Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω χρήση του Wi Fi αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έχω ξανασχοληθεί με το θέμα ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω υπολογιστή και έχω μαύρα μεσάνυχτα. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα.

 

Στο πρόγραμμα HandyWi v1.2

 

1) Στο "All" βλέπουμε τα ελεύθερα και τα κλειδωμένα σημεία σύνδεσης ενώ στο "Public" μόνο τα ελεύθερα και πρακτικά μόνο μέσω τα "Public" μπορούμε να συνδεθούμε;

 

2) Στα ελεύθερα υπάρχουν 2 συμβολισμοί , η κεραία με πράσινους κύκλους και με ένα κεραυνό και η κεραία με κόκκινους κύκλους, τι διαφορές έχουν;

 

3) Δίπλα από κάθε κεραία υπάρχουν μερικές μπάρες οι οποίες συμβολίζουν την ένταση του σήματος; Όσες πιο πολλές τόσο πιο καλά;

 

4) Όταν εμφανίζεται το λουκέτο σημαίνει ότι το σημείο σύνδεσης δεν είναι αξιοποιήσιμο ή πρέπει να γίνει πρώτα κάτι άλλο για να ξεκλειδώσει;

 

5) Για να συνδεθώ πρέπει να έχω δημιουρήσει πρώτα ένα "Account";

 

6) Τι είναι to "APN entry",

 

7) Δημιούργησα ένα Account και όταν πηγαίνω σε ένα Public επιλέγω "Hotspot media" αλλά μου βγάζει μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης",

 

8) Στα σημεία πρόσβασης μου δημιούργησε το "HandyWi APN" αλλά όταν το επιλέγω μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης".

 

 

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι γεγονός ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή που λες, αλλά γενικά με το WLAN δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Πάντως σε όσα hotspots/access points προσπάθησα να συνδεθώ με τη συντόμευση της οθόνης αναμονής (η οποία είναι ουσιαστικά η εφαρμογή "Οδηγός WLAN" που βρίσκεται στο φάκελο "Εργαλεία") και μου έβγαζε "Ιστός: καμία απόκριση πύλης", αυτά ήταν συνήθως ελεύθερα δίκτυα με περιορισμένα slots, τα οποία γεμίζουν σχετικά εύκολα (π.χ. Flocafe κλπ). Επομένως όταν σου βγάζει το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο αλλά λόγω του ότι γέμισαν τα slots δε μπορείς να συνδεθείς.

Όταν υπάρχει κακή σύνδεση με το access point/hotspot τότε ο "Ιστός" απλά σου βγάζει μήνυμα "Αποσυνδέθηκε". ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή που λες, αλλά γενικά με το WLAN δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Πάντως σε όσα hotspots/access points προσπάθησα να συνδεθώ με τη συντόμευση της οθόνης αναμονής (η οποία είναι ουσιαστικά η εφαρμογή "Οδηγός WLAN" που βρίσκεται στο φάκελο "Εργαλεία") και μου έβγαζε "Ιστός: καμία απόκριση πύλης", αυτά ήταν συνήθως ελεύθερα δίκτυα με περιορισμένα slots, τα οποία γεμίζουν σχετικά εύκολα (π.χ. Flocafe κλπ). Επομένως όταν σου βγάζει το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο αλλά λόγω του ότι γέμισαν τα slots δε μπορείς να συνδεθείς.

Όταν υπάρχει κακή σύνδεση με το access point/hotspot τότε ο "Ιστός" απλά σου βγάζει μήνυμα "Αποσυνδέθηκε". ;)

 

Φίλε panosz75 δίπλα από την δουλειά μου έχει ένα FLOCAFE και ένα COSTA CAFE και επιχειρώ να μπω πρωινές ώρες που δεν υπάρχει "ψυχή" αλλά τρώω πόρτα. Μάλλον κάτι κάνω λάθος ή κάτι άλλο δεν κάνω πρώτα (π.χ μια σωστή σύνδεση) γιατί ακόμα και να προχωρήσω σε ένα access point θα μου βγάλει το μήνυμα "Η ηλεκτρονική διεύθυνση έστειλε μη αξιόπιστο ποιστοποιητικό,συνέχεια;" και μετά με πετάει στην "Cisco Guest Network Hotspot".

