Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο που δεν εχω κανει ειναι η μορφοποιηση τηs μνημηs του τηλεφωνου(εννοειs τη mini sd;) αν οχι πωs γινεται μορφοποιηση τηs μνημηs του τηλεφωνου; το πρωι που πηγα σε nokia shop μου ειπαν να το αφησω και θα το παρω σε ....ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μονο που δεν εχω κανει ειναι η μορφοποιηση τηs μνημηs του τηλεφωνου(εννοειs τη mini sd;) αν οχι πωs γινεται μορφοποιηση τηs μνημηs του τηλεφωνου; το πρωι που πηγα σε nokia shop μου ειπαν να το αφησω και θα το παρω σε ....ενα μηνα

Εννοώ τη μνήμη του τηλεφώνου και όχι την κάρτα μνήμης. Η κάρτα μνήμης είναι microSD.

Για τη μορφοποίηση της μνήμης του τηλεφώνου δες εδώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ok παιδιά ευχαριστώ! Αυτό το Product Code(0567264) σε ποιά χώρα ανήκει? Δεν το βρήκα στη πρώτη σελίδα.

Και εμένα, Made in Finland λέει. Να τον αλλάξουμε? Να βάλουμε τον ελληνικό?

Υ.Γ. Γιατί δεν βγαίνουν όλα τα τηλ με έναν ίδιο Product Code?

Τα Ελληνικά product codes είναι τα 0551523 / 0560991.

 

 

Την αγορά προορισμού τη καθορίζει ένας επταψήφιος κωδικός ο οποίος ονομάζεται Product Code. Δηλαδή διαφορετικό product code έχει το Ν80 που προορίζεται για την Γερμανία και διαφορετικό αυτό που προορίζεται για την Ελλάδα.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί υπάρχουν διαφορετικά product codes.

 

Και εμένα αυτή τη version μου βγάζει αλλά έχω άλλο Procuct Code. Τι γίνεται τώρα? Αλλάζω Product Code?

Κατά πάσα πιθανότητα το κινητό σου δεν είναι ελληνικό... Στο πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες;

Αν όχι, την επόμενη φορά που θα κάνεις αναβάθμιση θα χάσεις τα Ελληνικά, οπότε καλό θα ήταν να ακολουθήσεις αυτό εδώ για να αποτρέψεις αυτή τη περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκρολόγιό μου έχω ελληνικά.

 

Υ.Γ. Κάτι άσχετο. Στο πλάι, εκεί που μπαίνει το βήσμα του φορτιστή το πλαστικούλι είναι λίγο προς τα μέσα ή έρχεται στην ίδια ευθεία με το πλαστικό? Ελπίζω να καταλάβατε τι ρωτάω. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να αλλαξεις το Product Code γιατι οταν κανεις αναβαθμιση θα χαθουν τα ελληνικα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκρολόγιό μου έχω ελληνικά.

 

Υ.Γ. Κάτι άσχετο. Στο πλάι, εκεί που μπαίνει το βήσμα του φορτιστή το πλαστικούλι είναι λίγο προς τα μέσα ή έρχεται στην ίδια ευθεία με το πλαστικό? Ελπίζω να καταλάβατε τι ρωτάω. ;-)

Η υποδοχή του φορτιστή (μαύρο χρώμα) είναι ελάχιστα πιο μέσα από το πλαϊνό σώμα του κινητού. Δεν είναι στην ίδια ευθεία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι το πρωτο μηνυμα μου στο forum.

Εχω παραγκειλει το n82 σε μαυρο χρωμα απο την wind.Αυτο που με προβλματιζει ειναι αν τηα εχει πανω το σηματακι της wind.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Panosz75 είδες διαφορά από την προηγούμενη 8Gb Sandisk που είχες?

I have the same question

Στο κινητό πρακτικά όχι. Λίγο στη μεταφορά πολλών αρχείων με card reader υπάρχει μια διαφορά.

Πάντως η παλιά έχει ένα σημαδάκι (4) επάνω, ενώ η καινούργια έχει (8).

Αυτό φαντάζομαι υποννοεί class 4 και class 8 αντίστοιχα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η υποδοχή του φορτιστή (μαύρο χρώμα) είναι ελάχιστα πιο μέσα από το πλαϊνό σώμα του κινητού. Δεν είναι στην ίδια ευθεία.

