Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολύτως φυσιολογικό είναι. Ξεφεύγουμε, αλλά πόσοι και πόσοι έχουν δεθεί με ένα laptop Dell και προσπαθούν να πείσουν ότι είναι τα καλύτερα, ή μία τηλεόραση Sony κλπ. Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του και συνειδητά ή ασυνείδητα, δένεται με αυτές. Λ.χ., το πρώτο μου κινητό ήταν Nokia, αλλά η αγαπημένη μου εταιρεία ήταν η SE και τα 5-6 επόμενα κινητά που πήρα ήταν Ericsson ή SE. Τρέχα γύρευε. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο Ιανουάριο 2010 σίγουρα. Αλλά δεν γνωρίζω κάτι μετά το Idou.

 

Α... Ιανουάριο... Ναι..

Αφού τουλάχιστον είναι 2010 και όχι 2100 πάλι καλά.....Γιατί με την sony...:lol:

VeCO λέμε για κάτι παρόμοιο με το idou...

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

To press release θα γινει 28 Μαιου (σε μια εβδομαδα). Οποτε εχω κατι νεο και ειναι 100% θα το γραφω εδω. Εγω δεν ημουν και πολυ fan να πω την αληθεια καθως τα SE ειχαν στο παρελθον πολλα προβληματα ποιοτητας. Που η Nokia δεν ειχε. Αναμενω κι εγω με την ιδια ανυπομονησια ολα τα καινουρια που ξερω οτι θα ερθουν. Και φυσικα την αντιδραση των υπολοιπων brands.

 

To Idou θα βγει πρωτες μερες Σεπτεμβρη. Δεν νομιζω να χρειαζομαστε και δευτερο Idou απο τωρα!...

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες.....Αυτό η SE θα έπρεπε να είχε κάνει από καιρό μια σειρά με πολύ καλά symbian αλλά τεσπα! Για να δούμε τι θα δούμε..........
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

wow....speechless......μπράβο sony........μακάρι!!

ωραίο το reese.........

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι πάαααααρα πολύ Photoshop... :rolleyes:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είμαι speechless.........:lol::lol::lol:
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κάποιοι είχαν το prototype!Τώρα αν είχαν όπως λέτε photoshop θα το είχαν καταλάβει,έτσι δεν ειναι; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κάποιοι είχαν το prototype!Τώρα αν είχαν όπως λέτε photoshop θα το είχαν καταλάβει,έτσι δεν ειναι; :rolleyes:

 

Ποιοί είχαν το πρωτότυπο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον Peter Ang,Asia-Pacific marketing vice president της SE το πρωτο Android phone της ιαπωνοσουηδικης κοινοπραξιας θα τρεχει την εκδοση 2.0 του εν λογω λειτουργικου

 

 

http://translate.google.com.sg/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.eprice.com.tw%2Fmobile%2Ftalk%2F%3Fprod_id%3D102%26tid%3D4128590&sl=zh-CN&tl=en&hl=en&ie=UTF-8

 

 

Κι αναρωτιεμαι,αν η ειδηση και οι δηλωσεις εχουν καποια βαρυτητα/σχεση με την πραγματικοτητα,πως θα δεσουν οι ανακοινωσεις της 28ης Μαιου με την εγκαιρη κυκλοφορια συσκευων με ενα λειτουργικο που "αργει ακομα"(ετοιμαζεται με Google ρυθμους:X )Μηπως ξαναδουμε το σεναριο του X1 οπου σημερα ανακοινωνουμε-μετα απο κανα χρονο παραδιδουμε?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένης της τρέχουσας κατάστασής της,θα μπορούσε να επενδύσει στο r & d και μιας συσκευής με Android άμεσα?

