι τωρα ! ! ! ! :rolleyes: :) :D

Link to comment
Share on other sites

Σας πλειζάρω! Πέφτω στα πόδια σας!:help: Αυτή η μουσική είναι σοσ.

Σας παρακαλώ! Αν ξέρει κάποιος τη μουσική που ανέφερα στο προηγούμενο μύνημα ας μου την πει! Ειναι ΣΟΣ! MAYDAY! MAYDAY!

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφημιση της wind απο τις καινουριες, παιζουν ενα άλλο τραγουδι και διαφημιζει παραλληλα κατι προηραμματα της και το w380! ξερει κανεις το τραγουδι που παιζει?

~~~~

Εχει δει κανεις την καινουρια διαφημιση της WIND με το w380 της SE?

Κατα την διαρκεια της διαφημισης παιζει ενα τραγουδι!! Ξερει κανεις πιο ειναι?

 

Υ.Γ. ειναι μια ολοκαινουρια διαφημιση, και δεν μιλαω για τον κλασικο "υμνο" της Wind...

 

Το ιδιο ζητουμενο ειναι, απλα εχω κανει 2 ποστ και τα εβαλα μαζι!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!

Αν και ξέρω πως έχει περάσει καιρός, ξέρει κανένας το soundtrack Κωνσταντίνου & Ελένης ?

Επίσης αναζητώ SOS το τραγούδι τίτλων του Κόκκινου Δωματίου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό επεισόδιο υπέροχα πλάσματα εκεί που το Μητσάκι εξομολογείται και καλά στον μακρυμάλλη, παίζει ένα "ροκάκι" ..

Ποιο είναι;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!

Αν και ξέρω πως έχει περάσει καιρός, ξέρει κανένας το soundtrack Κωνσταντίνου & Ελένης ?

Επίσης αναζητώ SOS το τραγούδι τίτλων του Κόκκινου Δωματίου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το πρώτο ονομάζεται Espan~a Cani (η περισπωμένη μπαίνει πάνω στο n)

Μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει ακριβώς την εκτέλεση που παίζεται στη σειρά...

 

Το άλλο είναι το γνωστό "Putting on the Ritz" σε εκτέλεση από Terry Snyder

Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό επεισόδιο υπέροχα πλάσματα εκεί που το Μητσάκι εξομολογείται και καλά στον μακρυμάλλη, παίζει ένα "ροκάκι" ..

Ποιο είναι;

 

Αυτό που ψάχνεις είναι το Violent Femmes - Bister In The Sun.. Τώρα αν είναι καμιά διασκευή όπως κάνουν συνήθως στο σήριαλ, δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ψάχνεις είναι το Violent Femmes - Bister In The Sun.. Τώρα αν είναι καμιά διασκευή όπως κάνουν συνήθως στο σήριαλ, δεν ξέρω..

 

:D Ευχαριστώω!!

 

off topic : κι εδώ με παρακολουθείς;!;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανένας να μου πει τον καλλιτέχνη του κομματιού που παίζεται στους τίτλους αρχής του Κωνσταντίνου & Ελένης γιατί όταν το πατάω στο LimeWire μου βγάζει μυριάδες!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανένας να μου πει τον καλλιτέχνη του κομματιού που παίζεται στους τίτλους αρχής του Κωνσταντίνου & Ελένης γιατί όταν το πατάω στο LimeWire μου βγάζει μυριάδες!

 

Ο συνθέτης είναι ο Pascual Marquina Narro. Υπάρχουν άπειρες εκτελέσεις. Κατέβασε όποια σου γεμίσει το μάτι. :p

Μια δική μου αγαπημένη είναι από τον Andre Rieu. Ίσως να σου αρέσει και σένα. :)


Link to comment
Share on other sites

mipos kserei kapoios t kseno tragoudi p epaikse xtes st telos apo Radio Arvila ston ant1???

nomizo einai apo guns and roses...t tragoudouse ekeini i ksanthia ap t sygrotima p eixan ferei stn ekpompi

 

 

μάλλον θα εννοείς το sweet child of mine

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

Μήπως ξέρει κανείς, ποιό τραγούδι παίζει σε μια

διαφήμιση του MAD RADIO με μια κοπέλα που μιλάει στα γερμανικά?

Ποιό πολύ το πρωί με μεσημέρι την βάζει.

If you wanna win a war, you must serve NO MASTER but your AMBITION...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως κάποιος ξέρει τον τίτλο του τραγουδιού απ'το trailer του "So you think you can dance" για το live της ερχόμενης Κυριακής; Το trailer υπάρχει στο site του mega. Thanx εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Το ταγουδι της wind που μπαινουν πολλα cd μεσα σε ενα κινητο? την εχετε δει?

αυτο το κομματι πως λεγεται?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...