Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ξεκινάμε:

 

Κόκκινο Cyber-shot με κάμερα 5 megapixels και led flash.Πιο πολλές info σε λίγο!

 

Μου θυμίζει πάρα πολύ το Κ770. Ρε σεις... Προσέξατε ότι για να ανοίξει το κάλλυμα τις κάμερας, σηκώνετε όλο το πάνω μέρος;:blink: Φίλε μου δεν ξέρεις ούτε το μοντέλο; Πάντως άμα ήταν σε ολόμαυρο ή ολόασπρο χρώμα θα γμσ (Όχι τώτα ότι δεν είναι ωραίο...).

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει στάνταρ και σε άλλα χρώματα(μαύρο νομίζω σίγουρα και μάλλον άσπρο ή ασημί,τουλάχιστον για αρχή).Επίσης,η SE κατοχύρωσε την ονομασία XPERIA για μια νέα σειρά συσκευών και λέγεται ότι τα κινητά αυτά θα φέρουν Windows Mobile λειτουργικό.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,μάλλον μας περιμένουν 2 νέα μοντέλα,τα C702 και C902 και ενδεχομένως το X1i...

Μην τα πέρνετε βέβαια τοις μετρηροίς αυτά,είναι έντονες φημολογίες,αλλά δεν μπορούμε να πούμε τίποτα με απόλυτη σιγουριά...Πιστεύω όμως ότι τα περισσότερα ισχύουν... ;)

 

 

edit:Εχμ...μάλλον το X1i,αν και δε μου κάνει πραγματικό...

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επισήμως το W980i...Clamshell κινητό,8 GB μνήμη,ενσωματωμένο ραδιόφωνο και απ'ότι κατάλαβα έχει πάχος 3,5(!!!!!! :wacko: :wacko: )mm???

 

Eπίσης,το C702 είναι το μπλε κινητό παραπάνω(που λέγαμε κακόγουστο),3.2 megapixels,αυτόματη εστίαση,aGPS,tag φωτογραφιών με βάση το GPS,ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό,θα βγει σε 2 χρώματα(το 2ο είναι μαυρο)

 

Το C902 (μάλλον)είναι το κόκκινο παραπάνω,καθώς στα χαρακτηριστικά του υπάρχουν πάχος 12,5 mm,5 megapixels κάμερα με αυτόματη εστίαση και η περιγραφή αυτή ταιριάζει στην πιο πάνω εικόνα..

 

Ανακοινώθηκε επίσημα το Z770i.

 

Φωτό σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο η ΣΕ γιατι η Νοκια ειχε αρχισει να απομακρινεται

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Η κυριότερη διαφορά G700 με G900 είναι η κάμερα...

 

G700: 3,2 MPixels

G900: 5,0 MPixels

 

Όσοι έχουν το P1 ή το W960i δεν αξίζει να πάρουν το G700.

Link to comment
Share on other sites

Η κυριότερη διαφορά G700 με G900 είναι η κάμερα...

 

G700: 3,2 MPixels

G900: 5,0 MPixels

 

Όσοι έχουν το P1 ή το W890i δεν αξίζει να πάρουν το G700.

 

Εννοείς W960 (αντί W890).

 

Επίσης το G900 έχει και wifi ενώ το G700 όχι.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πω πω red bull τις δώσανε και έβγαλε τέτοιες κινηταρες?

 

Τα καλα που διέκρινα για μενα

οτι έβαλε και το πρότυπο G στο wifi

οθονη αφής σε πολλα κινητακια

usb

Τα αρνητικά ειναι για τις οθονες στο x1 έβαλε τελεια ανάλυση αλλα 65000 χρώματα και στα αλλα κολλημένη στα 262.000

 

Παντός νομίζω έκανε κίνηση ματ για πολλές εταιρίες μένει να βγάλει κανα fashion ακομα και τελος.Βεβαία μην βγουν προβληματικά γιατι απο μερικά τώρα τελευταία ειχα απογοητευτει μην γινει Νοκια κριμα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω red bull τις δώσανε και έβγαλε τέτοιες κινηταρες?

 

Τα καλα που διέκρινα για μενα

οτι έβαλε και το πρότυπο G στο wifi

οθονη αφής σε πολλα κινητακια

usb

Τα αρνητικά ειναι για τις οθονες στο x1 έβαλε τελεια ανάλυση αλλα 65000 χρώματα και στα αλλα κολλημένη στα 262.000

 

Παντός νομίζω έκανε κίνηση ματ για πολλές εταιρίες μένει να βγάλει κανα fashion ακομα και τελος.Βεβαία μην βγουν προβληματικά γιατι απο μερικά τώρα τελευταία ειχα απογοητευτει μην γινει Νοκια κριμα ειναι...

