Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το κόκκινο πλήκτρο συμβαίνει και στο Ν95 με την v30 και sto E66 με την 102.07.81. Στο Ν95 γινόταν και στην v12 αλλά μετά φτιάχτηκε με την ν20,ν21 και εμφανίστηκε ξανά με την ν30. Και στα 2 κινητά που έχω όταν μου το κλείσει κάποιος και βγάλει κατ/μενο ή όταν το αφήσω να χτυπά μέχρι να βγάλει μήνυμα "Δεν απαντά" τότε η κλήση κολλάει για μερικά δεύτερα. Προφανώς είναι κάποιο κόλλημα που τρώει το λογισμικό, γιατί δεν γίνεται να εξαφανίζεται και να εμφανίζεται έτσι απλά χωρίς να αλλάζει κάτι ο χρήστης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρίν από λίγη ώρα τράβηξα ένα video και όταν πήγα να το δώ έγραψε ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΗ.Δεν της έκανα μορφοποίηση γιατί έχω κάτι αρχεία μέσα που τα χρειάζομαι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα αρχεία πριν κάνω την μορφοποίηση?
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγη ώρα τράβηξα ένα video και όταν πήγα να το δώ έγραψε ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΗ.Δεν της έκανα μορφοποίηση γιατί έχω κάτι αρχεία μέσα που τα χρειάζομαι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα αρχεία πριν κάνω την μορφοποίηση?

Κλείσε το κινητό βγάλε την κάρτα μνήμης, άνοιξε το χωρίς να βάλεις την κάρτα και μόλις ανοίξει το κινητό και μπει σε λειτουργία τότε τοποθετησέ την ξανά. Μόλις την αναγνωρήσει κράτα ότι δεδομένα θες και μετά κάνε της φορμάτ. Λογικά έτσι θα την αναγνωρήσει ξανά, δοκιμασέ το.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγη ώρα τράβηξα ένα video και όταν πήγα να το δώ έγραψε ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΗ.Δεν της έκανα μορφοποίηση γιατί έχω κάτι αρχεία μέσα που τα χρειάζομαι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα αρχεία πριν κάνω την μορφοποίηση?

 

Δοκίμασε τα γνωστά, όπως να αφαιρέσεις την κάρτα, να κάνεις επανεκκίνηση και να ξαναδοκιμάσεις. Αν συνεχίσει να μην την βλέπει, βάλε την κάρτα σε ένα card reader και στον υπολογιστή σου και δες τα αρχεία από εκεί. Αν μπορέσεις να τα αντιγράψεις επιτυχώς στον υπολογιστή, τότε μπορείς να φορμάρεις την κάρτα από το κινητό πάντα, ποτέ από τον υπολογιστή.

 

Αν η κάρτα που χρησιμοποιείς είναι η εργοστασιακή, είναι ένας σοβαρός λόγος που σου κάνει τέτοια κόλπα. Αν όχι, τότε ίσως δεν τη μεταχεισρίστηκες καλά, π.χ. μήπως την έβγαλες από το τηλέφωνο ενώ δούλευες με αρχεία της κάρτας μνήμης κλπ?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή που την έβαλα δεν την διαβάζει καθόλου.Της έκανα μορφοποίηση πολλές φορές,και συνεχίζει να λέει κατεστραμμένη.Οταν πατάω ΝΑΙ για να γίνει η μορφοποίηση λέει οτι κάπου χρησιμοποιείται.
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή που την έβαλα δεν την διαβάζει καθόλου.Της έκανα μορφοποίηση πολλές φορές,και συνεχίζει να λέει κατεστραμμένη.Οταν πατάω ΝΑΙ για να γίνει η μορφοποίηση λέει οτι κάπου χρησιμοποιείται.

