Jump to content

Δεν ξαναβγαίνω πρωτοχρονιά απο το σπίτι!!!


northman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή τι είναι αυτοί που σε αυτή την οικογενειακή γιορτή κάθονται στο σπιτάκι τους όμορφα με τα αγαπημένα τους πρόσωπα; Βλάκες; Θα πρέπει να πηγαίνουμε οποσδήποτε έξω να μας τα τρώνε οι χαραμοφάιδες για να είμαστε...(in);

Κι αν βγαίνει και η υπόλοιπη οικογένοια εσύ θα κάτσεις να σπίτι να κοιτάς τους τοίχους?

 

Άλλο λέω εγώ. Αν είναι να βγείς, να βγείς νωρίς γιατί μετά γίνεται ΧΑΜΟΣ και μετά βλέπουμε τέτοιου είδους θέματα στο myphone :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πώ?εγώ έκατσα σπίτι ως τις 1 και μετά πήγα Γλυφάδα σε ένα μπαρ..περιτό να πω πως οι δρόμοι ήταν άδειοι..πρώτη πρωτοχρονιά που δεν συνάντησα ΚΑΘΟΛΟΥ κίνηση μιλάμε ήμουν εγώ και άντε άλλα 10 αυτοκίνητα, βέβαια πήγα απο Βάρης-Κορωπίου ..

πάντως και στις 4 που γύρισα οι δρόμοι πάλι άδειοι ήταν!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

+1

Ασε που πληρωνεις και τα διπλα νομιζω στα μαγαζια (double dot) :)

 

πληροφοριακα:δεν πληρωνεις τα διπλα στα μαγαζια.απλα σου χρεωνουν γυρω στα 5-10 ευρω παραπανω το ατομο.οχι οτι πληρωνεις διπλα τις τιμες.

 

χθες παντως ηταν τελεια στην θεσσαλονικη.δεν γινοταν πανικος στους δρομους οπως αλλες χρονιες.τουλαχιστον μεχρι τη 1 το βραδυ.αργοτερα δεν ξερω τι γινοταν.ηδη ειχαμε ανοιξει μπουκαλι και πιναμε.το πρωι ηταν "δυσκολα" γιατι ολοι σχεδον ηταν μεθυσμενοι και ετρεχαν σαν τρελοι.(κοντεψαμε να σκοτωθουμε πρωτοχρονιατικα)

Link to comment
Share on other sites

γωνία να κάτσει προφανώς.Εμείς στο club που πήγαμε μέχρι και στο bar είχαν βάλει μπουκάλια και σε ένα ραφάκι μπροστά στον dj.Τελικά βρήκαμε και κάτσαμε μπροστά σε ένα ηχείο (μπάσο κιόλας).Τουλάχιστον περάσαμε ωραία και πήγαμε και ήρθαμε με ταξί οπότε δεν υπήρχε ούτε κάποιο πρόβλημα στη μετακίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρωτοχρονιά σπίτι έκανα με λίγους καλούς φίλους μιας και είμαι μακριά από την οικογένεια μου. Και εγώ δεν μπορώ τον συνοστισμό και την κίνηση που έχει κάθε παραμονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Ευτυχισμένο το 2008!

 

Η ώρα είναι 2:28 ξημερώματα πρωτοχρονιάς και το πρώτο μάθημα του έτους το πήρα ήδη! Ξεκίνησα στις 1:10 από το σπίτι μου στο Δάσος Χαϊδαρίου να πάω σ' ένα γνωστό κλαμπ στον Ωρωπό αλλά τα πράγματα δεν πήγαν πολύ καλά! Όλοι οι δρόμοι στην Αθήνα ήταν ξεχειλισμένοι από αυτοκίνητα που δεν μπορούσαν να κινηθούν! Ειδικά η Λεωφόρος Κηφισού ήταν for the festivals! Λες και έκαναν επίθεση οι aliens στην Αθήνα και την εγκατέλειπαν όλοι όπως όπως! Όταν πήραμε το ευρωπαϊκό λιγότερος κόσμος είχε βγει στους δρόμους!!! Τι να πω;;;

 

Εγώ πάντως γύρισα στο ήσυχο σπίτι, αν και η βραδιά ήταν πολλά υποσχόμενη! Άντε και του χρόνου βρε!!!

