Jump to content

Δημοσίευση: Ο ΟΤΕ δημιουργεί πολίτες 2ης Κατηγορίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι υπεύθυνοι του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος

 

Ονομάζομαι Χόντος Ηλίας και κατοικοεδρεύω στην επαρχία του Νομού Φθιώτιδας.

Από τότε που εισήλθε η τεχνολογία ADSL στη χώρα μας, έχω δώσει ένα υπερβολικά αξιόλογο ποσό σε λογαριασμούς πληρώνοντας την κατάπτυστη χρονοχρέωση που μας έχετε επιβάλλει με την απαρχαιωμένη τεχνολογία σας χωρίς να απολαμβάνω υπηρεσίες και προνόμια που απολαμβάνουν άλλοι συμπολίτες μου, οι οποίοι είναι και αυτοί συνδρομητές στην εταιρία σας που με τον μονοπωλιακό χαρακτήρα της όλα αυτά τα χρόνια έχει κρατήσει την χώρα μας στη λίθινη εποχή...

 

 

Έχω αγανακτήσει από την κοροϊδία σας και την προκλητική στάση σας να δίνετε μέχρι και 24Mbit σε εξευτελιστικές τιμές, την ίδια ώρα που εγώ πληρώνω χρονοχρέωση φτάνοντας μέχρι και 400€ το δίμηνο (χωρίς να έχω πέσει θύμα από Dialers κλπ) για μια εξευτελισμένη σύνδεση των 56Kbit η οποία λειτουργεί οπότε της κάνει κέφι.

 

Πιστέψτε με είναι εξαιρετικά εξοργιστικό να παρακολουθώ στην τηλεόραση, και όχι μόνο, παροχές, υπηρεσίες, χαμηλές τιμές, δώρα, δωρεάν κλήσεις και αλλά πολλά, την ίδια ώρα που εγώ και πολλοί άλλοι συμπολίτες μου πληρώνουμε υπέρογκα ποσά για να μην έχουμε καμία υπηρεσία.

 

Έχετε καταφέρει κύριοι να κάνετε μια μεγάλη μερίδα του Ελληνικού πληθυσμού να αισθάνεται πολίτης Δεύτερης Κατηγορίας.

 

Τέτοια ανικανότητα και αναλγησία δεν παρατηρείται ούτε σε χώρες του Τρίτου Κόσμου. Για το λόγο αυτό θα γίνει σχετική αναφορά και σε προϊσταμένους σας, σε φορείς της Ευρωπαϊκής Ένωσης που σας έχει δώσει πακτωλά κονδύλια για την επέκταση της ευρυζωνικοτητας στην Ελλάδα αλλά και σε διάφορα ΜΜΕ και σχετικά περιοδικά για να δω ποιος είναι ο λόγος που αδιαφορείτε να εγκαταστήσετε τεχνολογία ADSL σε περιοχές της Επαρχίας της Ελλάδος.

 

Αλήθεια, πότε σκοπεύετε να εγκαταστήσετε ADSL στην επαρχία της Ελλάδας; Είχα την εντύπωση ότι το 2007 θα ήταν το έτος ευρυζωνικότητας για τη χώρα μας!!!!

 

Σε επαφή που έχω έρθει με υπαλλήλους του οργανισμού σας στο τηλεπικοινωνιακό διαμέρισμα όπου ανήκω, μου έχουν δοθεί άπειρες άσχετες και απαράδεκτες δικαιολογίες προσπαθώντας να καλύψουν την ανικανότητα τους και τη μη επαρκή τεχνική κατάρτισή τους σε θέματα δικτύου.

 

Η πιο εξοργιστική δικαιολογία ήταν πως «Ο ΟΤΕ είναι μία εταιρία και δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα για να κάνει κοινωνική πολιτική» .

 

Ίσως κύριοι ξεχνάτε πως ο ΟΤΕ εδώ και 59 ολόκληρα χρόνια με τον μονοπώλιο στις επικοινωνίες, αφ ενός μεν έβαλε την τεχνολογική πρόοδο της χώρας μας στο γύψο, αφ ετέρου δε κατέστη τροχοπέδη στο να αναπτυχθούν εναλλακτικοί πάροχοι στις τηλεπικοινωνίες, πράγμα που δεν συνέβη σε άλλες χώρες του Δυτικού Κόσμου.

 

Δεν πρόκειται να σας κουράσω άλλο, αλλά ούτε να με κουράσετε με ανούσιες απαντήσεις και υποσχέσεις. Σκοπός της επιστολής μου είναι η ΑΜΕΣΗ εγκατάσταση τεχνολογίας ADSL στην περιοχή όπου κατοικοεδρεύω. Έχω αγανακτήσει να πληρώνω υπέρογκους λογαριασμούς για τιποτένιες υπηρεσίες.

