Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε το μαυρο στο πλαισιο στα 519 :X:X:X:mad::mad::confused::confused:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1102133

 

 

"Αναμένεται σύντομα" γράφει

 

Καλά ρε παιδιά τι γίνεται με τη τιμή;:confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Αναμένεται σύντομα" γράφει

 

Καλά ρε παιδιά τι γίνεται με τη τιμή;:confused:

 

 

Εγω πηρα τηλ. σημερα το μεσημερη το πλαισιο και μ ειπε οτι μπορω να το κανω παραγγελια και αυριο 8α το εχω το μαυρο.. αλλα η τιμη ειναι στα 519Ε:X:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]S0nGoKU
Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει ειπαμε ρε παιδια,τοσα χρηματα μονο επειδη ειναι μαυρο?ελεος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι κατάλαβα το μαύρο Ν82 είναι πλέον εδώ για τα καλά.

Με τα αντίστοιχα καλύμματά του όμως για όσους θα ήθελαν να ..."μασκαρέψουν "το ασημί Ν82 τους, τι παίζει???

Έχουμε νεότερα για αυτό το θέμα? Το έψαξε κανένας??? :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να το κάνεις εγκατάσταση για να το χρησιμοποιήσεις το ShakeSMS. Το ίδιο ισχυεί και για τα rotateMe, ShakeLock, ShakeMe, Lock-n-Scroll κτλ.

 

Sorry αν έχει ειπωθεί :O:O:O αλλά:τι κάνουν αυτά τα προγραμματάκια???Αν είναι να τα βάλω κι εγώ στο n82...

edit:οκ παιδιά το βρήκα.thanks anyway!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sto forum

 

παιδια πιο ειναι το προγραμμα που εχει το Ν82 για την πλοηγηση?

 

μηπως υπαρχει κανενα πιο πληρες που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αν γινεται?

 

 

αν οχι και αυτο μας κανει τι δουλεια;)

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sto forum

 

παιδια πιο ειναι το προγραμμα που εχει το Ν82 για την πλοηγηση?

 

μηπως υπαρχει κανενα πιο πληρες που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αν γινεται?

 

 

αν οχι και αυτο μας κανει τι δουλεια;)

 

Εκτός του Nokia Maps (->"Χάρτες") που υπάρχει ενσωματωμένο στο Ν82 και σε όλα τα τηλέφωνα με GPS, υπάρχουν οι εφαρμογές Garmin και Sygic (δες τα links που παραθέτω πιο κάτω).

Γνώμη μου είναι ότι από τη στιγμή που εγκαταστήσεις κάποιο από τα δύο (ιδίως το Garmin) δε θα επιστρέψεις ξανά στους "Χάρτες". ;)

 

Περισσότερα στα αντίστοιχα θέματα:

Garmin Maps Mobile XT

Sygic GPS Navigator

Nokia Maps (Χάρτες)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του Nokia Maps (->"Χάρτες") που υπάρχει ενσωματωμένο στο Ν82 και σε όλα τα τηλέφωνα με GPS, υπάρχουν οι εφαρμογές Garmin και Sygic (δες τα links που παραθέτω πιο κάτω).

Γνώμη μου είναι ότι από τη στιγμή που εγκαταστήσεις κάποιο από τα δύο (ιδίως το Garmin) δε θα επιστρέψεις ξανά στους "Χάρτες". ;)

 

Περισσότερα στα αντίστοιχα θέματα:

Garmin Maps Mobile XT

Sygic GPS Navigator

Nokia Maps (Χάρτες)

 

poia i diafora file pano?

 

ειδα το σχετικο theard για το garmin αλλα μου φενεται πολυ δυσκολο να τα καταφερω:(

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά στη λεπτομέρεια των χαρτών και στις δυνατότητες των εφαρμογών σε σχέση με το ελλιπέστατο "Χάρτες".

