Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάλι έχω το η85 και βάζο k εγώ το GarminMobileXT v5.00.30 αλλα δεν γίνετε τίποτα!!! ενώ περνάω τα αρχεία μέσα κανονικά, κάνω k την εγκατάσταση δεν γίνετε τίποτα!!! ανοίγω το garmin, πάει να ξεκινήσει, μου βγάζει δηλαδή την εικόνα του garmin k κλείνει μετά!!! δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, τόσες μέρες το παλεύω. μπορείς μήπως φιλε ker2ζω1 να μου το στείλεις σε πμ? η έστω κάποιος που να το έχει k να δουλεύει, με οδηγίες και τους χάρτες? ευχάριστο!

 

Εκεινο που συνηθως φταιει ειναι οτι δεν εχει γινει η σωστη μεταφορα των 4 φακελων στην καρτα μνημης.Αυτοι πρεπει να μπουν χυμα στην καρτα μνημης και οχι μεσα σε αλλο φακελο.

 

Οταν εχω ενεργοποιημενο το garmin και λειτουργει κανονικα αν δεχτω κληση και την απαντησω αφου την κλεισω με βγαζει στην οθονη αναμονης και το garmin δεν τρεχει πια ουτε μπορω να το επανακινησω παρα μονο αν ανοιγοκλεισω το κινητο.εχω ενα Ν79.με το Νοκια maps λειτουργουσε κανονικα.

 

Περιεργο.Σε εμενα ,Ν82, και κληση και μυνημα δεχομαι χωρις προβλημα με το garmin να τρεχει.Αν την κληση την τερματισει ο αλλος τοτε επιστρεφει στο προγραμμα ενω αν την τερματισω εγω με παει στην οθονη αναμονης και πατωντας το κουμπι με το garmin με παει παλι στο προγραμμα.

 

 

Edit Ξερει κανεις πως σβηνουμε τις καταχωρησεις απο τις "Προσφατες ανακαλυψεις" ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι για το αμάξι να πάρω ένα GPS receiver για να συνδέομαι με το κινητό για καλύτερο σήμα.

Πιστεύετε θα έχει διαφορά?Θα πιάνει καλύτερο και πιο γρήγορα σήμα?

Ή θα είναι τα ίδια?

 

Αν αξίζει, τι στοιχεία να ψάξω για να βρω κάποιο καλό?

Κοιτάω το sensitivity, το acquisition rate ή κάτι άλλο?

Και αυτό πρέπει να τοποθετηθεί κάπου κοντά στο τζάμι?Ή πιάνει και πάνω στο κάθισμα να είναι?

Λοιπόν σχετικά με αυτό που ρώτησα, να το κάνω ακόμα πιο συγκεκριμένο.

 

Ξέρω ότι το Ν95 θα παίζει στάνταρ με GPS receiver που στηρίζεται στο chipset SirfstarIII.

Ξέρει όμως κανείς τι γίνεται με τα νεώτερα chipset ΜΚΤ??Παίζει στάνταρ ή θα έχω πρόβλημα??Και από τι εξαρτάται?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο ψαξιμο εφτασα στο συμπερασμα οτι κατα πασα πιθανοτητα το Garmin Mobile XT που χρησιμοποιουμε στα κινητα μας δεν υποστηριζει να βαζουμε δικους μας ηχους για ειδοποιησεις στα POI.

 

Αυτο γινεται μονο στις συκευες πλοηγησης της Garmin.

 

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει αυτο?

 

Thank you for contacting Garmin Europe.

 

I do apologize unfortunately you will not be able to change the default

alert noise as the software does not have a MP3 player within it. It can

only use sounds attached to the software not sounds from your phone and

play them through the phones music player. If you have any further

queries or issues please do not hesitate to contact me again as I am

more then happy to help you.