 

Χόντος Ηλίας

 

ΥΓ: Το παρόν θα δημοσιευτεί ταυτόχρονα και στην αρθογραφία της δικτυακής κοινότητας http://www.aparadektoi.gr και συγκεκριμένα στη κεντρική σελίδα της για πολλές ημέρες με τίτλο : Ο ΟΤΕ δημιουργεί πολίτες 2ης Κατηγορίας

 

 

Το παρόν κείμενο έχει κοινοποιηθεί σε:

 

* Περιοδικό Pcmag

* Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων

* Περιοδικό Ήχος Εικόνα

* in.gr

* Περιοδικό Computer για όλους

* Περιοδικό SatLeo

* Περιοδικό HiTECH

* Περιοδικό DigitalLife

* Περιοδικό Κινητή Τηλεφωνία & Τηλεπικοινωνίες

* Περιοδικό DVD Home Theater

* Περιοδικό Weekly Telecom

* Περιοδικό PCWorld

* Περιοδικό Computer Active

* Τηλεοπτικό σταθμό Mega Channel

* Τηλεοπτικό σταθμό Star Channel

* Τηλεοπτικό σταθμό Antenna

* Τηλεοπτικό σταθμό Alter

* Τηλεοπτικό σταθμό ΣΚΑΪ

* Τηλεοπτικό σταθμό Alpha

* Ραδιοφωνικό σταθμό «Ράδιο ΝΕΤ»

* Εκπομπή «Αποκαλυπτικό Δελτίο»

* Εκπομπή «Αλ τσαντήρι νιούζ»

* Εκπομπή «Studio A»

* Εκπομπή «Καλημέρα Ελλάδα»

* adslgr.com

* Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων

* forthnet.gr

* Εφημερίδα Ριζοσπάστης

* Εφημερίδα Ελευθεροτυπία

* Εφημερίδα Το Βήμα

* Εφημερίδα Απογευματινή

* Εφημερίδα Ελεύθερος Τύπος

* Εφημερίδα Αδέσμευτος Τύπος

* Εφημερίδα Καθημερινή

* Εφημερίδα A1

* Εφημερίδα Το Ποντίκι

* Εφημερίδα Ο Κόσμος του Επενδυτή

* Εφημερίδα AthensVoice

* Ευρωπαίος Διαμεσολαβητής

* Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα

* europa.eu

 

Την επιστολη που εστειλα στον ΟΤΕ μπορειτε να την αναδημοσιευσετε οπουδηποτε θελετε, να την στειλετε οπου θελετε και σε οποιον θελετε. Θα σας παρακλουσα μονο να αναφερετε την πηγη (δηλαδή www.aparadektoi.gr), και αν ειναι δυνατον να με ενημερωνετε στο θεμα Αρθρο: Ο ΟΤΕ δημιουργεί πολίτες 2ης Κατηγορίας για το που την αναδημοσιευετε.

 

(Αναδημοσίευση από aparadektoi.gr)

Link to comment
Share on other sites

Να αγιάσει το στόμα σου....ή καλύτερα το πληκτρολόγιό σου!!!!

 

Να τα βλέπουν αυτά κάποιοι που μίλαγαν για επενδύσεις (και που τον υποστηρίζουν γενικά και μόνο τους εναλλακτικούς κράζουν) από τον ΟΤΕ με τα λεφτά μας!!!Μέσα σε τόσες δεκαετίες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ να καλύψει τουλάχιστον υποτυπωδώς όλη την Ελλάδα!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Να αγιάσει το στόμα σου....ή καλύτερα το πληκτρολόγιό σου!!!!

 

Να τα βλέπουν αυτά κάποιοι που μίλαγαν για επενδύσεις (και που τον υποστηρίζουν γενικά και μόνο τους εναλλακτικούς κράζουν) από τον ΟΤΕ με τα λεφτά μας!!!Μέσα σε τόσες δεκαετίες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ να καλύψει τουλάχιστον υποτυπωδώς όλη την Ελλάδα!!!!

 

και ηρθαν οι ενναλακτικοι και μας εσωσαν

 

- με χιλια δυο προβληματα

- με ανυπαρκτη εξυπηρετηση

- με προβληματικες ταχυτητες και τηλεφωνια

- με "επενδυσεις" της πλακας

- με οργανωση μηδεν

- με δικαιολογιες του τυπου Ο ΧΑΛΚΟΣ - Ο ΚΑΙΡΟΣ - ΚΟΡΕΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ 24 (ΜΑ ΟΥΤΕ 5 ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ)

- Ο ΟΤΕ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΛΠ.ΚΛΠ

 

ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑDSL ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ....ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και ηρθαν οι ενναλακτικοι και μας εσωσαν

 

- με χιλια δυο προβληματα

- με ανυπαρκτη εξυπηρετηση

- με προβληματικες ταχυτητες και τηλεφωνια

- με "επενδυσεις" της πλακας

- με οργανωση μηδεν

- με δικαιολογιες του τυπου Ο ΧΑΛΚΟΣ - Ο ΚΑΙΡΟΣ - ΚΟΡΕΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ 24 (ΜΑ ΟΥΤΕ 5 ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ)

- Ο ΟΤΕ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΛΠ.ΚΛΠ

 

ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑDSL ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ....ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

 

 

-Να σου θυμίσω τα 1002 προβλήματα του ΟΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ μέχρι την στιγμή που ήρθαν οι εναλλακτικοί και έτριξαν οι καρέκλες;;;;

-Εξυπηρέτηση ΟΤΕ πριν ελάχιστα χρόνια.........θυμίζει κάτι εναλλακτικούς!!!

