Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την απενεργοποιησα και παλι με πεταξε εξω.

Προσωπικα ομως δεν μου χρειαζεται μιας και την εχω μονιμα ενεργοπιημενη.:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να βαλεις αυτο το application.skin που δινω παρακατω στο φακελο res\skin και να αντικαταστησεις το παλιο.

 

και πες μου τωρα αν με απενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη εξακολουθεις να εχεις προβλημα...

 

Παντως στο δικο μου με απενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη ολα δουλεουν κανονικα και με το προηγουμενο application.skin

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως συνεχιζει το προβλημα..:(

 

Μαλλον ειναι bug της εφαρμογης... Ετσι κι αλλιως αυτη η δυνατοτητα δεν ειναι ειναι ενεργοποιημενη by default. Αν βαλεις την απλη εκδοση που κυκλοφορει δε θα βρεις αυτη την επιλογη στο μενου μαζι με καποιες αλλες. Παντως στο Ν85 που εχω εγω δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα.

 

Τουλαχιστον το καλο ειναι οτι το αυτοματο rotation μεσω της συσκευης δουλευει σε ολους χωρις προβλημα αποσο καταλαβα. Ελπιζω σε καμμια νεοτερη εκδοση να το φτιαξουν...

 

 

-edit

Για οσους δεν αρεσαν οι αλλαγες στα χρωματα, ανεβηκε στο ποστ 301 στο ιδιο θεμα η Modded Edition 3 που εχει ολες τις αλλαγες της Modded 2 αλλα με μονη διαφορα οτι τα χρωματα των σκιν παραμενουν ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενας ειναι της CIT με ημ/νια εκδοσης 09_2009 και ο αλλος της Τελεατλας με ημ/νια εκδοσης 03_2009, τα οποια και ηδη αναφερω.

 

Για περισσοτερα απευθυνσου στις εταιρειες χαρτογραφησης.

 

 

Εχετε ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη οθονης του κινητου?

Ενώ με τον προηγούμενο χάρτη (CIT) είχα πολύ καλή ακρίβεια, με τον Teleatlas με βγάζει 100 μέτρα πιο πριν.

Χαρακτηριστικά είχα σταματήσει για βενζίνη και με έδειχνε σταματημένο στον δρόμο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eνώ αν πάω και κάνω ενεργοποίηση μέσα από το πρόγραμμα, ο χάρτης δουλεύει 1 χαρά, αν το κλείσω και το ξανανοίξω το πρόγραμμα, μου ζητάει κάθε φορά ενεργοποίηση...

Καμιά ιδεά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον φάκελο E:\Maps υπάρχει ένα αρχείο license.txt. Εκεί μέσα, υπάρχει ο κωδικός ενεργοποίησης ή είναι κενό; Αν δεν έχει μπει, πρόσθεσέ τον χειροκίνητα (βάλε μια παύλα πριν από τον πρώτο χαρακτήρα).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σωστός ο φίλος...απλά ήλπιζα σε κάποια λύση!

δυστυχώς το πλήρες πληκτρολόγιο μου δημιουργεί πρόβλημα!

που θα μπορούσα να το αναφέρω ως bug???

η αν κάποιος έχει την πρόσβαση ας το αναφέρει!

ευχαριστώ!

 

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Τελικά μήπως βρήκες κάποια λύση? Θυμάμαι στην προηγούμενη έκδοση είχα ενεργοποιήσει το virtual keyboard κάνοντας edit στο αρχείο settings.ini νομίζω. Θυμάται κάποιος την ακριβή αλλαγή που πρέπει να κάνουμε?

 

edit: Βρήκα την προηγούμενη μου απάντηση πριν απο 1+ χρόνο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2542715#post2542715

 

Πάντως η τωρινή έκδοση μου εμφανίζει όλες τις οδούς και τις πόλεις και στα αγγλικά οπότε το πρόβλημα δεν είναι τόσο σημαντικό όπως βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...θα το δοκιμάσω!

