Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vasilisme τι ονόματα έχεις δώσει στους χάρτες σου;

 

Εγώ τους έχω ως εξής και μου δουλεύουν απροβλημάτιστα.

 

gmapsupp ο ανάβαση 3.60 και gmapprom ο autodrive 1.40.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

vasilisme τι ονόματα έχεις δώσει στους χάρτες σου;

 

Εγώ τους έχω ως εξής και μου δουλεύουν απροβλημάτιστα.

 

gmapsupp ο ανάβαση 3.60 και gmapprom ο autodrive 1.40.

 

εχω δωσει ακριβως τα ιδια ονοματα σε καθε προσπαθεια που εχω κανει. αλλα δυστυχως δεν ανταποκρινεται. μεχρι και καρτα μνημης αλλαξα χωρις αποτελεσμα βεβαια. μονο στην εκδοση 4.10.60 μου ετρεχαν ολοι οι χαρτες. τωρα εχω την 4.20.20

Link to comment
Share on other sites

Κράτα την 4.10.60. Δεν έχει ουσιαστικές διαφορές με την επόμενες. Αφού έχεις Ν95 δεν θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα την 4.10.60. Δεν έχει ουσιαστικές διαφορές με την επόμενες. Αφού έχεις Ν95 δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Ε, όχι και δεν έχει ουσιαστικές διαφορές.Πολύ πιο γρήγορο λοκάρισμα και πιο γρήγορο γενικά το πρόγραμμα μετά την .60.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω δωσει ακριβως τα ιδια ονοματα σε καθε προσπαθεια που εχω κανει. αλλα δυστυχως δεν ανταποκρινεται. μεχρι και καρτα μνημης αλλαξα χωρις αποτελεσμα βεβαια. μονο στην εκδοση 4.10.60 μου ετρεχαν ολοι οι χαρτες. τωρα εχω την 4.20.20

 

Κανε εγκατασταση επανω στην 20.20 μονο το .sis της 10.60 ανοιξε- κλεισε μια φορα το garmin (θα δεις κατι περιεργα γραμματα) περνα ξανα το .sis της 20.20

 

Ελπιζω να πιασει αυτο το κολπακι.. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση επανω στην 20.20 μονο το .sis της 10.60 ανοιξε- κλεισε μια φορα το garmin (θα δεις κατι περιεργα γραμματα) περνα ξανα το .sis της 20.20

 

Ελπιζω να πιασει αυτο το κολπακι.. :O

 

Το έκανα και αυτο και δεν έπιασε..απλά ο Bluechart 2008 δεν παίζει ταυτόχρονα με Auto Drive και Anabasis με την 20.20.

Στο μενού Εργαλεία-->Διαχ.Δεδομένων-->Σύνολα Χαρτών-->MapSource βγάζει 3 τικαρισμένους χάρτες 2 Greece 14 και 1 Auto Drive. Ο ένας Greece 14 είναι ο Anabasis και ο αλλος ο Default που έχει η 20.20. Πιθανόν εκεί δημιουργειται το πρόβλημα.Έχει ήδη 3 καταχωρημένους χάρτες...Αλλά δεν μπορώ να βρω που είναι ο Default για να τον σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας Greece 14 είναι ο Anabasis και ο αλλος ο Default που έχει η 20.20. Πιθανόν εκεί δημιουργειται το πρόβλημα.Έχει ήδη 3 καταχωρημένους χάρτες...Αλλά δεν μπορώ να βρω που είναι ο Default για να τον σβήσω.

 

Λάθος και οι δύο Greece 14 αφορούν τον Anavasis, ο default δε φαίνεται εκεί

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Λάθος και οι δύο Greece 14 αφορούν τον Anavasis, ο default δε φαίνεται εκεί

 

Με δοκιμές που έκανα απενεργοποιώντας διαδοχικά τους χάρτες με τικαρισμένο τον έναν Greece 14 ο χάρτης ήταν με λατινικούς χαρακτήρες και χωρίς τους χωματόδρομους και τα βυθομετρικά του Anavasis. Ενώ με τον άλλον Greece 14 εμφανίζονταν μόνο τα μονοπάτια,χωματόδρομοι κτλ του Anavasis.