-Να μιλήσουμε για ταχύτητες ίντερνετ και τεχνολογία;;;;ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ PSTN ΚΑΙ ISDN που μας λάνσαραν τόσα χρόνια;;;

-Επενδύσεις με λεφτά και την εύνοια του κράτους συν ότι έφαγαν πολλοί από εκεί συν ότι μετά από ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ Ο ΟΤΕ κατάφερε να φτιάξει το δίκτυό του ενώ κάποιοι έχουν τις απαιτήσεις μια ιδιωτική εταιρεία μέσα σε 5 χρόνια να καλύψει όλη την Ελλάδα και να καλύψει την "τεχνολογική ζήτηση" που δεν υπήρχε σε τέτοιο βαθμό πριν χρόνια!!!

-Για την οργάνωση θα συμφωνήσω αλλά μην ξεχνάς αυτό που είπα και πιο πριν......όταν ο ΟΤΕ ξεκίνησε να παρέχει διάφορες υπηρεσίες πόσους μήνες έκανε ΣΕ ΟΛΟΥΣ να τις ενεργοποιήσει;;;;Μην μιλήσω για το δημοσιουπαλληλίκι......!!!!Και ο νοών νοείτω!!

-Οι δικαιολογίες πολλές φορές είναι σωστές είτε μας αρέσει είτε όχι!Όταν ο ΟΤΕ επίτηδες κολλάει σε....ορθογραφικά λάθη στις αιτήσεις των εναλλακτικών και στις δικές του αρέσκεται μόνο σε τηλεφωνικές ενεργοποιήσεις.......τότε όλοι καταλαβαίνουμε τι παίζεται!

-Δεν φταίει για όλα αλλά δυστυχώς αποδείχτηκε ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ, ο οποίος θεραπεύεται με γρήγορους ρυθμούς γιατί είδε τα σκούρα!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα κοστιζει στις επακ 0,352 ευρ.Εχουμε και λεμε

400/0,352=1136,36 ωρες online το διμηνο

1136,36/60=18,99 ωρες την ημερα online.

Κατι δεν μας λες σωστα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

και η πλακα ειναι οτι απο τι ξερω μπορουν ''τουλαχιστον'' να βγαλουν απο καποια κεντρα της θυρες απο τα dslam ''παλιας'' τεχνολογιας 512kb οπου σε πολλα κεντρα ειναι ολα κενα !!

εστω για αρχη ! οχι οτι δεν εχει λευτα να βαλει και 24 αρια!

Link to comment
Share on other sites

και η πλακα ειναι οτι απο τι ξερω μπορουν ''τουλαχιστον'' να βγαλουν απο καποια κεντρα της θυρες απο τα dslam ''παλιας'' τεχνολογιας 512kb οπου σε πολλα κεντρα ειναι ολα κενα !!

εστω για αρχη ! οχι οτι δεν εχει λευτα να βαλει και 24 αρια!

 

Στην πραγματικότητα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το κανουν, αφού:

 

1) ο απαραίτητος αριθμός αιτήσεων ενδιαφέροντος έχει προ πολλού συμπληρωθεί

 

2) Το μηχάνημα και η εγκατάσταση έχει «ξεχρεωθεί» από τους αδικαιολόγητα υπέρογκους λογαριασμούς των κατοίκων.

 

3) Ο ΟΤΕ υπήρξε μέχρι πρότινος ΔΗΜΟΣΙΟΣ οργανισμός, δηλαδή οργανισμός ΟΛΩΝ των πολιτών, που θέλοντας και μη ήταν και είναι συνεπείς στις πληρωμές τους.

 

Υπό αυτά τα δεδομένα, ο ΟΤΕ ΩΦΕΙΛΕ και ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει καλύψει ευρυζωνικά μέχρι και το τελευταίο κατσικοχώρι σε τούτη τη μικρούλα χώρα!

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το κανουν, αφού:

 

1) ο απαραίτητος αριθμός αιτήσεων ενδιαφέροντος έχει προ πολλού συμπληρωθεί

 

2) Το μηχάνημα και η εγκατάσταση έχει «ξεχρεωθεί» από τους αδικαιολόγητα υπέρογκους λογαριασμούς των κατοίκων.

 

3) Ο ΟΤΕ υπήρξε μέχρι πρότινος ΔΗΜΟΣΙΟΣ οργανισμός, δηλαδή οργανισμός ΟΛΩΝ των πολιτών, που θέλοντας και μη ήταν και είναι συνεπείς στις πληρωμές τους.

 

Υπό αυτά τα δεδομένα, ο ΟΤΕ ΩΦΕΙΛΕ και ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει καλύψει ευρυζωνικά μέχρι και το τελευταίο κατσικοχώρι σε τούτη τη μικρούλα χώρα!

Mπορεις να μου απαντησεις σε αυτο που εγραψα;Εισαι 19 ωρες την ημερα online;Αν ναι σε συμφερει να αγορασεις data card απο καποια εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.Παντως πιστευω οτι δεν μας τα λες σωστα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

isos katebazei programmata kai to exei toses ores!

 

 

 

Mπορεις να μου απαντησεις σε αυτο που εγραψα;Εισαι 19 ωρες την ημερα online;Αν ναι σε συμφερει να αγορασεις data card απο καποια εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.Παντως πιστευω οτι δεν μας τα λες σωστα.
Link to comment
Share on other sites

isos katebazei programmata kai to exei toses ores!

