Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μαγαζια οπως πλαισιο mediamarkt germano κωτσοβολο κτλ αν συνεργαζονται με τη εταιρια σ δινουν...αυτο τοο θεμα το ελυσα..το ipod δεν υπαρχει που8ενα ομως
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, έχω ένα ΦΟΡΤΙΣΤΉ usb SONY (AC-S508U) από παλιό mp3 player και αναρωτιέμαι αν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω στο IPOD touch το καινούριο.Ακόμη δεν έχω αποπειραθεί να δοκιμάσω γιατί προτιμώ να ρωτήσω κάποιον από εσάς που ξέρει καλύτερα.

 

Τα χαρακτηριστικά του εν λόγω φορτιστή απ'ό,τι διαβάζω στο στίκερ επάνω του είναι τα εξής:

 

INPUT: AC 100-240V~ 50/60Hz 10-14VA 6W

 

OUTPUT: DC 5V 800mA

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ένα ΦΟΡΤΙΣΤΉ usb SONY (AC-S508U) από παλιό mp3 player και αναρωτιέμαι αν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω στο IPOD touch το καινούριο.Ακόμη δεν έχω αποπειραθεί να δοκιμάσω γιατί προτιμώ να ρωτήσω κάποιον από εσάς που ξέρει καλύτερα.

 

Τα χαρακτηριστικά του εν λόγω φορτιστή απ'ό,τι διαβάζω στο στίκερ επάνω του είναι τα εξής:

 

INPUT: AC 100-240V~ 50/60Hz 10-14VA 6W

 

OUTPUT: DC 5V 800mA

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Δοκίμασε το. Και ο φορτιστής της Apple τα ίδια έχει.

Τον είχε σαν δώρο μαζί με το καλώδιο για TVout που πήρα το Σάββατο.:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το. Και ο φορτιστής της Apple τα ίδια έχει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Η μόνη μου ένσταση είναι ότι είδα ότι οι φορτιστές της apple έχουν έξοδο στα 1000mA ενώ αυτός ο sony είναι στα 800mA. Κατάτι δηδ μικρότερης έντασης.Από όσο γνωρίζω πρόβλημα υπάρχει αν βγάζεις έξοδο παραπάνω mA και όχι λιγότερα αλλά ήθελα να ρωτήσω για να σιγουρευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα δεδομένου πως και η φόρτιση μέσω usb παίζει ανάλογα με τον επεξεργαστή και τη motherboard του εκάστοτε υπολογιστή οπότε νομίζω πως είμαι ασφαλής...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καινούργιος κάτοχος ipod touch 3rd 32gb και έχω μερικές ερωτήσεις.Ξέρω ότι αυτές σίγουρα έχουν απαντηθεί μες στο forum αλλά μου είναι δύσκολο να βρω απάντησεις.Θέλω τα φώτα σας!

 

1.Το ipod πειραζει να το φορτίζω μονο από τη usb του λάπτοπ?Κάτι έχω ακούσει ότι φορτίζει το 80% από εκεί και πρέπει να κάνω ένα reseτ για να το κάνω να φορτίζει στο 100%.Ισχύει???

 

2.Το ipod όταν το συνδέω στον υπολογιστή φορτίζει...Δηλαδη κάθε φορα που φορτώνω ένα τραγούδι φορτίζει και λίγο αυτό δεν είναι κάκο για την μπαταρία?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καινούργιος κάτοχος ipod touch 3rd 32gb και έχω μερικές ερωτήσεις.Ξέρω ότι αυτές σίγουρα έχουν απαντηθεί μες στο forum αλλά μου είναι δύσκολο να βρω απάντησεις.Θέλω τα φώτα σας!

 

1.Το ipod πειραζει να το φορτίζω μονο από τη usb του λάπτοπ?Κάτι έχω ακούσει ότι φορτίζει το 80% από εκεί και πρέπει να κάνω ένα reseτ για να το κάνω να φορτίζει στο 100%.Ισχύει???

 

2.Το ipod όταν το συνδέω στον υπολογιστή φορτίζει...Δηλαδη κάθε φορα που φορτώνω ένα τραγούδι φορτίζει και λίγο αυτό δεν είναι κάκο για την μπαταρία?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

1) Ισχύει αν κάνεις jailbreak. (:google: αν δεν ξέρεις τι είναι:))

2) Δεν γνωρίζω. Τόσες φορές όμως που θα το φορτίσεις θα χαλάσει κάποια μέρα:p.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής της Apple δεν το λέει επάνω (πόση ένσταση).

 

Φίλε Ισίδωρε βρήκα κάπου αλλού πως οι φορτιστές οι apple είναι 1000mA τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ισίδωρε βρήκα κάπου αλλού πως οι φορτιστές οι apple είναι 1000mA τελικά.

