Jump to content

Ποιο είναι το χειρότερο δώρο που σας έκαναν;


sandy19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως βλεπεις κι εσυ η ιδια sp3cial υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν ολα φυσιολογικα..ουισκι σε 12χρονο,στριγκακια σε 11χρονο..

ισως λογω της ισοπεδωσης.who knows...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στριγκακια σε 11 χρονων κοριτσι??? :blink:

 

οπως βλεπεις κι εσυ η ιδια sp3cial υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν ολα φυσιολογικα..ουισκι σε 12χρονο,στριγκακια σε 11χρονο..

ισως λογω της ισοπεδωσης.who knows...

 

Και μινι βαζουν τα 11χρονα και στα μπουζουκια πανε πολλες φορες τα πιτσιρικια οι γονεις τους και τα βαζουν να χορευουν στις πιστες και οι γονεις μας πολλες φορες δινουν να δοκιμασουμε κανα ποτηρι κρασι οταν ειμασταν μικροι, τι σημαινει πως ολα αυτα τα παιδια ειναι τσουλακια/προστυχα/αλητες και δεν ξερω και εγω τι αλλο??? :confused: :confused:

 

Ισοπεδωση ειναι αυτο που κανεις εσυ FREAK_OF_NATURE γιατι αν κρινεις τον ανθρωπο οποιασδηποτε ηλικιας με το αν πινει ουισκι ή αν φοραει strings στα 11 τοτε καπου την εχασες την μπαλα δυστυχως!!! ;)

 

Τον ανθρωπο τον κρινουμε απο τον χαρακτηρα του και την συμπεριφορα του απεναντι μας!! (for whom it may concern)

 

Βεβαια απο 'κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του!!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως παρεξηγησες..δεν ειπα πουθενα πως οποιος φοραει στρινκ ειναι τσουλακι,οποιος πινει ειναι αλκοολικος κοκ.συνεπως δεν μπορεις αυθαιρετα να λες πως εκρινα καποιον ενω δεν το εχω κανει καν...και αν το ειδες οριστε ,να το ποσταρεις να το δω κι εγω..

το να βγαινει το 11χρονο εξω ντυμενο σαν 17χρονο ειναι κακο(κατ εμε)

το να πινει ενα 13χρονο ενα ποτηρακι κρασι παντα με αδεια και επιβλεψη γονεα,δεν ειναι κακο μια στο τοσο, το να κατεβαζει ολοκληρες ντραμιτζανες ειναι.

κατα τα αλλα νομιζω πως ειμαστε εκτος τοπικ

 

και για να απαντησω ξεκαθαρα στο συγκεκριμενο ζητημα πιστευω πως σε ενα 11χρονο κοριτσι δεν αρμοζει ενα τετοιο δωρο.ηταν μαλλον μια λαθεμενη επιλογη(κατ εμε και παλι).απο εκει και περα αν το 11χρονο φοραει το στρινκακι ειναι αλλο ζητημα,ασχετο του δωρου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βασικά απλά έλεος παιδια..

τι πάει να πει ποιό είναι το χειροτερο δώρο που σας έχουν κάνει??

τα ΔΩΡΑ ειναι παντα ΔΩΡΑ και αυτό που μετράει είναι η κίνηση και το οτι σε σκεφτηκε ο άλλος και όχι ΤΙ σου έφερε..

μην βλέπουμε τα πράγματα τοσο επιφανειακά..κοιτάτε λίγο την ουσία !

και ένα λουλουδάκι να κοψει κάποιος απο το κήπο του και να στο φέρει να χέρεσαι γιατι ΚΑΠΟΙΟΣ σε θυμήθηκε !

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

FREAK_OF_NATURE για να τελειωνουμε το off-topic αυτο λες αλλα δεν το εχεις καταλαβει... τουλαχιστον αυτο περνας με το post σου στον κοινο!!! ;)

 

οπως βλεπεις κι εσυ η ιδια sp3cial υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν ολα φυσιολογικα..ουισκι σε 12χρονο,στριγκακια σε 11χρονο..

ισως λογω της ισοπεδωσης.who knows...

 

Ειδικα σε αυτο που μιλας για ισοπεδωση και τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι!!! ;)

 

το να πινει ενα 13χρονο ενα ποτηρακι κρασι παντα με αδεια και επιβλεψη γονεα,δεν ειναι κακο μια στο τοσο, το να κατεβαζει ολοκληρες ντραμιτζανες ειναι.