Τοτε τον/την συμφερει να τα αγορασει.Τηλεφωνο δεν χρησιμοποιει;Μην λεμε οτι θελουμε

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

-Να σου θυμίσω τα 1002 προβλήματα του ΟΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ μέχρι την στιγμή που ήρθαν οι εναλλακτικοί και έτριξαν οι καρέκλες;;;;

-Εξυπηρέτηση ΟΤΕ πριν ελάχιστα χρόνια.........θυμίζει κάτι εναλλακτικούς!!!

-Να μιλήσουμε για ταχύτητες ίντερνετ και τεχνολογία;;;;ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ PSTN ΚΑΙ ISDN που μας λάνσαραν τόσα χρόνια;;;

-Επενδύσεις με λεφτά και την εύνοια του κράτους συν ότι έφαγαν πολλοί από εκεί συν ότι μετά από ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ Ο ΟΤΕ κατάφερε να φτιάξει το δίκτυό του ενώ κάποιοι έχουν τις απαιτήσεις μια ιδιωτική εταιρεία μέσα σε 5 χρόνια να καλύψει όλη την Ελλάδα και να καλύψει την "τεχνολογική ζήτηση" που δεν υπήρχε σε τέτοιο βαθμό πριν χρόνια!!!

-Για την οργάνωση θα συμφωνήσω αλλά μην ξεχνάς αυτό που είπα και πιο πριν......όταν ο ΟΤΕ ξεκίνησε να παρέχει διάφορες υπηρεσίες πόσους μήνες έκανε ΣΕ ΟΛΟΥΣ να τις ενεργοποιήσει;;;;Μην μιλήσω για το δημοσιουπαλληλίκι......!!!!Και ο νοών νοείτω!!

-Οι δικαιολογίες πολλές φορές είναι σωστές είτε μας αρέσει είτε όχι!Όταν ο ΟΤΕ επίτηδες κολλάει σε....ορθογραφικά λάθη στις αιτήσεις των εναλλακτικών και στις δικές του αρέσκεται μόνο σε τηλεφωνικές ενεργοποιήσεις.......τότε όλοι καταλαβαίνουμε τι παίζεται!

-Δεν φταίει για όλα αλλά δυστυχώς αποδείχτηκε ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ, ο οποίος θεραπεύεται με γρήγορους ρυθμούς γιατί είδε τα σκούρα!!!

κάτι τέτοια διαβάζω και καταλαβαίνω γιατί κάποιοι μας κοροϊδεύουν... Και θα το κάνουν για πολύ ακόμα. Δηλαδή φταίει ο ποτέ που οι γονείς κάποιων έκαναν τα πάντα να βάλουν τα παιδάκια τους στο δημόσιο... Αλλά δεν θα πω αλλά... Μόνο ένα... Όσο ρίχνετε την ψήφο σας σε αυτούς τους αχρήυντ καλά να παθετε

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν να επισημάνω ότι δεν έγραψα εγώ την επιστολή, όμως το ίδιο θέμα με αφορά άμεσα.

 

Mπορεις να μου απαντησεις σε αυτο που εγραψα;Εισαι 19 ωρες την ημερα online;Αν ναι σε συμφερει να αγορασεις data card απο καποια εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.Παντως πιστευω οτι δεν μας τα λες σωστα.

 

Τόσο περίεργο είναι να εργάζεται κανείς ως web designer;;;

Για να καταλάβω, το ζήτημα είναι να εξετάσουμε κατά πόσον δουλευταράς είναι ο καταγγέλων ή να συνεργαστούμε ως Έλληνες πολίτες ώστε να κάνουμε κάτι για τον τόπο μας;

 

Όσο για την data card, προϋποθέτει κάλυψη 3G δικτύου, κάτι που δεν υπάρχει ούτε στην περιοχή που βρίσκεται ο καταγγέλων και εγώ, ούτε και σε πολλές ακόμη περιοχές της Ελλάδας.

 

Όποιος έχει το πρόβλημα, να είστε σίγουροι ότι κάνει τον τόπο φύλλο και φτερό για να βρει λύση. Έγινε πολύ καιρό υπομονή και αναζήτηση και παρακάλια, για να φτάσει ο κόμπος στο χτένι και να γραφτεί αυτή η επιστολή και να σταλεί σε υπηρεσίες και ΜΜΕ.

 

Είναι μια κίνηση απελπισίας και ελπίζουμε να βρει ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όμως τώρα υπάρχουν οι εναλλακτικοί και όλα θα διορθωθούν....

 

Είπαμε ότι ο ΟΤΕ θα φτάσει σε κάθε γωνιά της Ελλάδας. Δεν είπαμε ότι το έχει κάνει ήδη ούτε ότι μπορεί να το κάνει σε μια μέρα.

 

Σίγουρα πάντως δε θα μείνει στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όμως τώρα υπάρχουν οι εναλλακτικοί και όλα θα διορθωθούν....

 

Είπαμε ότι ο ΟΤΕ θα φτάσει σε κάθε γωνιά της Ελλάδας. Δεν είπαμε ότι το έχει κάνει ήδη ούτε ότι μπορεί να το κάνει σε μια μέρα.

 

Σίγουρα πάντως δε θα μείνει στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη....

 

Το πρώτο πρώτο που θα "διορθωθεί" είναι ο ίδιος ο ΟΤΕ.Και αν δεν υπήρχαν και οι εναλλακτικοί ακόμα θα περιμέναμε αυτά που βλέπουμε τώρα να μας προσφέρουν οι εναλλακτικοί.

