Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούρια έκδοση λογισμικού για το Ν82;

 

v11.0.117 APAC

 

 

http://www.smartflasher.net/forum/viewtopic.php?f=43&p=4340

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την τελευταία έκδοση του coreplayer στο Ν82

Φαίνεται καλό με πολλές ρυθμίσεις κτλ αλλά όταν πήγα να παίξω βίντεο τραβηγμένο με το κινητό (σε μέγιστη ποιότητα) κόλλησε! Παίζει κάτι η απλά δεν είναι ακόμα συμβατό με το Ν82?

 

Επίσης έχω και κάτι κολλήματα σε java games. Είναι λογικό? Η ram είναι πάντα σχεδόν όλη ελεύθερη και apps/games τα εγκαθιστώ όλα στην κάρτα (αυτή που είχε στην συσκευασία) και την έχω γεμάτη περίπου 50%

 

Τέλος, βίντεο βγάζω πάντα σε μέγιστη ποιότητα/ανάλυση σε μορφή .mp4

Γίνεται να βγάλω βίντεο και σε άλλο format σε μέγιστη ποιότητα/ανάλυση?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Με τη 3η ολοκληρωμένη φόρτιση από τότε που το πήρα μου έβγαλε 61 ώρες και έκλεισε! 2 μέρες και 13 ώρες δηλαδή χωρίς να το κλείσω το βράδυ!!!!!

 

Μια χαρά!!!!

 

Βγήκε αναβάθμιση???

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση???

 

Όχι ακόμα, αλλά μάλλον είναι κοντά..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Με τη 3η ολοκληρωμένη φόρτιση από τότε που το πήρα μου έβγαλε 61 ώρες και έκλεισε! 2 μέρες και 13 ώρες δηλαδή χωρίς να το κλείσω το βράδυ!!!!!

 

Μια χαρά!!!!

 

σοβαρα??με τη χρηση?εμενα μολις ολοκληρωθηκε και η 3η φορτιση, χθες το πρωι το φορτισα, και σημερα το βραδυ εκλεισε, που σημερα δε θα ελεγα οτι το χρησιμοποιησα ιδιαιτερα...:cry::wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρίν κάτι ώρες πήρα το Ν82 στα χέρια μου..πολύ καλό στις λειτουργίες του,όλα μια χαρά,απλά μου έκανε κ 'μενα εντύπωση η ποιότητα κατασκευής..ειδικά το κεντρικό πλήκτρο είναι σαν ψεύτικο..φαίνεται πολύ ευάλωτο..το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι ελάττωμα της δικής μου συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κεντρικο πληκτρο με εχει προβληματισει αρκετα και εμενα...

 

Οταν το πατας απο την μια μερια φαινεται πολυ σηκωμενο απο την αλλη και γενικα ειναι λιγο...χαλαρο να το πω...οχι καλα κουμπωμενο,...δεν ξερω...παντως μου κανει εντυπωσει που δεν εχει αναφερθει μεχρι στιγμη.

 

Επισης ηθελα να επισημανω και το εξης...παρατηρησα πως το πανελ με την οθονη...ολο δηλαδη το πανω μερος...πιεζεται προς τα μεσα...αυτο βεβαια δεν με ενοχλει οσο το πληκτρο το κεντρικο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά, κι όπως φαίνεται κι απ΄το avatar μου, το τσίμπησα και τώρα κάνω την πρώτη φόρτιση. :D:D:D

8 ώρες μού'πε ο τύπος απ'τη WIND, 6 μού'χει πει ο τύπος απ'το ΝΟΚΙΑ shop, άλλοι λενε 4... τι να κανω τελικα? Πάντως το σιγουρο είναι πλήρης φόρτιση - αποφόρτιση για τις πρώτες 3-4 φορές.

 

Το πληκτρολογιάκι όντως τη θέλει μια συνήθεια και δεν είναι και το πιο ευχρηστο, αλλά δεν είναι πρόβλημα επουδενί λόγω.

 

Το Νseries 2 theme είναι τρελό! :rolleyes:

 

Και τελικά, μ'αρέσει πολύ το ασημί, το κάνει πιο κυριλέ... :p

 

Υπόλοιπες εντυπώσεις αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά, κι όπως φαίνεται κι απ΄το avatar μου, το τσίμπησα και τώρα κάνω την πρώτη φόρτιση. :D:D:D

8 ώρες μού'πε ο τύπος απ'τη WIND, 6 μού'χει πει ο τύπος απ'το ΝΟΚΙΑ shop, άλλοι λενε 4... τι να κανω τελικα? Πάντως το σιγουρο είναι πλήρης φόρτιση - αποφόρτιση για τις πρώτες 3-4 φορές.

