Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως επιλεγεις διαδρομη;

οριζω σημειο προορισμου στον χαρτη και παταω επιλογη, μετα;

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχει βρει στίγμα, να έχει κλειδώσει δορυφόρους

Μετά πας από το μενού Πλοήγηση σε.. και δηλώνεις το προορισμό (είτε βάζοντας διεύθυνση , είτε επιλέγοντας σημείο στο χάρτη κτλ)

Μετά ξεκινάει η πλοήγηση (μόλις υπολογιστεί η διαδρομή)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και μετα δειχνει το χαρτη με το στιγμα μου και τιποτε αλλο

τα εικονιδια "εναλλακτικη διαδρομη""εμφανιση διαδρομης" ανενεργα

Link to comment
Share on other sites

και μενα το βγαζε.αναγκαστηκα να διαγραψω χειροκινητα ολα τα αρχεια απο την προηγουμενη εκδοση που ειχα και ξαναεβαλα ολους τουσ φακελους και τα αρχεια αυτης και ολα οκ. τωρα αυτην εχω

 

την ξανα εβαλα τα ιδια παλι τη ενοεις (χειροκινητα ολα τα αρχεια) δοκιμασα και αυτην τα ιδια Sygic-McGuider_v_750529_Simbian_UIQ

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

εκανa hard format διαμορφωσα την καρτα μνημης βαζω το sysgic_7.52.630 κανω εγκατασταση τρεχω το προγραμμα mcguider kernexec παλι τωρα θα δοκιμασω την έκδοση 7.50529 την δοκιμασα αυτη μου λεει Unexpectederror! με τρελανε σημερα:mad:
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι κάνεις αντιγραφή των φακέλων σε λάθος σημείο. Τους φακέλους drive, maps, navi, και res τους βάζεις στο root της κάρτας μνήμης.

 

Για δες τα ΡΜ σου. Ελπίζω να τα καταφέρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι κάνεις αντιγραφή των φακέλων σε λάθος σημείο. Τους φακέλους drive, maps, navi, και res τους βάζεις στο root της κάρτας μνήμης.

 

Για δες τα ΡΜ σου. Ελπίζω να τα καταφέρεις. :)

 

Μια και το έφερε η κουβέντα, αν δε κάνω λάθος το φάκελο navi τον είδα μόνο στην 630 έκδοση

Τι ακριβώς είναι;

Πάντως εγώ δεν τον πέρασα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα στην 630 δεν έχει φάκελο navi και στην 529 τον έχει και μέσα βρίσκεται ένα αρχείο εφαρμογής. Ίσως στον φάκελο αυτό μπαίνουν τα δεδομένα πλοήγησης όπως οι αποθηκευμένες διαδρομές.
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την 7.52 ...σε 6110 δουλευει μια χαρα...........

αλλα οπως εχει αναφερθει και καποια post ποιο πισω τι γινετε με τις καμερες και τα μπλοκα που ειχαμε με τις παλαιοτερες εκδοσεις ?

 

εκει περνουσαμε το upi στο φακελο GRC , ειχαμε και το εικονιδιο bmp στο φακελο ICONS και μπαινοντας μετα στην διαχειριση των pois ζητουσαμε ειδοποιηση οταν πλησιαζουμε σε καμερες ταχυτητας-μπλοκα.....και το μηχανακι χτυπουσε-ειδοποιουσε σε οσα μετρα πριν θελουμε.................

 

τωρα δοκιμασα να τα περασω σε αυτην την εκδοση αλλα δεν φαινονται πουθενα μεσα στο προγραμμα

 

Γνωριζει καποιος τι γινετε και αν δηλαδη γινετε κατι ή δεν μπορουμε να τα προσθεσουμε και υπαρχουν μονο τα pois του προγραμματος ?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι οι νέες εκδόσεις της εφαρμογής αλλά ο ίδιος ο χάρτης. Μόλις βγει ο νέος χάρτης της Creative Image, θα λυθούν τα προβλήματα με τα ΡΟΙ.
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το n78 και ειπα να του βαλω το sygic διοτι το νοκια μαπς δεν παλευεται...Βρηκα σε ενα απο τα γνωστα μαγαζακια την εκδοση 7.199 και καποιους χαρτες οι οποιοι εχουν πολλες λεπτομερεις (τουλαχιστον ετσι λενε)..να βαλω αυτη την εκδοση ή να δοκιμασω καποια νεοτερη???ποια ειναι καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικές διαφορές της 7.199 με όλες τις νεότερες εκδόσεις που κυκλοφορούν, δεν υπάρχουν. Θα σου συνιστούσα να κρατήσεις την έκδοση αυτή που έβαλες και να χρησιμοποιήσεις τον χάρτη με όνομα NAVIGREECE_2008_Q3 μεγάθους 58ΜΒ. Κατα την άποψή μου, είναι ο πληρέστερος χάρτης και συνεργάζεται άριστα με εκατοντάδες σημεία ενδιαφέροντος.
Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες εκδόσεις τι διαφορές έχουν με την έκδοση 7.199 γνωρίζει κανείς;;