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοια διαβάζω και καταλαβαίνω γιατί κάποιοι μας κοροϊδεύουν... Και θα το κάνουν για πολύ ακόμα. Δηλαδή φταίει ο ποτέ που οι γονείς κάποιων έκαναν τα πάντα να βάλουν τα παιδάκια τους στο δημόσιο... Αλλά δεν θα πω αλλά... Μόνο ένα... Όσο ρίχνετε την ψήφο σας σε αυτούς τους αχρήυντ καλά να παθετε

 

Εγώ να δεις όταν διαβάζω κάτι τέτοια τι καταλαβαίνω!!Κατάλαβε κάτι.....ο ΟΤΕ αποτελούνταν και αποτελείται από υπαλλήλους!Είτε σου αρέσει είτε όχι έρχεσαι έμμεσα στα λόγια μου!!!ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ποιους έβαζε μέσα αρκεί να έκαναν σωστά την δουλειά τους κάτι που δεν γινόταν!!!Δηλαδή θες αν μου πεις ότι ο ΟΤΕ είναι μια εταιρεία που η κακομοίρα τραβάει τα των υπαλλήλων της.....!Ε ρε τι ακούω!ΕΤΣΙ στην ουσία επιβεβαιώνεις αυτά που λέω έστω και αν το λες με άλλο τρόπο!!!

 

KostasV

Όπως είπε ο Βασίλης πρώτα από όλα σιγά σιγά διορθώνεται ο ΊΔΙΟΣ Ο ΟΤΕ ΧΑΡΗ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ!ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ όλοι αναπτύσσονται!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις όταν διαβάζω κάτι τέτοια τι καταλαβαίνω!!Κατάλαβε κάτι.....ο ΟΤΕ αποτελούνταν και αποτελείται από υπαλλήλους!Είτε σου αρέσει είτε όχι έρχεσαι έμμεσα στα λόγια μου!!!ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ποιους έβαζε μέσα αρκεί να έκαναν σωστά την δουλειά τους κάτι που δεν γινόταν!!!Δηλαδή θες αν μου πεις ότι ο ΟΤΕ είναι μια εταιρεία που η κακομοίρα τραβάει τα των υπαλλήλων της.....!Ε ρε τι ακούω!ΕΤΣΙ στην ουσία επιβεβαιώνεις αυτά που λέω έστω και αν το λες με άλλο τρόπο!!!

 

KostasV

Όπως είπε ο Βασίλης πρώτα από όλα σιγά σιγά διορθώνεται ο ΊΔΙΟΣ Ο ΟΤΕ ΧΑΡΗ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ!ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ όλοι αναπτύσσονται!

Τελικα το κακο ειναι μεγαλυτερο... ακομα και οταν το διαβαζεις δεν το καταλαβαινεις.

Ο ΟΤΕ δεν ειναι ενα ατομο που φταιει η δεν φταιει... ειναι μια επεκταση της κοινωνικοοικονομικοπολιτικης ζωης αυτου του τοπου, δεν δικαιολογω κανενα ΟΤΕ αλλα για τα οποια λαθη του τις οποιες ελλειψεις η παραλειψεις φταιμε ΕΜΕΙΣ που επι δεκαετιες το μονο που μας ενδιεφερε ηταν να ... τρυπωσουμε... και δεν μα ενοιαζε αν αυτο δημιουργουσε προβληματα.

Οταν λοιπον ο καθε ΒΟΛΕΥΤΗΣ βολευε τους δικους του στον ΟΤΕ στην ΟΑ και οπου αλλου μπορουσε εκανε ΚΑΚΟ σε αυτον τον ΤΟΠΟ.

Ειμαι σιγουρος οτι πολυ απο αυτους που σημερα φωναζουν καποια στιγμη εβαλαν ΜΕΣΟ για να μπουν στον ΟΤΕ.

Αυτο ειναι το παραλογο... και το χαλι που θα μπορουσε να ακουλουθηση το βλεπουμε στην ΟΑ.

Με αυτο το σκεπτικο μιλαω και δεν υπερασπιζωμε κανεναν ΟΤΕ, απλα γνωριζοντας τα αιτια που εφτασε εδω καποια πραγματα τα καταλαβαινω, αυτο ομως που δεν καταλαβαινω ειναι οτι η "δηθεν σωτηρες" κανουν τα ιδια και χειροτερα" και μαλιστα σε μια εποχη που φυσιολογικα δεν θα επρεπε να μπορουσαν,... εκμεταλευονται ομως τον φανατισμο (αντιΟΤΕ) που υπαρχει, και αυτο μονο κακο θα μας κανει.

Βλεπεις (θα το ξαναπω) εισαι τυχερος που στην περιοχη σου δεν υπαρχει εναλλακτικος γιατι τουλαχιστον οταν σου φερει ο ΟΤΕ την ευρυζωνικοτητα θα ειναι αληθεια και με τα λιγοτερα προβληματα... για δες τι γινετε σε διαφορα φορα εναλλακτικων.

