Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις να προτεινεις κατι αλλο καλυτερο απο αυτα;;

Η απομονωση των εξωτερικων ηχων ειναι κατι που με ενδιαφερει.

Αλλιως θα παρω τιποτα επαγγελματικα και θα κυκλοφορω σαν τον Brad απο τους Linkin Park.

 

Υπαρχει ηδη το σχετικο topic

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796&page=24

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθησα να βαλω στο touch αυτα τα προστατευτικα της οθονης αλλα δεν τα καταφερα γιατι η οθονη γεμιζε με μπιλακια απο αερα.Αφου τα κατεστρεψα και τα τρια:p ειπα να την αφησω ετσι.Η κολλα ομως εχει μεινει στην οθονη και το δαχτυλο δε γλιστραει οπως πριν.Ξερετε πως μπορω να την καθαρισω?
Link to comment
Share on other sites

γειασσς ρε παιδια επειδη ειναι να το παρω και εγω πειτε μου σας παρακαλω με το gps τι γινεται δουλευει με τι και πως; βαζεις αλλο αν θες πχ,garmin ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

γειασσς ρε παιδια επειδη ειναι να το παρω και εγω πειτε μου σας παρακαλω με το gps τι γινεται δουλευει με τι και πως; βαζεις αλλο αν θες πχ,garmin ευχαριστω πολυ

:lol:Μήπως ρώτας σε λάθος θέμα;;;:p

Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω ο τρόπος αυτός δεν ισχύει μια και η επιλογή >none δεν υπάρχει στο ελληνικο apple store.

Yπάρχει μεσο του usa store όπου και βάζεις μια εγγυρη διευθυνση αμερικης εγώ έτσι το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να βαλω στο touch αυτα τα προστατευτικα της οθονης αλλα δεν τα καταφερα γιατι η οθονη γεμιζε με μπιλακια απο αερα.Αφου τα κατεστρεψα και τα τρια:p ειπα να την αφησω ετσι.Η κολλα ομως εχει μεινει στην οθονη και το δαχτυλο δε γλιστραει οπως πριν.Ξερετε πως μπορω να την καθαρισω?

 

Με καθαριστικο lcd οθόνης. Προσπάθησέ το καποια στιγμη θα καθαρίσει.

Δεν πρεπει να βάλεις οινοπνευμα και κυρίως βενζίνη , με την βενζινη θα καθαρίσει αμεσος αλλα θα σου χαλασει το φινιρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτεινεις κατι αλλο καλυτερο απο αυτα;;

Η απομονωση των εξωτερικων ηχων ειναι κατι που με ενδιαφερει.

Αλλιως θα παρω τιποτα επαγγελματικα και θα κυκλοφορω σαν τον Brad απο τους Linkin Park.

 

Θα πρότεινα Denon C500/C700 η NuForce NE-7M, όπως έχουν αναφερθεί στο σχετικό θέμα. Εκτος κι αν θες να ακουμπήσεις περισσότερα :p .

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας! Είχα καιρό να μπω στο thread.

 

Σε αυτόν τον καιρό που μεσολάβησε έχω περάσει στο I-pod touch 2gn 700 τραγούδια. Τώρα έμαθα για το itunesFriend και πέρασα στο κάθε τραγούδι και τους στοίχους του. Στον φίλο που λέει ότι είναι τραγικό Mp3 Player έχω να πω ότι είναι ίσως το καλύτερο Mp3 player! Αυτό το λέω γιατί πρώτον σου προσφέρει πολύ μεγάλη χωρητικότητα να βάλεις μέσα ότι γουστάρεις, όμως συνδυάζει και ένα υπέροχο περιβάλλον στο οποίο μπορείς να βρεις εύκολα και ξεκούραστα τα τραγούδια που έχεις μέσω της οθόνης αφής. Μπορείς να βλέπεις τα εξώφυλλα των album, μπορείς να διαβάζεις συγχρόνως τους στοίχους και ακόμη να κάνεις Playlist πιο εύκολα από κάθε άλλη συσκευή (εξαιτίας της ευκολίας που σου προσφέρει η οθόνη του). Ακόμη έχω περάσει μέσα video και ταινίες (ακόμη ένας λόγος που με έχει αφήσει με ανοιχτό το στόμα). Φυσικά το wifi είναι τέλεια εμπειρία πόσο μάλλον στο i-pod με τον safari(για όσους δεν ξέρουν ας δουν σχετικά video στο internet) ;)

Επίσης έχω αγοράσει από τα Multirama (να ναι καλά!) τις i-pod socks οι οποίες είναι απλά κορυφαίες!!!! Και τις συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους (εκτός και αν είναι κάνας αρτσούμπαλος και το ρίχνει κάθε λίγο και λιγάκι .. τότε θέλει μια θήκη που να του προσφέρει και ασφάλεια για περίπτωση που το ρίξει κάτω). Έχω αγοράσει καλώδιο πάλι από τα multirama που συνδέω το i-pod Με την tv ή με το hifi μου (επίσης πολύ καλή δυνατότητα). Και όσον αφορά τον ήχο αν κάποιος αγοράσει κάποια καλά ακουστικά γύρω στα 40€ θα είναι υπερικανοποιημένος πιστεύω. Εγώ έχω κάτι Sony ψείρες στα 45€ και είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ.