Φόρτισε το με αυτόν. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Πρέπει να έχουμε βγει :offtopic::worry:.

Που το βρήκες ότι έχουν 1000mAh;

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε το με αυτόν. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Πρέπει να έχουμε βγει :offtopic::worry:.

 

Το αναφέρουν χρήστες του iphonehellas για το iphone.

Δεν πειράζει.Κι αυτό χρήσιμο είναι.Άλλωστε εδώ είναι πολύ περιορισμένες οι πηροφορίες για το IPOD αφού το σάιτ αφορά κινητά τηλέφωνα.Μόνο το παρόν τόπικ υπάρχει για να εκφράζουμε τις απορίες μας πάνω στο IPOD TOUCH 3GS

:)

Link to comment
Share on other sites

1) Ισχύει αν κάνεις jailbreak. (:google: αν δεν ξέρεις τι είναι:))

2) Δεν γνωρίζω. Τόσες φορές όμως που θα το φορτίσεις θα χαλάσει κάποια μέρα:p.

 

Κατάλαβα!!!Δηλώνεις άγνοια!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

για την αναβαθμιση σου στελνω pm

για το itunes οχι απαραιτητα

σε παρακαλω αν μπορεις μου στελνεις βοηθεια για αναβαθμιση,εχω προβλημα με το wifi και ελπιζω να επανελθει

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο παιδια για το iPod 8gb?Ξερει κανενας αν το εφεραν σε κανενα μαγαζι?Σκεφτομαι e-shop και λεει οτι υπαρχει....

 

Χτύπα το από pixmania.Κι εγώ από κει το πήρα και είναι και αισθητά πιο φτηνό.Εγώ πήρα το 32άρι και μου βγήκε μαζί με μεταφορικά και δερμάτινη θήκη belkin 285 ευρώ.Αντίστοιχα πιο φτηνό είναι και το 8άρι.Λάβε υπόψιν όμως ότι το 8άρι φορά τσίπσετ της προηγούμενης γενιάς 3g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μεγαλες διαφορες απο το 2g.Αλλα το pixmania με σταματει γιατι δεν ακουγονται καλα λογια.Ααα και κατι αλλο,ποσο καιρο εκανε να ερθει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μεγαλες διαφορες απο το 2g.Αλλα το pixmania με σταματει γιατι δεν ακουγονται καλα λογια.Ααα και κατι αλλο,ποσο καιρο εκανε να ερθει?

 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν είναι η πρωτη φορά που ψωνίζω από τον Γάλλο.Έχω πάρει οθόνη και σκληρούς δίσκους.

 

Έκανε 1,5 μέρα ακριβώς από τη στιγμή που το έδωσαν στην κούριερ (Fedex) και προηγουμένως άλλη μία μέρα μέχρι να το ετοιμάσουν και να το παραδώσουν στον μεταφορέα.Συνολικά δηδ 3 μέρες.Για μένα η διαφορά τιμής είναι σημαντική.Σκέψου ότι αν πάρεις το 8άρι από κει θα σου βγει 173 ευρώ δηλαδή πάνω από 25 ευρώ φτηνότερα, τα οποία μπορείς να διαθέσεις για κάποια θήκη ή φορτιστή και τα 2.

 

Η επιλογή είναι δική σου.Άλλωστε δεν έχουμε κάνενα λόγο να κάνουμε διαφήμιση.

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Mα φυσικα δεν εχεις λογο να κανεις διαφημιση......οπως και να 'χει αυριο,θα κανω την αγορα.Λογικα απο το pixmania θα το παρω.Αλλα δεν ξερω ποσο εχει μεταφορικα.Που μπορω να το βρω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Mα φυσικα δεν εχεις λογο να κανεις διαφημιση......οπως και να 'χει αυριο,θα κανω την αγορα.Λογικα απο το pixmania θα το παρω.Αλλα δεν ξερω ποσο εχει μεταφορικα.Που μπορω να το βρω αυτο?

 

 

Στο βγάζει μόνο του το σάιτ μόλις κάνεις proceed την παραγγελία.Νομίζω είναι 14,95

 

Επομένως 158+14,95

 

Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα βγει flash player για το iPod ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στο βγάζει μόνο του το σάιτ μόλις κάνεις proceed την παραγγελία.Νομίζω είναι 14,95

 

Επομένως 158+14,95

 

Καλή αγορά!

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια :)

Θα το παρω απο εκει :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

απο pixmania μπορεις να αγορασεις μονο με πιστωτική και οχι με αντικαταβολη σωστα? Edited by fakewolf
Link to comment
Share on other sites

απο pixmania μπορεις να αγορασεις μονο με πιστωτική και οχι με αντικαταβολη σωστα?

 

Έτσι είναι.Εγώ έχω μια prepaid και κάνω τη δουλίτσα μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...