Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το πήρα κι εγώ πριν δυο-τρεις ώρες και μέχρι να περάσω τις φωτο απο το παλιό μου Ν73 όλα καλά,μόλις όμως τις πέρασα και πάω να μπω στην έκθεση τρώει τρελά κολλήματα και μου έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα,δεν ανοίγει καθόλου,αν ανοίξει δεν προχωράει στις φωτογραφίες,ξανακολλάει και άλλα τέτοια κουλά....Τι να κάνω?Δεν βρήκα 4gb microsd και κράτησα την εργοστασιακή...Αυτό λέτε να φταίει???Το έχει κάνει σε κανέναν άλλο???

 

Καλορίζικο,

φυσικά και φταίει η κάρτα μνήμης, έτσι έκανε και σε μένα

ειδικά αν πέρασες πολλές φωτό, μέχρι να δημιουργήσει thumbnails θα σε πρήξει,

υπομονή μέχρι να πάρεις καινούρια κάρτα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπως ειπε και ο φιλος παντου στα νοκια 433 κανει πλεον. ή δεν το ξερουν μερικοι ή το κρυβουν σκοπιμα. και στα δυο απαραδεχτοι φυσικα

 

EDIT. 100 ευρω πτωση στην ουσια. αυτο καλο γιατι και τα μεταχειρισμενα πλεον θα παιζουν σε αλλη τιμη.

 

433 +φπα.

Μην μπερδευεστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο,

φυσικά και φταίει η κάρτα μνήμης, έτσι έκανε και σε μένα

ειδικά αν πέρασες πολλές φωτό, μέχρι να δημιουργήσει thumbnails θα σε πρήξει,

υπομονή μέχρι να πάρεις καινούρια κάρτα

 

Δηλαδά αν πάρω άλλη δεν θα έχω πρόβλημα???Αν είναι να πάω να πάρω μια 2αρα..

Link to comment
Share on other sites

Πως και το πηρες 433 αφου τα ΝΟΚΙΑ το πουλανε 520€

 

εχει πεσει η τιμη απλα καποια μαγαζια προφανως "ξεχνανε"να το κατεβασουν.εχω επισημη αποδειξη απο την νοκια οπως και καποιος φιλος που επαιρνε εκεινη την ωρα κ αυτος μαυρο ν82.το ανεφερε κ καποιος φιλος πιο πισω ετσι το δα κ γω

 

οπως ειπε και ο φιλος παντου στα νοκια 433 κανει πλεον. ή δεν το ξερουν μερικοι ή το κρυβουν σκοπιμα. και στα δυο απαραδεχτοι φυσικα

 

EDIT. 100 ευρω πτωση στην ουσια. αυτο καλο γιατι και τα μεταχειρισμενα πλεον θα παιζουν σε αλλη τιμη.

 

Τι να πω παιδια ,εγω εμαθα απο φιλικο Νοκια shop οτι το ασημι Ν82

εχει πεσει η τιμη του στα 433 τελικη ,αντιθετως το μαυρο ειναι στη

τιμη των 520€ τελικη. Γιατι να μου πουν ψεματα?

Σε ενα αλλο νοκια σοπ που ρωτησα ,δεν ηξεραν τιμη ακομα.

 

Παίδες το πήρα κι εγώ πριν δυο-τρεις ώρες και μέχρι να περάσω τις φωτο απο το παλιό μου Ν73 όλα καλά,μόλις όμως τις πέρασα και πάω να μπω στην έκθεση τρώει τρελά κολλήματα και μου έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα,δεν ανοίγει καθόλου,αν ανοίξει δεν προχωράει στις φωτογραφίες,ξανακολλάει και άλλα τέτοια κουλά....Τι να κάνω?Δεν βρήκα 4gb microsd και κράτησα την εργοστασιακή...Αυτό λέτε να φταίει???Το έχει κάνει σε κανέναν άλλο???

 

Καλοριζικο

Διαβασε τα προηγουμενα ,εχει συμβει σε αρκετους ,η εργοστασιακη καρτα

φταιει

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδά αν πάρω άλλη δεν θα έχω πρόβλημα???Αν είναι να πάω να πάρω μια 2αρα..