 

Σίγουρα όχι.Και σίγουρα πιο κοντά είναι το Symbian όπως φυσικά και τα WM 6.5(αν θελήσει να ξαναεπιχειρήσει κυκλοφορία συσκευής με Windows)

Link to comment
Share on other sites

Να μας απαντήσει ο Sonyermaster που έχει πληροφορίες εκ των έσω.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ο ίδιος ο CEO της SE ανακοίνωσε ότι ελπίζει να βγει το Idou και άλλο ένα smartphone μέχρι το τέλος του 2009 και... άλλο ένα μέσα στο 1ο τρίμηνο του 2010. Από αυτό και μόνο, είναι εμφανές ότι η εταιρεία έχει μικρές δυνατότητες και πιθανότατα δεν έχει καν χρήματα να βάλει άλλον να κατασκευάσει μοντέλα στα οποία δεν έχει καμία εμπειρία, όπως έγινε με την HTC και το Χ1. Έχει του κόσμου της ζημιές, απολύει κόσμο, εδώ και χρόνια δεν έχει δικές της παραγωγικές μονάδες, τι άλλο θέλετε για να πειστείτε ότι τα πράγματα είναι δύσκολα;

 

Από κει και πέρα, αν θέλετε να πιστεύετε ότι θα βγάλει ολόκληρες γκάμες «εξελιγμένων» (sic) μοντέλων, κινητά με touch οθόνες στα 120-150 ευρώ (ποιος, η SE που χρόνια τώρα υπερτιμολογεί πολλές συσκευές της) ή ότι έχει την δυνατότητα να «παίζει» κιόλας με διάφορα OS, εύχομαι πραγματικά να κάνω λάθος και όντως να το κάνει γιατί εμάς θα μας συμφέρει κάτι τέτοιο.

 

Μέχρι να γίνει αυτό όμως, προσωπικά πιστεύω ότι ΑΝ τα καταφέρει, θα δούμε το Idou κάπου κοντά στα Χριστούγεννα. Ας βγει πρώτα αυτό, ας αποφύγουν να γίνουν ξανά ρεζίλι και συζητάμε για τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε η τιμολογιακή πολιτική,εγώ προσωπικά απορώ γιατι συνεχίζει ακόμη να πουλάει το C905 στα 420 ευρω;; :rolleyes: Πέρασαν 7 ολόκληροι μήνες από τότε που βγήκε,αλλά ακόμη έχει πέσει μόνο 80 ευρώ η τιμή του;;;;;;;:mad: Για dump phone μπορεί να είναι καλό,αλλά ειναι τελείως χαζό να το πουλάν ακόμη σ'αυτήν την τιμή!Στην τελική,αν θέλουν έσοδα,πώς θα τ'αποκτήσουν όταν υπερ-υπεπ-υπερ-υπερ-κοστολογούν όλες τις συσκευές τους;

 

Για να μη μιλήσω για το W902,διότι εδώ θα πέσει γέλιο.Η ηχητική του ποιότητα(και αποδεδειγμένα βάσει μετρήσεων)είναι απ'τις χειρότερες για μουσικό κινητό!Και πωλείται προς 400 ευρώ!!!!! :wacko:

 

Μ'αυτές τις πρακτικές πώς να πουλήσει;Παραβλέποντας τις τυχόν δυνατότητες/λειτουργίες κλπ,υπάρχουν άτομα(αρκετά μάλιστα)που θέλουν να αγοράσουν αυτές τις συσκευές,όμως δεν το κάνουν λόγω του ότι δεν μπορούν να διαθέσουν τόσα χρήματα!Για να δούμε όμως πώς θ'αρχίσουν να πουλάνε όταν πέσει η τιμή τους...Γιατί κάποιος να αγοράσει π.χ. το W902 και οχι το W980,το οποίο έχει πολύ καλή ηχητική απόδοση;Ναι,ξέρω,θα μου πείτε ότι το W902 έχει καλύτερη κάμερα και είναι all-around κινητό(μουσική και κάμερα),όμως αν επικεντρωθούμε στην ηχητική ποιότητα και στις λοιπές δυνατότητες πλην της κάμερας,ποιος ο λόγος να μην πάρει κάποιος το W980 στα 300 ευρώ(που κι αυτά υπερβολικά είναι)και να πάρει το W902 το οποίο "τσιρίζει";;

Link to comment
Share on other sites

On a Sony Ericsson event in Taiwan, the company's vice president of marketing, Peter Ang has stated that the company is now investing more in the development of an Android smartphone than in the other mobile operational systems that the company uses (Symbian and Android that is).

