Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xxxxxxxxx,SymbianOS9.x apps,σελίδα 8, όλη η Ευρώπη σε ένα αρχείο IMG 1,6 GB....τα υπόλοιπα υποθέτω τα γνωρίζεις.....;)

 

Αυτος ο χαρτης για την Ευρωπη ειναι λεπτομερης?Εχει πιο πολλες λεπτομερειες απο τον Auto Drive Hellas?Περιλαμβανει και την Ελλαδα μεσα?Και αν ναι ο χαρτης που εχει ειναι λεπτομερεστερος απο τον Auto Drive Hellas?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Garmin είναι καλύτερο από το Default χάρτη των κινητών Nokia...?

Τι διαφορές έχει..?

Αν κινείσαι εκτός Αττικής και γενικά σε περίργες τοποθεσίες, το garmin με autodrive και ανάβαση είναι οτι καλύτερο υπάρχει και μονόδρομος. Αλλιώς, το Nokia Maps 3 είναι ασύγκριτα καλύτερο. Πολύ πιο γρήγορο, ακριβή, εύκολο στην χρήση και το σημαντικότερο, δεν τρωέι την μπαταρία. Δυστυχώς, προς το παρόν, διαίθεται μόνο για FP2 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αν κινείσαι εκτός Αττικής και γενικά σε περίργες τοποθεσίες, το garmin με autodrive και ανάβαση είναι οτι καλύτερο υπάρχει και μονόδρομος. Αλλιώς, το Nokia Maps 3 είναι ασύγκριτα καλύτερο. Πολύ πιο γρήγορο, ακριβή, εύκολο στην χρήση και το σημαντικότερο, δεν τρωέι την μπαταρία. Δυστυχώς, προς το παρόν, διαίθεται μόνο για FP2 συσκευές.

 

δεν χρεωνεσαι με το nokia maps? ειναι και greekenglish η εχουν ελληνικα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο χαρτης για την Ευρωπη ειναι λεπτομερης?Εχει πιο πολλες λεπτομερειες απο τον Auto Drive Hellas?Περιλαμβανει και την Ελλαδα μεσα?Και αν ναι ο χαρτης που εχει ειναι λεπτομερεστερος απο τον Auto Drive Hellas?

Σαφέστατα και είναι λεπτομερής,μην τον συγκρίνεις όμως με τον Autodrivehellas που όσο νάναι έχει την ιδιαίτερη λεπτομερή τακτική ενημέρωση της Σκορδίλης ΑΕ.(και είναι και στο επίκεντρο της προσοχής μας λόγω της τοπικής του κάλυψης)

Πάντως στην περιήγηση πχ. στην Γερμανία δείχνει και POIs και τα πάντα.;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω ένα κινητό ΝΟΚΙΑ Ε66 και θέλω να του περάσω το garmin...

 

κατέβασα τα Garmin_full_3-1 για χάρτες αποτο γνωστό μέρος και το Gmxt.5.0.20 αρκουν αυτά ?είναι συμβατές αυτε΄ς οι 2 εκδόσεις?

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω ένα κινητό ΝΟΚΙΑ Ε66 και θέλω να του περάσω το garmin...

 

κατέβασα τα Garmin_full_3-1 για χάρτες αποτο γνωστό μέρος και το Gmxt.5.0.20 αρκουν αυτά ?είναι συμβατές αυτε΄ς οι 2 εκδόσεις?

ευχαριστώ...

 

Συμβατές είναι! Δεν νομίζω να χρειαστείς κάτι άλλο! Ακολούθησε τις οδηγίες και αν κολλήσεις εδώ είμαστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδία για την υποστήριξη σήμερα θα αποπειραθώ να δοκιμάσω την πρω΄τη μου εγκατάσταση σε garmin....elpizw kapoios na einai konta na me boh8hsei!!

 

Yπαρχει τιποτα που πρεπει να προσεχω?? ευχαριστω!!!!! το manual arxiko 8a akolou8hsw kai oti ginei!!

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και θα είσαι ok.

Είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τα Garmin_full_3-1 για χάρτες αποτο γνωστό μέρος και το Gmxt.5.0.20 αρκουν αυτά ?είναι συμβατές αυτε΄ς οι 2 εκδόσεις;

Όλες οι εκδόσεις είναι συμβατές με όλους τους χάρτες, οπότε είσαι οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω οτι τα έκανα όλα καλά...το μονο θέμα είναι ότι π.χ είμαι απέναντι απ'τον πορο και του λεω να με παει σε μια διευθυνση αθηνα και με βγάζει διαδρομή μέσα απο την θάλασσα!! υπάρχει πρείπτωση να μην έχω φορτώσει σωστά τους χάρτες??

