Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αγόρασα και εγώ το N82. Το gps εντοπίζει δορυφόρους ταχύτατα σε σχέση με το n95 και επίσης το τέσταρα μέσα στο σπίτι, δηλαδή έξω θα ξεμπερδεύει στο τσακ μπαμ.:P Έχει πάνω το firmware 20.0.062. Έχει βγει ποιο νέα έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βρουμε απο πουθενα ποια προγραμματα χρησιμοποιουν τον επεξεργαστη και το τσιπακι γραφικων στο μαξιμουμ?

εννοω για το Ν82 φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα δεν είναι ικανοποιητική, αυτό δεν χωράει αμφιβολία. Το μέγιστο επίπεδό της φαίνεται κατά την εκκίνηση.

Εκεί φαίνεται μέχρι πόσο μπορεί να πάει και πόσο την περιορίζει ο "κόφτης" των φωστήρων της Nokia.

Όποιος έχει μάτια βλέπει. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το hard format έκανε κάτι.... Θα το πάω σε νοκια κλαμπ. Το βλέπω θα μου το μαγαρίσουν κ θα το φέρουν πίσω με τίποτα γρατζουνιές όπως πάντα και θα έχουμε πόλεμο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες ... λοιπόν , έχω και γω το κινητό (την ΚΙΝΗΤΑΡΑ καλύτερα:D) εδώ και 2 μέρες και μιας και αλλάζω τα κινητά σαν τις γραβάτες , θα πω την γνώμη μου!

Πρώτα απ' όλα νομίζω πως θα το κρατήσω πιο πολύ από οποιοδήποτε κινητό είχα , απίστευτο gps - σήμερα έπιασε σήμα και στο σπίτι μέσα (εντάξει είμουν στο παράθυρο δίπλα), εντοπίζει αρκετά γρήγορα δορυφόρους !

Το WLan είναι ότι πρέπει για τσαμπέ πλοήγηση από τους απέναντι ..:shifty: *μόλις το άνοιξα και βρήκα 10 γείτονες που απλόχερα μου προσφέρουν λίγο web!:)

Tα πλήκτρα του , παρόλο που είναι μικρά , είναι πολύ εύχρηστα και συνηθίζονται γρήγορα ..

το μενού πάει αρκετά γρήγορα και χωρίς κολλήματα και τέτοια! Του έκανα και ένα καλό test drive , ανοιγόκλεινα προγράμματα , παιχνίδια , κάμερες ...κτλ χωρίς κανένα πρόβλημα!

Παίζει N-gage παιχνίδια και όχι μόνο...

Οι φώτο και το βίντεο Θεϊκά .. άσε που η κάμερα ανοίγει και είναι έτοιμη για χρήση στο δευτερόλεπτο!

Η φωτεινότητα είναι ένα ζήτημα όντως , που ΣΙΓΟΥΡΑ θα διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση , οπότε υπομονή!

Όσο για το SAR ... είναι απλά τα πράγματα... bluetooth ακουστικά και όλα είναι τέλεια .. τι αγχώνεστε μερικοί και κλαίγεστε!Εντάξει , ότι έκανε μ@λακία η Νόκια και χρειάζεται :chair:, αλλά τι να κάνεις τώρα! Να τανε μόνο αυτό στην Ελλάδα που μας σκοτώνει ...:rolleyes: ( το ξέρω το ξέρω - θα βγει κανάς "δικηγόρος" του myphone τώρα που κάθετε όλη μέρα στο PC και ψάχνει ευκαιρία να πει τα δικά του ... και θα ξεκινήσει κάπως έτσι "" Α ρε Ελληνάρα , έτσι είστε εσείς , καταπίνεται το ένα καταπίνεται το άλλο και ... μπλα μπλα μπλα!

 

Υ.γ. το κινητό γ@μ@ει!!! ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες ... λοιπόν , έχω και γω το κινητό (την ΚΙΝΗΤΑΡΑ καλύτερα:D) εδώ και 2 μέρες και μιας και αλλάζω τα κινητά σαν τις γραβάτες , θα πω την γνώμη μου!

Πρώτα απ' όλα νομίζω πως θα το κρατήσω πιο πολύ από οποιοδήποτε κινητό είχα , απίστευτο gps - σήμερα έπιασε σήμα και στο σπίτι μέσα (εντάξει είμουν στο παράθυρο δίπλα), εντοπίζει αρκετά γρήγορα δορυφόρους !