Ευχωμαι μονο να μην καταλαβεις τα γραφωμενα μου απο εμπειρια με καποιον γιατι θα δεις και εσυ πως μερικες φορες εκει που βριζουμε γυρναμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω;;;;;;;ΕΓΩ ΣΟΥ ΜΙΛΑΓΑ ΓΙΑ ΤΡΙΞΙΜΟ ΚΑΡΕΚΛΩΝ και για διάφορα δημοσιουπαλληλίστικα ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ μου το πεις ΕΣΥ όντας ΕΝΑΣ από τους λόγους που ο ΟΤΕ έκανε ότι έκανε!!!Τι μου λες τώρα;;;Κάτι καινούριο;

 

Σε τόσα Posts προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις το εξής:

-ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΑΙΜΑ δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα!Μόλις ΕΙΔΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ με τους ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ τότε άρχισε να διορθώνει τα κακώς κείμενα ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ!Οι εναλλακτικοί ως ένα σημείο "δικαιολογούνται" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ!Δεν θα τους ξαναπώ!Ήμαρτον!

 

Και όπως είπα πιο πριν.......συνεχίζεις να επιβεβαιώνεις αυτά ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!

 

Και στο κάτω κάτω έφυγα από τον ΟΤΕ, περίμενα 3 μήνες από τότε που έκανα την αίτηση (ήξερα πολύ καλά τι χαμός γίνεται στην περιοχή μου,και για να σου δείξω ότι ΚΑΙ ΕΔΩ έφταιγε ο ΟΤΕ....σε άλλη περιοχή σύνδεσαν την θεία μου η οποία έκανε 1 μέρα μετά την αίτηση σε 2 εβδομάδες ακριβώς!!!!),δεν έμεινα σχεδόν καθόλου χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος από τον εναλλακτικό και όσον αφορά την ποιότητα σε συνομιλία αλλά και στο Ίντερνετ!!!!Και δεν είμαι μόνο εγώ.....στην περιοχή μου υπάρχουν και άλλοι ευχαριστημένοι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω;;;;;;;ΕΓΩ ΣΟΥ ΜΙΛΑΓΑ ΓΙΑ ΤΡΙΞΙΜΟ ΚΑΡΕΚΛΩΝ και για διάφορα δημοσιουπαλληλίστικα ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ μου το πεις ΕΣΥ όντας ΕΝΑΣ από τους λόγους που ο ΟΤΕ έκανε ότι έκανε!!!Τι μου λες τώρα;;;Κάτι καινούριο;

 

Σε τόσα Posts προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις το εξής:

-ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΑΙΜΑ δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα!Μόλις ΕΙΔΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ με τους ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ τότε άρχισε να διορθώνει τα κακώς κείμενα ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ!Οι εναλλακτικοί ως ένα σημείο "δικαιολογούνται" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ!Δεν θα τους ξαναπώ!Ήμαρτον!

 

Και όπως είπα πιο πριν.......συνεχίζεις να επιβεβαιώνεις αυτά ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!

 

Και στο κάτω κάτω έφυγα από τον ΟΤΕ, περίμενα 3 μήνες από τότε που έκανα την αίτηση (ήξερα πολύ καλά τι χαμός γίνεται στην περιοχή μου,και για να σου δείξω ότι ΚΑΙ ΕΔΩ έφταιγε ο ΟΤΕ....σε άλλη περιοχή σύνδεσαν την θεία μου η οποία έκανε 1 μέρα μετά την αίτηση σε 2 εβδομάδες ακριβώς!!!!),δεν έμεινα σχεδόν καθόλου χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος από τον εναλλακτικό και όσον αφορά την ποιότητα σε συνομιλία αλλά και στο Ίντερνετ!!!!Και δεν είμαι μόνο εγώ.....στην περιοχή μου υπάρχουν και άλλοι ευχαριστημένοι!

 

Αστο φιλε μου ... η δεν μπορεις η δεν θελεις να καταλαβεις:X

 

Οσο για το "αιμα" που επινε μονο δικο σου δεν ηταν.

Και αν θελεις να εισαι αμερολυπτος να σου πω οτι αυτα ακριβως (τα ιδια αλλα με διαφορα "φασεις" ... σε αλλους χρονους δηλαδη) γινανε και εξω (βλεπεις ειχα την τυχη η ατυχια να μεγαλωσω εξω) αλλα εκει επειδη υπαρχει μια αλλη ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ δεν το γυρισαν στα οπαδοκομματικα...:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά....άλλος δεν θέλει να καταλάβει και προσπερνάει ΠΟΛΛΑ από αυτά που είπα!

 

Επίσης ΜΗΝ μου συγκρίνεις το εξωτερικό!Όταν οι άλλες χώρες είχαν DSL εμείς ακόμα ανακαλύπταμε τι είναι το PSTN (ούτε καν το ISDN τότε!!!) λες και ανακαλύπταμε την φωτιά!!!!Δεν ξέρω μέχρι ποια ηλικία ήσουν έξω αλλά αφού μου λες ότι μεγάλωσες έξω "έχασες" πολλά "καλά" του ΟΤΕ!Για αυτό μιλάς εκ του ασφαλούς!

 

Για το "αίμα" που λες.......πρώτον είπα "ΜΑΣ ΕΠΙΝΕ",που αυτό συμπεριλαμβάνει του πάντες που ΖΟΥΣΑΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ/ΠΑΓΙΑ,όχι μόνο εμένα και δεύτερον ΕΤΣΙ είναι είτε σου αρέσει είτε όχι!Έτρωγε ο ΟΤΕ από πάγια που δεν πρόσφεραν κάτι έξτρα,έτρωγε από χρηματοδοτήσεις από το κράτος κ.α.!Μην μου μιλάς λοιπόν για το ποιανού λεφτά έτρωγαν τα λαμόγια!