 

Εδω βεβαια κανεις μια κωλοτουμπα και μας τα αλλαζεις λιγο και συμφωνω απολυτα!! Με μια μονο παρατηρηση το να βαλει ενα κοριτσακι 11 χρονων string δεν με πειραζει αμα μου το βγαλει ομως και μου το δωσει στο χερι ναι τοτε καπου εχει χαθει το παιχνιδι και θελει μαζεμα!! ;)

 

Τα ρασα δεν κανουν τον παπα FREAK_OF_NATURE!!!:)

 

Το σταματαω εδω ομως για να μην χαλαω και το thread!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ήταν μια βραδυνή μεταχειρισμένη μπούζα (άπλητη κιόλας!!!). εννοείται χωρίς καρτελάκι με κομμένα κάτι σχοινάκια που είχε για να την κρεμάς και large νούμερο ενώ εγώ φοράω small....Έκανε μπαμ ότι ήταν δική της από το σωματότυπο της. Ήταν λίγο εύσωμη..... ΕΛΕΟΣ.... πραγματικά έμεινα όταν συνειδητοποίησα τι μου είχε φέρει....

 

βασικά απλά έλεος παιδια..

τι πάει να πει ποιό είναι το χειροτερο δώρο που σας έχουν κάνει??

τα ΔΩΡΑ ειναι παντα ΔΩΡΑ και αυτό που μετράει είναι η κίνηση και το οτι σε σκεφτηκε ο άλλος και όχι ΤΙ σου έφερε..

μην βλέπουμε τα πράγματα τοσο επιφανειακά..κοιτάτε λίγο την ουσία !

και ένα λουλουδάκι να κοψει κάποιος απο το κήπο του και να στο φέρει να χέρεσαι γιατι ΚΑΠΟΙΟΣ σε θυμήθηκε !

 

 

δε θα διαφωνήσω μαζί σου.. η ενέργεια μετράει...πολλές φορές όμως όταν αυτό γίνεται από υποχρέωση έχει γελοία αποτελέσματα και αυτος είναι ο λόγος που έκανα το τοπικ...

Επίσης , κατά τη γνώμη μου, τα περισσότερα δώρα γίνονται από υποχρέωση...Για μένα δεν αξίζει το να μου φέρουν ΄δώρο απλά και μόνο για να μην έρθουν με άδεια χέρια...

Link to comment
Share on other sites

δε θα διαφωνήσω μαζί σου.. η ενέργεια μετράει...πολλές φορές όμως όταν αυτό γίνεται από υποχρέωση έχει γελοία αποτελέσματα και αυτος είναι ο λόγος που έκανα το τοπικ...

Επίσης , κατά τη γνώμη μου, τα περισσότερα δώρα γίνονται από υποχρέωση...Για μένα δεν αξίζει το να μου φέρουν ΄δώρο απλά και μόνο για να μην έρθουν με άδεια χέρια...

εγω παλι θα διαφωνησω μαζι σου. σιγουρα η κινηση και μονο μετραει και πρεπει να εκτιμηθει ανεξαρτητα απο το δωρο που θα σου φερει καποιος. το ζητημα ομως ειναι να φερει κατι που αρμοζει.

το να φερει καποιος δωρο απο υποχρεωση,οκ δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα η κινηση του μετραει και δεν ειναι ωραιο ουτε και σωστο να κατακρινεται για την επιλογη του δωρου(εφοσον αυτο δεν ξεπερναει τα ορια της λογικης οπως προεγραψα).

το να φερει καποιος κατι απο την καρδια του ομως σιγουρα μετραει περισσοτερο.ετσι δεν ειναι;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα διαφωνησω μαζι σου. σιγουρα η κινηση και μονο μετραει και πρεπει να εκτιμηθει ανεξαρτητα απο το δωρο που θα σου φερει καποιος. το ζητημα ομως ειναι να φερει κατι που αρμοζει.

το να φερει καποιος δωρο απο υποχρεωση,οκ δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα η κινηση του μετραει και δεν ειναι ωραιο ουτε και σωστο να κατακρινεται για την επιλογη του δωρου(εφοσον αυτο δεν ξεπερναει τα ορια της λογικης οπως προεγραψα).

το να φερει καποιος κατι απο την καρδια του ομως σιγουρα μετραει περισσοτερο.ετσι δεν ειναι;

 

σωστά..όταν όμως το δώρο δεν αρμόζει η κριτική είναι ανεπόφευκτη....

παραπάνω εξέφρασα προσωπική άποψη και το επαναλαμβάνω, ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν αξίζει τίποτα το δώρο απο υποχρέωση ενω ανεκτίμητη αξία έχει το δώρο από καρδιάς..... αυτά για μη βγούμε εκτός τ'οπικ

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει από γκόμενες ή και φίλους ακόμα να μου προσφέρουν δώρα ευτελής αξίας αλλά no problem, μετράνε και άλλα πράγματα…

Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα κάποιο δώρο που να μην μου άρεσε ή να με ενόχλησε αλλά μου έχει τύχει στην γιορτή μου να μου φέρει φίλος δώρο το οποίο το είχε εξαρχής και το χρησιμοποίησε ελάχιστα (είχε φθορές από κτυπήματα) και τοποθετώντας το σε συσκευασία δώρου να μου το προσφέρει ως φρέσκο πράγμα.

