Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις εγκατεστησα το garmin 5.00.10 σε Ν78 και θελω να περασω ξεχωριστα τον aytodrive anavasis και atlantic,ποιες version ειναι καλυτερες?ο aytodrive 1.6 θα δουλευει καλυτερα απο τον 1,3 που εχω?ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις εγκατεστησα το garmin 5.00.10 σε Ν78 και θελω να περασω ξεχωριστα τον aytodrive anavasis και atlantic,ποιες version ειναι καλυτερες?ο aytodrive 1.6 θα δουλευει καλυτερα απο τον 1,3 που εχω?ευχαριστω προκαταβολικα

Βάλε τον 5.00.20 και τον 1.60 και θάσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως ποια συνοικία ψάχνεις... Αλλά ναι, αν του βάλεις Τρίκαλα ή άνω συνοικία θα τα βρει, μιλώ πάντα για ενεργοποιημένο τον Autodrive, σε διαφορετική περίπτωση πρέπει να πειραματιστείς σε greeklish.

 

Μπορεί κάποιος γνώστης να φτιάξει την αναζήτηση στον τελευταίο 3 σε 1 (Autodrive 1.60 - Anavasis 3.9.1 ή 3.9.2)για να μην υπάρχει το πρόβλημα που έχουμε δει?:worry:

 

εγω βαζω τρικαλα ειτε μεσω του μενου "πολεις" ειτε μεσω "διευθυνση" και δεν το βρισκει.βρισκει μονο τρικαλα ημαθιας και τρικαλων.εχω μεμονωμενους χαρτες και επιλεγμενο μονο τον autodrive!γιατι?

edit: τα βρισκει εαν βαλω ΑΝΩ ΤΡΙΚΑΛΑ!καλα σαν δευτερο συνθετικο δεν τα βρισκει?

Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω τρικαλα ειτε μεσω του μενου "πολεις" ειτε μεσω "διευθυνση" και δεν το βρισκει.βρισκει μονο τρικαλα ημαθιας και τρικαλων.εχω μεμονωμενους χαρτες και επιλεγμενο μονο τον autodrive!γιατι?

edit: τα βρισκει εαν βαλω ΑΝΩ ΤΡΙΚΑΛΑ!καλα σαν δευτερο συνθετικο δεν τα βρισκει?

 

Περίεργο, με τον 3 σε 1, αλλά με ενεργοποιημένο μόνο τον Autodrive 1.60 μου βγάζει και τις 3 συνοικίες...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, με τον 3 σε 1, αλλά με ενεργοποιημένο μόνο τον Autodrive 1.60 μου βγάζει και τις 3 συνοικίες...

απο ποια επιλογη το εψαξες και εγραψες σκετα τρικαλα η ανω κλπ?

εχω την 4αρα ακομα γιατι η 5αρα αργουσε.λες να φταιει αυτο?

 

 

 

 

(ξυλοκαστριτης και εσυ?εγω απο γελληνιατικα!)

Link to comment
Share on other sites

απο ποια επιλογη το εψαξες και εγραψες σκετα τρικαλα η ανω κλπ?

 

Προς τα που --> Πόλεις --> Τρικαλα

Link to comment
Share on other sites

Προς τα που --> Πόλεις --> Τρικαλα

 

εμενα μου βγαζει μονο τρικαλα(ημαθιας) και τρικαλα(τρικαλων)!

τι σκα..τα γινεται ρε γκαμωτο?

περασα τον 3σε1 με αναβασις 3.9.0 αλλα επιλεγμενο μονο τον autodrive αλλα παλι ΔΕΝ μου δειχνει ολα τα τρικαλα!

μηπως φταιει το garmin που εχω την 4αρα εκδοση?

δοκιμασα και σε wm κινητο και σε symbian nokia!

σε wm στο πολεις βρισκει μονο τρικαλα ημαθιας και τρικαλων ενω σε symbian κλικαρωντας ΤΡΙΚΑ μου βγαζει ολες τις συνοικιες!ελεος!

Link to comment
Share on other sites

για να βαλω τον 5,00,20 πρεπει να κανω απεγκατασταση τον 5,00,10?

 

Μπορεις να την περασεις και απο επανω αλλα καλυτερα να κρατησεις τα .unl και τους χαρτες να απεγκαταστησεις το .sis και να διαγραψεις το φακελο Garmin. Μετα κανεις επικολληση και καινουργια αρχεια και βαζεις μεσα τα προηγουμενα .unl και χαρτες. Σε 5' θα εισαι ετοιμος!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει μονο τρικαλα(ημαθιας) και τρικαλα(τρικαλων)!

τι σκα..τα γινεται ρε γκαμωτο?

περασα τον 3σε1 με αναβασις 3.9.0 αλλα επιλεγμενο μονο τον autodrive αλλα παλι ΔΕΝ μου δειχνει ολα τα τρικαλα!

μηπως φταιει το garmin που εχω την 4αρα εκδοση?