 

Ε, τότε πιθανώς να έχασες τα πάντα από την κάρτα. Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο από το να την αφήσεις στην άκρη και να αγοράσεις μια άλλη. Μην την πετάς. Δοκίμασε ξανά σε ανύποπτο χρόνο να την ξαναδοκιμάσεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!Εχω μια απορία σχετικά με την αναβάθμιση στο Ν82,έχω κάνει αντίγραφα ασφαλείας του τηλ στο pc και μετά θα του κάνω αναβάθμιση,το garmin και οι άλλες εφαρμογές θα χαθούν???Δεν ξέρω αν κολλάει η ερώτηση σε αυτό το thread,αν υπάρχει κάπου αλλού σχετικό θέμα ας διαγραφεί (ή μεταφερθεί) το μύνημα μου...Thanks in advance!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!Εχω μια απορία σχετικά με την αναβάθμιση στο Ν82,έχω κάνει αντίγραφα ασφαλείας του τηλ στο pc και μετά θα του κάνω αναβάθμιση,το garmin και οι άλλες εφαρμογές θα χαθούν???Δεν ξέρω αν κολλάει η ερώτηση σε αυτό το thread,αν υπάρχει κάπου αλλού σχετικό θέμα ας διαγραφεί (ή μεταφερθεί) το μύνημα μου...Thanks in advance!!!

 

Κατά την αναβάθμιση του Ν82 δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε στη συσκευή.

Πάντως καλά έκανες και πήρες backup, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. :)

 

Οφείλω βέβαια να σου τονίσω ότι αν έχεις εγκατεστημένες εφαρμογές που βασίζονται στο χακάρισμα του τηλεφώνου, αυτές δεν θα λειτουργούν με την νέα έκδοση του Ν82, καθώς δεν υποστηρίζεται πλέον αυτό (ελπίζουμε μόνο προς το παρόν). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τhanks φίλε,δηλαδή να προχωρήσω άφοβα ή δεν αξίζει αυτή η έκδοση και να περιμένω για καινούρια????

Αν δε σε ενδιαφέρει να έχεις πλήρη πρόσβαση στους φακέλους συστήματος του κινητού σου (Caps On/Off κλπ), τότε κάνε την άφοβα, αν και δεν νομίζω να προσθέτει τίποτα σημαντικές βελτιώσεις.

Εγώ προσωπικά δεν έχω αναβαθμίσει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Εκανα αναβαθμιση στο N82 μου και μετα την αναβαθμιση προσπαθησε να κανει αυτοματα setup καποια προγραμματα που ειχα στην καρτα. Τα καταφερε για αρκετα απο αυτα αλλα σε καποια εχει προβλημα. Το κακο ειναι οτι προσπαθει καθε φορα που βγαζω και βαζω την καρτα μνημης να τα εγκαταστησει και μου βγαζει οτι απετυχε η διαδικασια. Μηπως ξερει καποιος που ακριβως βρσικονται αυτα τα setup στη καρτα μνημης ωστε να τα σβησω για να μην προσπαθει καθε φορα να τα κανει εγκατασταση και μου σπαει τα νευρα? Η αλλη λυση ειναι να κανω φορματ την καρτα αλλα θελω να το αποφυγω αυτο.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας!

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help! Εκανα αναβαθμιση στο N82 μου και μετα την αναβαθμιση προσπαθησε να κανει αυτοματα setup καποια προγραμματα που ειχα στην καρτα. Τα καταφερε για αρκετα απο αυτα αλλα σε καποια εχει προβλημα. Το κακο ειναι οτι προσπαθει καθε φορα που βγαζω και βαζω την καρτα μνημης να τα εγκαταστησει και μου βγαζει οτι απετυχε η διαδικασια. Μηπως ξερει καποιος που ακριβως βρσικονται αυτα τα setup στη καρτα μνημης ωστε να τα σβησω για να μην προσπαθει καθε φορα να τα κανει εγκατασταση και μου σπαει τα νευρα? Η αλλη λυση ειναι να κανω φορματ την καρτα αλλα θελω να το αποφυγω αυτο.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας!

 

Για αυτό που αντιμετωπίζεις ευθύνεται το γεγονός ότι κάποιες εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης αποθηκεύουν και κάποια αρχεία ρυθμίσεων στη μνήμη του τηλεφώνου. Μιας και έκανες αναβάθμιση, πιθανώς η νέα έκδοση να αντιμετωπίζει κάποιες ασυμβατότητες με τις εφαρμογές αυτές. Εκτός και αν έκανες μορφοποίηση της μνήμης του τηλεφώνου πριν ή μετά την αναβάθμιση, οπότε τα αρχειάκια αυτά διαγράφηκαν εντελώς.

