Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.μια ερωτιση να κανω.πηγαινω στις εικονες/βιντεο τις ανοιγω και ξεκιναω να τις βλεπω.μετα απο λιγο ψαξιμο αρχιζει να μου κολαει.δεν κατεβενουν οπως στην αρχη.τι να συμβαινει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και με την πρώτη εφαρμογή/παιχνίδι java που εγκατέστησες, σου παρουσιάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα; Πολύ περίεργο καθώς δεν το έχει αναφέρει ποτέ κανένας χρήστης. Τι εφαρμογές εγκατέστησες μετά το format; Έκανες φορματ και στην κάρτα μνήμης ή μόνο στο τηλέφωνο;
ναι φιλε

εφαρμογες λιγες.

απο παιχνιδια το ngage

εφαρμογες

kaspersky antivirus

xplore

pysystemutilities

activefile

jbtaskman

m.weather

forecaweather

feexplorer

sugic

googlemaps

sportstracker- step counter

cclock

smartlight

xelnet lite

flipsilent

hiddencontacts

messenger

sms chatr

powerboot

mcleaner

fscaller

freedialhelper

ccalc

solution

mobilemaths

mobilex

aed

isilo

msdict

resco phitiviewer

photorite

photofun

mobitubia

youtube it

 

 

ayta

 

Εαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις ξανα hard format και format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη για να δουμε εαν θα συμβει το ιδιο. Καλο ειναι να γραφεις σε ενα χαρτι την σειρα που περασες τις εφαρμογες για να μπορουμε να το ψαξουμε.
φιλε ακριβως αυτο το φορματ εκανα μαλιστα εκανε 2 φορες φορματ στο κινητο και 2 στην καρτα μνημης

 

ειλικρινα δεν εχω χρονο να ξανακανω φορματ ομως δυστυχως

 

στη χειροτερη δε θα δουλευω τζαρ εφαρμογες αλλα ειναι κριμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτιση να κανω.πηγαινω στις εικονες/βιντεο τις ανοιγω και ξεκιναω να τις βλεπω.μετα απο λιγο ψαξιμο αρχιζει να μου κολαει.δεν κατεβενουν οπως στην αρχη.τι να συμβαινει;

Μηπως συμβαινει αυτο γιατι εχεις παρα πολλες! Διεγραψε τους φακελους _PAlbTN με τον X-Prore μηπως και στρωσει..

 

Εναλακτικα δοκιμασε και την εφαρμογη Resco Photo Viewer

φιλε ακριβως αυτο το φορματ εκανα μαλιστα εκανε 2 φορες φορματ στο κινητο και 2 στην καρτα μνημης

 

ειλικρινα δεν εχω χρονο να ξανακανω φορματ ομως δυστυχως

 

στη χειροτερη δε θα δουλευω τζαρ εφαρμογες αλλα ειναι κριμα

Στις εφαρμογες δεν βλεπω κατι.. Καλυτερα οταν εχεις χρονο δοκιμασε αυτο που σου ειπα για να δουμε που ειναι το προβλημα.

 

Μπες μεσα στην Διαχ. Εφαρμογων\ Επιλογες\ Προβολη μητρωου για να δεις μηπως μπορεις να κανεις κατι μεσα απο εκει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!!!Ενα προβλημα πρεπει να φτιαξουν που δημιουργηθηκε απο το τελευταιο τους update (ξυπνητηρι/αλλαγη ημερομηνιας) και δεν εχουν βρει ακομα λυση.

νυχθημερον εργαζονται στα εργαστηρια της ΝASA για να βρουν λυση στο κρισιμο προβλημα :p :grin:

 

εχουν αργησει παντως...:(

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως φιλε δεν εχω το χρονο(αλλα ουτε και το κουραγιο να κατσω να ξαναπερναω ολα αυτα τα προγραμματα(παλια ειχα παρα πολλα τωρα εβαλα μονο τα αναγκαια)

 

εφοσον δε μπορει να σκεφτει κανεις κατι αλλο μαλλον θα μεινω χωρις τζαρ εφαρμογες. ειναι κριμα, και ειναι και περιεργο που συμβαινει μονο σε μενα

