Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε αν μπορείς να αλλάξεις το κανάλι στο οποίο εκπέμπει ο router και γύρισέ το στο 1 ή στο 6 και δες μήπως αλλάξουν τα πράγματα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το WiFiTrak είναι πολύ καλο! Θυμάται και passwords!

 

συμφωνω!κανονικα αυτη την εμβελια θα επρεπε να ειχε το wifi απο μονο του...!

για οποιον δεν καταλαβε με αυτη την εφαρμογη η συσκευη βρισκει ασυρματα δυκτια τα οποια δεν εμφανιζονται καν στο 'μαμησιο' προγραμμα...!(εχει μεγαλυτερη εμβελεια)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο καναλι 4.Στο καναλι 1 και 6 εχει πολλα ασυρματα δικτυα και θα προκληθουν διενεξεις.

Επισης,στο itunes ειδα οτι βγηκε η εκδοση 3.1.1.Επειδη δεν ξερω πολλα ακομα,ειναι πρωτον δωρεαν και δευτερον,αξιζει η αναβαθμιση ?

Επισης μπορει καποιος να μου πει πως περναω μπ@λωμενες εφαρμογες στο ipod?Το εχω κανει jailbreak αλλα δεν βγαζω ακρη πραγματικα,ποσο μαλλον οταν διαβαζω οτι σε καποιους το ipod δεν εκκινει μετα!Εστω και με ΡΜ καποιο αξιοπιστο link αναλυτικο και αμα γινεται στα ελληνικα.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο καναλι 4.Στο καναλι 1 και 6 εχει πολλα ασυρματα δικτυα και θα προκληθουν διενεξεις.

Επισης,στο itunes ειδα οτι βγηκε η εκδοση 3.1.1.Επειδη δεν ξερω πολλα ακομα,ειναι πρωτον δωρεαν και δευτερον,αξιζει η αναβαθμιση ?

Επισης μπορει καποιος να μου πει πως περναω μπ@λωμενες εφαρμογες στο ipod?Το εχω κανει jailbreak αλλα δεν βγαζω ακρη πραγματικα,ποσο μαλλον οταν διαβαζω οτι σε καποιους το ipod δεν εκκινει μετα!Εστω και με ΡΜ καποιο αξιοπιστο link αναλυτικο και αμα γινεται στα ελληνικα.Ευχαριστω!

 

ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ 11 και μου εκανε κολπα και ουτε στο διπλανο δωματιο δεν επιανε σημα.Μολις το αλλαξα στο 6 ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω αλλα με τα δημοσια hotspots ?Προσευχη να ειναι στο 6 ?

Αν καταφερω και περασω το wifitrak ελπιζω να μπορεσω να συνδεομαι...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο καναλι 4.Στο καναλι 1 και 6 εχει πολλα ασυρματα δικτυα και θα προκληθουν διενεξεις.

Επισης,στο itunes ειδα οτι βγηκε η εκδοση 3.1.1.Επειδη δεν ξερω πολλα ακομα,ειναι πρωτον δωρεαν και δευτερον,αξιζει η αναβαθμιση ?

Επισης μπορει καποιος να μου πει πως περναω μπ@λωμενες εφαρμογες στο ipod?Το εχω κανει jailbreak αλλα δεν βγαζω ακρη πραγματικα,ποσο μαλλον οταν διαβαζω οτι σε καποιους το ipod δεν εκκινει μετα!Εστω και με ΡΜ καποιο αξιοπιστο link αναλυτικο και αμα γινεται στα ελληνικα.Ευχαριστω!

 

H 3.1 έκδοση βγήκε. Θα είναι δωρεάν όλες οι εκδόσεις 3.Χ.Υ. Επίσης αν δεν διαβάσεις ότι βγήκε το j/b για την οποιαδήποτε νέα έκδοση δεν κάνεις αναβάθμιση αλλιώς το χάνεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς routers μόνο θέλει να είναι στο 1 ή στο 6. Δοκίμασε, δε χάνεις κάτι (δεν έχει σχέση πόσα άλλα δίκτυα είναι στο ίδιο κανάλι).
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιστευω πως το μαμισιο προγραμμα wifi οπως ειπε και ενα παιδι ειναι μαπα.Μες το που ανοιγεις το wifi σκανναρει σε 0,5 δευτερολεπτα.Κανονικα θα ηθελε τουλαχιστο 2,οπως και στα PC.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο τον ανταπτορα για να το φορτιζω στην πριζα.Τι λετε ?Ειναι συμβατος?

Επισης η full ζωη της μπαταριας θα φανει μετα απο 5-6 φορτισεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το Upgrade στην 3.1 μου εμφανιζει ολα τα videos σε διπλασια διαρκεια!!! Το παρατηρησε καποιος?
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να εχουμε κωδικο wep ή οχι; και στο καναλι 6;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο τον ανταπτορα για να το φορτιζω στην πριζα.Τι λετε ?Ειναι συμβατος?

Επισης η full ζωη της μπαταριας θα φανει μετα απο 5-6 φορτισεις ?