 

Τα μόνα πράγματα που δεν μπόρεσα να κάνω είναι:

1) να συνδεθώ στο msn μου μέσω του i-pod δεν έχω μάθει τον τρόπο να το κάνω (έχω κατεβάσει το +IM+ αλλά δεν μπορώ να βάλω το Accaount μου.

 

και 2) Δεν το έχω κάνει jaibreak. Κάποιος που να ξέρει τι γίνετε με το Jailbreak ας με ενημερώσει σχετικά. Ο βασικός λόγος που θέλω να το κάνω είναι για να περάσω κάτι παιχνίδια που πουλάει το app store αλλά κοστίζουν.

 

3) Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να ακούω ραδιόφωνο?? Δεν θέλω να αγοράσω ακουστικά κτλ. για να ακούω. Αλλά θέλω να μου πείτε τι εφαρμογή πρέπει να βάλω για να ακούω μέσω wifi - internet.

 

Αυτά. Ελπίζω να βοηθήσετε! :!:

Link to comment
Share on other sites

1) δοκιμασε και το fring

2)δεν γνωριζω

3)κατεβασε δvρεαν το flycast

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

3) Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να ακούω ραδιόφωνο?? Δεν θέλω να αγοράσω ακουστικά κτλ. για να ακούω. Αλλά θέλω να μου πείτε τι εφαρμογή πρέπει να βάλω για να ακούω μέσω wifi - internet.

 

Το WunderRadio έχει σχεδόν όλους τους ελληνικούς σταθμούς.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θέλω να πάρω usb φορτιστή για το ipod touch 2nd gen...Με ποιόν δεν θα έχω πρόβλημα?Περιμένω προτάσεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Μάλλον αυτό θα πάρω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505044

Δεν θα έχω πρόβλημα,ε?Έχει κανένας άλλος συμforumίτης κάποιο που να χρησιμοποιεί και να είναι OK?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι για τα λεφτα του..εγω ημουν τοσο τυχερος που εκανε απο το κινητο μου το hp. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η Dev Team ανακοίνωσε στο site της ότι κατάφερε να βρει τρόπο να πραγματοποιήσει jailbreak στο iPod touch 2G με τρόπο ο οποίος είναι ανθεκτικός σε μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού.

 

The iPod Touch 2G is now another member of the “pwned for life” family. It has a fatal flaw in its bootrom that means you will always be able to pwn these devices no matter what firmware updates come along. This is the full, untethered jailbreak, something that iPod Touch 2G users have not had before today.

 

http://blog.iphone-dev.org/

Link to comment
Share on other sites

μολις το ειδα!το δοκιμαζω και σας λεω εντυπωσεις!

 

PS:για οσους ψαχνουν φορτιστη μπορουν να παρουν της Belkin.εγω βρηκα εναν στα fnac στο mall με τον οποιο μπορεις να φορτιζεις 2 usb ταυτοχρονα και ακομη σου εχει και καλωδιο!

Link to comment
Share on other sites

ουτε για τα αλλα ειχε βγει αλλα σιγα σιγα θα γινει η δουλεια...!

 

 

edit:ετοιμο!!!(το μονο που εχω δοκιμασει ειναι να το ανοιγοκλεισω και οτι εχει cydia,παω να του βαλω οτι ειχε!)

 

αρχικος οδηγος,http://www.ipodtouchfans.com/forums/showthread.php?t=155816

ο ιδιος οδηγος πιο αναλυτικος,http://www.coderetard.com/2009/03/11/how-to-jailbreak-ipod-touch-2g-221-untethered-no-custom-boot-logo/

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

 

 

edit2:ολα δουλευουν αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτον τον οδηγο για jailbrake????Νομιζω ειναι ο πιο ευκολος που εχει βγει μεχρι στιγμης για μασ που ειναι η πρωτη φορα!!!
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια βοηθεια κ σε μενα..

1)τι σημαινει jailbrake....???

2)εχετε βρει στο διαδικτυο ραδιο

για i-pod touch(oxι wi-fi)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτον τον οδηγο για jailbrake????Νομιζω ειναι ο πιο ευκολος που εχει βγει μεχρι στιγμης για μασ που ειναι η πρωτη φορα!!!

 

ναι εγώ και παίζει.

Θα δοκιμάσω ελληνικό πληκτρολόγιο και 2-3 εφαρμογές και θα γράψω τα νέα.

Εγκαθιστά Cyndia & Installer.

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δες εδώ: http://www.maclife.gr/forum/showthread.php?t=569
Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλο το ραδιο αλλα εγω θα σου προτεινα να περιμενεισ αφου ειναι κοντα στο να ξεκλιεδωσουν το fm radio & bluetooth στο ipod 2g
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ και παίζει.

Θα δοκιμάσω ελληνικό πληκτρολόγιο και 2-3 εφαρμογές και θα γράψω τα νέα.

Εγκαθιστά Cyndia & Installer.

 

 

works like a charm...

Παίζει και το πληκτρολόγιο. Και όλες οι καλές εφαρμογές που παίζουν στο jailbroken iphone... Εύγε!

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...