Και να είχες φτάσει, δεν θα είχε χώρο το μαγαζί να μπεις. "Βγάλτε τον αγγόνα σας να βάλω τον δικό μου"... και θα σου σερβίραν φύκια για μεταξωτές κορδέλες, καρα-μπόμπες τα πάντα, θα έφευγες με πονοκεφάλους, τρελά χανγκ-οβερ την επομένη κτλ κτλ...

Και εκτός των άλλων θα τα πλήρωνες και ένα - δυο μηνιάτικα...

 

Όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Άντε καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

στη θεσ/νικη παντως στο κεντρο ειχε ερημια μονο τα μισα μαγαζια ηταν ανοικτα,παραξενο ο κοσμος πρεπει να διαλεξε μπουζουκια :wacko:
Link to comment
Share on other sites

οταν ολα τα κλαμπ ειναι στο κεντρο ψυρη αυτα δημιουργουνται...δεν εχω ιδεα αν ειχε κινηση.

Για τις τιμες

απο γνωστους εμαθα οτι κατι κυριλε ξενοδοχεια ζηταγαν 40-50ε κ οσοι ειχαν τραπεζια σαμπανια +για εξτρα μπουκαλι 150-180ε.

τα κλαμπακια μια απο τα ιδια 180ε μπουκαλι ή 250ε με σαμπανια+μπουκαλι

κ τα μπουζουκια +20-40ε απο το στανταρτ...την ακουσαν τα κλαμπ φετος κ βαλαν τιμες μπουζουκιων.

κ στα περισσοτερα μονο οσοι ειχαν κονε κλειναν μιας κ ειχαν πολυ ζητηση

Link to comment
Share on other sites

Σπιτι μου , σπιτακι μου !!! Παλια ετρεχα και εγω να βγω εξω , χωρις να με εξυπηρετουν και ποτα αστα να πανε

Πλεον βγαινω μερες που δεν εχει πολυ κοσμο και εξυπηρετηση μια χαρα

Καλη χρονια σε ολους με υγεια !!!

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει σε καμία περίπτωση να βγώ από το σπίτι μου τις γιορτές και ειδικα την πρωτοχρονιά!!!!

 

ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ειδικά την πρωτοχρονιά πρέπει να υποστείς όλο αυτό το μαρτύριο για να "διασκαδάσεις" να πληρώσεις τα μαλλιοκέφαλα σου και να ταλαιπωρηθείς ... home sweet home

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mouxaxaxxaxaxa northman den emele na einai to tyxero sou na gineis project manager!!!!!!!!egw ontas apo mikrh polh(sxetika(komotini)) kai kserontas ti paizei esteila kati files se ena magazi na katsoun pou 8a ginotan to kalo ntabantouri sthn komotini kai epeidh karabia sernei brhkan mia xara trapezi ksafnika se prive meros tou magaziou kai ta agoria phgame meta kai hmastan stous kanapedes mas anetoi me mia xara peripoihsh kai ola kylisan hrema se anti8esh me ta xristougenna pou kontepsan na mou pesoun teleiws ta mallia apo ta neyra me to xamo pou ginotan....nai ontws aytes tis meres 8elei 8arros na bgeis kai eksypnada apoti akouw eidika se a8hna giati opws lene kai sto xwrio mou"mexri kai oi petres apo to bouno katebainoun tetoies meres"

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ήταν ένα βράδυ όπως όλα τα άλλα..

 

Είναι γελοίο να ζεις Χ χρόνια και κάθε χρόνο να γιορτάζεις χωρίς λόγο την αλλαγή της μέτρησης του χρόνου..

 

Κάτι σα να γιορτάζεις κάθε 10.000 χμ που κάνει το αμάξι σου... :X

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σα να γιορτάζεις κάθε 10.000 χμ που κάνει το αμάξι σου... :X

Άμα τα φτάναμε όλοι ταυτόχρονα την ίδια μέρα θα το γιορτάζαμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

00.00-03.00 και ειχα υπηρεσια (περιπολο) στο ΚΕΔΒ στην Καλαματα... καλα ηταν! ισως η πιο διαφορετικη πρωτοχρονια!! απο τις 23.45 ειχα αρχισει και η αλλαγη χρονου με βρηκε να γυριζω στις σκοπιες και να πινω τσιπουρα και τσικουδιες απο τα φανταρια που χτυπουσαν σκοπετα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...