 

τι να κάνω για να με πάει απο ξηρά? δεν έχω βαρκα ο μαυρος :S !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες ξεκλειδώσει σωστά τους χάρτες δεν θα έκανε καθόλου σχεδιασμό διαδρομής και θα σου έβγαζε μήνυμα να τους ενεργοποιήσεις. Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να φτιάξεις τις επιλογές της δρομολόγησης.
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω δηλαδη για να μην με πηγαίνει μέσω θαλάσσης?

 

οχι μου βγαζει όλες τις περιοχες...συνεπώς έχει κανονικα χάρτες! το μον θέμα είναι ότι με πάει απο θάλασσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος να μου απαντησει.

 

Ενω ειχα περασμενο το Garmin σε μια καρτουλα και ολα καλα ηταν, σημερα που το ξαναπερασα παλι σε μια αλλη καρτα κι εχω το εξης προβλημα.

 

Στον χαρτη της Αναβασης οταν τον επιλεγω να δω μονο αυτο και κανω αναζητηση στο χαρτη σε μια περιοχη που μ'ενδιαφερει, δε μου δειχνει ουτε μικρά χωρια, ουτε τοπωνυμια ουτε εκκλησιες, γενικά δεν δείχνει όλες αυτές τις λεπτομέρειες που θυμαμαι οτι ειχα δει παλια, παρα μόνο τους δρόμους.

 

Δοκιμασα και ξεχωριστο Αναβασις 3.9.0 και τον 3σε1 το αποτελεσμα το ιδιο.

 

Βεβαια αν τα ψαξεις αυτα τα τοπωνυμια ή τα μικρα χωριά ή τις εκκλησιες απο την αναζητηση υπάρχουν και μόλις τα επιλεξεις τα εμφανιζει στον χαρτη κανονικα, αλλα εγω θελω να τα βλεπω απλα κοιτωντας τον χαρτη και οχι κανοντας αναζητηση.

 

Δοκιμασα διαφορες ρυθμισεις οπως

λεπτομερεια χαρτη -τα περισσοτερα

χαρακτηριστικα χαρτη-σε ολα εβαλα να υπαρχουν ετικετες

 

αλλα δεν αλλαξε κατι. Θυμαμαι οτι παλια ειχα δει αυτες τις λεπτομερειες στον αναβαση χωρις να πειραξω κατι στις ρυθμισεις νομιζω.

 

Εννοειται οτι απο το mapspource εχω απενεργοποιημενο τον autodrive και εχω τικαρισμενους τους 2 αναβασις

Link to comment
Share on other sites

Όταν άλλαξες κάρτα, έσβησες τα αρχεία unl για να δημιούργησες άλλα; Γιατί έχει αλλάξει το card id.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως αλλαξα, τους χαρτες τους βλεπει ολους κανονικα.

 

Το προβλημα ειναι μονο στον Αναβαση οτι στο χαρτη δε μου δειχνει τις λεπτομερειες που μου εδειχνε πριν τοπονυμια μικρα χωρια κλπ.

 

πχ η περιοχη "riza" κοιτωντας απλα το χαρτη δε φαινεται πουθενα. οταν κανω αναζητηση για "riza" το βρισκει και τοτε το βγαζει στο χαρτη. Τα αλλα διπλανα ομως τοπονυμια εξακολουθει να μην τα δειχνει.

 

ο χαρτης δειχνει μονο τα μεγαλες πολεις οσο ζουμ και να κανω. Τα μικρα χωρια δεν τα δειχνει.

 

Για να καταλαβετε αυτη τη στιγμη ο χαρτης autodrive δειχνει περισσοτερα μικρα χωρια απ'οτι δειχνει ο αναβασης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Εχω το Garmin Mobile XT με το Autodrive hellas 1.6 στο Palm μου και δουλεύει αψογα! Πρόσφατα βρήκα και ένα πολύ καλό χάρτη της Κύπρου (αυτόν που δίνει ο αντιπρόσωπος) αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι χρειάζεται να έχω τον καθε χάρτη χωριστά σε άλλη καρτα για να δουλευουν! Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να τους ενώσω σε ένα ξεκλείδωτο χάρτη σε μια SD card? Ευχαριστώ!

