Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρεπει να κατεβασεις τον 1.30 και να τον αντικαταστησεις με τον 1.25

 

Περασες καποιο καινουριο χαρτη και σου βγαζει αυτο το μηνυμα? Εαν ναι ποιον?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον εχω κατεβασει τον 1.30 (εχει μέσα ενα αρχείο gmapsupp.img). και εχω περασει μονο τον χαρτη 1.25. την πρωτη φορα που το ανοιξα δεν μου το εβγαλε.
nMIL
Link to comment
Share on other sites

Eιχες μεσα τον 1.25 μαζι με το .unl του ο οποιος λειτουργουσε κανονικα και τωρα τον αντικαταστησες με τον 1.30 και δεν λειτουργει? Τοτε θα πρεπει να μετονομασεις τον1.30 σε αυτο το ονομα που εχεις στον 1.25 και να τον αντικαταστησεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι ακόμα: Όντας νοοβάς δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με gps και a-gps..Υπάρχει κάποια χρέωση στο δεύτερο; Γενικά υπάρχει κάποια χρέωση χρησιμοποιώντας το garmin για τις βασικές λειτουργίες(πλοήγηση, σχεδιασμός διαδρομής, εντοπισμός θέσης κτλ.);;;
Link to comment
Share on other sites

loipon , paratirisi

 

exw 4 xartes oxi 3

diladi exw :

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsupp.img

gmapsup2.img

 

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

 

Παλιοτερα που ειχα ρωτησει εαν γινετε μου να αντικαταστησουμε τον χαρτη του Garmin με καποιο αλλο ειχατε πει οτι δεν γινετε :)

 

Και εγω μολις εβαλα 4 χαρτες στο Garmin δεν το εχω δοκιμασει ακομη στην πλοηγηση για να ξερω εαν θα εχει καποια καθυστερηση.

 

Οι ονομασιες που εχω δωσει στους χαρτες ειναι:

gmapbmap.img = Europe NT 2008

gmapprom.img = Auto Drive 1.30

gmapsupp.img = Aναβαση 350

gmapsup2.img = BlueChart Atlantic v9.5

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν υπαρχει αυτή η επιλογη (vehicle)

χρειαζεται μηπως καποια αλλη εγκατασταση ή ρυθμιση?

ευχαριστώ

 

Ποια έκδοση έχεις του GARMIN??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στο μενου ρυθμισεις>συστημα >μορφη τοποθεσιας δοκιμαζω το 1ο και το 3ο αλλα δεν βρισκουν τις συντεταγμενες .μονο το 2ο τις βρισκει. ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Eιχες μεσα τον 1.25 μαζι με το .unl του ο οποιος λειτουργουσε κανονικα και τωρα τον αντικαταστησες με τον 1.30 και δεν λειτουργει? Τοτε θα πρεπει να μετονομασεις τον1.30 σε αυτο το ονομα που εχεις στον 1.25 και να τον αντικαταστησεις :)
οχι λειτουργουσε κανονικα με τον 1.25 και καποια στιγμη μου ζητησε το κωδικο ξεκλειδωματοσ (25 χαρακτηρων). χωρισ να εχω βαλει τον 1.30
nMIL
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις ενα νεο κωδικο μεσα στο αρχειο .unl :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις ενα νεο κωδικο μεσα στο αρχειο .unl :)

παλι το ιδιο μηνυμα ''δεν ειναι δ'' και αν του πατησω ναι μου ζηταει κωδικο 25 ψηφιων εαν του πατησω οχι συνεχιζει.το προγραμμα φαινεται να δουλευει κανονικα.θα το δοκιμασω και αυριο για να δω.

nMIL
Link to comment
Share on other sites

παλι το ιδιο μηνυμα ''δεν ειναι δ'' και αν του πατησω ναι μου ζηταει κωδικο 25 ψηφιων εαν του πατησω οχι συνεχιζει.το προγραμμα φαινεται να δουλευει κανονικα.θα το δοκιμασω και αυριο για να δω.