 

Δε θα έχεις πρόβλημα αν πάρεις καινούρια (προτίμησε γνωστή μάρκα)

και θα σου πρότεινα να πάρεις 4άρα καλύτερα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

εγω μεθαυριο που θα παω να το παρω απο OΤΕ να ζητησω την καινουργια τιμη η οχι:wacko::wacko:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γειασ σας παιδες!!! Τι να πω ουτε και εγω δν εχω καταλαβει τι γινετε.. Παντως εγω 8α παω να το παρω αυριο στην τιμη των 434 σε μαυρο απο νοκια shop... τωρα τι να πω δν ξερω..γτ ομως να κανουν τοσο τα στραβα ματια μερικα νοκια shop...??:O

 

LOL ΠΗΡΑ THL. (ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ:p) ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ shop γλυφαδας για οποιον ενδιαφερεται.. και εχει φερει πολλα ασημι ομως μαυρα μ ειπε οτι 8α φερει απο εβδομαδα.. και μ ειπε οτι η τιμη τ ασημι με φπα και ολα κομπλε ειναι στα 364!!!:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]S0nGoKU
Link to comment
Share on other sites

433 +φπα.

Μην μπερδευεστε.

 

 

τι να μπερδευουμε? εμενα τελικη μου ειπαν για μαυρο στα 433. σε 2 νοκια shop ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα περιμενω για μετα το πασχα μεχρι να ξεκαθαρισει το θεμα της τιμης και της διαθεσιμοτητας της μαυρης εκδοσης...
Link to comment
Share on other sites

:w00t:kai nai epitelous eimai enas apo sas!!!!!to pira stis 5 apo katexaki kai egw 433 euro...kai eimai eutuxismenos:dance::dance::dance::dance::dance::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

:w00t:kai nai epitelous eimai enas apo sas!!!!!to pira stis 5 apo katexaki kai egw 433 euro...kai eimai eutuxismenos:dance::dance::dance::dance::dance::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

 

το ιδιο και εγω 433 τελικη μαυρο απο κατεχακη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες κατέβασα την καινούργια έκδοση 20.0.062, αλλά δεν αντιλήφθηκα κάποια διαφορά, εκτός ίσως από το ότι έγινε ταχύτερο το μενού. Εσείς έχετε εντοπίσει κάποια άλλη διαφορά;

 

Έχει βελτιωθεί η ένταση και η καθαρότητα του ήχου στα ηχεία και στα ακουστικά.

Επίσης έχει στο μενού της κάμερας γίνει διαθέσιμη η επιλογή της εγγραφής πληροφοριών συντεταγμένων (geotagging).

Το μενού έχει όντως γίνει πιο γρήγορο. :)

 

=========================================================================

 

Καλορίζικο σε όσους το απέκτησαν τις τελευταίες ώρες/μέρες. Welcome to the club of N82ers!!! :D

@nervous: ξέρουμε αν θα υπάρξει και avatar για τη μαύρη έκδοση??? :ninja:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

μια βοηθεια παιδια...

 

εχω κοσμοτε και μολις παω να ανοιξω χαρτες κολλαει με το που παει να συνδεθει με δικτυο

 

και πιο σημειο πρεπει να βαλω σαν προεπιλογη για να συνδεθω?χωρις να χρεωνομαι?:worry:

 

cosmote internet

 

cosmote gprs ή

 

cosmote mms-gprs?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δεν βρήκα 4bg και πήρα μια sandisk 2gb.Θα είναι καλή άραγε ή θα μου σπάσουν τα νεύρα???Είδωμεν...Τώρα θα του κάνω αναβάθμιση και μετά θα δοκιμάσω την κάρτα,όταν ξεμπερδέψω θα ποστάρω νεότερα!!!c.u....
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

μια βοηθεια παιδια...

 

εχω κοσμοτε και μολις παω να ανοιξω χαρτες κολλαει με το που παει να συνδεθει με δικτυο

 

και πιο σημειο πρεπει να βαλω σαν προεπιλογη για να συνδεθω?χωρις να χρεωνομαι?:worry:

 

cosmote internet

 

cosmote gprs ή

 

cosmote mms-gprs?

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των Χαρτών:

Επιλογές->Ρυθμίσεις>->Δίκτυο->Χρήση δικτύου->Ποτέ.