 

έκανα αυτό

 

[Application]

title=Mobile Maps 9

name=Sygic

version=704400

fps=8.0

memory=autodetect

voiceAlphanumeric=alphanumeric.pak

voiceMenu=menu.pak

voiceNavigation=navigation.pak

swVersion=7.71.7044

topMost=true

 

; Define custom splash screen

splash=mobilemaps

; bacground color of spash screen (hex), defaul = 000000 black

splashBgr=#000000

; If true center image of splash is stretched

CenterStretch=false

; Move center image of splash screen to different position (TL, TR, BL, BL) C = no moving

CenterMove=C

 

[Default]

com=autodetect

antialias=false

poiVisible=false

firstInfo=true

 

[settings]

showSafetyMsg=false

processing=fribidi

ResourcePath=\..\..\Res

MapPath=\..\..\Maps\

colorMode=RGB565

NewVolumeSys=false

MaxSpeed=190

VolumeFactor=2.0

language=English.lang

languageAsk=true

voice=English

voiceAsk=true

unit=kilometer

unitAsk=true

time=europe

timeAsk=false

coords=degrees

coordsAsk=false

keybListsAsk=false

keybTypeChinese=NONE

keybList=1

keybTypeRoman=QWERTY

keybTypeAsk=false

disableUnKeys=true

disableUnKeysAsk=false

 

map=Navigreece_Cyprus_09_2009.mlm

mapAsk=false

BrowseZoom=45000000

menuCursor=autodetect

RouteComp=enable

keyboard=cursor

timezone=+00:00_a

hasClock=true

autosync=false

recommendedRam=10.0

 

 

 

μόνο αυτή την αλλαγή έκανα.....σωστά???

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν παίζει...

έβγαλε το πληκτρολόγιο......αλλά τίποτα άλλο....

καμιά άλλη ιδέα??? υπάρχει τρόπος να πατάω στο virtual keybord που έβγαλε???

διότι κάποιο ποντίκι δεν είδα

Link to comment
Share on other sites

Mε το κεντρικό πλήκτρο του κινητού κινείσαι στα γράμματα δεξιά κι αριστερά μόνο, όχι πάνω κάτω. Επίσης επιλέγοντας κάποιο γράμμα μετά σου εξαφανίζει τα γράμματα που δεν αντιστοιχούν σε καμία λέξη κι έτσι μειώνονται οι κινήσεις που κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

) Οτι χρειάζεται για την εγκατάσταση του προγράμματος υπάρχει στον φάκελο SD . Αντιγράφεται το περιεχόμενο του φακέλου SD στην κάρτα μνήμης του κινητόυ με εξαίρεση τα 2 προγράμματα που δεν χρειάζεσται . Δηλαδή Μεσα στο φάκελο SD υπάρχουν και τα τρια προγραμματα .Και για symbian και για UIQ3 και για WIndows Mobile .Eσείς αντιγράφεται τους φακέλους και ένα απο τα τρία προγράμματα που αντιστοιχεί στο κινητό σας.Δείτε την παρακάτω εικονα :

 

 

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε ολόκληρη την εικόνα.

 

 

 

2) μετά Αποσυνδέετε το κινητό και με την εκάστοτε διαχείριση αρχείων του κινητόυ τρέχετε το πρόγραμμα εγκατάστασης . Οταν τελειώσει η εγκατάσταση ανοίγετε το πρόγραμμα και ακολουθέίτε της οδηγίες . Κάποια στιγμή σας λέει οτι ο χάρτης δεν είναι δηλωμένος και ζηταει ενεργοποίηση . Πατατε ναι και σας λέει να διαλέξετε Αυτόματη (automatic) και manual (χειροκίνητη) .Εσεις επιλέγετε χειροκίνητη και τοτε σας εμφανίζει το device ID του προγράμματος

 

3) Ανοίγουμε το ****** και στο πεδίο ID βάζουμε το ID που μας έδωσε το πρόγραμμα και πατάμε το κουμπί calc.(προσοχή κατα την εισαγωγή του κωδικού αλλιώς θα πάρουμε λάθος αποτέλεσμα)

 

4) Το serial που εμφανίζεται στο πεδίο all european ,maps είναι ο κωδικός που χρειάζεται για να ξεκλειδώσει ο χάρτης.

 

 

5) Βάζετε λοιπόν τον σειριακό στο πρόγραμμα και το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά . (προσοχη και εδώ στην εισαγωγή του κλειδιού γιατι αλλιώς θα βγάλει μήνυμα οτι ο serial είναι λάθος)

 

6) Τέλος αν θέλετε αντιγράφετε το περιεχόμενο του φακέλου POIS στον κατάλογο maps\grc για να ενεργοποιηθούν τα POIS του χάρτη .