 

δεν θα σου δουλεψει φιλε μου γιατι αυτη τη στιγμη στην ουσια δεν εχεις χαρτες μεσα. εχω και εγω το ιδιο προβλημα ενω στον 1,25

δουλευει κανονικα κανω αντικατασταση με το ιδιο ονομα τον 1,30 του βαζω και κωδικο στο .unl και παλι μου βγαζει το ''δεν ειναι δ''. αν μπορει να μας βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα που ειχα ρωτησει εαν γινετε μου να αντικαταστησουμε τον χαρτη του Garmin με καποιο αλλο ειχατε πει οτι δεν γινετε :)

 

Και εγω μολις εβαλα 4 χαρτες στο Garmin δεν το εχω δοκιμασει ακομη στην πλοηγηση για να ξερω εαν θα εχει καποια καθυστερηση.

 

Οι ονομασιες που εχω δωσει στους χαρτες ειναι:

gmapbmap.img = Europe NT 2008

gmapprom.img = Auto Drive 1.30

gmapsupp.img = Aναβαση 350

gmapsup2.img = BlueChart Atlantic v9.5

 

 

 

oxi den exi problhma paizei mia xara mono o bluechart den pezei giati kaliptete apo ton auto drive

 

ama loipon pas krouasiera 3etsekareis olous tous allous kai asto mono tou na pezei mia xara;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

@speedex και @abas εγω που σημερα ειχα το ειδιο προβλημα με τον χαρτη της ευρωπης εφτιαξα ενα νεο αρχειο .unl εβαλα μεσα στο K e y g e n το Card ID (Unlock esn) της συσκευης μου και το mapid του χαρτη πειρα τον κωδικο και τον εβαλα στο νεο .unl που εφτιαξα και μετα μεσα στο φακελο Garmin.

 

@Deblnx ο χαρτης της ευρωπης πως ειναι στο κινητο σου εμενα κανει πολυ ωρα για να φορτωσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν χαρτη Βουλγαριας ανεβασα στο φακελο εναν σε αποκλειστικοτητα γιατι τον εφτιαξα εγω απο εναν χαρτη που δε κυκλοφορει ευρεως.οσοι θελετε δοκιμαστε το και πειτε μου αποτελεσματα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

@speedex και @abas εγω που σημερα ειχα το ειδιο προβλημα με τον χαρτη της ευρωπης εφτιαξα ενα νεο αρχειο .unl εβαλα μεσα στο K e y g e n το Card ID (Unlock esn) της συσκευης μου και το mapid του χαρτη πειρα τον κωδικο και τον εβαλα στο νεο .unl που εφτιαξα και μετα μεσα στο φακελο Garmin.

 

@Deblnx ο χαρτης της ευρωπης πως ειναι στο κινητο σου εμενα κανει πολυ ωρα για να φορτωσει.

 

φιλε gianpithio το εκανα και ετσι.σιγουρα το mapid του 1,30 ειναι ιδιο με του 1.25? δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω τι στιγμη που στον 1.25 το ****** τον ξεκλειδωνει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

το mapid του 1.25 ελληνικου ειναι το ιδιο με του 1.30 ελληνικου.το mapid του 1.25 αγγλικου ειναι ιδιο με το mapid του 1.30 αγγλικου.το τσεκαρα με το προγραμμα που αναφερω στα guides.Και εκτος αυτου αν δεν ηταν σωστο αυτο που λεμε δε θα δουλευε σε εμας.αρα δε χωραει αμφισβητηση αυτο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το mapid του 1.25 ελληνικου ειναι το ιδιο με του 1.30 ελληνικου.το mapid του 1.25 αγγλικου ειναι ιδιο με το mapid του 1.30 αγγλικου.το τσεκαρα με το προγραμμα που αναφερω στα guides.

 

φιλε aristotelhs2060 μολις κατεβασα απο το φακελο σου τον αγγλικο 1,30 μηπως και καταφερο με αυτον να κανω κατι που θα βρω το mapid του?

συγνωμη μολις ειδα οτι ειναι μεσα

 

οταν κανω αντικατασταση τον 1.30 με τον 1.25 πρεπει να βαλω και καταληξη .img ? στον 1.25 που εχω μεσα δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω να κανω μερικες παρατηρησεις,για να μου πειτε αν εχει συμβει και σε σας κατι αναλογο: Με την εκδοση 4-10-60 δεν ειχα κανενα προβλημα,την ειχα δοκιμασει-χρησιμοποιησει πολλες φορες και ημουν πολυ ευχαριστημενος...Οσον αφορα τωρα την 4-10-80 ειχα πολλα προβληματα,οπως:α) μου κολαγε σε ενα σημειο καθως προχωρουσα β)εσβηνε το προγραμμα μονο του γ)οταν δοκιμαζα να κανω σχεδιαση διαδρομης με το βελακι δεν μου φορτωνε τον χαρτη αμεσως αλλα μετα απο αρκετη ωρα. Το εσβησα και ξαναεβελα την 60 και παλι ολα καλα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω αντικατασταση τον 1.30 με τον 1.25 πρεπει να βαλω και καταληξη .img ? στον 1.25 που εχω μεσα δεν εχει