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera tha hthela na mou peite pvs ginete na kanv to gps na doulepsei... eyxaristv

 

γινε πιο συγεκριμενοσ για να σε βοηθησουμε

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera tha hthela na mou peite pvs ginete na kanv to gps na doulepsei... eyxaristv

 

βγες εξω και σε ανιοχτο χωρο και ενεργοποιησε το μενου Δεδομενα gps,μετα περιμενεις να βρει δορυφορους και να γεμισουν οι μπαρες που θα δεις..μολις γεμισουν εχεις συνδεθει...:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panosz75 δίπλα από την δουλειά μου έχει ένα FLOCAFE και ένα COSTA CAFE και επιχειρώ να μπω πρωινές ώρες που δεν υπάρχει "ψυχή" αλλά τρώω πόρτα. Μάλλον κάτι κάνω λάθος ή κάτι άλλο δεν κάνω πρώτα (π.χ μια σωστή σύνδεση) γιατί ακόμα και να προχωρήσω σε ένα access point θα μου βγάλει το μήνυμα "Η ηλεκτρονική διεύθυνση έστειλε μη αξιόπιστο ποιστοποιητικό,συνέχεια;" και μετά με πετάει στην "Cisco Guest Network Hotspot".

Mηπως προσπαθεις να μπεις σε τοπικο δικτυο που δεν εχει προσβαση στο νετ?

Link to comment
Share on other sites

Mηπως προσπαθεις να μπεις σε τοπικο δικτυο που δεν εχει προσβαση στο νετ?

 

Αν δοκιμάσω από το shortcut του menu του τηλεφώνου (και όχι με το HandyWi) επιλέγω "Αναζήτηση WLAN" και μου εμφανίζει μια λίστα με όλα τα δίκτυα WLAN που βρίσκει. Στην συνέχεια επιλέγω ένα που έχει τις περισσότερες μπάρες (μάλλον καλύτερο σήμα) και δεν έχει και το λουκέτο, προσπαθεί να κάνει σύνδεση και μετά μου εμφανίζει το μήνυμα "Διαδίκτυο:Δεν βρέθηκε διακομιστής" και αν πάω να κάνω περιήγηση στο διαδίκτυο θα μου εμφανίσει το μήνυμα "Η ηλεκτρονική διεύθυνση έστειλε μη αξιόπιστο ποιστοποιητικό,συνέχεια;". Πάντως από όπου και να το έχω δοκιμάσει (σπίτι,δουλειά,βόλτα) τα ίδια αποτελέσματα πέρνω. Έχω πελαγώσει.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

kanena neo gia flash support sto n82,akoume kati gia anavathmisei,ean nai pote me to kalo?

 

υπομονη γιαννη :)

 

θα ρθει και η επομενη αναβαθμιση,ουτως η αλλως δεν εχουμε κανενα πιο καλο κινητο μετα το Ν82 οποτε δεν καιγομαστε και πολυ :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα: Εχω κανει εγκατασταση το garmin και μου εχει δουλεψει κανονικα. Ομως ξαφνικα τρωει ενα κολλημα το τηλεφωνο του βγαζω τη μπαταρια για να ξεκολλησει και μετα δεν υπαρχει στις εφαρμογες το garmin. Σαν να μην το εχω κανει καθολου εγκατασταση. Υπαρχει ομως στην καρτα μνημης... Αυτο μου εχει συμβει 2 φορες. Μηπως μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει; Τρωει κολληματα σε ολους αυτη η εφαρμογη;

 

ρε παιδια ας απαντησει καποιος που ξερει...

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρωει κανενα κολημα το Ν82 με το garmin .

Αλλαξε την καρτα μνημης αν χρησιμοποιεις αυτη της νοκια

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε μαύρο.. :rotfl::yahoo::clap::up::tease:

Από ότι λέει σε μέρικες εβδομάδες, άντε να δούμε..

 

Nokia N82 coming in black

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε μαύρο.. :rotfl::yahoo::clap::up::tease:

Από ότι λέει σε μέρικες εβδομάδες, άντε να δούμε..

 

Nokia N82 coming in black

 

αντε να αλλαξουμε ντε! :)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε μαύρο.. :rotfl::yahoo::clap::up::tease:

Από ότι λέει σε μέρικες εβδομάδες, άντε να δούμε..