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_confirm_android_v20_handset_in_the_works-news-922.php

 

χμμ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το Idou θα βγει στις αρχες Σεπτεμβριου. Οποιος πιστευει το αντιθετο απλα μπορει να περιμενει μεχρι να ανακοινωθει. Η SE εχει ζημιες οπως ολες οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας γι αυτο λοιπον και θα παραγει πολυ λιγοτερα αλλα ποιοτικα ανωτερα τηλεφωνα.

Μην ανησυχειτε για το μελλον της εταιριας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το Idou θα βγει στις αρχες Σεπτεμβριου. Οποιος πιστευει το αντιθετο απλα μπορει να περιμενει μεχρι να ανακοινωθει. Η SE εχει ζημιες οπως ολες οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας γι αυτο λοιπον και θα παραγει πολυ λιγοτερα αλλα ποιοτικα ανωτερα τηλεφωνα.

Μην ανησυχειτε για το μελλον της εταιριας....

Γι αυτο κι εγω,πηρα μια μπαταρια για το S700i που εχω,και αρα,μπορω να περιμενω λιγο.

Ετσι,η το W995,η το Idou,κατι θα γινει με ενα απο τα δυο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το Idou θα βγει στις αρχες Σεπτεμβριου. Οποιος πιστευει το αντιθετο απλα μπορει να περιμενει μεχρι να ανακοινωθει. Η SE εχει ζημιες οπως ολες οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας γι αυτο λοιπον και θα παραγει πολυ λιγοτερα αλλα ποιοτικα ανωτερα τηλεφωνα.

Μην ανησυχειτε για το μελλον της εταιριας....

 

No offence, αλλά για ποιό λόγο να πιστέψουμε αυτά που γράφεις; Επικαλείσαι πηγές εκ των έσω (τις οποίες και καλά δεν θες να αποκαλύψεις, λες και θα γίνει τίποτα), και επιμένεις να μας λες για «ποιοτικά ανώτερα» τηλέφωνα και Idou τον Σεπτέμβριο.

 

In the meantime, έχει γεμίσει το Διαδίκτυο δηλώσεις στελεχών για τα οικονομικά προβλήματα και τις δυσκολίες της SE και για το Idou που θα έρθει το 2010...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

No offence, αλλά για ποιό λόγο να πιστέψουμε αυτά που γράφεις; Επικαλείσαι πηγές εκ των έσω (τις οποίες και καλά δεν θες να αποκαλύψεις, λες και θα γίνει τίποτα), και επιμένεις να μας λες για «ποιοτικά ανώτερα» τηλέφωνα και Idou τον Σεπτέμβριο.

 

In the meantime, έχει γεμίσει το Διαδίκτυο δηλώσεις στελεχών για τα οικονομικά προβλήματα και τις δυσκολίες της SE και για το Idou που θα έρθει το 2010...

 

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να πιστεψετε κατι ενω βγαινουν υθηνοντες και λενε αλλα. Συμφωνω απολυτα μαζι σας. Εχω πηγες, και ειναι 100% accurate. Αλλα ξαναλεω οτι ειναι λογικο να εχετε αμφιβολιες κυριως οταν τιποτα απο αυτα που ειπα δεν εχει ανακοινωθει. Ειπα πριν 10 μερες οτι θα ανακοινωθουν καποια νεα πραγματα στις 28 Μαιου. Απλα περιμενετε μεχρι τοτε.

Η SE σαφως και εχει οικονομικα προβληματα τα οποια ομως αναμενοντουσαν απο περσυ τον Σεπτεμβριο. Οταν λοιπον μια εταιρια δεν παει καλα, δεν σημαινει οτι κλεινει. Σημαινει οτι μειωνει budget και αλλαζει πορεια. Αυτο λοιπον γινεται και με την SE. Περιμενε λοιπον μεχρι τις 28 Μαιου (που λεω εγω οτι θα βγει το press release, και δεν νομιζω να το εχεις διαβασει καπου αλλου στο internet αυτο) και βλεπουμε.

