Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβω σχετικά με την φωτεινότητα της οθόνης, βάζετε τον εστιάτορα φωτεινότητας στο μέγιστο και δεν σας ικανοποίει ? ή σας ικανοποίει αλλά επειδή ξέρετε ότι παίρνει και άλλο δεν σας αρέσει να μην μπορείτε να το κάνετε !

 

σιγουρα το δευτερο για εμενα προσωπικα..βαζοντας διπλα διπλα ενα Ν95 κ το Ν82 μου μου ερχεται να το πεταξω απ το παραθυρο συγκρινοντας την φωτεινοτητα..γι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την έβαλες τη κάρτα σε card reader για να δεις μήπως και εμφανίζονται εκεί...;

Την κάρτα που περιείχε το πακέτο του κινητού χρησιμοποιείς;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@le_bron: αν δοκίμασες και σε card reader και δε γίνεται τίποτα, δοκίμασε να μεταφέρεις όλα τα δεδομένα της κάρτας στο σκληρό δίσκο του PC σου, αφού ενεργοποιήσεις την εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων.

Δες κι εκεί τι γίνεται και αν τα συγεκριμένα αρχεία δεν είναι αναγνώσιμα με κανένα τρόπο, φόρμαρε την κάρτα από το κινητό και με τον card reader μετέφερε όσα δεδομένα θέλεις ξανά στην κάρτα. Άλλον τρόπο δε βλέπω.

 

Αν η κάρτα είναι η εργοστασιακή, ξεφορτώσου την με την πρώτη ευκαιρία. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες τη κάρτα σε card reader για να δεις μήπως και εμφανίζονται εκεί...;

Την κάρτα που περιείχε το πακέτο του κινητού χρησιμοποιείς;

 

Την εβαλα εγραψα πιο πανω αλλα μαλλον δεν το εχεις διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα, sorry.:O

 

Εφόσον δεν μπορείς να τα διαγράψεις, πολύ φοβάμαι πως το format (όπως λέει και ο Πάνος) είναι μονόδρομος.

Πάρε ό,τι θέλεις και κάνε της format.

Και να πας σε Nokia Shop, δεν πρόκειται να σου κάνουν τίποτα περισσότερο απ ο,τι θα κάνεις εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει τις Micro SD High Capacity, οι οποίες φτάνουν και τα 32GB.

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν μέχρι 12GB.

Πιστεύω μια 6 ή 8 GB είναι αρκετή.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ δηλαδή ότι όντως η κάρτα είναι η εργοστασιακή???

Δε διορθώνεται τελικά αυτή η Nokia, όλη η παρτίδα με τις κάρτες που συνοδεύουν το Ν82 πρέπει να είναι της πλάκας. Καλύτερα να μην έβαζαν καθόλου κάρτα, θα γλιτώναμε τουλάχιστο την ταλαιπωρία.

 

Φίλε le_bron πάρε μία 6άρα ή 8άρα να κάνεις τη δουλειά σου. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

2 ερωτήσεις.. Για να μπορώ να κατεβάζω με το Ν82 αρχεία .rar πρέπει να κάνω πατέντες η να βάλω τον Opera σωστά?

Υπάρχει όμως επιλογή να επιλέξω να γίνονται save αυτόματα στην κάρτα μνήμης όλα όσα κατεβάζω?

thnx..

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το δευτερο για εμενα προσωπικα..βαζοντας διπλα διπλα ενα Ν95 κ το Ν82 μου μου ερχεται να το πεταξω απ το παραθυρο συγκρινοντας την φωτεινοτητα..γι αυτο...

 

Απ το Γεναρη που το πηρα(μολις προτωβγηκε) αυτο ηταν το κυριο που με χαλαγε σε αυτο το τηλεφωνο(Μαζι με κατι αλλες μικρολεπτομερειες).Το εδωσα αλλα περιμενω με την πρωτη ευκαιρια να το δω διορθωμενο με καποιο επομενο firmware(ισως το μαυρο) ωστε να το ξαναπαρω γιατι αξιζει σα τηλεφωνακι all in one.Παντως ξαναλεω το G600 εχει και αυτο αυτοματη ρυθμιση της φωτεινοτητας,αλλα μπορεις να το απενεργοποιησης αυτο με αποτελεσμα πραγματικα η μερα με τη νυχτα,ευχαριστιεσε οθονη,ειδικα τη βραδυνες ωρες στα καφε!!Τοσο δυσκολο ειναι να το κανουν αυτο και στο Ν82 οεο!!:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητο *γαργαλάει* με λίγα λόγια στην 4ημερη δεν πήρα φωτογραφική και με έβγαλε ασπροπρόσωπο εμφάνισα τις φωτο και είναι τέλειες!!!αλλά έχει ένα πρόβλημα το βράδυ έβγαζε καλυτερα από ότι την ημέρα:p!!!!και απο μπαταρια μια χαρά!!μόνο τα ηχεία με χαλάνε μεχρι στιγμης!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν εχεις της τελευταια version στο κινητο σου περασε την εχει βελτιωθει ο ηχος, εαν διαβασεις της προηγουμενες σελιδες το γραφει.