δοκιμασα και σε wm κινητο και σε symbian nokia!

σε wm στο πολεις βρισκει μονο τρικαλα ημαθιας και τρικαλων ενω σε symbian κλικαρωντας ΤΡΙΚΑ μου βγαζει ολες τις συνοικιες!ελεος!

Για να βρεις Τρίκαλα Κορινθίας χωρίς άνω-κάτω κλπ θα πας: Προς τα πού-κοντά-κοντά σε άλλη-συλλαβισμός πόλης-συλλαβισμός- και θα γράψεις στα αγγλικά TRIKALA.Μετά την αναζήτηση θα σου βγάλει 1.TRIKALA KORINTHIAS 2.TRIKALA 3.TRIKALA IMATHIAS.Αυτό κάνω εγώ με τον καινούριο 3 σε 1. Ή θα κάνεις αυτό που είπε ο raftoput και εκεί θα σου βγάλει ΑΝΩ ΤΡΙΚΑΛΑ.Το να μη σου το βγάζει καθόλου είναι περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις Τρίκαλα Κορινθίας χωρίς άνω-κάτω κλπ θα πας: Προς τα πού-κοντά-κοντά σε άλλη-συλλαβισμός πόλης-συλλαβισμός- και θα γράψεις στα αγγλικά TRIKALA.Μετά την αναζήτηση θα σου βγάλει 1.TRIKALA KORINTHIAS 2.TRIKALA 3.TRIKALA IMATHIAS.Αυτό κάνω εγώ με τον καινούριο 3 σε 1. Ή θα κάνεις αυτό που είπε ο raftoput και εκεί θα σου βγάλει ΑΝΩ ΤΡΙΚΑΛΑ.Το να μη σου το βγάζει καθόλου είναι περίεργο

 

μιλάς με ενεργοποιημένο τον Ανάβασις

ενώ εγώ έλεγα με αναζήτηση στον Autodrive, με τον τρόπο που λες κανονικά και στον Autodrive με αναζήτηση στα ελληνικά το βγάζει. Με τον τρόπο που είπα δλδ: Προς τα που --> Πόλεις κτλ πρέπει να είσαι εντός κάποιων χλμ για να στο βγάλει, διαφορετικά τα περνά.

Link to comment
Share on other sites

μιλάς με ενεργοποιημένο τον Ανάβασις

ενώ εγώ έλεγα με αναζήτηση στον Autodrive, με τον τρόπο που λες κανονικά και στον Autodrive με αναζήτηση στα ελληνικά το βγάζει. Με τον τρόπο που είπα δλδ: Προς τα που --> Πόλεις κτλ πρέπει να είσαι εντός κάποιων χλμ για να στο βγάλει, διαφορετικά τα περνά.

Μόλις κοίταξα δεν έχω ενεργοποιημένο τον ανάβασις.Στα ελληνικά από το ίδιο σημείο με αναζήτηση δεν βγάζςι τίποτα εκτός αν κάνω αυτό που έγραψες: Προς τα που --> Πόλεις.Παράξενο αυτό που συμβαίνει.Στο σετ χαρτών γράφει AUTO DRIVE(HELLAS)-ANAVASI Base Detail Map χωρίς να γράφει έκδοση.Υποθέτω ότι είναι η νέα έκδοση χωρίς νάμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα δεν έχω ενεργοποιημένο τον ανάβασις.Στα ελληνικά από το ίδιο σημείο με αναζήτηση δεν βγάζςι τίποτα εκτός αν κάνω αυτό που έγραψες: Προς τα που --> Πόλεις.Παράξενο αυτό που συμβαίνει.

 

έχεις 3 σε 1 ή κάθε χάρτης ξεχωριστό *.img?

Link to comment
Share on other sites

μιλάς με ενεργοποιημένο τον Ανάβασις

ενώ εγώ έλεγα με αναζήτηση στον Autodrive, με τον τρόπο που λες κανονικά και στον Autodrive με αναζήτηση στα ελληνικά το βγάζει. Με τον τρόπο που είπα δλδ: Προς τα που --> Πόλεις κτλ πρέπει να είσαι εντός κάποιων χλμ για να στο βγάλει, διαφορετικά τα περνά.

 

ειναι κουφο!με symbian βρισκει και τις 3 συνοικιες τρικαλων οπως λεει ο raftoput και με windows mobile ΔΕΝ τις βρισκει!ακριβως με τις ιδιες εκδοσεις χαρτων και garmin ειτε 3σε1 ειτε μεμονωμενους!