 

Το πληκτρολογιάκι όντως τη θέλει μια συνήθεια και δεν είναι και το πιο ευχρηστο, αλλά δεν είναι πρόβλημα επουδενί λόγω.

 

Το Νseries 2 theme είναι τρελό! :rolleyes:

 

Και τελικά, μ'αρέσει πολύ το ασημί, το κάνει πιο κυριλέ... :p

 

Υπόλοιπες εντυπώσεις αύριο!

 

Μεγια σου και σε σενα. :)

 

Ουτε 12 ουτε 24 ουτε 6 ωρες θελει. Θελει της 3 (καλα ειναι 4 πρωτες φορες) πληρης ξεφορτιση-φορτιση. Δηλαδη μεχρι το κινητο να σβηση μονο του και μετα να γραψει οτι η μπαταρια εχει φορτιστει (κανει να φορτισει γυρο στης 1 και μιση ωρα). Δεν ειναι οπως παλια, αν τα αφηνεις περισσοτερο αντιθετα μικρενει η διαρκεια της μπαταριας παρα καλο να κανει...

 

Μεγια σου ξανα :D

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα, σκεφτόμουν αν γίνεται στο Ν82 αυτό που έλεγαν για το Ν95: αν το έχεις σε ένα τραπέζι και το σηκώσεις να το πιάσεις στα χέρια σου, ανάβει λέει η οθόνη. Αυτό γίνεται στο Ν82 ή όχι??? (βασικά το δοκίμασα και δε γίνεται) Δε θα έπρεπε να λειτουργεί είτε με το δικό του plugin είτε με το N95-accelerometer-plugin, εφόσον έχει αισθητήρα κίνησης??? :confused:

 

προσωπικα τοσο το n95 που ειχα και το n95 8gb

δεν καταφερα να μου το κανει αυτο οπως μερικοι

ελεγαν.δεν ξερω το γιατι και το ποσο ισχυει.:O

(εννοειται οτι δεν πρεπει να το εχεις κλειδωμενο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Με τη 3η ολοκληρωμένη φόρτιση από τότε που το πήρα μου έβγαλε 61 ώρες και έκλεισε! 2 μέρες και 13 ώρες δηλαδή χωρίς να το κλείσω το βράδυ!!!!!

 

Μια χαρά!!!!

 

σοβαρα??με τη χρηση?εμενα μολις ολοκληρωθηκε και η 3η φορτιση, χθες το πρωι το φορτισα, και σημερα το βραδυ εκλεισε, που σημερα δε θα ελεγα οτι το χρησιμοποιησα ιδιαιτερα...:cry::wacko:

Με νορμάλ χρήση.

30 λεπτά τηλέφωνα

αρκετά μηνύματα

ανταλλαγή με μπλε δόντι κανένα τέταρτο...

αρκετά μηνύματα...

 

Μήπως πρέπει να το κοιτάξεις?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ntinouli αυτό με το κεντρικό d-pad υπάρχει και στο δικό σου?είναι όντως λίγο χαλαρό?

Προσωπικά μ' αρέσει το joystick αλλά το κουμπί αυτό σε μένα φαίνεται οκ.

Πολύ σταθερό στο κέντρο και απο κει και πέρα κινήσεις μικρές...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου D-pad δεν είναι χαλαρό.

Αρκετά στιβαρό θα το χαρακτήριζα. Δεν έχει τζόγο, απλά μερικές φορές αντί να πατήσω κάποιο από τα πλαϊνά κουμπιά (συνήθως το "πάνω") πατιέται το κεντρικό. Τίποτα παραπάνω.

Προσωπικά εμένα όλο το κινητό γενικά μου εμπνέει καλή ποιότητα κατασκευής. Ίσως το πρόβλημα με το D-Pad που αναφέρουν ορισμένοι φίλοι να είναι μεμονωμένο. ;)

 

@ntinouli: Κι εμένα θα μου άρεσε καλύτερα ένα joystick αντί για D-Pad, ;ίσως λόγω του ότι προέρχομαι από συσκευή με joystick (3230). Πριν αγοράσω το Ν82 πίστευα ότι θα είχα πρόβλημα με το D-Pad, αλλά τελικά το συνήθισα και πολύ εύκολο μάλιστα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση λογισμικού για το Ν82;

 

v11.0.117 APAC

 

 

http://www.smartflasher.net/forum/viewtopic.php?f=43&p=4340

 

 

Επανέρχομαι:

 

Minor firmware update for Nokia N82 has been released (MCU SW v11.0.117)

 

http://www.intomobile.com/wp-content/uploads/2008/01/new_n82_fw.jpg http://www.intomobile.com/wp-content/uploads/2008/01/screenshot0062.jpg

 

Firmware v11.0.117 is already available and supported via the NSU for certain product codes and will be available progressively at the official Nokia Points and Nokia Service Points in the next few days.