 

 

Αυτό ήταν . Ειστε έτοιμοι να απολαύσετε ενα απο τα ωραιότερα navigation software της αγοράς .!!

fotodimis
Link to comment
Share on other sites

πε παιδια εκανα login στο ρωσικο

που παω μετα για να παρω τον κωδικο

ευχαριστω:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια με 2 λογια αν γινεται γιατι παντα με το sygic μπερδευομαι.....

ο τελευταιος χαρτης ποιος ειναι.....?

και το τελευταιο update του προγραμματος....???:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΒΙ ΤΟ SYN_******.RAR

ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΑ Ο ΚΟΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΙ ΤΟΥ ΧΑΡΤΕΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΘΝ...

ΚΟΔΙΚΟΣ ΜΟΥ 0310D0A9A4

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε με τον ίδιο κωδικό. Πολλές φορές δεν πιάνε με την πρώτη.

 

το δοκιμασα αλα τιποτα ...πολες φορες...

 

παιδια καμια βοηθεια...παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, μιας και στο πρώτο σου ποστ δεν μας τα εξηγείς καλά, εγκατέστησες το sygic και, με την γεννήτρια κωδικών, έβαλες τον κωδικό που σου δίνει η συσκευή και σου έβγαλε τον κωδικό ξεκλειδώματος, σωστά; Αν ναι, αυτός ο κωδικός πρέπει να δουλεύει. Σιγουρεύτηκες ότι δεν εισάγεις λάθος κωδικό στην γεννήτρια;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους! παιδια μια ερωτηση.εχω το sygic στην εκδοση 7.71 build 7044 εκδοση χαρτη 7.80 και μετα απο μια ωρα πλοηγησης μου βγαζει το μηνυμα unexpected error και με πεταει εξω.εχει τυχει σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

ναι.......

 

χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους! παιδια μια ερωτηση.εχω το sygic στην εκδοση 7.71 build 7044 εκδοση χαρτη 7.80 και μετα απο μια ωρα πλοηγησης μου βγαζει το μηνυμα unexpected error και με πεταει εξω.εχει τυχει σε καποιον αλλο?
δεν εχεις βαλη σοστα τους φακελουσ.

 

Λοιπόν όλα uninstall και ξανά από την αρχή.

Μπαίνω στο πρόγραμμα και μου λέει ότι ο χάρτης δεν φορτώθηκε.

Πάω στην ενεργοποίηση, βάζω τον κωδικό από το KG και μετά μου βγάζει οκ για τον χάρτη.Παρόλαυτα ΔΕΝ φεύγει το TRIAL από την οθόνη, ούτε η ειδοποίηση στην αρχή ότι θα λήξει το πρόγραμμα στις 21/9/09.

Πήγα στο licence και πρόσεξα ότι μετά το -TRIALJJLWLWRS που είχε στην αρχή, πρόσθεσε και τον κωδικό που πέρασαα -96FDFE30χχχχχ.

Έχει γίνει δηλαδή -TRIALJJLWLWRS-96FDFE30χχχχχχ

 

Δοκίμασα και έσβησα όλο το -TRIALχχχχχχχχ για να αφήσω μετά μόνο τον κωδικό, αλλά μετά έβγαζε μήνυμα ότι δεν είναι σωστός ο κωδικός ενεργοποίησης...

ιπαρχουν μια ενιμεροση που βγαζη τα TRIAL

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω μεσα poi, bmp icons (τα κατεβασα απο δω οπως τα εδωσε φιλος και λεει οτι δουλευουν) το προγρμμα βγαζει συνεχεια unexpected error και με πεταει εξω. μπορει καποιος να μου στειλει αυτα που εχει και που του δουλευουν καλα? ευχαριστω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να κανω register stin σελιδα http://3ppc.net/ συνεχεια μου βγαζει αυτο το πραγμα please help

Ответ на случайный вопрос, данный вами, не верен.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να κανεις εγγραφη στο 3ppc.net. Διαβασε τα προηγουμενα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...