 

 

Προς ενημερωση και των υπολοιπων...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα παιδια ολα καλα με το Garmin 5.00.30 !!!! Ανοιγει κανονικοτατα!!! Εχω ξεκλειδωσει το εσωτερικο GPS και φορτωσα τους χαρτες 3-1 (Anavasis 3.9.2, Autodrive 1.6.0 & Bluechart 2008)!! Πως θα φορτωσω τους χαρτες αυτους ???

(Εχω κανει τα αρχεια .unl για χαρτες 3-1 και εσωτερικο GPS )

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κανεις? Λειτουργουν η οχι οι χαρτες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορεί και εμενα να μου πει κάποιος ποια αρχεία πρέπει να έχω σε φάκελο μέσα και ποια χύμα στην κάρτα? σίγουρα αυτό είναι το πρόβλημα και γί'αυτό μου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα το garmin (πάει να ανοίξει δηλαδή και μετά κλείνει) και αυτό επειδή το δοκίμασα πολλές φορες και τα μπέρδεψα στο τέλος. υπόψη ότι έχω και NM3, οποτε ποια είναι τα αρχεία που πρέπει να είναι έξω και ποια μέσα σε φάκελο? ας βοηθήσει κάποιος please, παιδεύομαι μια βδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Ποιους φακελους εχεις περασει στην καρτα μνημης? Διαβασε προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε φιλε gianpithio, θα σου γράψω ακριβώς τι έχει η κάρτα μνήμης μπας και καταλάβεις εσύ γιατί εγώ δεν βγάζω άκρη. λοιπόν... "αλλα,αρχεία ήχου, Apps, cache (είναι διάφανος φάκελος), CITIES,data,Garmin 5.0.30, GPX , εικόνες, JPEG (διάφανος),Κλιπ βιντεο, My videos, Ν-Gage (διάφανος),Nokia (διάφανος),Playlists (διάφανος),ΡΟΙ (διάφανος), qf (δεν είναι φάκελος αυτό),qf_(1) (διάφανος φάκελος k αυτός), αυτά έχω! και μέσα στο φάκελο Garmin υπάρχει 1. ένας φάκελος Garmin που περιέχει : Apps, "ΕULΑ", Firmaware, Font, GPX, Help, jpeg,ΡOI,voice, και τον χαρτη gmapbmap.img 2.ένας φάκελος private. 3. ένας φάκελος Recource και 4. ένας φάκελος sys .....
Link to comment
Share on other sites

O φάκελος garmin πρέπει να είναι στο root. O Garmin 5.0.30 δεν πρέπει να υπάρχει. Ξεζιπάροντας στο pc, ότι βρείς μέσα στον Garmin 5.0.30 πρέπει να το ρίξεις στο root της κάρτας. Μετά τρέχεις το sis
Link to comment
Share on other sites

ekana oti mou eipes kai pali ta idia!!! ti ginete lathos re gmt????

 

Αυτα οπως τα βλεπεις βαλτα χυμα στην καρτα.Οπου ζητησει αντικατασταση πατα ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin δουλεύει με οποιοδήποτε εξωτερικό GPS receiver?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ayta exei i karta mnimis mesa! ti svino apo ola auta gia na ta peraso pali apo tin arxi? exo omos kai to NM3 opote min sviso kati kai xalasei meta to NM3.

 

to vrika, eyxaristo poli olous kai idietera ton impreza_sti, boithise poli i eikonitsa

Link to comment
Share on other sites

re paidia den mporw na metaferw ton fakelo ''sys''sto root tis kartas mnhmhs!!.....Mou vgazei ena mynhma ''diaxeirhsh arxeiwn,i ektelesh tou arxeiou einai adynath gia logous asfaleias".To perasa me allo onoma phga na to kanw meta pali ''sys''kai den mafhnei pali...kamia idea?Exw ena N78 me enhmerwmeno to logismiko sthn 20.149.051.1.Epishs perasa ton Opera kanonika alla pataw na treksei kai den kanei tpt...kamia idea??

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο προσπαθεις να μεταφερεις το φακελο?