Στην επομενη αναβαθμιση ελπιζω να γινει ακομη καλυτερος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κξαλησπερα ρε παιδια. τα νευρα μου. εκανα ρισετ το ρουτερ σπιτι μου και εβαλα παλι στο ρουτερ κωδικο για να το κλειδωσω. αλλαζω τον κωδικο κα ιστο κινητπο και παλι δε μπορω να μπω. την πρωτη φορα που το πηρα και εκανα τη διαδικασια. παλι με ειχε ταλαιπωρησηει. τελικα δε θυμαμαι πωσ, ως διαμαγιας ειχα καταφερει και ειχα συνδεθει. ομως τωρα με τιποτα....

εχω διαγραψει και ξαναφτιαξει το αξες ποιντ αλλα τα ιδια. και ρεσταρτ εχω κανει και ολα. καμια ιδεα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@BURNIN_AMBITION μηπως στης ρυθμισεις του router πρεπει να βαλεις την MAC Address του κινητου σου?

Θυμασαι ενα ειχες κανει κατι τετιο? :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2313645#post2313645

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@BURNIN_AMBITION μηπως στης ρυθμισεις του router πρεπει να βαλεις την MAC Address του κινητου σου?

Θυμασαι ενα ειχες κανει κατι τετιο? :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2313645#post2313645

 

φιλε σε ευχαριστω για το ποστ σου. βρηκα ποια ειναι ι μακ αντρες του κινητου μου. ομως δε μπορω να βρω στο ρουτερ απο που να την βαλω σε whitelist(αν υποθεσουμε οτι αυτο ειναι το προβλημα. το speedtouch 780 exv pou dinei i vivodi)

 

εχει κανεις καμια ιδεα? παει να με τρελανει ρε ****το αυτο. και τωρα που το λετε ισως και γιαυτο να μην καταφερα να συνδεσω το πισι της αδερφης μου ποτε με το ρουτερ.....

 

ποιαδηποτε βοηθεια ειναι κατι παραπανω απο θεμιτη. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες προσπαθω να το σετάρω και μου εχει σπάσει τα νεύρα λιγουλάκι...

Κατ'αρχήν η ασυμβατότητα με τα Sony Ericsson σε επίπεδο επαφών και αποστολής επαφών απο τηλέφωνο SE σε ΝΟΚΙΑ είναι ενοχλητικότατη...Τέλος πάντων μετά απο πολλές προσπάθειες τα κατάφερα με πλάγια μέσα...

Αλήθεια,γίνεται αντιστοίχηση συγκεκριμένου ringtone σε δεδομένη επαφή;Εγω δεν το έχω καταφέρει ως τώρα...

Καμμιά ιδέα;;;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες προσπαθω να το σετάρω και μου εχει σπάσει τα νεύρα λιγουλάκι...

Κατ'αρχήν η ασυμβατότητα με τα Sony Ericsson σε επίπεδο επαφών και αποστολής επαφών απο τηλέφωνο SE σε ΝΟΚΙΑ είναι ενοχλητικότατη...Τέλος πάντων μετά απο πολλές προσπάθειες τα κατάφερα με πλάγια μέσα...

Αλήθεια,γίνεται αντιστοίχηση συγκεκριμένου ringtone σε δεδομένη επαφή;Εγω δεν το έχω καταφέρει ως τώρα...

Καμμιά ιδέα;;;

βεβαια γινεται φιλε. πας σε μια επαφη στην επεξεργασια και σου εχει στο μενου να βαλεις ηχο κλησης επαφης....

 

παιδια το κινητο θα με τρελανει. δε ξερω τι γινεται...δεν εκανα τιποτα και τωρα με βαζει....

καλο αυτο που λυθηκε το προβλημα αλλα καλο ειναι να μαθοω τι φταιει.εχει κανεις καμια ιδεα? αυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Ποιο είναι το τελευταίο firmware για Ν82 γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι;

Έχει εγκαταστήσει κανείς από εσάς τη version 20.0.062;

 

Ναι αυτή είναι, την έχουμε βάλει αρκετοί ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας

λοιπον ποσταρω για πρωτη φορα εδω θα παρψ το ν82 μεταχειρο που παιζουν γυρω στα 350 ευρο.

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι τι να προσεξω στο μεταχειρο.Επισης μπορειτε να μου πειτε θετικα και αρνητικα;το gps ειναι καλο;εχει tv;τι περιλαμβανει η συσκευασια ;

sorry που σας κουρασα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...