Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα! Κατέβασα τον φάκελο που πρέπει, έκανα εγκατάσταση και ενω μου βγάζει το εικονίδιο, και πάει να ανοίξει με πετάει έξω... Ξέρει κανείς γιατί????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εγώ έχω μια ερώτηση...εκει που παω με βγάζει σε κόκκινο πλαίσιο πάνω στην οθόνη έναν κωδικό π.χ R242,ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Ως προς τις ερωτήσεις παραπάνω σχετικά με GPS, εγώ έχω πάρει εδώ και κάτι μήνες το καινούργιο της Nokia (LD-4W), και είμαι πλήρως ικανοποιημένος (λεπτό, ελαφρύ, βρίσκει σήμα πολύ γρήγορα). Χώρια που φορτίζει με τον ίδιο φορτιστή που φορτίζει και το κινητό, και δεν χρειάζεται να έχεις στο αυτοκίνητο δυο ειδών φορτιστές.

Συμφωνώ απολύτως!! Εγώ είμαι με το προηγούμενο 3W και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Αν θέλουμε αξιοπιστία και απόλυτη λειτουργία του gps, ακρίβεια, θα πρότεινα αυτό ακόμα και αν χρειαστεί να δώσουμε λίγο παραπάνω λεφτά από άλλο

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κατέβασα τον φάκελο που πρέπει, έκανα εγκατάσταση και ενω μου βγάζει το εικονίδιο, και πάει να ανοίξει με πετάει έξω... Ξέρει κανείς γιατί????

 

Καλημέρα,

το πρόβλημα αυτό το έχουμε αναφέρει και ωφείλεται αποκλειστικά στους χάρτες που έχεις βάλει μέσα.

Δοκίμασε να βγάλεις αρχικά τους χάρτες και θα δεις οτι θα ανοίξει

Έπειτα βάζε έναν έναν τους χάρτες να δεις τι γίνεται (θα σου πρότεινα να φτιάξεις από την αρχή και τα αρχεία unl για όποιον χάρτη θέλει ξεκλείδωμα)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όχι το μόνο αρχείο που εχω βάλει είναι το GMXT Την έκδοση 4.10.80 Τίποτα άλλο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το πρόβλημα αυτό το έχουμε αναφέρει και ωφείλεται αποκλειστικά στους χάρτες που έχεις βάλει μέσα.

Δοκίμασε να βγάλεις αρχικά τους χάρτες και θα δεις οτι θα ανοίξει

Έπειτα βάζε έναν έναν τους χάρτες να δεις τι γίνεται (θα σου πρότεινα να φτιάξεις από την αρχή και τα αρχεία unl για όποιον χάρτη θέλει ξεκλείδωμα)

 

Οχι δεν εχω βαλει κανενα χαρτη απλα μεταφερω στην καρτα το garmin χωρις τους χαρτες και μετα κανω install το προγραμμα ειτε μεσω pc suite ειτε απευθειας .αλλα τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια.Για παραδειγμα στον φακελο του αριστοτελη κατεβασα τημ 80 εκδοση μετεφερα τον φακελο mmc και μετα εγκατεστησα το sis αλλα τιποτα τι να φταιει?

Επισης παρατηρησα οτι στην 80 εκδοση δεν υπαρχει κανενα unl αρχειο μηπως πρεπι πρωτα να εγκαταστησω την 60 και μετα πανω σε αυτην την 80?

Link to comment
Share on other sites

Καλά πώς γίνεται να βρίσκετε όλο χάρτες για Αμερικές κλπ και να μην υπάρχει ένας χάρτης για τη γειτονική μας Κύπρο??

Λες και πιο πιθανό είναι να πας στην Αμερική..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει για κυπρο κατι.εφαγα τον κοσμο.λες να υπηρχε και να μην τον ανεβαζα?ακομα και στον nt europe που ειναι ο μονος που την εχει μεσα δοκιμασα να κοψω το σημειο που ηταν η κυπρος και δεν μπορουσα γιατι δεν τον εντοπιζε σαν ξεχωριστο χαρτη!!!!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , υπάχρει χάρτης για την αυστρία επειδή φεύγω σε λίγες μέρες και θα ήθελα αν μπρώ να έχω κι εκεί το Gps .

 

κατεβασε τον χαρτη europe nt 2008 απο το φακελο μου.Αυστρια και οπου αλλου πας εισαι καλυμμενος

 

απο τσεχια υπαρχει τπτ βασικα για πραγα.thanks

 

το ιδιο με πανω και για σενα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!οταν εγκατεστησα το garmin για πρωτη φορα ολα πηγαιναν καλα στο κινητο μου!!!χρειαστηκε ομως να το σβησω και τωρα που παω να το ξαναπερασω απο το pc μου η εγκατασταση φαινεται να κολλα σε ενα σημειο?γνωριζει κανεις γιατι?εκανα και φορματ τη καρτα μνημης αλλα και παλι τιποτε-σας παρακαλω βοηθειστε γιατι σημερα πηρα και δεικτη gps και ουτε καν μπορω να το δοκιμασω-εχω νοκια ν73 ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημειο σου κολαει η εγκατασταση μπορεις να γινεις ποιο σαφης :)

 

Eλεγξε της παρακατω ρυθμισεις:

• Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες). Σε αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάμε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

o Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)

o Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!!τελικα το περασε το προγραμμα αππλα θελω να σε ρωτησω κατι : επειδη το gps ειναι εξωτερικο θα πρεπει προτου περασω τους χαρτεσ να παω στις ρυθμισεις και να δηλωσω gps εξωτερικο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις εγκατασταση την εφαρμογη εαν θυμαμαι καλα ειναι στην επιλογη για να βρει το εξωτερικο gps.