 

Changes/improvements made from MCU SW 10.0.046 to version 11.0.117

 

* Camera application:

o Improvements of 'Unexpected error…' probability when starting up with quick succession of camera lens cover open/close

* Music player (Music player stability):

o Fix for music player freeze when operating app from accessory remote controller e.g. BT headsets, AD-54 etc.

* Map application:

o Reset fix when opening Map app from landmark app

o Long Map app closing time

o Address search in Chinese character

 

Το update είναι διαθέσιμο, μόλις το κοίταξα στο NSU

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/01/nokia_n82_new_firmware.htm

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε βλέπω τίποτα στο ευρωπαϊκό site της Nokia.

 

Ακόμα την 10.0.046 έχει. :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:)

Ναι βεβαια .

Καταρχην,Σβησε τo υπαρχων σημειο προσβασης wlan.

Στην συνεχεια θα πας στον οδηγο Wlan,θα δημιουργησεις νεο σημειο προσβασης,

θα καταχωρισεις το wep key, κλπ,και τελος!

 

Εδώ μάλλον παρατήρησα ένα bug-άκι.

Στο "pre-shared key" sto WLAN wizard παίρνει έως 63 χαρακτήρες, οπότε μιας κι έχω 64digit password, πρέπει να αναγκαστώ να αλλάξω το WPA/WPA2 κωδικό μου μειώνοντάς τον κατά 1 ψηφίο....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε βλέπω τίποτα στο ευρωπαϊκό site της Nokia.

 

Ακόμα την 10.0.046 έχει. :blink:

 

Το update είναι διαθέσιμο, μόλις το κοίταξα στο NSU;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το update είναι διαθέσιμο, μόλις το κοίταξα στο NSU;)

 

Σωστος thanks . ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2205103#post2205103

 

Το κατεβαζω τωρα .Ειναι περιπου 107.2 MB

 

Απο οτι λεγεται ,ισχυει το “User Data Preservation”

http://www.intomobile.com/2008/01/23/new-nokia-n82-firmware-version-110117.html#more-15572

Επισης ,Looks like this is a bug release firmware update, no new features..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σωστος thanks . ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2205103#post2205103

 

Το κατεβαζω τωρα .Ειναι περιπου 107.2 MB

 

Απο οτι λεγεται ,ισχυει το “User Data Preservation”

http://www.intomobile.com/2008/01/23/new-nokia-n82-firmware-version-110117.html#more-15572

Επισης ,Looks like this is a bug release firmware update, no new features..

 

Το κατεβάζω κι εγώ, για να δούμε..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το update είναι διαθέσιμο, μόλις το κοίταξα στο NSU;)

Στα σβήνει όλα όμως ε? Ή ισχύει ότι κρατάει ρυθμίσεις και λοιπά?

 

Panosz75 και μένα μου είχε μείνει από το Ν73 αλλά όλα οκ! :)

 

Γενικά προσπαθήστε να πατάτε στο κέντρο με όλη την επιφάνεια του δακτύλου. Για να πατήσετε καταλάθος πάνω ή κάτω π.χ. πρέπει να πέσει το βάρος προς εκείνη τη μεριά... Άρα πατάμε κάθετα...

 

 

Μπορούμε να το κάνουμε και με Wifi το update ή μόνο με παράθυρα? Κάτι για mac γιατί βαριέμαι με παράθυρα υπάρχει? :) ε? :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Στα σβήνει όλα όμως ε? Ή ισχύει ότι κρατάει ρυθμίσεις και λοιπά?

 

Απ' οτι λένε ισχύει το “User Data Preservation”

 

μένει να το δώ και στη πράξη

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στα σβήνει όλα όμως ε? Ή ισχύει ότι κρατάει ρυθμίσεις και λοιπά?

 

Οπως ειπα και παραπανω ,

Απο οτι λεγεται ,ισχυει το “User Data Preservation” :happy:

Το εχω δει στην πραξη με το 6120c

 

we'll see soon ! :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...