 

Σίγουρα δεν έχει κατάληξη; Μήπως στην "Εξερεύνηση των Windows" στις επιλογές προβολής είναι τσεκαρισμένη η επιλογή "Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων"; Αν είναι έτσι, ξε-τσεκάρισέ την για να βλέπεις τις "καταλήξεις" σε όλα τα αρχεία.

Αν λοιπόν και μετά από αυτό δε βλέπεις κατάληξη *.img, βάλ' την.

 

kserei kaneis na moy pei kapio pc file manager gia N82?

kai an den yparxei pos pernate arxeia se diaforous fakelous toy systymatos tou tilefonoy???:blink:

 

File manager από το PC δε χρειάζεσαι κάτι ιδιαίτερο, η εξερεύνηση των Windows είναι αρκετή. Για να περάσεις αρχεία στους φακέλους συστήματος του τηλεφώνου (μάλλον για την ακρίβεια στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου) πήγαινε στις επιλογές της "Εξερεύνησης των Windows" και επέλεξε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία ή αρχεία συστήματος και οι φάκελοι. Μετά σύνδεσε το τηλέφωνο σε προφίλ "Μαζική αποθήκευση" (Εργαλεία > Καλώδιο δεδομένων) και θα βλέπεις όλους τους φακέλους της κάρτας μνήμης. Στους φακέλους συστήματος της μνήμης του τηλεφώνου δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

@speedex και @abas εγω που σημερα ειχα το ειδιο προβλημα με τον χαρτη της ευρωπης εφτιαξα ενα νεο αρχειο .unl εβαλα μεσα στο K e y g e n το Card ID (Unlock esn) της συσκευης μου και το mapid του χαρτη πειρα τον κωδικο και τον εβαλα στο νεο .unl που εφτιαξα και μετα μεσα στο φακελο Garmin.

 

@Deblnx ο χαρτης της ευρωπης πως ειναι στο κινητο σου εμενα κανει πολυ ωρα για να φορτωσει.

 

de tha elega pos argei ... tou exw dokimasei na me paei Athens -Paris kai to evgale ;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν χαρτη Βουλγαριας ανεβασα στο φακελο εναν σε αποκλειστικοτητα γιατι τον εφτιαξα εγω απο εναν χαρτη που δε κυκλοφορει ευρεως.οσοι θελετε δοκιμαστε το και πειτε μου αποτελεσματα.

 

tha to dokimaza alla exw 3eminei apo onomasies gmap*:P

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης. μετα απο format καταφερα τελικα να εγκαταστισω την εκδοση 10.80. ο χαρτης Autodrive λειτουργει μια χαρα. τα προβληματα αρχιζουν μολις εγκαθιστώ τον χαρτη της Αναβασης! μου βγαζει μονο την αρχικη εικόνα του προγραμματος και μετα κλείνει! οταν αφαιρω το χαρτη λειτουργει παλι μια χαρα. επειδη τα εχω παιξει, κανω ολα τα βηματα σωστα, και το προγραμμα δεν ανταποκρινεται, μηπως εχει συμβει το ιδιο και σε καποιον αλλο?? εκτος αν η μονη λύση πλεον ειναι το hard format του κινητου, που δεν νομιζω ομως να προσφερει και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν χαρτη Βουλγαριας ανεβασα στο φακελο εναν σε αποκλειστικοτητα γιατι τον εφτιαξα εγω απο εναν χαρτη που δε κυκλοφορει ευρεως.οσοι θελετε δοκιμαστε το και πειτε μου αποτελεσματα.

 

Δεν κάνεις 1 καλό να φτιάξεις χάρτη και για Κύπρο?

Βλέπω ότι δεν υπάρχει πουθενά, ούτε στο xxxxxxxx.

Θα σε ευγνωμονεί πολύς κόσμος!!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...