Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει και να πάρει τον κωδικό που χρειάζεται για μένα.

Το ID της συσκευής μου είναι : SDE2XC4D278C

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εκανα ενα ποστ στο ρωσικο φορουμ για σενα με το card id σου.

Τωρα περιμενουμε ... (απο αυριο λογικα )

http://3ppc.net/forum/showpost.php?p=35991&postcount=1028

 

[edit]

Τελικα ειναι γρηγοροι αυτοι οι Ρωσοι ! :)

nikostzach : O κωδικος σου ειναι 3BA8PA92A27F

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βρεις POI για Sygic εκεί(νομίζω είναι ελάχιστα)θα τα κατεβάσεις και θα βάλεις τα αρχεία με κατάληξη .upi στον φάκελο GRC έχοντας συνδέσει το κινητό μέσω της λειτουργίας μαζικής αποθήκευσης USB.

 

POI έχει το poiplaza επέλεξε την εφαρμογή drive ή drive-me

Link to comment
Share on other sites

:!:Καλησπέρα σε όλους!:!:

Έχω ένα n95 και εδώ και 2-3 μέρες που έχω ανακαλύψει το Sygic GPS Navigator προσπαθώ να το βάλω σε λειτουργία αλλά τίποτα!!!

Κολάω πάντα όταν προσπαθώ να κάνω register στο ρώσσικο site για να πάρω κωδικό ενεργοποίησης για την έκδοση 7.19. Προς αποφυγή παρεξήγησης, ακολουθώ πιστά τις οδηγίες που υπάρουν στην πρώτη σελίδα αυτού του thread αλλά συνεχώς αποτυγχάνω!

Θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει και να πάρει τον κωδικό που χρειάζεται για μένα.

Το ID της συσκευής μου είναι : SDE2XC4D278C

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εκανα ενα ποστ στο ρωσικο φορουμ για σενα με το card id σου.

Τωρα περιμενουμε ... (απο αυριο λογικα )

http://3ppc.net/forum/showpost.php?p=35991&postcount=1028

 

[edit]

Τελικα ειναι γρηγοροι αυτοι οι Ρωσοι ! :)

nikostzach : O κωδικος σου ειναι 3BA8PA92A27F

 

molis to eida kai gw

nervous, 3BA8PA92A27F xaxa

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με το προβλημα της αποσυνδεσης που ειχα αναφερει πιο πριν δεν ισχυει σιγουρα για Bluetooth gps.θα δοκιμασω αλλη μερα με το εσωτερικο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες, ενεργοποίησα μέσα απο το Sygic, το υποβοηθούμενο GPS. Μπορώ να πω οτι έχω παρατηρήσει τεράστια διαφορά. Ακόμα και μέσα στο σπίτι μου, 2ος όροφος απο 5όροφη πολυκατοικία και 3 μέτρα απο το παράθυρο, έπιασε δορυφόρο. Με εξέπληξε ευχάριστα. Ποτέ άλλοτε δεν το είχα πετύχει αυτό με τον εσωτερικό δέκτη του Ε90. Ακόμα και στο υπόγειο γκαράζ του MALL, χθές, διατήρησε το σήμα του για αρκετή ώρα (πριν περάσουμε στο -3).

 

Και το περίεργο είναι οτι δεν έχω δει καμία φορά την κλασική μικρή χρέωση που απαιτεί το A-GPS για να λειτουργήσει. Μπορεί να χρεώνει, βέβαια, λίγο αλλά να μην φαίνεται στο αναλυτικό μητρώο. Λίγο με ενδιαφέρει. Το θέμα είναι οτι για πρώτη φορά μπορώ να κάνω πλοήγηση χωρίς την συμβολή του LD-3W.

 

Αν κάποιος χρησιμοποιεί την εφαρμογή και δεν έχει χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα την συγκεκριμένη ρύθμιση, ας το κάνει να μας πει αν έχει διαπιστώσει κάποια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια που βγαινουν και στην εκθεση για το Sygic υπαρχει καποιος τροπος να μην φενονται εκει ?
Link to comment
Share on other sites

Και ΕΓΏ ήθελα να το ρωτήσω αυτό. Γιατί φαινόται στην επιφάνεια εργασίας? :(
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

molis to eida kai gw

nervous, 3BA8PA92A27F xaxa

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 για τη βοήθειά σας αλλά.......τίποτα πάλι!!!!!!:wacko:

Έχω ελέγξει τον κωδικό της συσκευής μου που σας έδωσα και είναι σωστός, ο χάρτης που χρησιμοποιώ είναι ο μεγάλος, αυτός των 51MB, που κατέβασα από το link που υπάρχει παραπάνω, έχω δοκιμάσει να ενεργοποιήσω και τις 4 επιλογές στους χάρτες που βγάζει στην εκκίνηση του προγράμματος αλλά παλι τίποτα!!!!!!!!!!!!:cry:

 

Τι κάνω λαθος??????????????????