Συνέχεια στα ανάλογα threads όμως γιατί εδώ είμαστε εκτός θέματος. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το gps και το garmin ειναι με χρεωση;

Γενικά αν χρησιμοποιήσεις A-GPS όλες οι εφαρμογές GPS (εκτός από το Sygic) σε χρεώνουν έστω και λίγο. Χρησιμοποιούν το σήμα της κεραίας της κινητής τηλεφωνίας για να βρουν πιο εύκολα το στίγμα σου. Συνδέονται για λίγο στην αρχή, χρεώνουν κάποια kilobytes και αποσυνδέονται. Περισσότερο χρεώνουν οι εφαρμογές της Nokia, δηλαδή οι Χάρτες, το Sports Tracker, αλλά και το κλείδωμα δορυφόρων μέσω της κάμερας, όταν έχεις ενεργοποιημένο το geotagging.

 

Εννοείται ότι αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS δε χρεώνεσαι ούτε cent. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βάση στήριξης για το N82 και για μηχανή (για αυτοκίνητο έχω πάρει); Το θέλω για την πλοήγηση.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μπαινω στο gps δεν βρισκει δορυφορο γιατι;

μηπως πρεπει να αλαξω το wlan και να το παω prepay ή kατι αλλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηρθε το μαυρο στο πλαισιο στα 519 :X:X:X:mad::mad::confused::confused:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1102133

 

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους το εφερε (μαλλον το φερνει γιατι ακομα δεν το εχουνε)και καποιος αλλος εκτος απο το γνωστο νοκια. ειχα αρχισει να υποψιαζομαι οτι παιζει λαμογια.

Αλλα δεν περιμενα απο το πλαισιο και 80 επανω στην τιμη....:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μπαινω στο gps δεν βρισκει δορυφορο γιατι;

μηπως πρεπει να αλαξω το wlan και να το παω prepay ή kατι αλλο;

 

Δεν χρειαζεται το wlan..Πηγαινε menu>connectivity>gps data>options>positioning settings και άφησε τσεκαρισμενο μονο το integraded gps..Βγές καπου εξω και περιμενε..Αναλογα με το που είσαι, θα πάρει απο δευτερόλεπτα μέχρι λεπτο..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι νέοι με το Ν82, το GPS του κλπ, να θυμίσω ότι το GPS του Ν82 είναι το πιο γρήγορο από τα τηλέφωνα της Nokia. Κλειδώνει δορυφόρους (δηλαδή βρίσκει σήμα) σε δευτερόλεπτα.

 

Για να γίνει όμως αυτό, ακόμα και με απενεργοποιημένο το A-GPS (υποβοηθούμενο GPS), πρέπει να ισχύουν κάποιες προϋποθέσεις:

Πρέπει να βγούμε σε ανοικτό χώρο, χωρίς φυσικά εμπόδια και να σταθούμε ακίνητοι με το κινητό να "βλέπει" ουρανό. Το κλείδωμα δορυφόρων είναι θέμα μερικών δευτερολέπτων. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται το wlan..Πηγαινε menu>connectivity>gps data>options>positioning settings και άφησε τσεκαρισμενο μονο το integraded gps..Βγές καπου εξω και περιμενε..Αναλογα με το που είσαι, θα πάρει απο δευτερόλεπτα μέχρι λεπτο..

 

ευχαριστω αλλα μπορεις να το γραψεις ελληνικα;

sorry :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@rigasnic1982, υπάρχουν δύο τρόποι για να το ρυθμίσεις:

 

1. Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπισμός θέσης->Μέθοδοι εντοπισμού θέσης

 

2. Μενού->Εργαλεία->Συνδεσιμότητα->Δεδομένα GPS->Ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης

 

Και στις δύο περιπτώσεις επιλέγουμε το "Ενσωματωμένο GPS". :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@rigasnic1982, υπάρχουν δύο τρόποι για να το ρυθμίσεις:

 

1. Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπισμός θέσης->Μέθοδοι εντοπισμού θέσης

 

2. Μενού->Εργαλεία->Συνδεσιμότητα->Δεδομένα GPS->Ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης

 

Και στις δύο περιπτώσεις επιλέγουμε το "Ενσωματωμένο GPS". :)

 

ευχαριστω φιλεμ ου

δηλαδη αν ε[ιλεξω ενσωματωμενο δεν θα πληρωνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλεμ ου