Link to comment
Share on other sites

Με δοκιμές που έκανα απενεργοποιώντας διαδοχικά τους χάρτες με τικαρισμένο τον έναν Greece 14 ο χάρτης ήταν με λατινικούς χαρακτήρες και χωρίς τους χωματόδρομους και τα βυθομετρικά του Anavasis. Ενώ με τον άλλον Greece 14 εμφανίζονταν μόνο τα μονοπάτια,χωματόδρομοι κτλ του Anavasis.

 

Ο ένας Greece 14 είναι ο χάρτης της Anavasis αυτός καθαυτός (με λατινικούς χαρακτήρες στις ονομασίες)

και ο άλλος Greece 14 είναι τα υπόλοιπα στοιχεία του ίδιου χάρτη (υψόμετρα κτλ)

 

edit

+++Νέος Χάρτης anavasis TOPONAV V 3.70

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

+++Νέος Χάρτης anavasis TOPONAV V 3.70

 

Ευχαριστα νεα :yahoo: ελπιζω να τον εχουμε συντομα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα :yahoo: ελπιζω να τον εχουμε συντομα :O

 

θα κάνει κάποιος την καλή να τον κάνει 3 σε 1???

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν εχουμε τον καινουριο χαρτη.. Οταν θα τον εχουμε ο aristotelhs2060[/member] η ο ibiza2003[/member] λογικα θα τον ετοιμασουν :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μη περιμενετε πολλες αλλαγες σαυτες τις νεες εκδοσεις του anavasis παντως.η 3.70 ηταν να βγει και απο τον Ιούλιο.αν θα δουμε μεγαλες αλλαγες θα ειναι στην εκδοση 4 οταν θα βγει με το καλο.και αυτο γιατι η εταιρια anavasis σχεδιαζει σε αυτην την εκδοση να ενσωματωσει ενα νεο τροπο διαχειρισης δεδομενων του χαρτη ωστε να ειναι πολυ πιο γρηγορος.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Άρη για τις πληροφορίες

Παρόλα αυτά δεν πειράζει, περιμένουμε να τον ενσωματώσουμε...

όποιος κάνει την καλή σε 3 σε 1 ας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο ειχα παθει.

ειχα μεσα τους Auto Drive Hellas v1.40 , Anabasis 3.60 και τον BLUECHART GREECE 2008 και δεν δουλευε. μολις εσβυσα τον BLUECHART, το garmin δουλεψε. δεν ξερω γιατι. ισως να μην δουλευει στις εκδοσεις πανω απο την 4.20. ισως παλι να θελει αλλον BLUECHARΤ.

Δοκιμασε να περασεις τον 3 σε 1 εαν ανοιξει το garmin μετα θα μπορεις να τρεχεις και τον bluechart.

 

Έχω το Ν82 και θέλω να βάλω το Garmin. Που θα το βρω? pm plz:)

Δεν χρειαζεται να ρωτας ξανα και ξανα. Οταν το δει καποιος που γνωριζει θα σου απαντησει.

 

Διαβαστε πριν ρωτησετε: S60 Platform FAQ ερωτηση #5

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση επανω στην 20.20 μονο το .sis της 10.60 ανοιξε- κλεισε μια φορα το garmin (θα δεις κατι περιεργα γραμματα) περνα ξανα το .sis της 20.20

 

Ελπιζω να πιασει αυτο το κολπακι.. :O

θα το δοκιμασω αυτο οπωσδηποτε. τον χαρτη Αναβασις θα το περασω μεσα μετα απο αυτη τη διαδικασια η απο πριν?

Link to comment
Share on other sites

σε ενα Ν95 8αρι προσπαθώ να το βάλω αλλά δεν ξεκινά με τίποτα. Κάνω εγκατάσταση, πάω να το ανοίξω για να δω το memory id αλλά δεν ξεκινά...είτε θα βγει το logo και θα με πετάξει έξω είτε θα με πεάξει τελειως. :mad:

 

παλιά το είχα περάσει στο Ν82 μου ...αλλά και σε εκείνο πλέον δεν μπορώ.

 

τι μπορεί να φταίει; (εβαλα και το 4.10.60 και το 4.20):hypno:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε τις ονομασιες στους χαρτες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Π.Χ. εαν εχεις δωσει στον autodrive το ονομα gmapsupp μετονομασε τον σε gmapprom !
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με τον χαρτη 3 σε 1 εαν ανοιξει θα εχεις ολους τους χαρτες κανονικα + 2 θεσεις ελευθερες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...