Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den tha anaferto sto tilefono alla sto mp3 i pod toush to agorasa ke perimena auto pou ine sinantiko na exi katharo ixo distixos den ixe to mono pou mou arese itane i othoni tou pentakathari alla gia na valis mesa mp3 tragoudia prepi na exis sto computer sou ke to programa itunes tis apple mono etsi mpenoune tragoudia oso gia na video prepi na ine ston tipo mp4 ke pali me to itunes opote ke ego to pira piso ke agorasa kapio alo mp3 player to i pod classic 80 GB O IDIOS IXOS DEN EMINA EUXARISTIMENOS alla apo katharotita othonis emina poli euxaristimenos ke apo mnimi vazo vazo tenies tragoudia fotografies ke den gemizi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα και εγώ iTouch, όπως και αρκετοί φίλοι μου..δέν είχαμε κανένα πρόβλημα με τον ήχο του, ίσως να φταίνε τα ακουστικά, ειλικρινά δέν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο διότι,εγώ προσωπικά έχω το iTouch 1 χρόνο τώρα και δέν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα..όσο για τα video,δοκίμασε το videora(το βρίσκεις με απλό google search..) αν θές να δουλέψουν στο iTouch ή σε οποιοδήποτε άλλο iPod, αν χρησιμοποιείς mac τότε το ffmpeg είναι ένα καλό πρόγραμμα..(είναι και τα 2 ελεύθερα προγράμματα..)
Link to comment
Share on other sites

to oti xreiazetai i tunes gia ta vasika eprepe na to ksereis prin to agoraseis, pados den einai kai toso dyskolh h diadikasia, synhtheia einai.

 

symfwnw me ton mol, evale kai to link opote kathe provlima tha lythei ekei.

Link to comment
Share on other sites

sygekrimena exw to xilisoft video cnverter pou elpizw na einai kalo. alla exw mperdeutei me thn diadikasia pou tha ta valw sto ipod.

 

dysthxws den exw mac.

 

Κάτι που το έχω ξανάπει...

 

Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο φίλε μου...

 

Το περίεργο που εμφανίζεται εδώ τελικά είναι ενά πρόγραμμα..

Το iTunes....

 

Αλλά τελικά εχει αποδειχτεί ότι με αυτό το πρόγραμμα, (αποψή μου) είναι όλα τακτοποιημένα μέσα στο iPod, και με όλες τις πληροφορίες του για το κάθε τι...

 

Π.Χ

http://img522.imageshack.us/img522/5359/34900441al8.jpghttp://img217.imageshack.us/img217/2015/57714701uo9.jpghttp://img504.imageshack.us/img504/222/53339981ih8.jpg

 

...................................http://img339.imageshack.us/img339/8325/87726462hw6.jpg................................

 

Αρα έχεις το iTunes σαν μια φόρμα για να βλέπεις και να προσαρμόζεις ανάλογα το iPod..

 

Τώρα το πως το κάνεις είναι πολύ απλό και αν το μάθεις είναι παιχνίδι...

 

Ανοίγεις το προγραμμα που βλέπει την συσκευή σου και προπάντων μην το βάζεις να κάνει sync αυτόματα και βάζετα εσύ manual...

http://img146.imageshack.us/img146/9585/ipodpt2.jpg

 

Απλά πέρνεις το video (mp4) και το σέρνεις στο κoμμάτι του video...

http://img87.imageshack.us/img87/8205/picture2mn0.png

 

Στο κομμάτι της μουσικής εμένα είναι όλα στο iΤunes, και απλά σέρνω μια playlist στο iPod..

Και αν δεν είναι μπαίνει εξίσου έυκολα, πάλι σέρνεις το folder μέσα στο iTunes...

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω άλλα, σίγουρα αν το δεις και το ψαξεις φίλε θα καταλάβεις ότι είναι απλό..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

να ξαναρωτήσω..

 

αν πάρω ένα touch με 2.0.1

ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ από τον Κώστα, εννοώ account: Costas..

 

και το βάλω στο δικό μου iTunes σαν Νίκος, εννοώ account: Nikos..

 

θα χαθεί το 2.0.1?????

THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να αγοράσει κανείς το 2.0 update, χωρίς πιστωτική;;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να αγοράσει κανείς το 2.0 update, χωρίς πιστωτική;;;

Οχι. Το update γινεται μεσω itunes και χρειαζεται να πληρωσεις για το update

Link to comment
Share on other sites

ναι, θα πληρώσω για το update..

 

απλώς, αν μου στείλει κάποιος ένα gift 10 ευρώ,

δεν θα το πάρει;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιαδιά θα φέρω ένα ipod touch απο Αμερική.Πρέπει να προσέξω κάτι? Ηθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω πρόσβαση στο internet κανονικά απο το σπίτι μου που έχω wireless modem.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανω sync τα bookmarks..