 

παρε ανταπτορα θα διευκολυνθεις πολύ. εγω μαζι με το touch 2 πηρα απο τα multirama ενα της PHILIPS με 8 € και τον χρησιμοποιω και στο gps. κατα 99% και αυτος που θελεις εσυ ειναι συμβατος γαιτι και το δικό μου δεν ελεγε τπτ για ipod αλλα λειτουργει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον Philips εχω παιδια και κανει μια χαρα!! Βοηθησε πολυ στο στρατιωτικο ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να φορτισει πρεπει να ειναι ανοιχτο το itunes ?Τι σκ@τα ?Το αφησα το itunes πεντε λεπτα,το εκλεισα και μετα παρατησα το pc ανοιχτο για κανα 3 ωρο (αφου δεν δινει ρευμα η USB οταν ειναι κλειστο) και μετα το κλεινω.Το αφηνω συνδεδεμενο.Σημερα το ανοιγω και μου λεει οτι φορτιστικε καπου 34 %!Μετα απο 5 λεπτα εφτασε 65 % καπου.Τι γινεται ?Σε καμια 1-2 μερες θα παρω φορτιστη ρευματος να ησυχασω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να φορτισει πρεπει να ειναι ανοιχτο το itunes ?Τι σκ@τα ?Το αφησα το itunes πεντε λεπτα,το εκλεισα και μετα παρατησα το pc ανοιχτο για κανα 3 ωρο (αφου δεν δινει ρευμα η USB οταν ειναι κλειστο) και μετα το κλεινω.Το αφηνω συνδεδεμενο.Σημερα το ανοιγω και μου λεει οτι φορτιστικε καπου 34 %!Μετα απο 5 λεπτα εφτασε 65 % καπου.Τι γινεται ?Σε καμια 1-2 μερες θα παρω φορτιστη ρευματος να ησυχασω.

 

Για να φορτισει πρεπει να ειναι ανοικτο μονο το pc. Επισης, απο 34% να φτασει στο 65% σε 5 μονο λεπτα, αυτο αποκλειεται. Μηπως εχεις καποιο θεμα με την μπαταρια του ipod σου ? Στο 3ωρο που λες οτι το αφησες, θα επρεπει να εχει φορτιστει μεχρι τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχω θέμα με την μπαταρία αφού την πρώτη φορά που το άφησα φορτίζε κανονικά.Τεσπα θα πάρω έναν φιλιπς φορτιστή και εντάξει.(τώρα σκέφτηκα μήπως επειδή το είχα κλειστό όσο φορτίζε...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχω θέμα με την μπαταρία αφού την πρώτη φορά που το άφησα φορτίζε κανονικά.Τεσπα θα πάρω έναν φιλιπς φορτιστή και εντάξει.(τώρα σκέφτηκα μήπως επειδή το είχα κλειστό όσο φορτίζε...)

 

Δεν παιζει ρολο αν το ειχες κλειστο (αν εννοεις βεβαια το iPod). Παρε τον φορτιστη που λες και δοκιμασε, ελπιζω να μην εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Aπο το iPod γράφω τώρα και ενώ το «ξεκανα» με το Ίντερνετ από το μεσημερι που το ανοιξα έχει άλλη μισή μπαταρία άρα φορτίσε κανονικά...

 

Επισης τι υλικο μπορω να χρησιμοποιησω για να κανω stylus ?Π.χ σε παιχνιδια οπως Mahjing ειναι καπως δυσκολο με το δαχτυλο

Link to comment
Share on other sites

Aπο το iPod γράφω τώρα και ενώ το «ξεκανα» με το Ίντερνετ από το μεσημερι που το ανοιξα έχει άλλη μισή μπαταρία άρα φορτίσε κανονικά...

 

Επισης τι υλικο μπορω να χρησιμοποιησω για να κανω stylus ?Π.χ σε παιχνιδια οπως Mahjing ειναι καπως δυσκολο με το δαχτυλο

 

πρέπει να βρεις ένα ιδικό stylus που είναι μόνο για ipod touch/iphone

http://www.soundtech.com.cy/gadget.aspx?aliaspath=/Gadgets/iPod%20Accessories/iPhone%20Touch%20Pen

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να φορτισει πρεπει να ειναι ανοιχτο το itunes ?Τι σκ@τα ?Το αφησα το itunes πεντε λεπτα,το εκλεισα και μετα παρατησα το pc ανοιχτο για κανα 3 ωρο (αφου δεν δινει ρευμα η USB οταν ειναι κλειστο) και μετα το κλεινω.Το αφηνω συνδεδεμενο.Σημερα το ανοιγω και μου λεει οτι φορτιστικε καπου 34 %!Μετα απο 5 λεπτα εφτασε 65 % καπου.Τι γινεται ?Σε καμια 1-2 μερες θα παρω φορτιστη ρευματος να ησυχασω.

 

Αν εκλεισες το pc και αφησες συνδεμενο το ipod με το pc τοτε οπως λεει στο site της apple το ipod ξεφορτιζετε!!!

Link to comment
Share on other sites

test

 

 

Αυτο ήταν τέστ απο το iPod ?:lol:

Αν εκλεισες το pc και αφησες συνδεμενο το ipod με το pc τοτε οπως λεει στο site της apple το ipod ξεφορτιζετε!!!

 

Σοβαρά μιλάς ??Πολυ αλλόκοτο μου φαίνεται!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ε σοβαρά μιλάει φίλε! ;) Εσύ μάλλον δεν μιλάς σοβαρά. Ρεύμα στον υπολογιστή δεν παρέχετε για να δώσει στα USB και περιμένεις να φορτίσει; Δεν είναι λογικό για σκέψου λίγο ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ε σοβαρά μιλάει φίλε! ;) Εσύ μάλλον δεν μιλάς σοβαρά. Ρεύμα στον υπολογιστή δεν παρέχετε για να δώσει στα USB και περιμένεις να φορτίσει; Δεν είναι λογικό για σκέψου λίγο ;)

 

Δεν λεει αυτο, λεει οτι του φαινεται περιεργο να το αφησεις ετσι και να ξεφορτιστει, οπως ανεφερε ο φιλος πιο πανω. Αλλο "δεν φορτιζει αν ειναι κλειστο το pc" (πραγμα κατανοητο απο ολους) και αλλο "ξεφορτιζει" στην ιδια κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...