 

Μήπως είναι λάθος ο κωδικός????

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τι έκανα, όχι τόσο σαν tutorial αλλά πιο πολύ για να σας δώσω το έναυσμα για δημιουργικό hacking της εφαρμογής.

 

Ήθελα να βλέπω ποιες είναι οι εκκλησίες που συναντάμε σε μια διαδρομή, αλλά το εικονίδιο στην κατηγορία "Θρησκεία" ήταν απλώς ένα γκρί κουτάκι.

Χωρίς πολλά πολλά λοιπόν, μετονόμασα καταρχάς τη κατηγορία (δηλαδή το αρχείο Θρησκεία.upi) σε Εκκλησίες.upi που μ' αρέσει καλύτερα.

Στη συνέχεια άνοιξα το αρχείο μ' έναν editor (με σκοπό να παρέμβω και να βρίσκει το εικονίδιο μ' ένα σταυρουδάκι που έφτιαξα) και με μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι ήδη υπήρχε στην αρχή του αρχείου, αναφορά, σ' ένα εικονίδιο που απλώς δεν υπήρχε με το όνομα _b.religion.ico

Έτσι μετονόμασα το (20x20 8b bmp) που έφτιαξα μ' αυτό το όνομα (_b.religion.ico) και το τοποθέτησα στο Ε:\Sygic\Icons και δουλεύει μια χαρά!

 

Βέβαια, δυστυχώς και μια μετριοπαθής ενεργοποίηση των ΡΟΙ (4-5 κατηγορίες) αρχίζει και κάνει το πρόγραμμα να σέρνεται, αλλά...

 

:)

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια που βγαινουν και στην εκθεση για το Sygic υπαρχει καποιος τροπος να μην φενονται εκει ?

 

βρες τα αρχεία .dat που φαίνονται στην έκθεση με τον windows explorer (σύνδεση "μεταφορά δεδομένων") και κάντα hidden.

Link to comment
Share on other sites

βρες τα αρχεία .dat που φαίνονται στην έκθεση με τον windows explorer (σύνδεση "μεταφορά δεδομένων") και κάντα hidden.

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ και πλέον δε φαίνονται στην έκθεση

 

Ερώτηση:

Γιατί δε φαίνονται όλα τα εικονίδια των POI όπως πρέπει αλλά φαίνονται τα περισσότερα σαν γκρι τετραγωνάκια; Έτσι δε ξεχωρίζει σε ποια κατηγορία είναι το καθένα.. Μπορούμε να κάνουμε κάτι;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πιστή ακολούθηση των δωσμένων οδηγιών στην πρώτη σελίδα και αφου εγκαταστάθηκαν ολα δεν εχω πλοήγηση.Ακόμα και με τους χάρτες απο το xxxxxxxxxxx! Πρέπει να τους ενεργοποιήσω απο το Ρώσικο site ή εκει ενεργοποιείται το πρόγραμμα;Επίσης δεν δουλεύουν τα gps.Εχω 2 εξωτερικά και το εσωτερικό (Ν95)αλλα δε δουλεύει κανένα.Η έκδοση που εχω εγκατεστημένη ειναι η binpda.Τί πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 για τη βοήθειά σας αλλά.......τίποτα πάλι!!!!!!:wacko:

Έχω ελέγξει τον κωδικό της συσκευής μου που σας έδωσα και είναι σωστός, ο χάρτης που χρησιμοποιώ είναι ο μεγάλος, αυτός των 51MB, που κατέβασα από το link που υπάρχει παραπάνω, έχω δοκιμάσει να ενεργοποιήσω και τις 4 επιλογές στους χάρτες που βγάζει στην εκκίνηση του προγράμματος αλλά παλι τίποτα!!!!!!!!!!!!:cry:

 

Τι κάνω λαθος??????????????????