εσεις τις τζαρ εφαρμογες πως τις εγκαθιστατε? οπως και εγω μεσα απο χ-πλορ? και οπεν μπαι σιστεμ? μηπως εκει ειναι το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως φιλε δεν εχω το χρονο(αλλα ουτε και το κουραγιο να κατσω να ξαναπερναω ολα αυτα τα προγραμματα(παλια ειχα παρα πολλα τωρα εβαλα μονο τα αναγκαια)

 

εφοσον δε μπορει να σκεφτει κανεις κατι αλλο μαλλον θα μεινω χωρις τζαρ εφαρμογες. ειναι κριμα, και ειναι και περιεργο που συμβαινει μονο σε μενα

εσεις τις τζαρ εφαρμογες πως τις εγκαθιστατε? οπως και εγω μεσα απο χ-πλορ? και οπεν μπαι σιστεμ? μηπως εκει ειναι το προβλημα?

ποιες java εχεις βαλει;

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει απο εφαρμογες το εορτολογιο και ενα προγραμμα για κομπιοθτερακι νομιζω ccalc λεγοταν

απο παιχνιδια καμια τεσσαρα2 για σκακι 2 γιαταβλι φιλε

Link to comment
Share on other sites

εφοσον δε μπορει να σκεφτει κανεις κατι αλλο μαλλον θα μεινω χωρις τζαρ εφαρμογες. ειναι κριμα, και ειναι και περιεργο που συμβαινει μονο σε μενα

εσεις τις τζαρ εφαρμογες πως τις εγκαθιστατε? οπως και εγω μεσα απο χ-πλορ? και οπεν μπαι σιστεμ? μηπως εκει ειναι το προβλημα?

Εγω ολες τις εφαρμογες τις ανοιγω με την διαχειρηση αρχειων ,τις κανω εγκατασταση και μετα σβηνω το αρχειο εγκαταστασης.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως φιλε δεν εχω το χρονο(αλλα ουτε και το κουραγιο να κατσω να ξαναπερναω ολα αυτα τα προγραμματα(παλια ειχα παρα πολλα τωρα εβαλα μονο τα αναγκαια)

Όλα αυτά που ανέφερες, είναι τα αναγκαία; Δηλαδή όλα αυτά τα χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση; Πχ το antivirus τι το θες;

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Όλες τις εφαρμογές που ανέφερες, τις πέρασες μετά το φορμάτ τηλεφώνου-κάρτας; Αν ναι, μετά το φορματ της κάρτας, επανέφρες πίσω όλους τους φακέλους; Αν η απάντηση είναι ναι, στην τελευταία ερώτηση, ίσως εκεί έγκειται το πρόβλημα.

εφοσον δε μπορει να σκεφτει κανεις κατι αλλο μαλλον θα μεινω χωρις τζαρ εφαρμογες. ειναι κριμα, και ειναι και περιεργο που συμβαινει μονο σε μενα

εσεις τις τζαρ εφαρμογες πως τις εγκαθιστατε? οπως και εγω μεσα απο χ-πλορ? και οπεν μπαι σιστεμ? μηπως εκει ειναι το προβλημα?

Κάνε αυτό για αρχή. Σβήσε όλες τις java και δες αν στρώσει.

 

Ναι, πάντοτε, έτσι εγκαθιστώ όλες μου τις εφαρμογές και πάντοτε αφήνω τα sis μαζεμένα και κατηγοριοποιημένα σε έναν φάκελο ώστε να τα ξαναεγκαθιστώ εύκολα μετά από φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

το αντιβαιρους που λες φιλε το εχω για σφαλεια αν κλαπει το κινητο και ο μαγκας αλλαξει καρτα αμεσως αποκτω το νουμερο του και το κινητο μπλοκαρει. αν δε το εχω εγω το κινητο δε θα το εχει κανενας

 

στην ερωτηση σου η απαντηση ειναι οχι. τα περασα ολα απο την αρχη χωρις να επαναφερω τιποτα

 

εχω απεγκαταστησει ολες τισ εφαρμογες τζαβα. λες να ξαναβαλω μια να δοκιμασω παλι δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις σε τη μορφη πρεπει να ειναι τα βιντεο για να τα παιξει το smart movie??Γιατι περασα κατι mpeg4 avi σημερα και δεν τα παιζει:confused:
Link to comment
Share on other sites

σορυ φιλε κιολας(δε το παιζω εξυπνακιας ε) αλλα σε αυτα που λες τα λινκς, απλα λετε να κανω παλι φορματ και βλεπουμε. εγω απλα ειπα οτι εκανα απεγκατασταση ολων των τζαβα. και ειπα, αν βαλω τωρα μια τζαβα θαδουλεψει σωστα? χλωμο αλλα θα δουμε

παντως φορματ να κανω ειλικρινα ψυχολογικα δεν το αντεχω...

