Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω μια χαρη!

οποιος εχει χακαρει το Ν82 με την v31 με το helloox 1.03 να μου στειλει με πμ το installserver.exe που θα βρει στο C:\sys\bin\

 

θα το γραψω και στο μαγαζι..

μου κανει κατι κουλα στην εγκατασταση.

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ.ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ HELP PLEASE!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στο θέμα.

Έχει απαντηθεί πάρα μα πάρα πολλές φορές γιατί γίνεται αυτό καθώς και πως λύνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορια και τις παρατηρησεις σου αλλα δυστυχως δεν υπαρχει πλεον ο οδηγος για να κανω την εγκατασταση της ελληνικης γλωσσας.
Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι πριν κανουμε μια ερωτηση να διαβαζουμε το S60 3rd Edition Platform FAQ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Για καποιο λογο οταν τρεξω 2-3 εφαρμογες java στο Ν82 μετα απο λιγο μου κολαει και πρεπει να του κανω restart .

Του εκανα format αλλα εξακολουθει να μου το κανει.

Το εχει παρατηρισει καi καποιος αλλος αυτο το προβλημα ?

Η java εφαρμογες που τρεχω ειναι οι -opera mini, - εορτολογιο, -λεξικο, - blueftp.

Του εχω αλλαξει καρτα μνιμης κ εχω δοκιμασει την αποθηκευση των εφαρμογων στο κινητο αλλα κ στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Ν82 απο τοτε που βγηκε και δεν εχω τετοια προβληματα. Οταν κανεις format μηπως επαναφερεις το backup?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Ν82 απο τοτε που βγηκε και δεν εχω τετοια προβληματα. Οταν κανεις format μηπως επαναφερεις το backup?

 

Ναι to επαναφέρω αλλά κρατάω μόνο τηλ , μηνύματα κ ρυθμίσεις τηλεφώνου.

Κάτι γίνεται με τις java εφαρμογές . Στην δεύτερη - τρίτη εφαρμογή κολλάει ! Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι to επαναφέρω αλλά κρατάω μόνο τηλ , μηνύματα κ ρυθμίσεις τηλεφώνου.

Κάτι γίνεται με τις java εφαρμογές . Στην δεύτερη - τρίτη εφαρμογή κολλάει ! Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.

 

Που τα βαζεις τα java;Αν τα βαζεις στην καρτα,(την εργοστασιακη εχεις; ) κανε μια δοκιμη και βαλτα στην μνημη τηλεφωνου και δες τι γινεται.Αν δεν εχεις προβλημα τοτε πιθανον να φταιει η καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χαλασε το Ν82...

Παταω ενα νουμερο και μου βγαζει 5 αλλα ή δεν σταματαει να βγαζει νουμερα...

μπαινει μονο του στην εκθεση παταω κοκκινο και ξαναμπαινει αμεσως απο μονο του..

και αν το αφησω μπαινοβγαινει...:(

του εκανα απο ενα προγραμμα τρια restart αλλα τιποτα..

Τωρα το εκλεισα αλλα δεν μπορω να βαλω σωστα τον PIN αφου παταει αλλα για αλλα....

Υπαρχει περιπτωση να φτιαχνει ή να παρω καινουργιο?????????

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι μπήκε υγρασία στα πλήκτρα. Εμένα το είχε πάθει μια φορά από υδρατμούς στο μπάνιο..

Βγάλε την μπαταρία, πάρε ένα πιστολάκι και κάν'το λίγο μήπως και στεγνώσει. Πρόσεχε μην το κάψεις μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Που τα βαζεις τα java;Αν τα βαζεις στην καρτα,(την εργοστασιακη εχεις; ) κανε μια δοκιμη και βαλτα στην μνημη τηλεφωνου και δες τι γινεται.Αν δεν εχεις προβλημα τοτε πιθανον να φταιει η καρτα.

 

Oxi δεν εχω την εργοστασιακη, μια sandisk 8gb εχω. Και τις εφαρμογες τις εχω μεταφερει απο τηλεφωνο σε καρτα κ το αντιθετο χωρις αποτελεσμα.

Τι νοημα εχει να ξανακανω format αφου τα τελαυταια 2 δεν με βοηθησαν :(

Link to comment
Share on other sites

Oταν κανεις hard format κανεις format και στην καρτα μνημης?

 

Καλο ειναι οταν κανουμε hard fomat να κανουμε format και στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη για να καθαριζει η συσκευη απο ολα τα σκουπιδια.

 

Επισης δοκιμασε να κρατησεις - επαναφερεις τα μηνυματα και τις επαφες χειροκινητα. Τις ρυθμισεις καντες απο την αρχη..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Oταν κανεις hard format κανεις format και στην καρτα μνημης?

 

Καλο ειναι οταν κανουμε hard fomat να κανουμε format και στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη για να καθαριζει η συσκευη απο ολα τα σκουπιδια.

 

Επισης δοκιμασε να κρατησεις - επαναφερεις τα μηνυματα και τις επαφες χειροκινητα. Τις ρυθμισεις καντες απο την αρχη..

 

Ναι κανω κ στην καρτα μνημης format.

Σημερα περασα το ebuddy κ μετα απο 3 ανοιγματα της εφαρμογης κολλησε παλι :(

Δεν μπορω να καταλαβω.