My Wii number: 5880 0945 1498 2809
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και απο μένα....Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους και υγεία.....Λοιπόν, ζητάω συγνώμη διότι ως νέο μέλος είναι πιθανό να κάνω καποια λάθη με το postάρισμα.....Θέλω να κάνω μια ερώτηση και ελπίζω να είμαι στο σωστό topic: Έχει κανείς καμία ιδέα για το αν και που μπορύμε να βρούμε φωνές για το garmin, και μιλάω για καμία περίεργη, όχι την προεγκατεστημένη....Το ψάχνω κάμποση ώρα αλλά δεν έχω βρεί κάτι....Αν έχετε την καλοσύνη θα το εκτιμούσα....Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....Και πάλι καλή χρονιά και χρόνια πολλά!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.μια ερωτηση αν αντιγραψω το garmin σε μια καρτα μνημης και το βαλω σε διαφορετικα symbian κινητα θα δουλεψει σε ολα?στο αρχικο δουλευε κανονικα στα επομενα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και απο μένα....Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους και υγεία.....Λοιπόν, ζητάω συγνώμη διότι ως νέο μέλος είναι πιθανό να κάνω καποια λάθη με το postάρισμα.....Θέλω να κάνω μια ερώτηση και ελπίζω να είμαι στο σωστό topic: Έχει κανείς καμία ιδέα για το αν και που μπορύμε να βρούμε φωνές για το garmin, και μιλάω για καμία περίεργη, όχι την προεγκατεστημένη....Το ψάχνω κάμποση ώρα αλλά δεν έχω βρεί κάτι....Αν έχετε την καλοσύνη θα το εκτιμούσα....Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....Και πάλι καλή χρονιά και χρόνια πολλά!

 

http://www8.garmin.com/vehicles/voices/

Μονο δυο "περίεργες" φωνές με ίδια κατάληξη(.vpm) φυσικά στα αγγλικά όμως,δοκίμασε τις.....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία ιδέα για το αν και που μπορύμε να βρούμε φωνές για το garmin, και μιλάω για καμία περίεργη, όχι την προεγκατεστημένη.

Χρονία πολλά. Καλοσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Κατέβασε αυτό το αρχείο, και αντικατέστησέ το με τον φάκελο Voice που έχεις ήδη μέσα στον φάκελο Garmin. Περιέχει φωνητική καθοδήγηση σε 45 γλώσσες.

Εχω το Garmin Mobile XT με το Autodrive hellas 1.6 στο Palm μου και δουλεύει αψογα! Πρόσφατα βρήκα και ένα πολύ καλό χάρτη της Κύπρου (αυτόν που δίνει ο αντιπρόσωπος) αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι χρειάζεται να έχω τον καθε χάρτη χωριστά σε άλλη καρτα για να δουλευουν! Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να τους ενώσω σε ένα ξεκλείδωτο χάρτη σε μια SD card? Ευχαριστώ!

Να τους χρειάζεσαι ταυτόχρονα αποκλείεται. Άρα, όπου είσαι (Ελλάδα ή Κύπρο) μπορείς να παίρνεις το αντίστοιχο img αρχείο και να το βάζεις στον φάκελο Garmin μεζί με το αρχείο του unl.

 

Προσωπικά, προτιμώ να έχω τους χάρτες σε ξεχωριστά αρχεία και να κάνω την συγκεκριμένη διαδικασία αν ποτέ χρειαστεί παρά να έχω χάρτες τύπο 3 σε 1.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μου ανοιγει το προγραμμα οταν το κανω εγκατασταση στο κινητο μου.δεν ανοι γει για να προχωρησω στην εγκατασταση.μηπωσ πρεπει να βγαλω το νοκια μαπσ και μετα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Καταρχήν πιο κινητό έχεις και ποια έκδοση προσπαθείς να εγκαταστήσεις; Πιθανό λάθος είναι οτι ο φάκελος που βάζεις στην κάρτα μνήμης δεν είναι ο Garmin αλλά πχ ο copy to mmc.

 

Δεν έχει καμία σχέση το Νokia Μaps με το Garmin.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Καταρχήν πιο κινητό έχεις και ποια έκδοση προσπαθείς να εγκαταστήσεις; Πιθανό λάθος είναι οτι ο φάκελος που βάζεις στην κάρτα μνήμης δεν είναι ο Garmin αλλά πχ ο copy to mmc.

 

Δεν έχει καμία σχέση το Νokia Μaps με το Garmin.

 

ν95 αλφα κοπυ ελληνικο κανονικα 5.00.10

τι βαζω στην καρτα μνημης και τι στην μνημη του τηλεφωνου?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ν95 αλφα κοπυ ελληνικο κανονικα 5.00.10

τι βαζω στην καρτα μνημης και τι στην μνημη του τηλεφωνου?

Στην μνημη του τηλεφωνου δεν βαζεις τιποτα,μονο στην καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...