Το WLan είναι ότι πρέπει για τσαμπέ πλοήγηση από τους απέναντι ..:shifty: *μόλις το άνοιξα και βρήκα 10 γείτονες που απλόχερα μου προσφέρουν λίγο web!:)

Tα πλήκτρα του , παρόλο που είναι μικρά , είναι πολύ εύχρηστα και συνηθίζονται γρήγορα ..

το μενού πάει αρκετά γρήγορα και χωρίς κολλήματα και τέτοια! Του έκανα και ένα καλό test drive , ανοιγόκλεινα προγράμματα , παιχνίδια , κάμερες ...κτλ χωρίς κανένα πρόβλημα!

Παίζει N-gage παιχνίδια και όχι μόνο...

Οι φώτο και το βίντεο Θεϊκά .. άσε που η κάμερα ανοίγει και είναι έτοιμη για χρήση στο δευτερόλεπτο!

Η φωτεινότητα είναι ένα ζήτημα όντως , που ΣΙΓΟΥΡΑ θα διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση , οπότε υπομονή!

Όσο για το SAR ... είναι απλά τα πράγματα... bluetooth ακουστικά και όλα είναι τέλεια .. τι αγχώνεστε μερικοί και κλαίγεστε!Εντάξει , ότι έκανε μ@λακία η Νόκια και χρειάζεται :chair:, αλλά τι να κάνεις τώρα! Να τανε μόνο αυτό στην Ελλάδα που μας σκοτώνει ...:rolleyes: ( το ξέρω το ξέρω - θα βγει κανάς "δικηγόρος" του myphone τώρα που κάθετε όλη μέρα στο PC και ψάχνει ευκαιρία να πει τα δικά του ... και θα ξεκινήσει κάπως έτσι "" Α ρε Ελληνάρα , έτσι είστε εσείς , καταπίνεται το ένα καταπίνεται το άλλο και ... μπλα μπλα μπλα!

 

Υ.γ. το κινητό γ@μ@ει!!! ΤΕΛΟΣ!

Α, το πήρες τελικά. Άλλος ένας που τον πήρα στο λαιμό μου. :lol: :lol: :lol:

Καλορίζικο φίλε, καλώς ήρθες στο club. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, το πήρες τελικά. Άλλος ένας που τον πήρα στο λαιμό μου. :lol:

 

Καλορίζικο φίλε, καλώς ήρθες στο club. :D

 

Α μπράβο , ξέχασα να σ' ευχαριστήσω ...:happy: Τhanks!!!!:D

Φίλε , δεν το μετάνοισα καθόλου!

 

Υ.γ. και να ευχαριστήσω και τον χρήστη hlias77 που πήρα και το κινητό!;)

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ. το κινητό γ@μ@ει!!! ΤΕΛΟΣ!

Εγω αυτο κραταω απο αυτα που ειπες:respect:

 

Ησουν αρκετα σαφης με τη φραση αυτη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο κραταω απο αυτα που ειπες:respect:

 

Ησουν αρκετα σαφης με τη φραση αυτη...

THEO εσύ πότε με το καλό??? :D

 

p.s.: γουστάρω τρελά την υπογραφή σου. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

THEO εσύ πότε με το καλό??? :D

 

p.s.: γουστάρω τρελά την υπογραφή σου. :p

Μολις γυρισω απο Αθηνα...Παρασκευη, αν το εχει επιτοπου , αλλιως θα το παραγγειλω και πιστευω σε 2-3 εργασιμες θα ερθει,οποτε το αργοτερο ως τεταρτη υπολογιζω:D

 

 

p.s.: Καλη ειναι,,νταξ,,εχω φτιαξει και αλλες,,με το πρωην κινητο μου, το SONY ERICSSON P1:) θα τις αλλαζω που και που

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδες παρολο που εγινε οτι εγινε me to σαρ.....

 

καθε μερα ανακαλυπτω την χρηστικοτητα του στην καθημερινοτητα......

 

παρ' ολα αυτα ειναι κατι μικρα πραγματα που με εκνευριζουν......

