Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως φταιει η τοποθετηση του κινητου?

Δηλαδη, το πως το κρατας. Εμενα στο garmin οποτε αλλαζω θεση του κινητου "μπερδευει" καμια φορα μπροστα με πισω, αλλα στην συνεχεια ενημερωνεται το προγραμμα και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μου το εμφανίζει.. Ίσως επειδή συνδέομαι με το bluetooth! Υπάρχει τρόπος να το κάνω με bluetooth? Aν όχι τότε θα δοκιμάσω όταν μπορέσω με το usb σε 10 μέρες γιατί δε το εχω μαζί μου!

Θα το συνδέσεις με το καλώδιο και θα επιλέξεις Μαζική ΑΠοθήκευση. Μόνο με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσεις να κάνεις την αντιγραφή των φακέλων.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει η τοποθετηση του κινητου?

Δηλαδη, το πως το κρατας. Εμενα στο garmin οποτε αλλαζω θεση του κινητου "μπερδευει" καμια φορα μπροστα με πισω, αλλα στην συνεχεια ενημερωνεται το προγραμμα και ολα οκ

 

Λογικα αυτο θα ειναι,αν δεν κινείσαι καθολου δεν θα μπορει να υπολογισει προς τα που κοιτας (ανατολη ,νοτο).Ακομα και στην πλοηγηση αν την ξεκινας κάνοντας οπισθεν καποια μέτρα νομιζει οτι κατευθύνεσαι μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο που αναφέρεις; Γιατί και τα δύο έχουν το ίδιο νόημα.

 

γιατι μου ειπαν καποιοι οτι έχει διαφορά. τελος παντων δοκιμασα κ τα 2 δε γινεται τπτ. όποιος ξέρει κάτι, αν ξέρει . thank you

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με ένα πμ να μου πει αν έχει τους συνδέσμους για τα Lane Assist & 3D Buildings γιατί εξαφανίστηκαν??? Θέλω να δω αν θα παίζουν στο Nüvi 250 που έχω
Link to comment
Share on other sites

γιατι μου ειπαν καποιοι οτι έχει διαφορά. τελος παντων δοκιμασα κ τα 2 δε γινεται τπτ. όποιος ξέρει κάτι, αν ξέρει . thank you

Τι ακριβώς δοκίμασες; Γιατί, και τα δύο είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Σύνδεσε το κινητό σου με το καλώδιο και επέλεξε μαζική μεταφορά, επέλεξε όλους τους φακέλους και αντίγραψέ τους στην κάρτα μνήμης. Τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εβαλα τον τελευταιο χαρτη αλλα μου φαινεται οτι βγαζει και παλι τις θαλασσες "αναποδα"....

 

Τι εννοείς; Τα ψάρια είναι από πάνω;

:lol:

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά,

έβαλα εχθές την 5.00.40 στο e71...όλα καλά...αλλά έχω το πρόβλημα ότι δεν μου βρίσκει καμία οδό...φαντάζομαι κάποιο πρόβλημα με τα κλειδιά...

έβαλα τον τελευταίο 3 σε 1... με id 822 και 295 μήπως αλλάξαν και δεν το ξέρω...μιλάω για 1.70 και 4.04 εκδόσεις!

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα USB και οταν το συνδεω σε λειτουργια μεταφορας δεδομενων μου βγαζει "ΑΔυνατη η ενεργοποιηση της λειτουργιας μεταφορας δεδομενων. Η μνημη μαζικης αποθηκευσης ειναι σε χρηση απο αλλη εφαρμογη! Εχω κάνει restart κλπ! Kάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα USB και οταν το συνδεω σε λειτουργια μεταφορας δεδομενων μου βγαζει "ΑΔυνατη η ενεργοποιηση της λειτουργιας μεταφορας δεδομενων. Η μνημη μαζικης αποθηκευσης ειναι σε χρηση απο αλλη εφαρμογη! Εχω κάνει restart κλπ! Kάποια βοήθεια;

 

Κατι εχεις βαλει στην καρτα μνημης που τρεχει και δεν μπορει να γινει διακοπη.Αν δεν θυμασαι τι εχεις κανει βαλε καποιον taskman για να δεις τι τρεχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δοκίμασες; Γιατί, και τα δύο είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Σύνδεσε το κινητό σου με το καλώδιο και επέλεξε μαζική μεταφορά, επέλεξε όλους τους φακέλους και αντίγραψέ τους στην κάρτα μνήμης. Τόσο απλό.

 

Σε κατι οδηγίες έλεγε οτι πρέπει να φαινεται ως E:/Garmin και μεσα σ εκείνον να ειναι οι υπόλοιποι φάκελλοι. Το εγκατέστησα και ετσι αλλα ειπα μήπως δεν ήθελε αυτό και έβαλα και τους φακέλλους και αλλιώς just in case. κ μου κανει το ιδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατι οδηγίες έλεγε οτι πρέπει να φαινεται ως E:/Garmin και μεσα σ εκείνον να ειναι οι υπόλοιποι φάκελλοι. Το εγκατέστησα και ετσι αλλα ειπα μήπως δεν ήθελε αυτό και έβαλα και τους φακέλλους και αλλιώς just in case. κ μου κανει το ιδιο πράγμα.