 

Το πρώτο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στην Διαχείριση Εφαρμογών και να ψάξεις για καταχωρίσεις που είναι γραμμένες με αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες, γράμματα και αριθμούς μαζί. Κάνε διαγραφή σε αυτά και μετά μία επανεκκίνηση.

 

Αν συνεχίσει και σου βγάζει το μήνυμα αυτό, βλέπουμε. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω κανει αυτο αλλα το προβλημα παραμενει. Απλα ελεγα μηπως καποιος ξερει κανα φακελο στο private της καρτας μνημης οπου το κινητο κραταει αυτα τα installs μηπως και τον εσβηνα χειροκινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω κανει αυτο αλλα το προβλημα παραμενει. Απλα ελεγα μηπως καποιος ξερει κανα φακελο στο private της καρτας μνημης οπου το κινητο κραταει αυτα τα installs μηπως και τον εσβηνα χειροκινητα.

 

Και να ήξερες σε ποιον φάκελο αποθηκεύονται, θα έπρεπε να ξέρεις ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές που παρουσιάζουν πρόβλημα.

 

Προσωπικά θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να θυμηθείς ποιες από τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες σου λείπουν. Δες στο μενού του τηλεφώνου και ίσως καταλάβεις ποιες λείπουν. Αν τις βρεις, μπορείς να δοκιμάσεις να τις εγκαταστήσεις ξανά και το πρόβλημα θα λυθεί.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το βρηκα ειναι ο φακελος 10202dce στο φακελο private. Εκει βρισκονται ολες οι εγκατεστημενες εφαρμογες (τα αρχεια εγκαταστασης δλδ) αλλα και αυτες που ειναι προς εγκατασταση! Οποτε οποιος αλλος εχει προβλημα μπορει να παει εκει και να σβησει το αντιστοιχο sis αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που μου χάλασε η κάρτα μνήμης, το κινητό όταν το χτησιμοποιώ πάει ποιό αργά. Αν το πάω σε μαγαζί της NOKIA ειναι στην εγκίηση να τα φτιάξουν και τα δύο?
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αγοράσεις μια νέα κάρτα μνήμης και κατά προτίμηση SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ να αγοράσω μια νέα κάρτα αλλά έχω κάτι αρχεία σε αυτήν που χάλασε και τα χρειάζομαι.Αν στο μαγαζί της NOKIA μπορούν να βγάλουν τα αρχεία θα ήτανε καλό για εμένα.
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σου σώσουν τίποτα στο Nokia Shop.

Δοκίμασες όλα αυτά που σου πρότειναν οι φίλοι πριν και δεν κατάφερες τίποτα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ να αγοράσω μια νέα κάρτα αλλά έχω κάτι αρχεία σε αυτήν που χάλασε και τα χρειάζομαι.Αν στο μαγαζί της NOKIA μπορούν να βγάλουν τα αρχεία θα ήτανε καλό για εμένα.

 

βάλτη σε ένα card reader και σκάναρε την με κάποιο πρόγραμμα recovery όπως το Get data back.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια: γιατι οταν τρεχω την εφαρμογη nokia maps μου εμφανιζει κατω απο την μπαρα του σηματος κατι διακεκομμενες καθετες γραμμες? τι ακριβως συμβολιζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια: γιατι οταν τρεχω την εφαρμογη nokia maps μου εμφανιζει κατω απο την μπαρα του σηματος κατι διακεκομμενες καθετες γραμμες? τι ακριβως συμβολιζει αυτο?

 

ειναι η ενεργη συνδεση. ειναι ενεργοποιημενο το A-GPS.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα εγω σε ερωτηση που μου εχει κανει πριν εχω επιλεξει χωρις συνδεση...ενας θεος ξερει τι με χρεωνει...
Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS το απενεργοποιείς απο το μενού Δεδομένα GPS, ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης. Σεχρεώνει ελάχιστα, ~5ΚΒ κάθε φορά που ανοίγεις ένα πρόγραμμα πλοήγησης. Για να δεις την ακριβή χρέωση, πήγαινε Μητρώο, δεξιά καρτάλα και κοίτα τις λεπτομέριες της αντίστοιχης σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...