Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρατήρησε κανείς ότι έχουν σβηστεί όλα τα Links από το Ιντερνετ για τους χάρτες του Sygic της έκδοσης 7199; Ξέρει κανείς που θα βρούμε ενναλακτικά links;
Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια εχω το προγραμμα αλλα δεν ξερω πως να βρω δορυφορο και να κανω πλοηγηση με φωνη;που παω:

thanks:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το προγραμμα αλλα δεν ξερω πως να βρω δορυφορο και να κανω πλοηγηση με φωνη;που παω:

thanks:)

 

αρχικα σιγουρεψου οτι εχει συνδεθει το εσωτερικο gps της συσκευης..πηγαινε κατασταση gps-συσκευη-θυρα com-ενσωματομενο

 

Εννοειται οτι θα πρεπει να εισαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει σημα. Οχι μεσα στο σπιτι..Περιμενε λιγο και παρακολουθα την κατασταση gps μεχρι καποιες μπαρες να γινουν πρασσινες. Τοτε θα εχεις βρει σημα!

 

Τωρα για πλοηγηση, οταν βαλεις την διευθηνση που θες θα μιλαει μονο του στο δρομο..δ χρειαζεται να κανεις καμια ρυθμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

αρχικα σιγουρεψου οτι εχει συνδεθει το εσωτερικο gps της συσκευης..πηγαινε κατασταση gps-συσκευη-θυρα com-ενσωματομενο

 

Εννοειται οτι θα πρεπει να εισαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει σημα. Οχι μεσα στο σπιτι..Περιμενε λιγο και παρακολουθα την κατασταση gps μεχρι καποιες μπαρες να γινουν πρασσινες. Τοτε θα εχεις βρει σημα!

 

Τωρα για πλοηγηση, οταν βαλεις την διευθηνση που θες θα μιλαει μονο του στο δρομο..δ χρειαζεται να κανεις καμια ρυθμιση.:)

 

το ξερω πως πρεπει να ειμαι εξω..

το εκανα μολις σεευχαριστω πολυ

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Έχω το Ν73ΜΕ και έχω εγκατεστημένη την ver.7.0 Build 89D Map version 5.67

 

Λόγω δουλειάς έχω βρεθεί στην Ρουμανία.

 

Για Ελλάδα έχω τον χάρτη NaviGreece_2008.01

 

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τον χάρτη της Ρουμανίας γιατί όσο έψαξα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι που να δούλεψε.

 

Και κάτι ακόμα βλέπω υπάρχει και πιο ενημερωμένος χάρτης Ελλάδος από αυτόν που χρησιμοποιώ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του Sygic 7199 με τον χάρτη NAVIGREECE 2008 Q3 δουλεύει απροβλημάτιστα στο Ν78. Μετά την ασυμβατότητα του symbian 9.3 με το garmin, είχα τις αμφιβολίες μου στο αν θα κατάφερνα να τρέξω το Sygic στο Ν78. Ευτυχώς όμως, οι υποψίες μου δεν επαληθεύτηκαν.

 

Ήταν η πρώτη μου επαφή με τον NAVIGREECE 2008 Q3 και μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο την πληρέστατη κάλυψη που προσφέρει στις περιοχές που με ενδιαφέρουν.

 

Βέβαια δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω την εφαρμογή και στον δρόμο (και δεν πρόκειται να την έχω για κάποιο διάστημα καθότι καθηλωμένος στο κρεβάτι), αλλά, πιστεύω οτι δεν θα υπάρχουν προβλήματα γιατί, ουσιαστικά, πρόκειται για την ίδια ακριβώς έκδοση της εφαρμογής που χρησιμοποιούμαι εδώ και αρκετό καιρό, με μοναδική προσθήκη αυτή του βελτιωμένου χάρτη.

