Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν με βοηθήσετε θα είστε άπαιχτοι αν και είναι πολύ δύσκολο.

Ψάχνω για ένα τραγούδι το οποίο άκουσα στο ράδιο και δυστυχώς δεν ξέρω τον τραγουδιστή, ούτε τίποτα σχετικά με αυτό. Σας παραθέτω κάποια στοιχεία, μήπως και βοηθήσουν.

Το άκουσα στον σταθμό 96,3 στις 21/10/2013 γύρω στις 14:30, μετά από το psycho killer. Τραγουδάει ένας νέος άνδρας. Το τραγούδι έχει γρήγορο ρυθμό και ξεκινάει με μια ωραία μουσική η οποία επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα. Σε αυτό το τραγουδι υπάρχει πολλές φορές η λέξη baby, άκουσα μια φορά τη φράση it's between you and me και νομίζω κάπου υπήρχε η λέξη freak και η φράση since you loved me χωρίς να παίρνω όρκο για το τελευταίο.

Αυτά.... Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά πραγματικά θα παραδεχτώ όποιον το βρει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αυτο εδω....

 

 

"Μίλησέ μου, μίλησέ μου, δε σε φίλησα ποτέ μου"; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Μίλησέ μου, μίλησέ μου, δε σε φίλησα ποτέ μου"; :confused:

 

χαχαχα μοιαζει ο ρυθμος λιγο οντως!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο άκουσα σ'ένα επεισόδιο από τις "Επτά θανάσιμες πεθερές" (το επεισόδιο με το Μπέζο - δε τη βλέπω τη σειρά, δεν ξέρω ποια πεθερά είναι) ένα πολύ χαλαρό τραγούδι, ερωτικό και το μόνο που κράτησα είναι ότι στο τέλος έλεγε "I love you". Το συγκεκριμένο τραγούδι έχει παίξει και στους τίτλους τέλους σ'ένα επεισόδιο της σειράς "Άκρως Οικογενειακόν".

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Μετά από 4 μήνες βρήκα ποιο τραγούδι έψαχνα στην τύχη ακούγοντάς το από το επεισόδιο που είχε παίξει στο Άκρως Οικογενειακόν ..

Το τραγούδι είναι το

από τους Kidman και Williams .. :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ψάχνω ένα τραγούδι που το λέει γυναίκα: Οι στίχοι είναι : "Έλα για λίγο μη, μ' αφήνεις εδώ, είναι η ζωή σου πνοή και ο λόγος που ζω, δώσε μου λίγο νερό για να πιω από τα χείλη που καιρό νοσταλγώ" Ευχαριστώ εκ των προτέρων !! :)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το τραγούδι με τους εξής στίχους "από την ώρα που έφυγες είναι αβάσταχτος ο πονος αυτό δεν είναι μοναξιά είναι δολοφόνος" :)

 

 

EDIT: Βρέθηκε Ανδρέας Λεβέντης - Δολογόνος

Edited by panagis_89
βρέθηκε

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος με τον τιτλο?

 

πως λεγετεαι το κομματι στο 21:30

 

 

 

ευχαριστω πολυ

Edited by themanager
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθουσα κάποιο βίντεο του MKBHD και ανέφερε έναν που φτιάχνει Electronic / House μουσική και μου άρεσε αρκετά.

Overwerk λέγεται και έχω την εντύπωση πως είναι ένας. Αν τώρα είναι πολλοί δεν το ξέρω :-P

Πλάκα έχει η μουσικουλα του... Χαριτωμένη :-P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι τον τίτλο....Ένα σέρβικο κομμάτι 90's το έπαιζαν στα μαγαζιά μαζί με το Confide in me της Kylie Minogue που στο video clip έδειχνε ένα κορίτσι σε ένα παλιό άσπρο αυτοκίνητο και η μουσική θύμιζε ethnic στυλ:)Ευχαριστώ

 

To βρήκα!!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι τον τίτλο....Ένα σέρβικο κομμάτι 90's το έπαιζαν στα μαγαζιά μαζί με το Confide in me της Kylie Minogue που στο video clip έδειχνε ένα κορίτσι σε ένα παλιό άσπρο αυτοκίνητο και η μουσική θύμιζε ethnic στυλ:)Ευχαριστώ

 

To βρήκα!!!

 

Βουλγαρικο παρεμπιπτοντως και τσεκαρε και τη version των D Emotion Project :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κομμάτι από τα λίγα το παραπάνω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι τον τίτλο....Ένα σέρβικο κομμάτι 90's το έπαιζαν στα μαγαζιά μαζί με το Confide in me της Kylie Minogue που στο video clip έδειχνε ένα κορίτσι σε ένα παλιό άσπρο αυτοκίνητο και η μουσική θύμιζε ethnic στυλ:)Ευχαριστώ

 

To βρήκα!!!

 

Αν δεν κάνω λάθος, η κοπελα που τραγουδάει σε αυτό, είχε πάει στην Eurovision με την Βουλγαρία. Με ωραίο κομμάτι μάλιστα.

 

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...