 

ousiastika kamia,typika-kapia pio orea ikonidia,ta noumera ths ekdosis ktlp....:)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω τελικα το sygic 7.199..ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα..πως σβηνω την διαδρομη που ειχα βαλει την τελευταια φορα που το χρησιμοποιησα????ειχα βαλει μια διαδρομη, την οποια και δεν εκανα ολοκληρη..το εκλεισα το κινητο και αργοτερα ξαναανοιξα το sygic και μου φορτωσε παλι την ιδια διαδρομη...δεν θελω να βαλω απλα αλλη διαδρομη απο πανω αλλα να σβησω την ηδη υπαρχουσα και να ειμαι σε κατασταση stand by..
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την έκδοση 409 με τον λεπτομερή χάρτη των 59mb στο ν78...ξεκλείδωσα τον χαρτη όλα καλά.οταν ανοιγει η εφαρμογή μου λέει οτι φορτώθηκε ο χάρτης αλλ'α το μόνο που φαίνεται είναι ένα γρι φόντο στην θέση του χάρτη

'οταν λοιπόν το gps κλειδώσει σήμα και θα πρέπει να δείξει την θέση μου στον χάρτη τότε αυτό πετάει error(not enough memory,user 47,unexpected error ενα απο τα 3) και κλείνει η εφαρμογή

το ίδιο κάνει και με την 630

καμια ιδέα???

 

Edit

 

Οκ διάβασα και βρήκα

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Όταν λοιπόν το gps κλειδώσει σήμα και θα πρέπει να δείξει την θέση μου στον χάρτη τότε αυτό πετάει error(not enough memory,user 47,unexpected error ενα απο τα 3) και κλείνει η εφαρμογή

το ίδιο κάνει και με την 630

καμια ιδέα???

Πέρασες τον χάρτη της έκδοσης 7.199 ο οποίος δεν είναι συμβατός. ;)

 

εβαλα και εγω τελικα το sygic 7.199..ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα..πως σβηνω την διαδρομη που ειχα βαλει την τελευταια φορα που το χρησιμοποιησα?

Αριστερό ειδικό -> Εμφάνιση Διαδρομής -> Ακύρωση Διαδρομής

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω κατι για χάρτη της Ισπανίας εχω την εκδοση 7.199 αν μπορει καποιος να μου τον στείλει γιατι ειναι λιγο επειγον φευγω για ισπανια αυριο μεσημερι

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω κατι για χάρτη της Ισπανίας εχω την εκδοση 7.199 αν μπορει καποιος να μου τον στείλει γιατι ειναι λιγο επειγον φευγω για ισπανια αυριο μεσημερι

Σας ευχαριστώ πολύ

 

PeriMeni...

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν επανερχεται.....πρεπει να κανεις διακοπη της πλοηγησης και να το ξαναδωσεις

 

Η πλοήγηση συνεχίζει κανονικά μαζί με τις φωνητικές οδηγίες μετά από κλήση...

Τουλάχιστον στην έκδοση 7.19.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει να κάνει με το τηλέφωνο και την διαθέσιμη RAM (το N95 8GB έχει άφθονη) γιατί πολλοί έχουν αναφέρει οτι με την 7.199, τους κολλάει η πλοήγηση μετά απο κλήση.
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει την καλοσυνη ας μου θυμησει λιγο το ρωσικο site γιατι εσβησα τα bookmarks καταλαθος κ μαζι κ αυτο :O
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει την καλοσυνη ας μου θυμησει λιγο το ρωσικο site γιατι εσβησα τα bookmarks καταλαθος κ μαζι κ αυτο :O

 

Στο στέλνω με pm δε ξέρω αν μπορώ να το αναφέρω εδώ...

 

(με πρόλαβαν!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...