Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση...

οταν παιζεται παιχνιδια για αρκετη ωρα η συσκευη σας ζεστενεται;(αρκετα θα ελεγα,οπως οταν φορτιζει δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση...

οταν παιζεται παιχνιδια για αρκετη ωρα η συσκευη σας ζεστενεται;(αρκετα θα ελεγα,οπως οταν φορτιζει δηλαδη)

Ναί....ειδικά όταν φορτίζει για πολύ ώρα πάντα θερμένεται!:(

Link to comment
Share on other sites

το εχω ακουσει για το 3GS αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι σαν το ipod το 'προβλημα'..αλλα αν δουλευει κανονικα δεν με πολυ πειραζει...και ενα blackberry μια απο τα ιδια ζεστενοταν...

αντε αλλες 2 βδομαδες και θα ειναι διαθεσιμο κι εδω το 3GS...!αν και πολυ θα ηθελα να δω και το htc hero πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει βγει ως τοτε κατι που να μου αλλαξει την γνωμη ή να βγαλει κανενα προβλημα το 3GS θα το παρω..
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα το πιο βασικό!Υπερθαιμένεται και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσης για να ηρεμήσει!!:(

http://www.i-live.gr/wp-content/uploads/2009/07/news-iphone-3gs-overheats.jpg

:lol: έλεος!δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Και επιπλέον, εδώ είναι το θέμα για το iPod Touch. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα που λετε με την υπερθεμανση του itouch μου το κανει και σε μενα κυριως οταν το φορτιζω.Και αναρωτιομουν τι συμβαινει.λετε να μου κανει καμια εκρηχη το ατιμο στα χερια η στο παντελονι;;;;:cry::lol::lol:

α και κατι αλο to εχω κανει jailbreak και βαζω πεχνιδια απο το γνωστο site που εδωσε ο φιλος μας ο ισιδωρος:) .οταν ομως παω σε αλλα γνωστα <magazakia> μου βγαζει μυνημα this application is not valid with the ipod and it cannot installed οπως και σε μερικα πεχνιδια και απ αυτο το σαιτ μη λενε ομοματα για ευνοητους λογους. γιατι αυτο;

παλια επρεπε να ειχα κανει λογαριασμο στο itunes και να κατεβαζα μια δωρεαν application για να δεχοταν σπασμενες εφαρμογες.μηπως πρεπει να γινει και εδω ετσι παλι? γιατι μου τις περναει μερικες κανονικα τωρα

Α και ενα τριτο πιος ειναι ο καλυτερος live player για να δεις live tv?

2 που βρικα ηταν μαπα.και ειπαρχει live player για να δεις και ελληνικη τηλεοραση οπως μεγκα αντεννα?

αυτα

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λογαριασμό στην APPLE;;)

Φτίαξε αν δεν έχεις και προσπάθησε πάλι!Επίσης τις κατάλληλες ρυθμίσεις απο το cydia της έχεις ρυθμίσει;Αν όχι δές εδώ!"Εγκατάσταση αρχείων ipa" λέγεται.

Δεν υπάρχουν καλά προγράμματα για live TV.άχρηστα έιναι όλα και κανένα δεν έχει ελληνικά!Όυτε για τον Η/Υ δεν υπάρχουν!Θα υπάρξουν και για το iPhone;

Τα λέμε αύριο!Αντίο!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το iPod μου φορτίζεται μόνο του! :p :p :p Εκεί που έπαιζα ένα παιχνίδι μου είπε ότι η μπαταρία έπεσε κάτω από 20%, έπαιξα ακόμα λίγο και βγήκα. Η μπαταρία στο 18%. Βάζω μουσική να χαλαρώσω, το κλειδώνω με το κουμπί (συνεχίζοντας να ακούω μουσική) και αυτό ήταν. Το ανοίγω μετά από κάνα δεκαπεντάλεπτο μουσικής (χωρίς να αγγίξω την οθόνη σε όλη αυτή την διάρκεια) και η μπαταρία 40% παρακαλώ! Απίστευτο.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος!!!και εμενα μου κανει κατι τετοια κολπα.