 

Δεν το γύρισα εγώ σε οπαδικά και κομματικά που θες να μου περάσεις!!!Κοιτάζω το συμφέρον μου,την τσέπη μου και την κοροϊδία!Κουτόχορτο ΔΕΝ τρώω και δεν μπορεί ΚΑΝΕΙΣ να με πείσει ότι ο ΟΤΕ άλλαξε γιατί ξαφνικά έγινε "ΚΑΛΗ" εταιρεία όσον αφορά και τους υπαλλήλους και τον τρόπο λειτουργίας και τις μειώσεις στις τιμές κ.α.!ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΟΣ!Αλλιώς......ακόμα θα μιλάγαμε για το 1MBIT στο download σαν κάτι φοβερό και τρομερό!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά....άλλος δεν θέλει να καταλάβει και προσπερνάει ΠΟΛΛΑ από αυτά που είπα!

 

Επίσης ΜΗΝ μου συγκρίνεις το εξωτερικό!Όταν οι άλλες χώρες είχαν DSL εμείς ακόμα ανακαλύπταμε τι είναι το PSTN (ούτε καν το ISDN τότε!!!) λες και ανακαλύπταμε την φωτιά!!!!Δεν ξέρω μέχρι ποια ηλικία ήσουν έξω αλλά αφού μου λες ότι μεγάλωσες έξω "έχασες" πολλά "καλά" του ΟΤΕ!Για αυτό μιλάς εκ του ασφαλούς!

 

Για το "αίμα" που λες.......πρώτον είπα "ΜΑΣ ΕΠΙΝΕ",που αυτό συμπεριλαμβάνει του πάντες που ΖΟΥΣΑΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ/ΠΑΓΙΑ,όχι μόνο εμένα και δεύτερον ΕΤΣΙ είναι είτε σου αρέσει είτε όχι!Έτρωγε ο ΟΤΕ από πάγια που δεν πρόσφεραν κάτι έξτρα,έτρωγε από χρηματοδοτήσεις από το κράτος κ.α.!Μην μου μιλάς λοιπόν για το ποιανού λεφτά έτρωγαν τα λαμόγια!

 

Δεν το γύρισα εγώ σε οπαδικά και κομματικά που θες να μου περάσεις!!!Κοιτάζω το συμφέρον μου,την τσέπη μου και την κοροϊδία!Κουτόχορτο ΔΕΝ τρώω και δεν μπορεί ΚΑΝΕΙΣ να με πείσει ότι ο ΟΤΕ άλλαξε γιατί ξαφνικά έγινε "ΚΑΛΗ" εταιρεία όσον αφορά και τους υπαλλήλους και τον τρόπο λειτουργίας και τις μειώσεις στις τιμές κ.α.!ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΟΣ!Αλλιώς......ακόμα θα μιλάγαμε για το 1MBIT στο download σαν κάτι φοβερό και τρομερό!

 

 

:X Οταν την κοροιδια την λεμε προοοδο τα λογια ειναι περιτα.

Και μη μου πεις οτι σε επιβεβαιωνω γιατι παλιν δεν θα εχεις καταλαβει.

Τελος παντων αλλη μια φορα ...ισως καταλαβεις:!:. δεν ειπα ποτε οτι ο ΟΤΕ ειναι καλος η καλυτερος η οτι βοηθαει στην προοδο η οπως αλλιως θελεις να το πεις...

Ειπα οτι οσοι υποστιριζουν τους εναλλακτικους και τους επικροτουν αν μη τι αλλο ειναι μακρυα απο την πραγματικοτητα...

Δεν μπορεις να επικροτεις καποιον που ΧΩΡΙΣ επενδυσεις και βασιζομενος σε αλουνου υποδομες βγαζει χρηματα, ειδικα οταν σε πολλες περιπτωσεις ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ:!: και αυτο δεν το λεω εγω αλλα τα οσα γραφονται στα διαφορα φορα.

Με απλη λογικη... αν δεις αναλογικα με τους συνδρομητες του καθενα ποσοι εχουν παραπονα θα καταλαβεις γιατι λεω οτι μας κοροιδευουν.

Αν παρ΄ολα αυτα δεν (μπορεις) θελεις να καταλαβεις προβλημα σου... μονο σταματα να γινεσαι γραφικος με τους δηθεν σωτηρες.

Ολους μα ολους τους πληρωνουμε... και μαλιστα οι ¨σωτηρες¨πληρωνουνε και τον ΟΤΕ, ισως ετσι καταλαβεις οτι αντι για μπραβο που λες θα επρεπε να απαιτεις κα να πιεζεις οσους υποστιριζεις να κανουν ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ.

Τελος για να μαθαινεις... μπραβο λεμε οταν κατι ξεπερναει τις προσδοκιες μας, οχι οταν μας δινουν τα αυτονοητα (και ακομα λιγοτερα), με τον τροπο που γραφεις (σε λιγο θα φωναξεις ...γκολ) υποτιμας την νοημοσυνη σου.