 

panosz75 ευχαριστώ πολύ για τη απάντησή σου! :)

 

Τα Ελληνικά product codes είναι τα 0551523 / 0560991.

 

 

Την αγορά προορισμού τη καθορίζει ένας επταψήφιος κωδικός ο οποίος ονομάζεται Product Code. Δηλαδή διαφορετικό product code έχει το Ν80 που προορίζεται για την Γερμανία και διαφορετικό αυτό που προορίζεται για την Ελλάδα.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί υπάρχουν διαφορετικά product codes.

 

 

Κατά πάσα πιθανότητα το κινητό σου δεν είναι ελληνικό... Στο πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες;

Αν όχι, την επόμενη φορά που θα κάνεις αναβάθμιση θα χάσεις τα Ελληνικά, οπότε καλό θα ήταν να ακολουθήσεις αυτό εδώ για να αποτρέψεις αυτή τη περίπτωση.

 

Το δεύτερο Product Code γιατί δεν είναι στη πρώτη σελίδα? Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι το Product Code το δικό μου είναι της Ιταλίας τότε εγώ πώς και έχω ελληνικό πληκρολόγιο και δεν έχω μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες?

Υ.Γ. Αν επιτρέπεται, από που βρίσκεται τους Products Codes? Δηλαδή από που ξέρετε ότι οι product codes (0551523 / 0560991) είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ελληνικοί?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για το Ν82, μια θηκη μεταφορας. κατι σαν πουγκι. που μπαινει ολο το κινητο μεσα.

εχει κανεις κατι υποψην του να δω?

μπηακ στο e-shop αλλα δεν βρηκα κατι.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

με προλαβες. βρηκα εκει.

 

εχεις υποψη σου και καμια καλη βαση στηριξης για το αυτοκινητο? καπου κατι ειχε παρει το ματι μου εδω μεσα αλλα δεν θυμαμαι που. και οι 335 σελιδες ειναι πολλες.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο Product Code γιατί δεν είναι στη πρώτη σελίδα?

Το δεύτερο δλδ 0560991 είναι του μαύρου N82.

Δεν αναγράφετε διότι το μαύρο κυκλοφόρησε πολύ πιο μετά από τη δημιουργία του post με αποτέλεσμα να μην υπάρχει εκεί.

 

 

Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι το Product Code το δικό μου είναι της Ιταλίας τότε εγώ πώς και έχω ελληνικό πληκρολόγιο και δεν έχω μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες?

Με ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μόνο οι συσκευές που εισάγονται από την Alpha Copy.

Οποιαδήποτε άλλη συσκευή, είναι παρα-εισαγωγή. Πολλοί έμποροι κάνουν δικές τους εισαγωγές, περνούν το ελληνικό firmware και τα πλασάρουν τα για ελληνικά, αλλά μετά από αναβάθμιση που ίσως κάνουν οι κάτοχοι διαπιστώνουν πως η συσκευή τους δεν έχει ελληνικά με αποτέλεσμα να πρέπει να ακολουθήσουν τη διαδικασία που ανέφερα εχθές.

Εφόσον το δικό σου έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, λογικά δεν πρέπει να είναι παρα-εισαγωγή. Μου φαίνετε πολύ χοντρό να άλλαξαν την πρόσοψη για να βάλουν αυτή με τα ελληνικά.:worry:

 

 

Υ.Γ. Αν επιτρέπεται, από που βρίσκεται τους Products Codes? Δηλαδή από που ξέρετε ότι οι product codes (0551523 / 0560991) είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ελληνικοί?

Μπορείς να τα βρεις στο internet με μια αναζήτηση στο google.

Τα συγκεκριμένα τα ξέρω διότι έχω πρόσβαση σε αυτές τις συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για το Ν82, μια θηκη μεταφορας. κατι σαν πουγκι. που μπαινει ολο το κινητο μεσα.

εχει κανεις κατι υποψην του να δω?

μπηακ στο e-shop αλλα δεν βρηκα κατι.

 

 

Για δες και εδώ έχει διάφορες...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν82 και θελω να ακουω ραδιο απο το ιντερνετ αλλα οταν παταω στη σελιδα να παιξει ο σταθμος μου ζηταει windows media player.μπορητε να μου πειτε τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν το n 82 σασ εβγαλε εργοστασιακα προβληματα γιατι το προηγουμενο μοντελο που ειχα 6233 το αλλαξα τρεισ φορες μεχρι να ειναι ενταξι.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν82 και θελω να ακουω ραδιο απο το ιντερνετ αλλα οταν παταω στη σελιδα να παιξει ο σταθμος μου ζηταει windows media player.μπορητε να μου πειτε τι πρεπει να κανω??