 

Πάντως είναι πολύ θετικό το γεγονός οτι οι κάτοχοι FP2 συσκευών θα έχουν στην διάθεσή τους ένα πολύ καλό πρόγραμμα πλοήγησης. Τουλάχιστον μεχρι να εμαφανιστεί κάποια νέα έκδοση του garmin που να συνεργάζεται με τις εν λόγω συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του Sygic 7199 με τον χάρτη NAVIGREECE 2008 Q3 δουλεύει απροβλημάτιστα στο Ν78. Μετά την ασυμβατότητα του symbian 9.3 με το garmin, είχα τις αμφιβολίες μου στο αν θα κατάφερνα να τρέξω το Sygic στο Ν78. Ευτυχώς όμως, οι υποψίες μου δεν επαληθεύτηκαν.

 

Ήταν η πρώτη μου επαφή με τον NAVIGREECE 2008 Q3 και μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα απο την πληρέστατη κάλυψη που προσφέρει στις περιοχές που με ενδιαφέρουν.

 

Βέβαια δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω την εφαρμογή και στον δρόμο (και δεν πρόκειται να την έχω για κάποιο διάστημα καθότι καθηλωμένος στο κρεβάτι), αλλά, πιστεύω οτι δεν θα υπάρχουν προβλήματα γιατί, ουσιαστικά, πρόκειται για την ίδια ακριβώς έκδοση της εφαρμογής που χρησιμοποιούμαι εδώ και αρκετό καιρό, με μοναδική προσθήκη αυτή του βελτιωμένου χάρτη.

 

Πάντως είναι πολύ θετικό το γεγονός οτι οι κάτοχοι FP2 συσκευών θα έχουν στην διάθεσή τους ένα πολύ καλό πρόγραμμα πλοήγησης. Τουλάχιστον μεχρι να εμαφανιστεί κάποια νέα έκδοση του garmin που να συνεργάζεται με τις εν λόγω συσκευές.

Ε, εφόσον τουλάχιστον δουλεύει το Sygic, μια χαρά είσαι. Μπορείς να χαρείς το νέο σου τηλέφωνο με ένα πρόγραμμα GPS της προκοπής και με έναν πολύ καλό χάρτη, όπως είναι ο NaviGreece 2008.Q3. :)

 

Όσο για το Garmin, νομίζω ότι εξαρτάται καθαρά από το πόσο γρήγορα θα αποφασίσουν εκεί στη Garmin να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Από εκεί και πέρα θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πια θέμα χρόνου να βγει μία ανανεωμένη έκδοση που θα καλύπτει και τις FP2 συσκευές όπως το Ν78.

 

p.s.: Περαστικά σου Γιώργο, ό,τι και να είναι να περάσει γρήγορα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απ οτι φενεται ειναι πολυπλοκη διαδικασια

πηγα στη νοκια και θελουν 100 ευρω για να εγκαταστησουν το προγραμμα.

μια πιο οικονομικη λυση μηπως?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια απ οτι φενεται ειναι πολυπλοκη διαδικασια

πηγα στη νοκια και θελουν 100 ευρω για να εγκαταστησουν το προγραμμα.

μια πιο οικονομικη λυση μηπως?

Δεν κατάλαβα, πήγες στη Nokia και σου ζήτησαν χρήματα για να εγκαταστήσουν εφαρμογή που δεν είναι της Nokia??? :wacko:

 

Θα έλεγα να προσπαθήσεις να την εγκαταστήσεις μόνος σου.

Η εφαρμογή υπάρχει στα γνωστά μαγαζάκια μαζί με ολοκληρωμένους οδηγούς για το πώς την εγκαθιστάς. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω την εφαρμογή και στον δρόμο...

 

Περαστικά φίλε...

 

Σχετικά με το garmin, πίστευα ότι σε συνδιασμό με το auto-drive 1.40 θα βελτίωνε θέματα ακρίβειας.

ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ.