 

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, απλά δε λειτουργεί το A-GPS, μόνο ο δέκτης GPS μόνος του, ο οποίος έτσι κι αλλιώς είναι πολύ δυνατός. :)

 

======================================================================

 

Tελικά δεν βρήκα 4bg και πήρα μια sandisk 2gb.Θα είναι καλή άραγε ή θα μου σπάσουν τα νεύρα???Είδωμεν...Τώρα θα του κάνω αναβάθμιση και μετά θα δοκιμάσω την κάρτα,όταν ξεμπερδέψω θα ποστάρω νεότερα!!!c.u....

 

Εγώ εκτός από την 8άρα SanDisk έχω και μια 2άρα TwinMOS, την οποία αγόρασα από τις πρώτες μέρες που πήρα το κινητό. Φυσικά δουλεύει μια χαρά, την έχω για ώρα ανάγκης και για δοκιμές εφαρμογών.

Μην ανησυχείς, οποιαδήποτε κάρτα εκτός από την εργοστασιακή θα δουλέψει άψογα, πόσο μάλλον μια καλή μάρκα όπως η SanDisk. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των Χαρτών:

Επιλογές->Ρυθμίσεις>->Δίκτυο->Χρήση δικτύου->Ποτέ.

 

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, απλά δε λειτουργεί το A-GPS, μόνο ο δέκτης GPS μόνος του, ο οποίος έτσι κι αλλιώς είναι πολύ δυνατός. :)

 

======================================================================

 

 

 

 

na sai kala file etsi to eixa kanei

alla otan eimai spiti epeidi exw provlima eipa na dokimasw kai etsi

se eyxaristo

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia exei 2 apoxrwmatismena pixels.den einai kammena giati se aspri othoni de fainontai maura.kalyptei tpt i egguisi?

Noμιζω πως καλυπτει μεχρι 3 κατι τετοιο ειχα διαβασει.. :)

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Είναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση???Ολα όσα έχω στην εργοστασιακή κάρτα συμπεριλαμβανομένων των nokia maps θα τα κάνω copy-paste στην καινούργια και θα δουλέψουν κομπλέ χωρίς πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλεξεις στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι μετα θα τα παρεις ολα οπως ειπες με ενα απλο copy-paste.

 

Kαλο θα ειναι πριν να κανεις την καινουργια σου καρτα format μεσα απο το κινητο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως καλυπτει μεχρι 3 κατι τετοιο ειχα διαβασει.. :)

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Είναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish.

 

δικαιολογει μεχρι 3 εννοεις?

ενταξει δεν ειναι ενοχλητικα αλλα υπαρχουν.υπαρχει κανενα θεμα μελλοντικα για την οθονη?

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλεξεις στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι μετα θα τα παρεις ολα οπως ειπες με ενα απλο copy-paste.

 

Kαλο θα ειναι πριν να κανεις την καινουργια σου καρτα format μεσα απο το κινητο.

 

Για κάντο λίγο πιο λιανά...Αφού κενή είναι η κάρτα γιατί να κάνω φορμάτ???

Y.Γ:Είμαι πλέον αναβαθμισμένος στην v20.0.062 έκδοση....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για κάντο λίγο πιο λιανά...Αφού κενή είναι η κάρτα γιατί να κάνω φορμάτ???

Y.Γ:Είμαι πλέον αναβαθμισμένος στην v20.0.062 έκδοση....:D:D:D

 

 

Η μορφοποίηση χρειάζεται για να δημιουργηθούν οι φάκελοι συστήματος της κάρτας, π.χ. image, sounds, videos, sys, private, resource, system. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

na rotisw kati,,pira mia mnhmh 4gb alla otan tin vazw sto card reader dn tin diavazeis enw antitheta tin 2gb m tin diavazei kanonika..kserete ti ftaiei??mipos thelei format apo to kin??
Link to comment
Share on other sites

na rotisw kati,,pira mia mnhmh 4gb alla otan tin vazw sto card reader dn tin diavazeis enw antitheta tin 2gb m tin diavazei kanonika..kserete ti ftaiei??mipos thelei format apo to kin??

 

Αν η κάρτα σου γράφει επάνω microSDHC, πρέπει και ο reader να είναι συμβατός με το πρότυπο SDHC.

Ειδάλλως δεν είναι συμβατός με την κάρτα, γι' αυτό και δεν την διαβάζει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...