 

Μήπως είναι λάθος ο κωδικός????

 

Μεχρι τωρα δεν εχουμε συναντησει κατι τετοιο

με τον κωδικο που μας δινουν οι ρωσοι .

Σιγουρα δεν κανεις καποιο λαθος ?

Που εγκατεστησες την εφαρμογη?

Στην καρτα μνημης θελω να πιστευω.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

O klasikos asxetos xanaxtypa!

Ekana tis diadikasies pou probleponte mou edose kodiko o rosos

meta ti kano? Ton kodiko pou to bazo?

 

Ο κλασσικος ασχετος (οπως αρχικα ολοι μας ) μπορει να γινει σχετικος ,

αρκει να διαβασει τις οδηγιες της 1ης σελιδας. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο ρώσσικο και δεν τα κατάφερα.Μπορεί κάποιος να βρεί κωδικό για μένα;Ο κωδικός μου είναι SEC7DEEEY4B4.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia..

nervous tha ithela tin voithia sou giati to rosiko site den me afinei na kano register me petaei eksw gia thn erwthsi tou antispam..??

 

kalispera... telika doulepse to sygic sou..?? egw prospathw na kanw register sto rosiko site kai den me afinei to antispam i ervthsh p exei me ton arithmo "25"

 

tha me sosei an apanthsei kapoios...

 

thanks prokatavolika..

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο ρώσσικο και δεν τα κατάφερα.Μπορεί κάποιος να βρεί κωδικό για μένα;Ο κωδικός μου είναι SEC7DEEEY4B4.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Θα δωσω το card-id σου σε λιγο στο ρωσικο site

http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084&page=54

kalispera paidia..

nervous tha ithela tin voithia sou giati to rosiko site den me afinei na kano register me petaei eksw gia thn erwthsi tou antispam..??

 

kalispera... telika doulepse to sygic sou..?? egw prospathw na kanw register sto rosiko site kai den me afinei to antispam i ervthsh p exei me ton arithmo "25"

 

tha me sosei an apanthsei kapoios...

 

thanks prokatavolika..

 

Δωσε μου το card-id :)

 

εντιτ:

Αφαιρεθηκε το δικο σου αφου ειδα οτι καταφερες να κανεις εγγραφη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η δοκίμασε αυτό

 

Δεν είναι τίποτα παιδιά η απάντηση είναι :ель

 

Κάντε το αντιγραφή και επικόλληση από εδώ στο ζητούμενο πεδίο AntiSpamm!

 

 

Και προσπάθησε φίλε skatedancer, να αποφεύγεις να κάνεις συνεχόμενα πόστ. Στο κάτω μέρος κάθε ποστ, υπάρχει ένα πλήκτρο "τροποποίηση". Το επιλέγεις και γράφεις αυτά που θέλεις να προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δεν εχουμε συναντησει κατι τετοιο

με τον κωδικο που μας δινουν οι ρωσοι .

Σιγουρα δεν κανεις καποιο λαθος ?

Που εγκατεστησες την εφαρμογη?

Στην καρτα μνημης θελω να πιστευω.

 

Φίλε nervous εννοείται έκανα την εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης όπως περιγράφεται στην 1η σελίδα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνω κάτι λάθος και τι είναι αυτό!

 

Καμιά άλλη ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο E:/Maps/GRC και διέγραψε τα αρχεία με κατάληξη upi και εληνική ονομασία καθώς και το POI.rar.

 

Αν το πρόγραμμα συνεχίσει να σέρνεται, κάνε μια μορφοποίηση την κάρτα μνήμη σου και ξαναπέρνα την εφαρμογή από την αρχή. Εννοείται ότι θα κρατήσεις αντίγραφο των αρχείων σου πριν κάνεις την μορφοποίηση της κάρτας μνήμης σου.

 

 

μα αν το κανω αυτο δεν ειναι σαν να εχω φορτωσει τους μικρους χαρτες? εφοσον αυτη ειναι η διαφορα τους απ'οσο προσεξα!

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Τα POI που έρχονται με τον χάρτη πως θα τα κάνουμε να εμφανίζει ελληνικούς ή αγγλικούς χαρακτήρες; γιατί εμένα μου τα δείχνει αλαβουρνέζικα..
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...