Το θέμα της ακρίβειας (στο 6110) που έχω, παραμένει. Δεν έχει δηλαδή, την ακρίβεια στίγματος που έχει το route66.

Με δείχνει πάντα λίγο πριν ή λίγο μετά τη διασταύρωση που θα συναντήσω.

 

Επίσης διαπίστωσα το εξής.

Πριν από 1 μήνα που το χτύπαγε ήλιος το 6110 (αφού το είχα με βεντούζα στο παρ-μπριζ) μου έκλεινε το garmin και με πέταγε στο μενού.

Πίστεψα δίκαια ότι ήταν θέμα θερμοκρασίας.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΧΤΕΣ (με την νέα έκδοση 4.20 και auto drive 1.40) τη νύχτα, όπου δεν το βάραγε κανένας ήλιος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, πήγες στη Nokia και σου ζήτησαν χρήματα για να εγκαταστήσουν εφαρμογή που δεν είναι της Nokia??? :wacko:

 

Θα έλεγα να προσπαθήσεις να την εγκαταστήσεις μόνος σου.

Η εφαρμογή υπάρχει στα γνωστά μαγαζάκια μαζί με ολοκληρωμένους οδηγούς για το πώς την εγκαθιστάς. ;)

 

ετσι ακριβως φιλε

θελουν 100 γι αυτο και 150 για το garmin

 

λες για xxxxxxxxxxxxxx?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως φιλε

θελουν 100 γι αυτο και 150 για το garmin

 

λες για xxxxxxxxxxxx?

Η απόλυτη ξεφτίλα, δεν είναι δυνατόν αυτό. :!:

Φυσικά να επισκεφτείς τα site που είπες. Από εκεί τα προμηθευόμαστε όλοι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη ξεφτίλα, δεν είναι δυνατόν αυτό. :!:

Φυσικά να επισκεφτείς τα site που είπες. Από εκεί τα προμηθευόμαστε όλοι. :)

 

η προσπαθεια αλλωστε ειναι δωρεαν

να σαι καλα φιλε

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά mirrorofsorrow.

 

Περαστικά φίλε...

 

Ευχαριστώ παιδιά, να’στε καλά.

 

Σχετικά με το garmin, πίστευα ότι σε συνδυασμό με το auto-drive 1.40 θα βελτίωνε θέματα ακρίβειας.

 

Το θέμα της ακρίβειας (στο 6110) που έχω, παραμένει. Δεν έχει δηλαδή, την ακρίβεια στίγματος που έχει το route66.

Με δείχνει πάντα λίγο πριν ή λίγο μετά τη διασταύρωση που θα συναντήσω.

 

Το θέμα ακρίβειας δεν οφείλεται αποκλειστικά στο πρόγραμμα. Πάντα είναι συνδυασμός προγράμματος, δέκτη συσκευής αλλά και συνθηκών. Πχ, σε πολλές περιπτώσεις ανοίγω τον δέκτη για να μου δείξει που είμαι, και η κάθε εφαρμογή μου δείχνει και άλλο σημείο. Ακόμα και το Nokia Maps έχει μεγάλη απόκλιση.

 

Αυτή η απόκλιση έχω παρατηρήσει πολλές φορές να μειώνεται κατά την διάρκεια της πλοήγησης.

ετσι ακριβως φιλε

θελουν 100 γι αυτο και 150 για το garmin

 

λες για xxxxxxxxxxxx

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Με πολύ λίγη προσπάθεια, έχεις τα 2 αυτά καταληκτικά προγράμματα, εντελώς δωρεάν. Μην αφήνεις τον κάθε τυχαίο να σε εκμεταλλεύεται. Άκου 100€; Είναι απαράδεκτο.

 

Μπες να κατεβάσεις το sygic, και πήγαινε στο παρακάτω λινκ για να λάβεις τον κωδικό ενεργοποίησης των χαρτών.

 

...................................