Και για το ενδεχωμενο που δεν καταλαβες, ΔΕΝ ειμαι υπερ του ΟΤΕ ουτε κατα των εναλλακτικων, απλα δεν μου αρεσει κανεις μα ΚΑΝΕΙΣ να με κοροιδευει και το βασικοτερο θελω την ψυχικη μου ηρεμια ( και σε αυτην την φαση μονο ο ΟΤΕ μπορει να μου το προσφερει αυτο) και ας πληρωνω κατι παραπανω... βλεπεισ καποια πραγματα αγοραζονται με λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγώ λέω ότι απαντάς επιλεκτικά και βάζεις στο στόμα μου λέξεις που δεν έχω πει...:

 

-ΔΕΝ μίλησα για πρόοδο γενικά αλλά μίλησα για γρήγορη πρόοδο από τότε που μπήκαν οι εναλλακτικοί όσον αφορά του τι υπηρεσέις τεχνολογία μας προσφερόταν πριν τους εναλλακτικούς και τι τώρα!Αυτό ισχύει και για τον ΟΤΕ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!

 

-ΔΕΝ τους επικρότησα αλλά δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις μέσα σε ελάχιστο χρόνο σχετικά,με λιγότερα έσοδα από τον ΓΙΓΑΝΤΑ ΟΤΕ να καταφέρουν να γίνουν νούμερο ένα σε όλα!ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!Και στο εξήγησα ΠΟΛΛΑΚΙΣ!Πόσες φορές πρέπει να το αναλύσω αυτό;;;;

 

-Κατάλαβε κάτι......... ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ του ΟΤΕ,ο χαλκός που λέμε ΔΕΝ ανήκει στον ΟΤΕ!!!Τον εκμεταλλεύεται ο ΟΤΕ και ταυτόχρονα ο ΟΤΕ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΧΑΛΚΟ στις άλλες εταιρείες!Μην μου λες λοιπόν ότι είναι εύκολο να συγκριθεί μια εταιρεία που δραστηριοποιείται στην Ελλάδα ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ με χρήματα κράτους,πάγια που δεν προσφέρουν τίποτα,διάφορες άλλες χρηματοδοτήσεις,ήταν ΜΟΝΗ τησ στον χώρο επίσης για τόσες δεκαετίες κ.α. σε σχέση με μια ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεία που δραστηριοποιείται σχεδόν 5 χρόνια,η οποία ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ ΧΑΛΚΟ(δηλαδή πληρώνει τον χαλκό!!!!),έχει ελάχιστους πελάτες,πρέπει να έχει χαμηλές τιμές για να προσελκύσει κόσμο(και μάλιστα στις τιμές των παγιών συμπεριλαμβάνονται υπηρεσίες,κλήσεις κ.α.),υπάρχουν πολλές εταιρείες που μοιράζονται την πίτα της αγοράς,οι πελατες και οι απαιτήσεις της εποχής είναι πολύ υψηλότερες σε ζήτηση και τεχνολογία αλλά κ.α. που θέλουν πολύ ανάλυση!ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ να κάνουν επενδύσεις αλλά κινούμαι μέσα σε λογικά πλαίσια!ΔΕΝ γίνομαι παράλογος!

 

-Μην μιλήσουμε για κοροϊδίες γιατί θα μιλάμε με τις ώρες για κάποιον άλλο οργανισμό!Ο οποίος μάλιστα είτε σου αρέσει είτε όχι τουλάχιστον στο 80% των περιπτώσεων καθυστερήσεων είναι υπαίτιος για αυτές!

 

-ΔΕΝ μίλησα ΠΟΤΕ για σωτήρες!Αυτά είναι ΔΙΚΑ ΣΟΥ λόγια...!Ποιος γίνεται γραφικός είπαμε;

 

-Δεν υποστηρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ!ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΟΥ κοιτάζω αλλά όπως σου είπα και πιο πριν κινούμαι σε ΑΠΟΛΥΤΑ λογικά πλαίσια γιατί ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ καταστάσεις πολλά χρόνια σε αυτή την χώρα σε σχέση με άλλους!

 

-Επίσης ΔΕΝ είπα ποτέ ΜΠΡΑΒΟ!!!Που στο καλό τα βλέπεις αυτά και τα γράφεις δεν μπορώ να καταλάβω!

 

-Μιλάς για αυτονόητα;;;;;Μα καλά.....ΤΙ ΛΕΩ τόσο καιρό;;;Ποιος έπρεπε να δίνει τα αυτονόητα ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ τώρα.....;;;Οι άλλοι τουλάχιστον δίνουν τόσο καιρό ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ από την εταιρεία που "ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ"!!!

 

-Αν είχες ζήσει ΟΛΕΣ τις εποχές του μονοπωλίου, τότε μετά από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ κοροϊδία τόσων χρόνων θα σου έλεγα τι θα πίστευες και τι θα έλεγες...!Αλλά όποιος είναι έξω από τον χορό...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αμ εγώ δεν έχω αγανακτήσει με τους άχρηστους στον οτε?

Πληρώνω 100-120€ το δίμηνο, όχι 400€. Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για να κατεβάζω με 3ΚΒps ενώ άλλοι έχουν 24MBit, τζαμπα τηλέφωνα και 1002 άλλα σε εξευτελιστική τιμή.

 

Τι να πεις...

Δεν έχουν μείνει αλλα λόγια απο 'μένα. Ότι περνούσε απ'το χέρι μου το έκανα. Τώρα περιμένουμε πότε θα τους σηκωθεί για να 'ρθουν να βάλουν ένα κwλοdslam...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...