Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει δοκιμασε το. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έβαλα και λειτουργεί άψογα!!! Επιτέλους!!!

 

έβαλα την 7.199 για να μπορώ να δουλέψω τον Q3 χάρτη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη πέρασα αφού πριν απεγκατάστησα τη προηγούμενη γιατί έβγαζε σφάλμα ενημέρωσης

Πλέον το πρόγραμμα αναφέρεται σαν Traffic GPS

έχω ένα πρόβλημα όμως, δε μου φορτώνει το χάρτη :(

 

o Q3 από ότι διάβασα δεν δουλεύει με την τελευταία έκδοση μόνο με την 7.199.

 

μια ερώτηση: πώς βάζω ελληνική φωνητική καθοδήγηση;

επιλέγω την greek woman από τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To περασα και μου βγαζει Unexpected error,τι κανω λαθος ,εννοειται απεγκατεστησα την προηγουμενη εκδοση .Μπορει καποιος απο το forum να ανεβασει τους φακελλους και υποφακελλους,που δημιουργουνται Sygic McGuider αρχικο?
Link to comment
Share on other sites

To περασα και μου βγαζει Unexpected error,τι κανω λαθος ,εννοειται απεγκατεστησα την προηγουμενη εκδοση .Μπορει καποιος απο το forum να ανεβασει τους φακελλους και υποφακελλους,που δημιουργουνται Sygic McGuider αρχικο?

 

αυτό γίνεται γιατί έβαλες στην καινούρια έκδοση τον τελευταίο χάρτη. Από ότι κατάλαβα δεν τον δέχεται. Βάλε παλαιότερη έκδοση όπως λέω επάνω εάν θες τον Q3 χάρτη. Αλλιώς σε αυτή που έχεις τώρα βάλε τον Q2.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το McGuider πολύ σέρνεται στο Ν73 μου. Καμία σχέση με το παλαιότερο Sygic v7.0.199. Κάνει ένα 5λεπτο να υπολογίσει μία διαδρομή 400χλμ. Και αργεί και πολύ στην περιήγηση στο χάρτη. Στο παλιό έκανε 5 δεύτερα. Και δεν φταίει το κινητό, μιας και είναι φρεσκοφορμαρισμένο. Μάλλον δεν το σηκώνουν τα παλιότερα Ν Series σαν το δικό μου. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βάλεις το 7.199. ο χάρτης του είναι καλύτερος απο αυτόν για τις νέες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

o Q3 από ότι διάβασα δεν δουλεύει με την τελευταία έκδοση μόνο με την 7.199.

 

μια ερώτηση: πώς βάζω ελληνική φωνητική καθοδήγηση;

επιλέγω την greek woman από τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα...

επιλέγεις την φωνή να την ακούσεις πρώτα και μετά την επιλέγεις...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα......

 

Βλεπω τωρα οτι εχει βγει και αλλη νεοτερη εκδοση.

 

μετα την 7.52 που την εδειχνε σαν McGuider,εχει βγει και αλλη η 7.60 που την λεει Traffic GPS.....

 

Ενω λοιπον βγαινουν καινουργιες εκδοσεις εμεις συνεχιζουμε να χρησιμοποιουμε την παλια 7.199 αφου οι περισσοτεροι λενε οτι σαν χαρτης ο Q3 εχει καλυτερη καλυψη απο τους Q2 και Q1 .................................

 

Ειναι δυνατον να βγαινουν νεες εκδοσεις και να μην εχουν συμβατο χαρτη ?

 

 

τελικα για καποιον που τα εχει δοκιμασει ολα μπορει να προτεινει κατι ?

 

δηλαδη :

7,199 με τον Q3 ?

 

7,52 με τον Q2 ?

 

7,60 με ποιον τελικα δεν καταλαβα...καποια παιδια ειπαν οτι δεν μπορεσαν να περασουν τον Q3 ,καποιοι αλλοι ειπαν οτι δουλευει.......

 

επισης αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει τι γινετε και με τα poi.....στην 7,52 δεν μπορουσαμε να βαλουμε extra poi και ειδοποιησεις κτλ ....με την νεα εκδοση τι γινετε ?

 

Εγω παντως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι αυτο που ειπε και ενα παληκαρι ποιο πανω οτι η 7,52 McGuider ηταν παααρααα πολυ αργη και με πολυ καθυστερηση στην πλοηγηση σε σχεση με την 7.199 η οποια δουλευει σφαιρα ..........