 

ma to ksanaeipame oti sta windows phone mono 65000 xrwmata mporoun na exoun(pros to paron)vlepe kai alla (htc 3300,3600,3650,tytn ii,mio a501,701 kai alla polla);)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικάλες και ήρθαν από το πουθενά τα νέα μοντέλα!!Βέβαια,είναι πειρορισμός του Windows Mobile 6 Standard λειτουργικού τα 65,536 χρώματα,αυτήν η έκδοση δεν υποστηρίζει υψηλότερο βάθος χρώματος!Ίσως να υπάρχουν άλλες εκδόσεις του WM6 που να υποστηρίζουν υψηλότερο βάθος χρώματος,αλλά η συγκεκριμένη όχι!Αν και είναι η μοναδική έκδοση για smart-phones...Οι άλλες 2(Professional και 1 ακόμη)είναι για pda με λειτουργίες τηλεφώνου η 1η και η άλλη για pda χωρίς πομποδέκτη...Οπότε,ίσως εκεί οφείλεται ότι δεν υποστηρίζει πιο πολλά χρώματα.. ;)

 

Μένει ακόμη να παρουσιάσει το διάδοχο του P990(με UIQ 4.0 λειτουργικο-πλήρως ανανεωμένο-σχεδόν ίδιο σε λειτουργικότητα με WM6),να βγάλει ένα κορυφαίο walkman,τύπου W900 σε δυνατότητες και φυσικά το κορυφαίο της Cyber-shot!!! :D(Βασικά,2 cyber-shot...το λίφτινγκ του Κ850 και τον πραγματικό του αντικαταστάτη....)

 

 

Προσέξατε ότι στα C702/C902 υπάρχει η ανίχνευση προσώπων;(face detection).Θα είναι στάνταρ λειτουργία και στον αντικαταστάτη του Κ850.ΌΠΩς ΚΑΙ Ο exmor αισθητήρας που δίνει ίδιας ποιότητας φωτό με τον CCD(τεχνολογία βασισμένη στην cmos,ποιότητα ccd).Μια απ'τις κορυφαίες φωτογραφικές, a100,της Sony,τον χρησιμοποιεί....

 

 

ΣΥΝΕΧΙΣΕ SE , ΣΥΝΕΧΙΣΕ!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις μπερδευτικα.!

Ομως στα αλλα επρεπε να ειχε βαλει οχι σε ολα αλλα σε ενα δυο high level..

Για το βιντεο ξερουμε τιποτα?Θα βαλει κανα vga?

Link to comment
Share on other sites

ma to ksanaeipame oti sta windows phone mono 65000 xrwmata mporoun na exoun(pros to paron)vlepe kai alla (htc 3300,3600,3650,tytn ii,mio a501,701 kai alla polla);)

 

Και εγώ (:)) ξανά-απαντάω...

 

Δεν είναι «περιορισμός» των windows. Άμα ήταν «περιορισμός» το "O2 XDA Atom" ΔΕΝ θα έπαιζε τα 256.000 χρώματα που είχε!!

Θέλω να πω επειδή το κόστος οθόνης θα εκτοξεύετε στα ύψη για αυτό και δεν την βάζουν.. όχι ότι δεν μπορούνε.

 

 

Φιλικά (πάντα) Άκης_Κ :)

 

 

 

Για το βιντεο ξερουμε τιποτα? Θα βαλει κανα vga?

 

Στο X1, έχει βάλει vga με 30fps :).

Link to comment
Share on other sites

Το Χ1 έχει ανάλυση VGA,στα 30 fps..

 

Τα άλλα εξαρτώνται από την πλατφόρμα του λειτουργικού!

 

Δηλαδή,το λειτουργικό των G700/G900 έιναι το UIQ 3,2 που υποστηρίζει στάνταρ QVGA στα 30 πλαίσια(με μια μικρή επιφύλαξη,μπορεί να υποστηρίζει και VGA).

 

Τα C702/C902 υποστηρίζοθν την DB3150 πλατφόρμα,που σημαίνει θεωρητικά VGA,30 πλαίσια,φορμάτ .mpeg,αλλά πρακτικά QVGA,30 πλαίσια,φορμάτ .mp4,λόγω διατήρησης ισορροπίας μεταξύ αυτονομίας,μεγέθους βίντεο,ποιότητας... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ (:)) σου ξανά-απαντάω...

 

Δεν είναι «περιορισμός» των windows. Άμα ήταν «περιορισμός» το "O2 XDA Atom" ΔΕΝ θα έπαιζε τα 256.000 χρώματα που είχε!!

Θέλω να πω επειδή το κόστος οθόνης θα εκτοξεύετε στα ύψη για αυτό και δεν την βάζουν.. όχι ότι δεν μπορούνε.

 

 

Φιλικά (πάντα) Άκης_Κ :)

 

polu pithanon na einai auto pou les file akh!

aplos den to exoume dei sths kathe autou eteries na vgazoun me auta ta xrwmata kai synepos auto dimiourgh kapion provlhmatismo!

 

an den kano lathos pantos h o2 exei parh kai to tytn ii kai to vale radio kai othonh 262000 xrwmata..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...