τεσπα thats life

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις σε τη μορφη πρεπει να ειναι τα βιντεο για να τα παιξει το smart movie??Γιατι περασα κατι mpeg4 avi σημερα και δεν τα παιζει:confused:

Πρεπει να ειναι .avi δες και το παρακατω link θα σε βοηθησει αρκετα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2395150#post2395150

σορυ φιλε κιολας(δε το παιζω εξυπνακιας ε) αλλα σε αυτα που λες τα λινκς, απλα λετε να κανω παλι φορματ και βλεπουμε. εγω απλα ειπα οτι εκανα απεγκατασταση ολων των τζαβα. και ειπα, αν βαλω τωρα μια τζαβα θαδουλεψει σωστα? χλωμο αλλα θα δουμε

παντως φορματ να κανω ειλικρινα ψυχολογικα δεν το αντεχω...

τεσπα thats life

Kαλα εκανες και εκανε απεγκατασταση ολα τα .jar και ακομη καλυτερα θα ηταν εαν δοκιμαζες απευθειας να κανεις εγκατασταση ενα καινουριο αρχειο .jar για να δουμε τι θα γινει και να μας ελεγες τα αποτελεσπατα. Με το να ρωταμε συνεχεια τα ιδια πραγματα χωρις να δοκιμαζουμε το επομενο βημα δεν θα τα καταφερουμε ποτε.

 

Ισως να καταλαβα και εγω λαθος στο προηγουμενο post αλλα πρεπει να μας βοηθησεις και εσυ. Μπορει να εχει πειραχτει καποιο αρχειο και η μονη λυση να ειναι το hard format. Oπως βλεπεις ειμαστε ολοι προθυμοι να σε βοηθησουμε αλλα οταν δεν υπαρχουν επιπλεον στοιχεια και τα πραγματα δυσκολευουν προσπαθησε να μην επαναλαμβανεσαι.

 

Φιλικα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γειά σας! Εδώ και 4 μέρες έχω πρόβληγμα με το bluetooth. Μία ανοίγει και μία δεν ανοίγει. Αν ανοίξει κάνει 100 ώρες να συνδεθεί με το bluetooth. Από τις 20 φορές που θα προσπαθήσω να κάνω σύνδεση τη 1 θα συνδεθεί και άν. Του έκανα hard format αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πρίν ένα μήνα περίπου το έδωσα στη Nokia να μου αλλάξουν οθόνη(γιατί μου εμφάνιζε κάτι γραμμές) και να μου αλλάξουν και πληκρολόγιο. Όταν το πήρα δούλευαν όλα ΟΚ. Και μετά από 2 βδομάδες τα έπαιξε το bluetooth. Ξέρετε κάτι γι' αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να συνδεθεί? Δεν σου βγάζει ένδειξη στην οθόνη πως ενεργοποιήθηκε το bt ή δεν μπορείς να το συνδέσεις με κάποια συσκευή?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητό αυτό έχει χρονόμετρο και αντιστροφη μέτρηση? ή ένα απο τα δύο?

Αν οχι, υπάρχει κάποιο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

το κινητό αυτό έχει χρονόμετρο και αντιστροφη μέτρηση? ή ένα απο τα δύο?

Αν οχι, υπάρχει κάποιο προγραμμα?

 

Το κινητό δεν έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο! Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή handy clock που περιλαμβάνει και τα 2.. μαζί και κάποια άλλα πραγματάκια. Αλλά καλύτερα για εφαρμογές να ρωτάς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να συνδεθεί? Δεν σου βγάζει ένδειξη στην οθόνη πως ενεργοποιήθηκε το bt ή δεν μπορείς να το συνδέσεις με κάποια συσκευή?