Και ειναι περιεργο που κανεις δεν εχει αναφερει ποτε καποιο παρομοιο προβλημα.

Τι αλλο να του κανω περα απο format ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι εντελώς καινούριος στο forum και η ευκαιρία να μπώ ήταν ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τη συσκευή μου nokia n82. Είναι 8 μηνών και με τη χρήση που το κάνω η μπαταρία μου κρατούσε 3 μέρες περίπου.

Ξαφνικά και χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό απο ότι κάνω τους 8 αυτούς μήνες... η μπαταρία μου κρατα... 15 ώρες περίπου με ελάχιστες κλήσεις (5-6). Πήγα λοιπόν σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ στην κοζάνη και μου εξέτασαν την μπαταρία. Το αποτέλεσμα είναι ότι η μπαταρία είναι τελεια. Τί μπορεί άλλο να φταίει ρε παιδιά? Επαναλαμβάνω ότι δέν έχει αλλάξει τίποτα από τη συνηθισμένη χρήση της συσκευής. Επίσης δέν γίνεται κάτι ιδιαίτερο στο δίκτυο του φορέα μου για να πώ ότι κάνει αναζήτηση δικτύου. Μου κάνει εντύπωση. Από 3 μέρες μπαταρία.... σε 15 ώρες? απο τη μια στιγμή στην άλλη?

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλως ηρθες :)

 

Mηπως εχεις κανει εγκατασταση καποια εφαρμογη που τρεχει συνεχεια? Μπορει να φταιει και καποιο θεμα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν αγαπητέ gianpithio εχω πάθει πλάκα με το πόσο γρήγορα μου απάντησες. Ευχαριστώ πολύ γιαυτό.

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή ποτέ μου. Το χρησιμοποιώ μόνο για να βγάζω φωτογραφίες και βίντεο τα παιδιά μου, και τη χρήση Wi-Fi που με διευκολύνει. Τίποτα όμως το παράξενο δεν έχω κάνει που να δικαιολογεί μια τέτοια συμπεριφορά. Αρχίζω να υποψιάζομαι μήπως το μηχάνημα που έκανε τεστ την μπαταρία μου στη ΝΟΚΙΑ είναι προβληματικό. Λές?

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης για να ξανα ερθει η συσκευη σου στην αρχικη της κατασταση (οπως την πρωτη ημερα που το ανοιξες). Εαν συνεχισει να υπαρχει το προβλημα τοτε θα πρεπει να το πας για επισκευη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης για να ξανα ερθει η συσκευη σου στην αρχικη της κατασταση (οπως την πρωτη ημερα που το ανοιξες). Εαν συνεχισει να υπαρχει το προβλημα τοτε θα πρεπει να το πας για επισκευη..

 

Thnks για το ενδιαφερον φιλε μου. Με βλεπω για service τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το ν82 και εχω την εξής απορία: ξέρει κανείς που αποθηκεύονται τα εισερχόμενα μηνύματα; ποιο συγκεκριμένα, μου έστειλαν πριν λίγο ένα βίντεο σε μορφή .mov. Το κινητό δεν το αναγνωρίζει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το αποθήκευσω για να το περάσω στο pc. Μπορώ να το βρω μέσω X-plore η κάποιου παρόμοιου για να το σώσω κάπου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το ν82 και εχω την εξής απορία: ξέρει κανείς που αποθηκεύονται τα εισερχόμενα μηνύματα; ποιο συγκεκριμένα, μου έστειλαν πριν λίγο ένα βίντεο σε μορφή .mov. Το κινητό δεν το αναγνωρίζει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το αποθήκευσω για να το περάσω στο pc. Μπορώ να το βρω μέσω X-plore η κάποιου παρόμοιου για να το σώσω κάπου;

ανοιξε το xplore και πατα το 4 ;)

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το xplore και πατα το 4 ;)

 

Έλεος, και είχα φάει τον τόπο να το βρω.. Τόσο απλό; κομπλέ το δοκίμασα κ όλας.. Τνξ ρε φίλε να σε καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης εαν εχεις να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα μνημης μπορεις να μπεις στο φακελο Mail2 που θα βρεις στην διαδρομη Ε:\ Private\ 1000484b\...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. πηρα πριν 3 μερες το nokia n82 και ψαχνω αυτη τη στιγμη ενα καλο προγραμματακι για να συνδεομαι στο msn live messenger... εχει κανεις καμια προταση...

 

by the way και μια γενικη ερωτηση... βρηκα π.χ. αυτο.. πως μπορω να ξερω οτι αυτη ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν θα κανει κακο στο κινητο μου; με λιγα λογια πως εξασφαλιζω οτι δεν ειναι κακοβουλη εφαρμογη? και εννοω περα απο τη δυνατοτητα που σου δινει να εγκαταστεις μονο signed εφαρμογες.. υπαρχει αλλος τροπος;

 

και κατι ακομα... αυτη (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569341) η καρτουλα κανει για το κινητο? ρωταω επειδη ειναι micro sdhc και οχι απλα micro sd

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.Πριν κανεις οτιδηποτε αλλο διαβασε τους κανονες που υπαρχουν στην αρχη του Nokia S60 (3rd Edition) και αυτο:Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ.Για εφαρμογες υπαρχει αντιστοιχο θεμα.Καλη συνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...