δηλαδη αν ε[ιλεξω ενσωματωμενο δεν θα πληρωνω;

Όχι δεν πληρώνεις. Υπάρχει μία ελάχιστη χρέωση μόνο όταν έχεις επιλεγμένο το A-GPS, διότι χρησιμοποιεί το δίκτυο για να μπορέσει να βρει πιο γρήγορα την θέση σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι και εγω fan της N σειρας της Nokia, εχω παρει γυρω στα 5-6 "N-κινητα"! Εκανα ομως ενα παραστρατημα και πηρα και χρησιμοποιω τωρα το Sony Ericsson Κ850i. Επειδη εχω επιδοτηση ομως σκεφτομαι να αγορασω το Ν82! Μπορειτε να μου πειτε τι γνωμη σας για το κινητο? Εχει καποια σημαντικη καινοτομια ως Ν κινητο?(απο οτι ξερω εχει GPS που το προηγουμενο Nokia μου Ν73 δεν ειχε).

Επισης οπως ξερετε καλα και εσεις τα Nokia αργουν πολυ να ξεκινησουν οταν τα ανοιγεις και εχουν αρκετη καθυστερηση στην εκτελεση εντολων. Στο Ν82 υπαρχει η ιδια κατασταση η εχει βελτιωθει καπως?

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι και εγω fan της N σειρας της Nokia, εχω παρει γυρω στα 5-6 "N-κινητα"! Εκανα ομως ενα παραστρατημα και πηρα και χρησιμοποιω τωρα το Sony Ericsson Κ850i. Επειδη εχω επιδοτηση ομως σκεφτομαι να αγορασω το Ν82! Μπορειτε να μου πειτε τι γνωμη σας για το κινητο? Εχει καποια σημαντικη καινοτομια ως Ν κινητο?(απο οτι ξερω εχει GPS που το προηγουμενο Nokia μου Ν73 δεν ειχε).

Επισης οπως ξερετε καλα και εσεις τα Nokia αργουν πολυ να ξεκινησουν οταν τα ανοιγεις και εχουν αρκετη καθυστερηση στην εκτελεση εντολων. Στο Ν82 υπαρχει η ιδια κατασταση η εχει βελτιωθει καπως?

Το Ν82 λόγω του συνδυασμού hardware/software που διαθέτει, είναι ταχύτατο στο μενού και σε όλες γενικά τις λειτουργίες του.

 

Οι καινοτομίες που παρουσιάζει έναντι των προηγούμενων μοντέλων είναι το πιο γρήγορο GPS σε σχέση με τα ήδη υπάρχοντα τηλέφωνα της Nokia με GPS (π.χ. Ν95, 6110 classic κλπ), η πιο αποτελεσματική φωτογραφική μηχανή του στις νυχτερινές φωτογραφίες και πολλά άλλα.

 

Εγώ σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Δε θα το μετανιώσεις. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι και εγω fan της N σειρας της Nokia, εχω παρει γυρω στα 5-6 "N-κινητα"! Εκανα ομως ενα παραστρατημα και πηρα και χρησιμοποιω τωρα το Sony Ericsson Κ850i. Επειδη εχω επιδοτηση ομως σκεφτομαι να αγορασω το Ν82! Μπορειτε να μου πειτε τι γνωμη σας για το κινητο? Εχει καποια σημαντικη καινοτομια ως Ν κινητο?(απο οτι ξερω εχει GPS που το προηγουμενο Nokia μου Ν73 δεν ειχε).

Επισης οπως ξερετε καλα και εσεις τα Nokia αργουν πολυ να ξεκινησουν οταν τα ανοιγεις και εχουν αρκετη καθυστερηση στην εκτελεση εντολων. Στο Ν82 υπαρχει η ιδια κατασταση η εχει βελτιωθει καπως?

 

Λογω της μεγαλυτερης RAM απο καθε αλλο Nseries κινητο η εκτελεση των μενου οσο και το ανοιγμα της συσκευης ειναι απο τα πιο γρηγορα της αγορας!!Μονο αμα το δεις στην πραξη θα καταλαβεις περι τινος προκειται...καμμια σχεση ακομα και με Ν95...:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...