 

οπως οταν γραφω μηνυμα και θελω να χρησιμοποιησω τα πληκτρα κατευθυνσης για να παω πισω ή πανω . τοτε εξαφανιζονται οι επιλογες και το πισω στο κατω μερος της οθονης και ενεργοποιειται η διαδικασια αντιγραφης επικολλησης και οσο παταω το soft pad μαρκαρονται οι λεξεις.για να το απενεργοποιεισω παταω το πληκτρο της διεσης αλλα οταν ξανα χρησιμοποιω τα πληκτρα κατευθυνσης ξαναμαρκαρονται οι λεξεις και δεν μπορω πχ να παω πανω ωστε να γραψω τον αριθμο αποστολης...........

 

αγνοω καινουργια λειτουργια στα μηνυματα μετα την αναβαθμιση????????

θα με βοηθουσατε πολυ αν γνωριζατε κατι γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο ειδικα οταν βιαζομαι........:mad:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

παιδες παρολο που εγινε οτι εγινε me to σαρ.....

 

καθε μερα ανακαλυπτω την χρηστικοτητα του στην καθημερινοτητα......

 

παρ' ολα αυτα ειναι κατι μικρα πραγματα που με εκνευριζουν......

 

οπως οταν γραφω μηνυμα και θελω να χρησιμοποιησω τα πληκτρα κατευθυνσης για να παω πισω ή πανω . τοτε εξαφανιζονται οι επιλογες και το πισω στο κατω μερος της οθονης και ενεργοποιειται η διαδικασια αντιγραφης επικολλησης και οσο παταω το soft pad μαρκαρονται οι λεξεις.για να το απενεργοποιεισω παταω το πληκτρο της διεσης αλλα οταν ξανα χρησιμοποιω τα πληκτρα κατευθυνσης ξαναμαρκαρονται οι λεξεις και δεν μπορω πχ να παω πανω ωστε να γραψω τον αριθμο αποστολης...........

 

αγνοω καινουργια λειτουργια στα μηνυματα μετα την αναβαθμιση????????

θα με βοηθουσατε πολυ αν γνωριζατε κατι γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο ειδικα οταν βιαζομαι........:mad:

Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι λόγω του προχωρημένου της ώρας, αλλά μήπως έχεις εγκατεστημένο το Garmin 4.10.60??? Αν ναι, είναι το γνωστό πρόβλημα με τη δίεση που υπήρχε σε αυτή την έκδοση.

Αν οι επιλογές "Αντιγραφή" + "Επικόλληση" εμφανίζονται μόνες τους στο δεξί και αριστερό softkey αντίστοιχα, χωρίς να πατήσεις τη δίεση, αυτό είναι σίγουρα. Πάντως ίσως και να μην κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι λόγω του προχωρημένου της ώρας, αλλά μήπως έχεις εγκατεστημένο το Garmin 4.10.60??? Αν ναι, είναι το γνωστό πρόβλημα με τη δίεση που υπήρχε σε αυτή την έκδοση.

Αν οι επιλογές "Αντιγραφή" + "Επικόλληση" εμφανίζονται μόνες τους στο δεξί και αριστερό softkey αντίστοιχα, χωρίς να πατήσεις τη δίεση, αυτό είναι σίγουρα. Πάντως ίσως και να μην κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου. :O

 

 

ναι αυτο εχω εγκατεστημενο και ειναι αυτο ακριβως το προβλημα μου..

επειδη δεν παρακολουθησα την συγκεκριμενη συζητηση για το προβλημα αυτο.

υπαρχει λυση?????

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει λυση. Η εκδοση 4.10.80 το λυνει αυτο το bug. Την βρισκεται στα γνωστα μαγαζια! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Η 4.10.80 λύνει το πρόβλημα αλλά υπόψην ότι δεν είναι σταθερή. Μπορεί να αρνείται να ξεκινήσει το Garmin. (περισσότερα στο σχετικό θέμα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχω για bluetooth το SE DS980 και θέλω να αγορασω το Nokia N82 λετε να υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας ?
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα ως προς την ομιλία, αλλά αν τυχών το συγκεκριμένο bt ακουστικό έχει αναγνώριση κλήσεων ή κάτι άλλο, δεν θα λειτουργεί αυτό το επιμέρους χαρακτηριστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω για bluetooth το SE DS980 και θέλω να αγορασω το Nokia N82 λετε να υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας ?

Λογικά δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το μόνο που έχω ως επιφύλαξη είναι αν θα αναγνωρίζει τα ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου για να τα προβάλλει στην οθόνη OLED που διαθέτει, ειδάλλως δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Και η μεταφορά στερεοφωνικού ήχου μια χαρά πιστεύω θα λειτουργεί. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...