Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω την V30.0.019 χωρις να εχω χακεψει το κινητο.μπορειτε να με πειτε ποια Firmwar einai μετα?Πεταξτε με σε κανενα post οποιος ξερει.Ευχαριστω

 

Δες εδώ

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:N82

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το είχα δει πριν από καιρό σε ένα ξένο site, αλλά τώρα που μου το ξαναθυμίσατε... είπα να το δοκιμάσω. Λίγο άκυρο μεν, αλλά δουλεύει! Ανέβασα και ένα βιντεάκι στο youtube για του λόγου το αληθές...

http://www.youtube.com/watch?v=215hy1Uegn0

Όντως απίστευτο το δοκίμασα χθες και δουλεύει μια χαρά. Όμως έχει ένα μειονέκτημα. Όταν το χτυπήσεις και μετά ναι μεν τα γράμματα φαίνονται μια χαρά αλλά χαλάει η ποιότητα της εικόνας μας γενικά, δηλαδή φαίνονται τα γράμματα μια χαρά και τέτοια αλλά όταν φύγεις από εκεί και θέλεις να βγάλεις κάτι άλλο τότε χαλάει η ποιότητα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οταν κάνω περιήγηση σε κάποια ιστοσελιδα οι φωτογραφίες της αποθηκευονται στη gallery.

 

πως θα το αποτρεψω αυτο?

 

ευχαριστω

Πως γίνεται αυτό...;

Αν δεν επιλέξεις εσύ να αποθηκεύσεις τις εικόνες δεν τις αποθηκεύσει από μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως απίστευτο το δοκίμασα χθες και δουλεύει μια χαρά. Όμως έχει ένα μειονέκτημα. Όταν το χτυπήσεις και μετά ναι μεν τα γράμματα φαίνονται μια χαρά αλλά χαλάει η ποιότητα της εικόνας μας γενικά, δηλαδή φαίνονται τα γράμματα μια χαρά και τέτοια αλλά όταν φύγεις από εκεί και θέλεις να βγάλεις κάτι άλλο τότε χαλάει η ποιότητα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε

 

Απλά εστιάζει κοντά έτσι, γι' αυτό θολώνει αν πας να βγάλεις κάτι που είναι μακριά. Κάποιος πιο πριν ανέφερε ότι αν το χτυπήσεις από μπροστά μετά επανέρχεται στην κανονική λειτουργία, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Θα ζαλιστεί από τα πολλά χτυπήματα... από Ν82 θα γίνει 3310. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό...;

Αν δεν επιλέξεις εσύ να αποθηκεύσεις τις εικόνες δεν τις αποθηκεύσει από μόνο του.

 

δεν αποθηκευω τιποτα.

παω π.χ στο facebook και το logo του αποθηκευεται στη galley αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για πειτε μου τι να κανω. ρυθμιζω το ξυπνητιρι σε μια συγκεκριμενη ωρα,χτυπαει την πρωτη φορα κανονικα, αλλα την επομενη (αφου το εχω ρυθμισει για ολη την εβδομαδα)δεν χτυπαει στην ιδια ωρα!τι συμβαινει;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για πειτε μου τι να κανω. ρυθμιζω το ξυπνητιρι σε μια συγκεκριμενη ωρα,χτυπαει την πρωτη φορα κανονικα, αλλα την επομενη (αφου το εχω ρυθμισει για ολη την εβδομαδα)δεν χτυπαει στην ιδια ωρα!τι συμβαινει;ευχαριστω

 

Υπάρχει ένα θέμα με το ξυπνητήρι του Ν82 (και άλλων συσκευών), πράγμα που οφείλεται στις πρόσφατες εκδόσεις λογισμικού των τηλεφώνων αυτών. Το πρόβλημα εντοπίζεται όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό και ανοίγει λόγω του ξυπνητηριού. Περιμένουμε να γίνουν διορθωτικές κινήσεις με νέες εκδόσεις λογισμικού. Μέχρι να γίνει αυτό, δοκίμασε να κρατάς το τηλέφωνό σου ανοικτό τη νύκτα, βάζοντάς το σε προφίλ εκτός σύνδεσης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα με το ξυπνητήρι του Ν82 (και άλλων συσκευών), πράγμα που οφείλεται στις πρόσφατες εκδόσεις λογισμικού των τηλεφώνων αυτών. Το πρόβλημα εντοπίζεται όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό και ανοίγει λόγω του ξυπνητηριού. Περιμένουμε να γίνουν διορθωτικές κινήσεις με νέες εκδόσεις λογισμικού. Μέχρι να γίνει αυτό, δοκίμασε να κρατάς το τηλέφωνό σου ανοικτό τη νύκτα, βάζοντάς το σε προφίλ εκτός σύνδεσης.