και δεν μου βάζει τα καινούργια, αλλά κάτι παλαιότερα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

unistall και ξανά install safari, μόνη οδός.. προσοχή όμως..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

pedia euxaristo poli gia ta mynimata sas tora exo allo mp3 player to T.sonic 650 INE kalo me 2 gb mnimi vasika thelo kalo ixo ego alla re pedia ime maniakos me tin texnologia eki pou agorazo tilefono i mp3 player thelo sinexeia kati neo kenourgio maresi poli na perno kati to neo ke na to matheno monos mou auto ine i xara ton ligon oron gia to neo mou tilefono i to mp3 player
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω..

 

14.54 GB είναι ο ελεύθερος χώρος στο 16άρι, με την 2.0.2!...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αυτό το remote, πως επικοινωνει με το mac;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα καταλληλοτερο τοπικ γι αυτο το γραφω εδω.

 

Αναβαθμιστηκα στην εκδοση 2.0 η οποια ειναι η υπερτατη μουφα..!

Εκτος του οτι κολλαει ακομα πιο πολυ, εχει και χειροτερο ηχο!

Τα μπασα ειναι εξαφανισμενα και τα πριμα εχουν ενισχυθει σε βαθμο παραμορφωσης.

Εκτος αυτου οι διαφορες εφαρμογες ειναι προχειροφτιαγμενες (οι περισσοτερες τουλαχιστον)

και κολλανε εκνευριστικα συχνα.

 

Θα ηθελα να κανω downgrade στην 1.1.4 ή στην 1.1.5.

Μπορει να μου την στειλει καποιος????

 

To mail μου ειναι ***.

Σας ευχαριστω πολυ και μακρια απο την εκδοση 2.0!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν παλαιότερα είχες αναβαθμίσει σε αυτήν, πιθανότατα είναι ήδη στον υπολογιστή σου. Αν κάνεις Shift+Restore στο iTunes (αντί για σκέτο restore), σου δείχνει όσες έχει αποθηκεύεσει για να διαλέξεις μία...
Link to comment
Share on other sites

Eκανα shift+restore αλλα μου βγαζει ενα παραθυρο για να βρω αρχεια

με καταληξη .ipsw.

Μηπως μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. Τα αρχεία αυτά είναι τα firmware. Όλα θα πρέπει να ξεκινούν από iPod1,1_ και μετά ακολουθεί η έκδοση.

Αν σου λείπει κάποιο, εδώ μπορείς να τα βρεις όλα: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=757

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα το Ipod Τouch... και δυστυχως απ οτι ειδα ειναι εκδοση 1.1.4:( Μερικες ερωτησεις

-τι ελειψεις εχει σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις?

-Πως μπορω να βαλω ελληνικα?

-Παω να κατεβασω απο την σελιδα της apple το messenger και μου λεει οτι η σελιδα ειναι μεγαλη για να ανοιξει....Γτ????? και πως θα κατεβασω οτι θελω? ειναι δωρεαν αυτα?

- πως μπορω να βαλω εικονες στα τραγουδια που εχω περασει?

-Με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να κανω μονιμη ενσωματωση υποτιτλων σε ταινια χωρις να παιδευτω γτ ειμαι ασχετη και δεν τα καταφερνω...?

 

Θα με σωσετε αν μου απαντησετε! Ευχαριστω προκαταβολικα:D

 

PS: Επισης μου εμφανιζει στο Itunes οτι εχουν μπει τα τραγουδια ενω στο ipod δεν εχουν μπει....τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα το Ipod Τouch... και δυστυχως απ οτι ειδα ειναι εκδοση 1.1.4:( Μερικες ερωτησεις

-τι ελειψεις εχει σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις?

-Πως μπορω να βαλω ελληνικα?

-Παω να κατεβασω απο την σελιδα της apple το messenger και μου λεει οτι η σελιδα ειναι μεγαλη για να ανοιξει....Γτ????? και πως θα κατεβασω οτι θελω? ειναι δωρεαν αυτα?

- πως μπορω να βαλω εικονες στα τραγουδια που εχω περασει?

-Με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να κανω μονιμη ενσωματωση υποτιτλων σε ταινια χωρις να παιδευτω γτ ειμαι ασχετη και δεν τα καταφερνω...?

 

Θα με σωσετε αν μου απαντησετε! Ευχαριστω προκαταβολικα:D

 

PS: Επισης μου εμφανιζει στο Itunes οτι εχουν μπει τα τραγουδια ενω στο ipod δεν εχουν μπει....τι γινεται?

1. Με προηγουμενες εκδοσεις δεν εχει καμμια ελειψη, με τις επομενες πολλες:lol: Κατεβασε την 2.0.2

2. Ποιο messenger και απο που προσπαθεις να το κατεβασεις?

3. Στο itunes και πανω στο κομματι Right click--->Get Info--->Artwork και προσθετεις το artwork Που θελεις:). Δευτερος τροπος Advanced--->Get Album Artwork

4. Convert Την ταινια που θελεις σε .mp4 για να παιζει στο ipod. Για τους υποτιτλους ψαξε λιγο στο forum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...