 

Eαν θελεις οταν ολοκληρωσης την διαδικασια αυτο μπορεις να το δεις και να το αλλαξεις μεσα απο:

Ρυθμισεις/ Συστημα/ Απομακρυσμενο GPS/ ...επιλεγεις χρηση του bluetooth GPS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε συ φιλε δε το βρισκει!!το εχω ανοιχτο το δεκτη,παω εκει που λεει αναζητηση νεας συσκευης και δε το βρισκει-τι να κανω?θα χει πλακα τσαμπα να δωσα 60 ευρω

 

gianpithio το n73 βρισκει το δεκτη gps κανονικα και τον οριζει σαν αξιοπιστη συσκευη αλλα δεν τον βρισκει το garmin!!!σωσε με τι να κανω!!!?

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις το gps αξιόπιστη συσκευή... άνοιξε τα bluetooth πρίν μπείς στο garmin.

Μετά πήγαινε Ρυθμισεις/ Συστημα/ Απομακρυσμενο GPS/ και βάλτο να κάνει σύζευξη νέα συσκευή bluetooth.

Στο τέλος θα το βρεί μην ανυσηχείς...έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα με τον εντοπισμό συσκευών στην αρχή... αλλα λύνονται! :)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα η 80 εκδοση πρεπει να μπει πανω απο την 60 ή γινεται και απευθειας?Ρωταω γιατι στον φακελο του αριστοτελη η 80 δεν εχει κανενα αρχειο sw
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με της φωτογραφιες που μενουν στην εκθεση του κινιτου απο το garmin χθες βραδυ εκανα 1φακελο στο MediaSafe τον ονομασα garmin και περασα ολες της φωτογραφιες και απο το sygic και το garmin σημερα τα δοκιμασα και ειναι ολα ενταξει.
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα στο n95 για να χρησιμοποιησω το εσωτερικο gps πηγαινω στην χρηση του συνδεδεμενου?Εχω ξεκλειδωσει το εσωτερικο gps αλλα δεν το βρισκει.Μηπως πρεπι να βγω εκτος σπιτιου για να εχω καλυτερο σημα?
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα στο n95 για να χρησιμοποιησω το εσωτερικο gps πηγαινω στην χρηση του συνδεδεμενου?Εχω ξεκλειδωσει το εσωτερικο gps αλλα δεν το βρισκει.Μηπως πρεπι να βγω εκτος σπιτιου για να εχω καλυτερο σημα?

 

Τι εννοεις δεν το βρισκει ?

Μηπως θες να πεις οτι δεν κλειδωνει σε δορυφορους ?

Αλλο το ενα ,αλλο το αλλο.

Δοκιμασε το εκτος σπιτιου :rolleyes:

 

παιδια τελικα η 80 εκδοση πρεπει να μπει πανω απο την 60 ή γινεται και απευθειας?Ρωταω γιατι στον φακελο του αριστοτελη η 80 δεν εχει κανενα αρχειο sw

 

Κανε ακριβως οτι λεει ο Αριστοτελης

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα η 80 εκδοση πρεπει να μπει πανω απο την 60 ή γινεται και απευθειας?Ρωταω γιατι στον φακελο του αριστοτελη η 80 δεν εχει κανενα αρχειο sw

Το αρχειο sw πρεπει να το δημιουργησεις εσυ, εαν διαβασεις ποιο πισω οπως και στο 1 ποστ του παροντος εξηγουμε πως μπορεις να το κανεις η κρατησε αυτο που εχεις και αλλαξε μονο τον κωδικο που υπαρχει μεσα σε αυτο.

κατι ακομα στο n95 για να χρησιμοποιησω το εσωτερικο gps πηγαινω στην χρηση του συνδεδεμενου?Εχω ξεκλειδωσει το εσωτερικο gps αλλα δεν το βρισκει.Μηπως πρεπι να βγω εκτος σπιτιου για να εχω καλυτερο σημα?

Βγες εξω που θα εχει καλυτερο σημα και δοκιμασε.

Eαν διαθασεις μερικα ποστ ποιο επανω θα βρεις την απαντηση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , υπάχρει χάρτης για την αυστρία επειδή φεύγω σε λίγες μέρες και θα ήθελα αν μπρώ να έχω κι εκεί το Gps .

 

Υπάρχει ένας πολύ καλός στο xxxxxxxxx αποκλειστικά για Αυστρία.

Τον χρησιμοποίησα όταν πήγα Βιέννη πριν 1 μήνα και δούλευε super!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...