 

Το IDOU θα βγει τον Σεπτεμβριο. Αν θες να το αγορασεις, αλλα δεν μπορεις να περιμενεις μεχρι τον Ιανουαριο που οπως λες εσυ θα βγει, τοτε παρε κατι αλλο. Στην τελικη οπως ειπα, ειναι απολυτα λογικο απο την στιγμη που δεν εχει επιβεβαιωθει τιποτα απο οσα εχω πει, να εχεις τις αμφιβολιες σου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου να επαληθευτούν αυτά που λες. Περιμένουμε να έρθει η 28η λοιπόν να δούμε την επίσημη παρουσίαση του Idou (και ίσως μερικών ακόμα μοντέλων).
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να πιστεψετε κατι ενω βγαινουν υθηνοντες και λενε αλλα. Συμφωνω απολυτα μαζι σας. Εχω πηγες, και ειναι 100% accurate.

 

Που το ξέρουμε; :p

 

Αλλα ξαναλεω οτι ειναι λογικο να εχετε αμφιβολιες κυριως οταν τιποτα απο αυτα που ειπα δεν εχει ανακοινωθει. Ειπα πριν 10 μερες οτι θα ανακοινωθουν καποια νεα πραγματα στις 28 Μαιου. Απλα περιμενετε μεχρι τοτε.

 

Δεν έχουμε και τίποτα να κάνουμε εξ άλλου.

 

Η SE σαφως και εχει οικονομικα προβληματα τα οποια ομως αναμενοντουσαν απο περσυ τον Σεπτεμβριο. Οταν λοιπον μια εταιρια δεν παει καλα, δεν σημαινει οτι κλεινει.

 

Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο (και αν το είπε, λάθος του). Έχει οικονομικά προβλήματα, σημαίνει έχει οικονομικά προβλήματα. Αυτό για την SE όπως ανέφερε και ο TN, μεταφράζεται σε αδυναμία εξέλιξης νέων συσκευών, αδυναμία κατασκευής από άλλες εταιρείες και τα λοιπά.

 

Σημαινει οτι μειωνει budget και αλλαζει πορεια. Αυτο λοιπον γινεται και με την SE. Περιμενε λοιπον μεχρι τις 28 Μαιου (που λεω εγω οτι θα βγει το press release, και δεν νομιζω να το εχεις διαβασει καπου αλλου στο internet αυτο) και βλεπουμε.

 

Όχι, δεν έχω διαβάσει τίποτα για 28 Μαΐου. Γι' αυτό και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

 

Το IDOU θα βγει τον Σεπτεμβριο. Αν θες να το αγορασεις, αλλα δεν μπορεις να περιμενεις μεχρι τον Ιανουαριο που οπως λες εσυ θα βγει, τοτε παρε κατι αλλο.

 

Το πρόβλημα μου δεν είναι να βγει για να το αγοράσω/ Το πρόβλημα μου είναι να βγει και να τα πάει καλά η SE. Οπότε αν μπορούσε να βγει και χθες, ακόμη καλύτερα. Συνεπώς, αν θα βγει Σεπτέμβριο έχει καλώς, αλλιώς έχει κακώς (προφανώς).

 

Στην τελικη οπως ειπα, ειναι απολυτα λογικο απο την στιγμη που δεν εχει επιβεβαιωθει τιποτα απο οσα εχω πει, να εχεις τις αμφιβολιες σου.

 

Χαίρομαι που συμφωνούμε. :)

 

Για να καταλάβω, 28 Μαΐου θα ανακοινωθεί η ημερομηνία κυκλοφορίας του Idou, μαζί με άλλες συσκευές;

 

Υ.Γ.

Είναι ιθύνοντες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία της 28ης Μαΐου ανακοινώθηκε στα τελευταία οικονομικά νέα από τον πρόεδρο
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία της 28ης Μαΐου ανακοινώθηκε στα τελευταία οικονομικά νέα από τον πρόεδρο

 

Έχουμε κάποια πηγή;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το IDOU θα βγει τον Σεπτεμβριο. Αν θες να το αγορασεις, αλλα δεν μπορεις να περιμενεις μεχρι τον Ιανουαριο που οπως λες εσυ θα βγει, τοτε παρε κατι αλλο. Στην τελικη οπως ειπα, ειναι απολυτα λογικο απο την στιγμη που δεν εχει επιβεβαιωθει τιποτα απο οσα εχω πει, να εχεις τις αμφιβολιες σου.

 

Για το λειτουργικο συστημα της συσκευης γνωριζουμε κατι? Ισχυει πως θα ειναι S60 5th Edition με εκτεταμενο skinning και widgets?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...