 

Για τον opera μπορεις να ρωτησεις στο επισημο θεμα των εφαρμογων:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Eπισης καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω με bluetooth αφου το pc suite ποτε δεν καταφερε να συνεργαστει με το pc μου...

 

Στις περισσοτερες περιπτωσεις μια αναγνωση της πρωτης σελιδας ειναι αρκετη για να λυθουν οι οποιες αποριες.Τοσο δυσκολο ειναι;Αποσυμπιέζουμε τον φάκελο "Garmin" από το .zip αρχείο που κατεβάσαμε με το πρόγραμμα, και τον βάζουμε στον αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης (με χρήση card reader ή με σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς Δεδομένων).

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθουμε τελειως μιλαμε!!!πηγα τωρα σε ενα εφημερευον φαρμακειο στον πειραια και εβαλα το garmin να με παει.φευγοντας για το σπιτι απλα το εβαλα χωρις πλοηγηση να βλεπω τον χαρτη.και ω του θαυματος μου εδειχνε (η 5αρα εκδοση!!!!) στην επανω πρασινη μπαρα ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΘΕΤΟ ΔΡΟΜΟ!!!οταν μπηκα στην λαμπρακη τη λεωφορο μου εδειχνε ΕΝΑΛΛΑΞ τον επομενο καθετο και τον δρομο που βρισκομουν!!!!!τι γινεται ?μακαρι να μεινει ετσι!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομους δεν εχει; Οτι να ναι κανει το προγραμμα.

 

Δε μπορεις να βγαλεις ακρη. Εχθες σε μια οδο ηθελα να παω και οπου να ναι με πηγαινε (και απο μονοδρομους) και η φωνητικη πλοηγηση ειναι οτι να ναι. Πρεπει να στριψεις σε 3 στενα και στο λεει απο το πρωτο....

 

Καλα που εχω κ το destinator στο diamond γιατί........

 

Εχω εναν χαρτη 3σε1 αλλα εκδοσεις κ τετοια μην με ρωτατε.. πως μπορω να δω τι εκδοση εχω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομους δεν εχει; Οτι να ναι κανει το προγραμμα.

 

Δε μπορεις να βγαλεις ακρη. Εχθες σε μια οδο ηθελα να παω και οπου να ναι με πηγαινε (και απο μονοδρομους) και η φωνητικη πλοηγηση ειναι οτι να ναι. Πρεπει να στριψεις σε 3 στενα και στο λεει απο το πρωτο....

 

Καλα που εχω κ το destinator στο diamond γιατί........

 

Εχω εναν χαρτη 3σε1 αλλα εκδοσεις κ τετοια μην με ρωτατε.. πως μπορω να δω τι εκδοση εχω;

Πηγαινε,εργαλεία,διαχείρηση δεδομένων,σετ χαρτών,λεπτομερείς χάρες!

Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε περιπου κανουν ανανεωση στους χαρτες η εταιρεια??Γιατι στον νομο Θεσσαλονικης αλλα και στον Νομο Σερρων εχουν γινει μεγαλες αλλαγες σε δρομους (σιγουρα παντως δεν εχουν τελειωσει ακομα) οπως η Εθνικη οδος Θεσσαλονικης - Σερρων με την παρακαμψη πλεον της Ασσηρου απο εξω.Αυτα δεν πρεπει να μπουνε λογικα συντομα σε καινουργιους χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι στο χερι καθε εταιριας. Σε γενικες γραμμες κανουν συχνα αναβαθμισεις. Μπορεις να μπεις στις επισημες σελιδες τους και να ενημερωθεις:

 

http://www.autodrivehellas.gr

http://www.anavasi.gr

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ φανταζομαι οτι ο Αριστοτελης θα φροντισει για τους χαρτες την ιδια μερα που θα εκδοθουν οι "φρεσκοι" εκανα και την αναβαθμιση σε 5.0.30 ολα μια χαρα το guide σου aristoteli ειναι βιβλος!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...