 

τωρα ας περιμενουμε καποιον που εχει δουλεψει και την καινουργια (7.60) να μας πει την γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να περιμένετε όλοι σας για μία τελική, γρήγορη και σταθερή έκδοση. Αφού όλες αυτές που βγαίνουν είναι Beta.

Εγώ δοκίμασα 2 versions του McGuider και οι δύο δούλευαν με τον ελληνικό Beta75 χάρτη, αλλά όπως προανέφερα, πάρα πολύ αργά, κόλλαγε υπερβολικά πολύ και καμιά φορά με πέταγε και έξω. Τουλάχιστον στο N73 μου. Δεν ξέρω για τα άλλα κινητά πως συμπεριφέρεται.

Καμία σχέση με την v7.199.

Σκεφτείτε πως κάθε μία βδομάδα βγάζουν και νέα Beta του McGuider. Κάντε υπομονή λίγο καιρό μέχρι να βγει η τελική (v8.0) που πιστεύω θα είναι normal. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. Κάνω συνέχεια πειράματα με σχεδόν όλες τις νέες εκδόσεις που κυκλοφορούν κατά καιρούς αλλά πάντα καταλήγω οτι ο καλύτερος συνδιασμός είναι η παλιά έκδοση 7.199 με τον Navigreece 2008 Q3.

 

Οπότε μέχρι να μάθουμε οτι βγήκε ή πληρεστερος χάρτης για τις τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής ή έκδοση η οποία έχει ουσιαστικές διαφορές, προτείνω να μείνετε με την 7.199 και τον navigreece.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε τους spinmaths και mirrorofsorrow για τις συμβουλες τους.

Συμφωνω με τον mirrorofsorrow. Και εγω πιστευω οτι μεχρι στιγμης η 7.199 με τον Q3 ειναι η εκδοση που τρεχει καλυτερα....τουλαχιστον στο 6110 που εχω εγω

 

Οποτε παιδια,ΥΠΟΜΟΝΗ και περιμενουμε τα νεα......:cool:

Link to comment
Share on other sites

στο μαγαζι βγηκε νεα εκδοση.ξερετε ποιο χαρτη υποστηριζει και τι παιζει?δοκιμασε κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα υποστηρίζει το νέο χάρτη και όχι τον Navigreece 2008 Q3. Όπως άλλωστε όλες οι νέες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη και ποια version του sygic εβαλες στην συσκευη σου?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη και ποια version του sygic εβαλες στην συσκευη σου?

 

το αρχειο λεει sygicmobile70 kai o χαρτης navigreece_2008.03

.mlm

 

ενω οταν βαζω τον χαρτη greece_15-09-07.mlm anoigei kanonika ,αλλα μαλλον ειναι παλιος

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια version του sygic εχεις? Kαλυτερα βαλε την 7.199 που τρεχει ολους τους χαρτες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε να μου πείτε πως μπορώ στην έκδοση 7.199 να αποθηκεύσω κάποιες τοποθεσίες στα αγαπημένα έτσι ώστε να μπορώ να τις βρω γρήγορα;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα το οποίο δε ξέρω αν είναι γνωστό: Στο Ν95-2 όταν κλείνω το sygic πολλές φορές κολάει στο κλείσιμο και δε κλείνει τελείως, μένει δηλαδή στη φάση: αποθήκευση δεδομένων, όταν πατάς ναι στο: είστε σίγουρος ότι θέλετε να βγείτε από το πρόγραμμα. Ούτε με τον task manager (το κουμπί του μενού κρατημένο) κλείνει. Χρειάζεται με λίγα λόγια επανεκκίνηση για να κλείσει...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει εαν βαλεις καποια αλλη version η την ιδια απο επανω να λυθει το προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα το οποίο δε ξέρω αν είναι γνωστό: Στο Ν95-2 όταν κλείνω το sygic πολλές φορές κολάει στο κλείσιμο και δε κλείνει τελείως, μένει δηλαδή στη φάση: αποθήκευση δεδομένων, όταν πατάς ναι στο: είστε σίγουρος ότι θέλετε να βγείτε από το πρόγραμμα. Ούτε με τον task manager (το κουμπί του μενού κρατημένο) κλείνει. Χρειάζεται με λίγα λόγια επανεκκίνηση για να κλείσει...

Αυτο μου συμβαινει και σε μενα να φαναστεις και το ειχα αγορασμενο το προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...