Διάβασε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν το n 82 σασ εβγαλε εργοστασιακα προβληματα γιατι το προηγουμενο μοντελο που ειχα 6233 το αλλαξα τρεισ φορες μεχρι να ειναι ενταξι.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας:):):):)

 

Kανενα προβλημα το εχω καθε μερα το ζαλιζω και ακομη ειναι ok..

 

Kαι οσοι το πηραν απο αυτα που διαβαζω ειναι ευχαριστημενοι :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο πρόβλημα πέρα από τα γνωστά(εργοστασιακή κάρτα μνήμης που δεν την δοκίμασα καν και ποιότητα κατασκευής)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο δλδ 0560991 είναι του μαύρου N82.

Δεν αναγράφετε διότι το μαύρο κυκλοφόρησε πολύ πιο μετά από τη δημιουργία του post με αποτέλεσμα να μην υπάρχει εκεί.

 

 

 

Με ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μόνο οι συσκευές που εισάγονται από την Alpha Copy.

Οποιαδήποτε άλλη συσκευή, είναι παρα-εισαγωγή. Πολλοί έμποροι κάνουν δικές τους εισαγωγές, περνούν το ελληνικό firmware και τα πλασάρουν τα για ελληνικά, αλλά μετά από αναβάθμιση που ίσως κάνουν οι κάτοχοι διαπιστώνουν πως η συσκευή τους δεν έχει ελληνικά με αποτέλεσμα να πρέπει να ακολουθήσουν τη διαδικασία που ανέφερα εχθές.

Εφόσον το δικό σου έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, λογικά δεν πρέπει να είναι παρα-εισαγωγή. Μου φαίνετε πολύ χοντρό να άλλαξαν την πρόσοψη για να βάλουν αυτή με τα ελληνικά.:worry:

 

 

 

Μπορείς να τα βρεις στο internet με μια αναζήτηση στο google.

Τα συγκεκριμένα τα ξέρω διότι έχω πρόσβαση σε αυτές τις συσκευές.

 

Το μαύρο έχω με ελληνικό πληκρολόγιο. Άρα αφού εγώ έχω ελληνικό πληκρολόγιο και άλλο product code τότε κάτι παίζει με το τηλ. Δηλαδή όσοι έχουν ελληνικό πληκρολόγιο θα πρέπει να έχουν οπωσδήποτε και τον ελληνικό product code.

 

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν το n 82 σασ εβγαλε εργοστασιακα προβληματα γιατι το προηγουμενο μοντελο που ειχα 6233 το αλλαξα τρεισ φορες μεχρι να ειναι ενταξι.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας:):):):)

 

Κανένα πρόβλημα! Το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι όταν έβαλα ένα θέμα σαν να έγινε λίγο πιο αργό το τηλ. Κατα τα άλλα είναι δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο αλλα δεν πορω να το εξηγησω καλα ...

 

Θα προσπαθησω ομως ...

 

Παω να γραψω μηνυμα και παταω για να βαλω το τ9 δηλαδη παταω το # οταν το πατησω και μετα μου εξαφανιζει τα κουμπια επιλογες και κλεισιμο και γραφει αντιγραφή και επικοληση.... παταω ξανα το # μου εμφανιζει ξανα τα κουμπια επιλογες και κλεισιμο αλλα προσορηνα, προσορηνα εννοω οτι αμα πατησω το πανω κατω δεξια αριστερα μου εμφανιζει ξανα το αντιγραφή και επικοληση... Οταν γινεται αυτο δεν με αφηνει να παω πανω στην επιλογη της επαφης παρα μονο οταν κρατησω πατημενο το # και παω με τα βελακια εκει ...

 

Ξερει κανεις τι γινεται ??? εχει προβλημα το κινητο ???? ΑΑΑΑΑΑΑ εκανα και Hard reset αλλα τα ιδια ... Μηπως κανω καμια πατατα ?????

 

Ευχαριστω παρα πολυυυυυυυυυυυ

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το Garmin; Είναι ένα κλασικό πρόβλημα που δημιουργούσε η παλιά του έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...