 

Για ποιες οδηγιες μιλας;Στην πρωτη σελιδα ειναι ξεκαθαρες.Κανε οτι σου ειπε ο mirrorofsorrow.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα USB και οταν το συνδεω σε λειτουργια μεταφορας δεδομενων μου βγαζει "ΑΔυνατη η ενεργοποιηση της λειτουργιας μεταφορας δεδομενων. Η μνημη μαζικης αποθηκευσης ειναι σε χρηση απο αλλη εφαρμογη! Εχω κάνει restart κλπ! Kάποια βοήθεια;

Αν έχεις τελειώσει την μεταφορά δεδομένων σου στην κ΄ρτα, μπορείς να το βγάλεις και έτσι. Δεν παθαίνει απολύτως τίποτα. Απλά, καλό είναι να κάνουμε την ασφαλή κατάργηση για προληπτικούς λόγους.

Σε κατι οδηγίες έλεγε οτι πρέπει να φαινεται ως E:/Garmin και μεσα σ εκείνον να ειναι οι υπόλοιποι φάκελλοι. Το εγκατέστησα και ετσι αλλα ειπα μήπως δεν ήθελε αυτό και έβαλα και τους φακέλλους και αλλιώς just in case. κ μου κανει το ιδιο πράγμα.

Διαβάζεις κάτι και το ερμηνεύεις αλλιώς. Ναι μεν πρέπει να φαίνεται έτσι ο φάκελος μετά την αντιγραφή, δεν τον δημιουργείς όμως. Αυτά είναι τα βασικά σημεία που πρέπει να προσέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις κάτι και το ερμηνεύεις αλλιώς. Ναι μεν πρέπει να φαίνεται έτσι ο φάκελος μετά την αντιγραφή, δεν τον δημιουργείς όμως. Αυτά είναι τα βασικά σημεία που πρέπει να προσέξεις.

 

Είσαι και αναλυτής ανθρώπινης συμπεριφοράς και σκιαγράφησης χαρακτήρων βλέπω. Ευχαριστώ πάντως για τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Χρονια Πολλα !!!

 

Εβαλα τον καινουριο 3in1 και εχω το εξης προβλημα :

Οταν παταω αναζητηση μεσω σημειων ενδιαφεροντος πχ εκκλησιες μου βγαζει καποιες σε greeklish και καποιες με αλαμπουρνεζικα :p Υπαρχει τροπος να διορθωθει η απεικονιση των fonts εστω και σε greeklish.

 

Ευχαριστω

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα USB και οταν το συνδεω σε λειτουργια μεταφορας δεδομενων μου βγαζει "ΑΔυνατη η ενεργοποιηση της λειτουργιας μεταφορας δεδομενων. Η μνημη μαζικης αποθηκευσης ειναι σε χρηση απο αλλη εφαρμογη! Εχω κάνει restart κλπ! Kάποια βοήθεια;

Μήπως έχεις βάλει τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

παιδιά πήγα να βάλω την έκδοση 5.00.40 σε ένα nokia E71 και έβαλα και τους τελευταίους χάρτες (3σε 1, με 1.7 κτλ χάρτες)

το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να βάλω μία οδό δεν μπορεί να μου βρει καμία..

κατά βάση βγάζει τις οδούς κομμένες η με κενό όνομα...όταν δεν πάω να κάνω συλλαβισμό!..

το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

 

ρώτησα και ένα φίλο που έχει το e71 έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

 

 

 

αν έχει κάποιος το e71 και δουλεύει η εφαρμογή, ας μας πει τι συνδιασμό έχει κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον χάρτη Bluechart 2008 για Ελλάδα.

Τι υποτίθεται ότι πρέπει να βλέπω?

Κάνω ζοομ στην θαλάσσια περιοχή κοντά στη Βουλιαγμένης και δε βγάζει τίποτα έξτρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και χρονια πολλα σε ολους.εχει κυκλοφορησει η αναβαθμηση anavasi 4.1.0.τον εχει κανεις αυτον τον χαρτη¨

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι οσοι εχουν την εκδοση 1.60 ακομα του autodrive δεν νομιζω να δουνε διαφορες στην 1.70 οποτε καλυτερα να περιμενουμε τις επομενες γιατι πολυ γρηγορα μας βγηκε η 1.70...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις......Εχει αρκετα επιπλεον,,,,Και σε μερικα σημεια ακομα και χωματοδρομους που δεν τους εχει ουτε ο anavasis...Και εξηγουμε ΚΑτεβηκα πασχα στο χωριο μου,,,Το σπιτι μας ειναι εξω απο το χωριο και ο δρομος που παει εκει ειναι τελειως ιδιοτικος...μονο για το σπιτι μας...Και ομως ο Autodrive τον ειχε κανονικα...Σε αντιθεση με τον Anavasis...Και το τσεκαρα σε πολλα σημεια εκει γυρω..Παντου το ιδιο..Να επινσημανω επισης οτι και το Sygic τους ειχε τους δρομους...Οχι ομως και το Νοκια Μαρς...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

το garmin μπορει να δουλεψει με bluetooth κεραια gps που να μην ειναι της garmin;

χρειαζεται και παλι το αρχειο sw.unl

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το ελληνικο autodrive 1.70 και αποθηκευσα στην επιφανεια εργασιας το .exe αρχειο...αν παω να το κανω εγκατασταση μου λεει οτι δε γινεται γιατι δεν εχω αντιστοιχη εκδοση garmin...θα πρεπει να το μεταφερω αυτο το αρχειο στο κινητο και να κανω εκει την εγκατασταση?και με τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...