προφανως εχει να κανει με την καταναλωση της μπαταριας οταν το χρησιμοποιουμε για παιχνιδια(που ειναι μεγαλυτερη) ή για μουσικη (που ειναι πιο μικρη)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχει να κανει με battery calibration...Αδειαστε τελειως τη μπαταρια, φορτιστε τη στο maximum και δειτε αν το κανει αυτο ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

Γράφω γιατί έχω ένα σημαντικό πρόβλημα με το ipod touch 2G. Για κακή μου τύχη δεν ανοίγει καθόλου και δεν ανταποκρίνεται όταν συνδέω το usb καλώδιο. Απλά είναι κλειστό.

 

Το έχω ένα 8μηνο τώρα και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Λόγω καλοκαιριού και διακοπών χρειάστηκε να αγοράσω ένα usb charger μιας και δε θα έχω υπολογιστή από κοντά για να το φορτίζω. Συγκεκριμμένα αγόρασα αυτόν.

 

Το δοκιμάζω μόλις τον αγόρασα και το ipod φόρτιζε μια χαρούλα. Αφού έκανα λίγο καιρό να το φορτίσω με αυτόν (χρησιμοποιούσα το usb καλώδιο με το pc) δοκιμάζω να το φορτίσω και μόλις το συνδέω το ipod απλά κλείνει. Το ανοίγω κανονικά και αυτή τη φορά κλείνω το ipod και το ξανάσυνδέω αλλά τίποτα. Υποθέτω ότι τελικά ο φορτιστής δε δουλεύει με το ipod οπότε το χρησιμοποιώ για λίγες μέρες, μέχρι και χθες που μου τελείωσε η μπαταρία και έκλεισε από μόνο του.

 

Κάνω ακόμη μια δοκιμή με τον φορτιστή αλλά τίποτα δε συμβαίνει. Πάω έπειτα να συνδέσω το καλώδιο usb με το pc για να ανοίξει και να ξεκινήσει να φορτίζει και δεν ανοίγει..Αυτό συνεχίζει να συμβαίνει. Το Ipod έμεινε χωρίς μπαταρία και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα, απλά παραμένει κλειστό.

 

Το αφήνω προς το παρόν για να αποφορτίσει τελείως η μπαταρία για λίγες μέρες και μετά θα ξαναδοκιμάσω (έτσι έλεγε μια πιθανή λύση που βρήκα). Έχει κανένας να προτείνει κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

sorry αν τα είπα λίγο μπερδεμένα.

 

Με λίγα λογιά είχα δοκιμάσει πριν λίγες μέρες τον φορτιστή και το ipod έκλεινε. Όμως είχε μπαταρία και μπορούσα να το ανοίξω κανονικά.

Τώρα το ipod απλά έκλεισε όπως συμβαίνει κάθε φορά που τελειώνει η μπαταρία σε όλα τα ipod και δεν ξανάνοιξε για να φορτίσει αφού σύνδεσα πρώτα το φορτιστή και έπειτα το usb καλώδιο.

 

Κοινώς το ipod δεν έχει καθόλου μπαταρία ώστε να μπορεί να ανοίξει. Σε normal κατάσταση θα έπρεπε μόλις συνέδεα το usb καλώδιο να ανοίξει και να ξεκινήσει να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καθόλου μπαταρία μην περιμένεις να ανοίξει...

έχεις δοκιμάσει με όλους τους τρόπους να το ανοίξεις;(με το κουμπι πχ)

Το iTunes ανοίχτο είναι;πρέπει να έχεις ανοιχτό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς αλλά δεν ανοίγει. Και για restore δοκίμασα αλλά τίποτα δυστυχώς.

 

Και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο μιας και η δοκιμή με τον φορτιστή είχε γίνει ξανά. Η μόνη διαφορά ήταν ότι πριν είχε λίγη μπαταρία (μπορούσα κανονικά να το ανοίξω) ενώ τώρα όχι.

 

Κρίμα όμως γιατί ήθελα να το έχω στις διακοπές και τώρα το γρηγορότερο που μπορώ να το πάω για επισκευή είναι από τον Σεπτέμβριο... :(

Link to comment
Share on other sites

Το iTunes ανοίχτο είναι;πρέπει να έχεις ανοιχτό!

 

Καμμια σχεση (μα καμμια...) δεν εχει το iTunes σε οτι εχει να κανει με τη φορτιση του iPod.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίξει δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ και δεν ανοίγει...

 

Εδω λεμε για *φορτιση*...Μια χαρα φορτιζει και σε υπολογιστες ΧΩΡΙΣ καν iTunes εγκατεστημενο.

Το προβλημα του φιλου ειναι γιατι ΔΕΝ φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...