 

Και ότι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο κοστίζει το Sygic με τον χάρτη NaviGreece για Symbian κανονικά; Που μπορώ να βρω τιμές; Ξέρει κανείς; Επίσης πόσο κοστίζει το Garmin με τον Χάρτη AutoDrive Hellas , BlueChart Atlantic Region Greece 2008 και τον Ανάβασις.Μιλάμε για κανονικές τιμές για νόμιμα προϊόντα και όχι σπασμένα και για την πλατφόρμα Symbian s60 3rd Edition.

 

Σας ευχαριστώ

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο κοστίζει το Sygic με τον χάρτη NaviGreece για Symbian κανονικά; Που μπορώ να βρω τιμές; Ξέρει κανείς; Επίσης πόσο κοστίζει το Garmin με τον Χάρτη AutoDrive Hellas , BlueChart Atlantic Region Greece 2008 και τον Ανάβασις.Μιλάμε για κανονικές τιμές για νόμιμα προϊόντα και όχι σπασμένα και για την πλατφόρμα Symbian s60 3rd Edition.

 

Σας ευχαριστώ

 

http://sygic.gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

εχω το 6110 navigator......

εχω τεσταρει δεκαδες φορες το στιγμα και στο garmin και

στο sygic......

οπως ειπε και καποιος φιλος παραπανω το garmin εχει ΠΑΝΤΟΤΕ αποκλιση

σε δειχνει ειτε ποιο μπροστα ειτε ποιο πισω απο οτι εισαι....

ενω αντιθετα το sygic εχει ακριβεστατο στιγμα.

 

απλα θελω να ρωτησω αν εχει συμβει το ιδιο και σε αλλους φιλους και αν εχουν βρει λυση στο προβλημα που αντιμετωπιζω ΠΑΝΤΟΤΕ στο sygic και ειναι το εξης :

 

οταν υπαρχει ανοιχτη πλοηγηση και παρει καποιος τηλεφωνο σταματα η φωνητικη πλοηγηση.η δρομολογηση συνεχιζει κανονικα πανω στο χαρτη αλλα δεν εχει φωνητικες εντολες.δεν ακουγονται δηλαδη.και αυτο συμβαινει καθε φορα.

 

υπαρχει καποια λυση ή ετσι ειναι εξ αρχης-δηλαδη μειονεκτιμα του sygic στις συσκευες μας ?

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις και ανοίξεις το Sygic, επανέρχεται η φωνητική πλοήγηση; Δε μου έχει τύχει να με πάρει κάποιος τηλέφωνο την ώρα της πλοήγησης.
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις και ανοίξεις το Sygic, επανέρχεται η φωνητική πλοήγηση; Δε μου έχει τύχει να με πάρει κάποιος τηλέφωνο την ώρα της πλοήγησης.

 

οχι δεν επανερχεται.....πρεπει να κανεις διακοπη της πλοηγησης και να το ξαναδωσεις

Link to comment
Share on other sites

Τάξτε μου!!!

Μόλις γύρισα από τις διακοπές μου και λεχω στο κινητό μου το χάρτη για Sygic Symbian 7.5:D

Ποιός μπορεί να μου πει που θα τον βάλω

για να τον κατεβάσετε. Είμαι άσχετος με αυτά!!!

Είναι περίπου 40 ΜΒ και είναι ο NaviGreece 2008.03

 

Απ΄ όσο γνωρίζω τα μόνα bugs είναι στα POI

που δεν μπορούσα να βρω πολλές κατηγορίες.

 

Από πλοήγηση όμωςε σκίζει!!!

Περιμένω τους ειδήμονες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασέ το στο rapidshare.com και πόσταρε το λινκ στο θέμα που έχει δημιουργηθεί στο xxxxxxxxxx απο τον Αριστοτέλη με τίτλο xxxxxxxxxx
Link to comment
Share on other sites

@kostad2000 ο χαρτης που λες ειναι διαφορετικος απο αυτον ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2372935#post2372935

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...