 

Nokia N82 coming in black

 

Μακάρι, μήπως έρθουν και μαύρα καλύμματα για εμάς που το έχουμε ήδη και είμαστε λάτρεις του μαύρου. :D

 

======================================================================================

 

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποιος;

 

Υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσω τα μηνύματα να βγάζουν προειδοποίηση όταν πάω να στείλω μήνυμα που υπερβαίνει τους 160 χαρακτήρες??? Στο OS7 κινητό που είχα πριν το Ν82, όταν πήγαινα να στείλω διπλό τριπλό κλπ μήνυμα σε πλήθος χαρακτήρων, έβγαζε προειδοποίηση. Στο OS9 δε γίνεται αυτό ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποιος;

 

Υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσω τα μηνύματα να βγάζουν προειδοποίηση όταν πάω να στείλω μήνυμα που υπερβαίνει τους 160 χαρακτήρες??? Στο OS7 κινητό που είχα πριν το Ν82, όταν πήγαινα να στείλω διπλό τριπλό κλπ μήνυμα σε πλήθος χαρακτήρων, έβγαζε προειδοποίηση. Στο OS9 δε γίνεται αυτό ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά??? :confused:

 

Πάνο, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος δεν πρέπει να γίνεται αυτό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποιος;

 

Υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσω τα μηνύματα να βγάζουν προειδοποίηση όταν πάω να στείλω μήνυμα που υπερβαίνει τους 160 χαρακτήρες??? Στο OS7 κινητό που είχα πριν το Ν82, όταν πήγαινα να στείλω διπλό τριπλό κλπ μήνυμα σε πλήθος χαρακτήρων, έβγαζε προειδοποίηση. Στο OS9 δε γίνεται αυτό ή δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά??? :confused:

 

Panosz75 νομίζω δεν γίνεται πλέον. Αυτό το μήνυμα το έβγαζε όταν είχα το 7610. Από τότε που πήρα το Ν80 και Ν95 ακόμα και αν περάσω τους 160 χαρακτήρες το στέλνει αμέσως χωρίς κανένα μήνυμα και από όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση για ν΄αλλάξει αυτό.

 

EDIT: Με πρόλαβε ο menios_t :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Αυτό υπέθεσα κι εγώ, μιας και δεν βρήκα καμία σχετική ρύθμιση στην εφαρμογή των μηνυμάτων. ;)

 

Δεν πειράζει, μικρό το κακό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω χρήση του Wi Fi αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έχω ξανασχοληθεί με το θέμα ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω υπολογιστή και έχω μαύρα μεσάνυχτα. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα. Στο πρόγραμμα HandyWi v1.2

1) Στο "All" βλέπουμε τα ελεύθερα και τα κλειδωμένα σημεία σύνδεσης ενώ στο "Public" μόνο τα ελεύθερα και πρακτικά μόνο μέσω τα "Public" μπορούμε να συνδεθούμε;

2) Στα ελεύθερα υπάρχουν 2 συμβολισμοί , η κεραία με πράσινους κύκλους και με ένα κεραυνό και η κεραία με κόκκινους κύκλους, τι διαφορές έχουν;

3) Δίπλα από κάθε κεραία υπάρχουν μερικές μπάρες οι οποίες συμβολίζουν την ένταση του σήματος; Όσες πιο πολλές τόσο πιο καλά;

4) Όταν εμφανίζεται το λουκέτο σημαίνει ότι το σημείο σύνδεσης δεν είναι αξιοποιήσιμο ή πρέπει να γίνει πρώτα κάτι άλλο για να ξεκλειδώσει;

5) Για να συνδεθώ πρέπει να έχω δημιουρήσει πρώτα ένα "Account";

6) Τι είναι to "APN entry",

7) Δημιούργησα ένα Account και όταν πηγαίνω σε ένα Public επιλέγω "Hotspot media" αλλά μου βγάζει μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης",

8) Στα σημεία πρόσβασης μου δημιούργησε το "HandyWi APN" αλλά όταν το επιλέγω μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης".

Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Παιδιά συγνώμη που επανέρχομαι αλλά όλο και κάποιος θα ξέρει 2-3 πραγματάκια και θα μπορεί να ρίξει λίγο φως.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Αυτό υπέθεσα κι εγώ, μιας και δεν βρήκα καμία σχετική ρύθμιση στην εφαρμογή των μηνυμάτων. ;)

 

Δεν πειράζει, μικρό το κακό.

 

Μα Πανο αν δεν κανω λαθος οταν στελνεις μυνημα σε διχνει αν εχεις ξεπερασει το 1 μυνημα και προκειτε να σταλει 2ο.