μηπως ομως θα αδειαζει πιο γρηγορα την μπαταρια αν δε το σβηνω;μεχρι τωρα η μπαταρια μου κραταει περιπου 3 μερες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απλά εστιάζει κοντά έτσι, γι' αυτό θολώνει αν πας να βγάλεις κάτι που είναι μακριά. Κάποιος πιο πριν ανέφερε ότι αν το χτυπήσεις από μπροστά μετά επανέρχεται στην κανονική λειτουργία, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Θα ζαλιστεί από τα πολλά χτυπήματα... από Ν82 θα γίνει 3310. :rolleyes:

μην το χαλασετε προσεξτε μονο ε..:)

μηπως ομως θα αδειαζει πιο γρηγορα την μπαταρια αν δε το σβηνω;μεχρι τωρα η μπαταρια μου κραταει περιπου 3 μερες.
οχι δεν αλλαζει σχεδον καθολου. εξαλλου με τη διαδικασια κλεισιματος-ανοιγματος καταναλωνει αρκετη μπαταρια σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ομως θα αδειαζει πιο γρηγορα την μπαταρια αν δε το σβηνω;μεχρι τωρα η μπαταρια μου κραταει περιπου 3 μερες.

 

Και πολύ σου κρατάει. Εμένα μόλις δύο μέρες μετά βίας. Βέβαια, για τη χρήση που του κάνω και το σκάλισμα που τρώει καθημερινά (και ακόμα πόσες εφαρμογές έχω ρυθμίσει να ανοίγουν στο μπουτάρισμα και να τρέχουν στο παρασκήνιο), μια χαρά είναι.

 

οχι δεν αλλαζει σχεδον καθολου. εξαλλου με τη διαδικασια κλεισιματος-ανοιγματος καταναλωνει αρκετη μπαταρια σχετικα.

 

Ακριβώς έτσι είναι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το νέο firmware παρουσιάζει άλλα προβλήματα εκτός από το ξυπνητήρι;

Το αφήνω ανοιχτό το βράδυ οπότε δε με απασχολεί αυτό. Αν αξίζει όμως, να το κάνω αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Το νέο firmware παρουσιάζει άλλα προβλήματα εκτός από το ξυπνητήρι;

Το αφήνω ανοιχτό το βράδυ οπότε δε με απασχολεί αυτό. Αν αξίζει όμως, να το κάνω αναβάθμιση...

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Την 30 ή 31; (Βγες στην οθόνη αναμονής, πάτησε *#0000# και δες τι θα σου βγάλει)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Την 30 ή 31; (Βγες στην οθόνη αναμονής, πάτησε *#0000# και δες τι θα σου βγάλει)

 

Την 30.0.019 έχω...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση, Αν δεν το κλείνεις κάθε βράδυ, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την έκδοση 30, κάνε την αναβάθμιση. Θα επωφεληθείς και σε άλλο επίπεδο, καθώς θα μπορέσεις να χακάρεις το κινητό σου, που θα σου επιτρέψει μια σειρά από ευκολίες.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η αλήθεια είναι ότι είχα προσπαθήσει αρκετές φορές να το χακάρω, αλλά στο τέλος δεν γινόταν τίποτα. Οπότε το παράτησα και απλά έκανα sign τις εφαρμογές.

ΟΚ, ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο σαιτ και δεν ξερω που να απευθυνθώ..

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε εχω το nokia n82 και συνδεομαι με ασυρματο ιντερνετ και προσπαθώ να μπω σε καποιες σελιδες και δεν μπαινει π χ. στο zoo.gr μου λεει οτι θελει flash player μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε πως να μπω..

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο σαιτ και δεν ξερω που να απευθυνθώ..

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε εχω το nokia n82 και συνδεομαι με ασυρματο ιντερνετ και προσπαθώ να μπω σε καποιες σελιδες και δεν μπαινει π χ. στο zoo.gr μου λεει οτι θελει flash player μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε πως να μπω..

Σας ευχαριστώ...

Δεν μπορείς να μπεις σε σελίδες που είναι εξολοκλήρου φτιαγμένες με flash. Τα κινητά της Nokia έχουν εγκατεστημένη μια Lite έκδοση του Flash η οποία δεν μπορεί να υποστηρίξει σελίδες όπως το zoo.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις σε σελίδες που είναι εξολοκλήρου φτιαγμένες με flash. Τα κινητά της Nokia έχουν εγκατεστημένη μια Lite έκδοση του Flash η οποία δεν μπορεί να υποστηρίξει σελίδες όπως το zoo.

κατεβασε το skyfire και θα τα βλεπεις ολα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η πισω καμερα δεν δουλευει; ανοιγω το κλειστρο και δεν μπαινει στην καμερα..παταω το κουμπι απο τα πλαγια, ουτε παλι μπαινει..τι μπορεί να φταίει; τελευταια φορα την ειχα ανοιξει την κυριακη και δουλευε μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...