Ψιλογυφτέ φάση και το πιο ωραίο είναι ότι έπρεπε να το ανοίξω μπροστά του και να αντιλαμβάνομαι τι έχει παιχτεί…φυσικά διακριτικός και τυπικός...:lol:

Δεκτό από μέρος μου ένας άνθρωπος να σπρώξει ένα δώρο που του έκαναν, σε κάποιον τρίτο ή να σπρώξει μια αγορά του που αργότερα την μετάνιωσε αρκεί όμως και στις δυο περιπτώσεις να το βάλει στο χρονοντούλαπο του σπιτιού του εωσότου…

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο δωρο ηταν απο μενα στον εαυτο μου.....ενα discman που δεν χρησιμοποιησα ποτε......το ειχα παρει 60€ πριν αρκετα χρονια.....:down::whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to xeirotero dwro itan ena arkoudaki enow ti n t kanw t arkoudaki eleos!:X

 

Ποιος στο κανε δωρο? Εγω εχω τρελααααααααααα...!!!

 

Μια πρωην μου μου ειχε κανει δωρο ενα ΡΟΖ:lol::lol::lol: Γουρουνακι....:X:X

 

Καλε τι λες! Τα σπαει! :O Μ'αρεσει! Θα το χες τοτε αγκαλιτσα αχ γουτσου!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στο κανε δωρο? Εγω εχω τρελααααααααααα...!!!

 

 

 

Καλε τι λες! Τα σπαει! :O Μ'αρεσει! Θα το χες τοτε αγκαλιτσα αχ γουτσου!

 

η αληθεια ειναι πως ενα λουτρινο πιο ευκολα θα "συγκινησει" μια γυναικα παρα εναν ανδρα.το να παρεις στον καλο σου μια φορα ενα λουτρινο,οκ ειναι ωραιο και γλυκο,αλλα το να τον φλωμωσεις στα λουτρινα επειδη αρεσουν σε σενα ειναι υπερβολη.ειναι σα να του παιρνεις αυτο που θα ηθελες να παρεις για σενα.

μου θυμιζει τον αδερφο μιας φιλης μου που για δωρο της επερνε τα βιβλια που αυτος ηθελε να διαβασει.της τα εδινε και αφου ανοιγε αυτη την συσκευασια,το επερνε πισω για να το διαβασει..και μετα το εβαζε και στη βιβλιοθηκη του!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χειρότερο δώρο, μου το έχει κάνει η νονά μου.

Πρέπει να ήμουν 8-9 χρονών, και μου έφερε δώρο για το Πάσχα μια λαμπάδα καλαμπόκι. Είχε ακριβώς το σχήμα του καλαμποκιού με τα πράσινα φυλλαράκια και τις τριχούλες.

Εννοείται ότι δεν την είχα πάρει μαζί μου. Καλύτερα μια άσπρη παρά το καλαμποκάκι!

Ακόμα το σκέφτομαι και γελάω :lol:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα ωραια μου ακουγεται για 8 χρονων παιδακι...:p

τυχερη εισαι.η νονα του αδερφου μου του ειχε φερει ροζ λαμπαδα με γοργονακαι μπολικο γκλιτερ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζει τον αδερφο μιας φιλης μου που για δωρο της επερνε τα βιβλια που αυτος ηθελε να διαβασει.της τα εδινε και αφου ανοιγε αυτη την συσκευασια,το επερνε πισω για να το διαβασει..και μετα το εβαζε και στη βιβλιοθηκη του!

 

Ωραίος ο τυπας!!!!:lol: μορφη αλλιωτικη:p

 

καλα εκανε,,,σιγα τωρα μην παρει και δωρο για την αδερφη του;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζει τον αδερφο μιας φιλης μου που για δωρο της επερνε τα βιβλια που αυτος ηθελε να διαβασει.της τα εδινε και αφου ανοιγε αυτη την συσκευασια,το επερνε πισω για να το διαβασει..και μετα το εβαζε και στη βιβλιοθηκη του!

αυτο μου θυμιζει την αδελφη μου, μου επερνε κοσμηματα η κατι που της αρεσει για να το μοιραζεται μαζι μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου θυμιζει την αδελφη μου, μου επερνε κοσμηματα η κατι που της αρεσει για να το μοιραζεται μαζι μου :lol:

 

και μένα η αδερφή μου το ίδιο κάνει......μαλλον είναι παγια τακτική πολλών...

Link to comment
Share on other sites

ενα κουτακι καραμελες....(δωρο γενεθλιων!!σωσιμο τελευταιας στιγμης...)

ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΟΝΟ ΚΟΡΜΙΑ,ΜΟΡΦΕΣ,ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ!

ΟΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.

ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΨΥΧΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΡΟΥΝ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενας στυλός Bic.

 

:rolleyes:

 

:lol:

ειναι "το στυλο"(ουδετερο γενος) :)

 

Αυτο το δαχτυλιδι της durex.. Δε το χω βγαλει καν απο το κουτακι του ακομα...
ηταν σε συσκευασια δωρου κιολας; :O:worry:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...