 

Δεν ανοίγει καν. Πατάω ενεργοποίηση και μου βγάζει αδυναμία εκτέλεσης ενέργειας bt. Και αααααααααααααααν.....ανοίξει(που δεν....απο τις 20 προσπάθειες άντε η μια να πιάσει) δεν συνδέεται με καμία συσκευή. Έκανα και hard format αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να πας για service.

Δεν λύνεται με format και τέτοια...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πω είναι λίγο άσχετο με την συζήτησή σας αλλά θα το αναφέρω μήπως βοηθήσω κάποιον που αντιμετώπισε το ιδιο πρόβλημα. Λοιπον πριν 2-3 μερες ειχα ρωτησει γιατι δεν μπορω να βαλω τα nokia maps και συγκεκριμενα η εφαρμογη nokia maps 2.0 δεν μπορουσε να γινει εγκατασταθει στο κινητο αλλα μου εβγαζε το μηνυμα "αποτυχιας εγκαταστασης ενσωματωμενο μερος". Τελικα το προβλημα λυθηκε ως εξης... φορμαρα το τηλεφωνο με το *#7370# και μετα δοκιμασα να ξαναβαλω το nokia maps 2.0 το οποιο και εγκατασταθηκε, συνδεθηκα με Nokia suite kai ανοιξα το Nokia maps updater αλλα δεν εβρισκε το κινητο, ξαναφορμαρω ξαναβαζω το maps 2.0 και μετα οταν ανοιξα τον updater μου λεει οτι υπαρχει ενημερωμενη εκδοση αυτοενημερωθηκε στην εκδοση 1.0.8 (ειχα την 1.0.7) και βρηκε το τηλεφωνο και μου εβαλε το nokia maps 3.0 και ολη η διαδικασια εγινε προβλεπομενα.

 

Το επομενο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης... το κινητο φορτιζει με τον φορτιστη ΑC-5 που ειναι 850mah ενω εγω δεν τον εχω και το φορτιζω με τον AC-3 350mah απο ενα παλιο μου κινητο και φορτιζει σε 4-5 ωρες. Μπορει αυτο να χαλασει την μπαταρια/τηλεφωνο; η νοκια στο site της δεν γραφει οτι ο AC-3 εγκρινεται για να φορτιζει το N82.

 

Και το τελευταιο ειναι οτι το sports tracker ενω εχω μεσα τους χαρτες της νοκια δεν μου δειχνει σε χαρτη τη διαδρομη που κανω αλλα βλεπω την διαδρομη που κανω σε αδειο χαρτη. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Χαρτες εχεις περασει;

της ελλαδας που ηταν 55 mb περιπου, και παιζει κανονικα με το nokia maps

 

Μηπως γνωριζει κανεις σε τη μορφη πρεπει να ειναι τα βιντεο για να τα παιξει το smart movie??Γιατι περασα κατι mpeg4 avi σημερα και δεν τα παιζει:confused:

εγω δοκιμασα με divx kai xvid και τα παιζει αλλα στις ταινιες κανει κατι σπασιματα οπωτε πρεπει να κατεβασεις λιγο το bitrate, κατι κινουμενα σχεδια που ειχα κατεβασει και το δοκιμασα τα παιζει κανονικα χωρις σπασιματα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

.........

Η 1,07 εκδοση μου εκανε και εμενα πολλα προβληματα,δεν εβρισκε το κινητο ή αν το εβρισκε κολλαγε και εβγαζε μηνυμα οτι πρεπει να κλεισει η εφαρμογη.Με την αναβαθμιση ομως δουλευει σωστα,παραλληλα βγηκε και νεα εκδοση του pcsuite ,μπορει και αυτο να επαιξε ρολο .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχθες το βραδυ δημιουργηθικε ενα σοβαρο προβλημα για μενα.εχασα χωρις λογο τις εικονες-βιντεο, και το Garmin που μολις μια μερα νωριτερα μου ειχε περασει ενας φιλος μου.τι να κανω βρε παιδια που στο καλο πηγαν;ειδικα με νοιαζει για τις φωτο.βοηθειστε την κατασταση γιατι θα το πεταξω αν εχουν χαθει οριστικα!!!!ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...