Link to comment
Share on other sites

Ο 3 σε 1 δεν ενδεικνειται οuτε για συμβιαν ουτε για WinMobiles,ειναι μια πατεντα που φαινομενικα δειχνει να δουλευει αλλα στην πραξη εχει πολλες ατελειες.Oι χαρτες δουλευουν πολυ καλυτερα οταν ειναι seperated.Δοκιμασε τον 3 σε 3 (οπως εκανα εγω στο DIAMOND ) και θα δεις τεραστια διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Ο 3 σε 1 δεν ενδεικνειται οuτε για συμβιαν ουτε για WinMobiles,ειναι μια πατεντα που φαινομενικα δειχνει να δουλευει αλλα στην πραξη εχει πολλες ατελειες.Oι χαρτες δουλευουν πολυ καλυτερα οταν ειναι seperated.Δοκιμασε τον 3 σε 3 (οπως εκανα εγω στο DIAMOND ) και θα δεις τεραστια διαφορα.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, σε μένα, μέχρι και ο προ-τελευταίος 3 σε 1 λειτουργεί απλά άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Ο 3 σε 1 δεν ενδεικνειται οuτε για συμβιαν ουτε για WinMobiles,ειναι μια πατεντα που φαινομενικα δειχνει να δουλευει αλλα στην πραξη εχει πολλες ατελειες.Oι χαρτες δουλευουν πολυ καλυτερα οταν ειναι seperated.Δοκιμασε τον 3 σε 3 (οπως εκανα εγω στο DIAMOND ) και θα δεις τεραστια διαφορα.

 

ναι και εγω τους ξεχωριστους εχω παντα.τωρα δοκιμασα ετσι για να δω για τα τρικαλλλα!εσυ με το diamond βρισκεις ολα τα τρικαλα?

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, σε μένα, μέχρι και ο προ-τελευταίος 3 σε 1 λειτουργεί απλά άψογα...

 

Αντε σου επιτρεπω :shifty::lol::lol::p Κανε ομως και μια συγκριση με τον 3 σε 3.

 

 

 

ναι και εγω τους ξεχωριστους εχω παντα.τωρα δοκιμασα ετσι για να δω για τα τρικαλλλα!εσυ με το diamond βρισκεις ολα τα τρικαλα?

 

Δυστυχως το απεγκατεστησα μολις χθες. Μου ειχε σπασει τα νευρα,ολο λαθος υπολογισμοι ( με οπιοδηποτε χαρτη ) ειδικα ο anavasis μου ελεγε πολλες φορες να στριψω εκει που δεν υπηρχε δρομος.

Εξαλου αν εχεις destinator ολα τα αλλα φανταζουν μπρικια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εβαλα αναλιτικους χαρτες και δεν μου ξεκιναει το garmin στο N95 μπενει δειχνει το εικονιδιο της garmin και μετα με πεταει εξω!!! για ποιο λογο γινετε αυτο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, σε μένα, μέχρι και ο προ-τελευταίος 3 σε 1 λειτουργεί απλά άψογα...

Ειχες εν μέρει δίκιο σχετικά με τον ανάβασις.Δοκίμασα το εξής:Έβαλα χωριστούς τον

autodrive και τον ανάβασις οπότε ίσχυε αυτό που είχα γράψει σχετικά με την αναζήτηση στα αγγλικά.Μόλις έσβησα τον ανάβασις και άφησα μόνο τον autodrive δεν λειτουργεί άλλο η αναζήτηση στα αγγλικά.Βέβαια εγώ δεν είχα ποτέ μου τσεκαρισμένο τον ανάβασις.Προφανώς(για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω)λειτουργούσε και ο ανάβασις χωρίς όμως να τον έχω επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εβαλα αναλιτικους χαρτες και δεν μου ξεκιναει το garmin στο N95 μπενει δειχνει το εικονιδιο της garmin και μετα με πεταει εξω!!! για ποιο λογο γινετε αυτο?

Πριν βάλεις τους χάρτες σου άνοιγε κανονικά; Αν ναι, βγάλε τους και βάλε άλλη έκδοση ή τους ξεχωριστούς.

Link to comment
Share on other sites

Αντε σου επιτρεπω :shifty::lol::lol::p Κανε ομως και μια συγκριση με τον 3 σε 3.

 

 

 

 

 

Δυστυχως το απεγκατεστησα μολις χθες. Μου ειχε σπασει τα νευρα,ολο λαθος υπολογισμοι ( με οπιοδηποτε χαρτη ) ειδικα ο anavasis μου ελεγε πολλες φορες να στριψω εκει που δεν υπηρχε δρομος.

Εξαλου αν εχεις destinator ολα τα αλλα φανταζουν μπρικια.

σημερα εγκατεστησα το dest7 θα το δοκιμασω καποια στιγμη...εχει ομως τοσους χωματοδρομους για offroad οπως το garmin?
Link to comment
Share on other sites

σημερα εγκατεστησα το dest7 θα το δοκιμασω καποια στιγμη...εχει ομως τοσους χωματοδρομους για offroad οπως το garmin?

 

Ούτε κατά διάνοια, δοκιμάσαμε σε τεστ με φίλο στα Γρεβενά και στο Μπουραζάνι, η μέρα με τη νύχτα σε εκτός δρόμου διαδρομές

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...