 

Διχνει ποσους χαρακτηρες εχουν απομηνει για να χρησημοποιησεις μεχρι το 160 και αν το ξεπρασεις το νουμερο (1) απο την παρεθενση γινετε (2) δηλαδη οτι προκειτε να σταλει σε 2ο μυνημα.. Εσυ τωρα μιλας αν δεν κοιτας αυτο απλα να βγαινει προειδοπηειση για το 2ο οταν πας να το στηλεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μα Πανο αν δεν κανω λαθος οταν στελνεις μυνημα σε διχνει αν εχεις ξεπερασει το 1 μυνημα και προκειτε να σταλει 2ο.

 

Διχνει ποσους χαρακτηρες εχουν απομηνει για να χρησημοποιησεις μεχρι το 160 και αν το ξεπρασεις το νουμερο (1) απο την παρεθενση γινετε (2) δηλαδη οτι προκειτε να σταλει σε 2ο μυνημα.. Εσυ τωρα μιλας αν δεν κοιτας αυτο απλα να βγαινει προειδοπηειση για το 2ο οταν πας να το στηλεις ?

 

Ναι αυτό εννοέι ο φίλος panosz75, όταν πατούσες αποστολή σου έβγαζε μήνυμα οτι θα σταλεί σε 2 ή 3 μηνύματα, ανάλογα τους χαρακτήρες και εσύ επέλεγες ναι ή όχι. Αυτό γινόταν στα πιο παλιά symbian όπως για παράδειγμα το 7610.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω χρήση του Wi Fi αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έχω ξανασχοληθεί με το θέμα ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω υπολογιστή και έχω μαύρα μεσάνυχτα. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα.

 

Στο πρόγραμμα HandyWi v1.2

 

1) Στο "All" βλέπουμε τα ελεύθερα και τα κλειδωμένα σημεία σύνδεσης ενώ στο "Public" μόνο τα ελεύθερα και πρακτικά μόνο μέσω τα "Public" μπορούμε να συνδεθούμε;

 

2) Στα ελεύθερα υπάρχουν 2 συμβολισμοί , η κεραία με πράσινους κύκλους και με ένα κεραυνό και η κεραία με κόκκινους κύκλους, τι διαφορές έχουν;

 

3) Δίπλα από κάθε κεραία υπάρχουν μερικές μπάρες οι οποίες συμβολίζουν την ένταση του σήματος; Όσες πιο πολλές τόσο πιο καλά;

 

4) Όταν εμφανίζεται το λουκέτο σημαίνει ότι το σημείο σύνδεσης δεν είναι αξιοποιήσιμο ή πρέπει να γίνει πρώτα κάτι άλλο για να ξεκλειδώσει;

 

5) Για να συνδεθώ πρέπει να έχω δημιουρήσει πρώτα ένα "Account";

 

6) Τι είναι to "APN entry",

 

7) Δημιούργησα ένα Account και όταν πηγαίνω σε ένα Public επιλέγω "Hotspot media" αλλά μου βγάζει μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης",

 

8) Στα σημεία πρόσβασης μου δημιούργησε το "HandyWi APN" αλλά όταν το επιλέγω μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα "Ιστός : καμιά απόκριση πύλης".

 

 

Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

1) Σωστά, σε κλειδωμένο μπορείς να μπεις μόνο εαν ξέρεις τον κωδικό ή πετύχεις κανένα CONNX :X

 

2) Η κεραία γίνεται πράσινη αν έχεις συνδεθεί σε αυτό το δίκτυο

 

3) Λογικά ναι αν και δεν ισχύει πάντα, έχω πετύχει δίκτυο με 100% σήμα και με πετάει κάθε λίγα λεπτά έξω

 

4) Σημαίνει οτι είναι κλειδωμένο

 

5) Οχι

 

Για τα υπόλοιπα δεν είναι σίγουρο οτι αν συνδεθείς σε ενα δίκτυο θα έχεις και internet, για πολλούς λόγους. Δεν φταίει το κινητό σου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι οταν ειμαι συνδεδεμενος σε ενα ασυρματο δικτυο, για να χρησιμοποιησω καποιες εφαρμογες που κανουν χρηση wlan, πρεπει να κανω αποσυνδεση και μετα ξανα συνδεση... einai bug αυτο?
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα οτι εχει καμενο πιξελ η οθονη του τηλ πανω αριστερα εκει που ειναι το ρολοι(τελειως ανεπαισθητο βεβαια) εχει τυχη σε κανενα?

και κατι αλλο υπαρχει καποιο προγραμμα να βλεπω μεγαλη φωτογραφια επαφης οταν χτυπαει το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...