Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στις οδηγιες λεει

η μεθοδος εγκαταστασης που προτεινω για αυτα ειναι να μετονομασετε τα .gpx σε .gpi και να τα βαλετε στο φακελο Garmin/pois (με μεταφορα δεδομενων η με card reader) για να τα δει το προγραμμα οταν το ξανανοιξετε.

 

τα αρχεια ειναι ομως παρα πολα...θα τα αλλαξω 1-1??

 

παιδια περα απο αυτο εχω και μια αλλη απορια....ενω εκανα τα παντα οπως τα ειπε ο aristotelhs2060....βλεπω οτι εχει αναγνωρησει το χαρτη της ελλαδας...αλλα οταν παω στην αθηνα πχ βλεπω μονο κενο και 2-3 κεντρικους δρομους...τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΧΕΤΑΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΗ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΗ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΥΝΟΛΟ.ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΜΝΗΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΡΤΑ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA POS KANO TO txt σε SW.UNL DEN MPORO NA TO ALAKSO ME TIPOTA EIMAI KAI AXRISTOS DEN KSERO KAI POLA APO AFTA GIATI EIMAI KAINOURIOS:MPORI NA ME BOHTHISI KAPIOS
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA POS KANO TO txt σε SW.UNL DEN MPORO NA TO ALAKSO ME TIPOTA EIMAI KAI AXRISTOS DEN KSERO KAI POLA APO AFTA GIATI EIMAI KAINOURIOS:MPORI NA ME BOHTHISI KAPIOS

 

Θα χρειαστεί να επιλέξεις στον υπολογιστή σου να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων

Αυτό θα το κάνεις από τις επιλογές φακέλων των windows

Έτσι θα φαίνεται η κατάληξη .txt και θα μπορείς να τη κάνεις .unl

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο, αν ο υπολογιστής σου δεν βλέπει την κατάληξη UNL, πήγαινε στον πίνακα ελέγχου ακι στις ρυθμίσεις φακέλων επέλεξε να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων. Ή με το worpad άνοιξε το αρχείο και επέλεξε save as και γράψε την κατάληξη. Ή στείλτο στο κινητό σου και με ένα file manager άλλαξε την κατάληξη.
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA POS KANO TO txt σε SW.UNL DEN MPORO NA TO ALAKSO ME TIPOTA EIMAI KAI AXRISTOS DEN KSERO KAI POLA APO AFTA GIATI EIMAI KAINOURIOS:MPORI NA ME BOHTHISI KAPIOS

 

 

Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει να φαίνονται στο όνομα οι καταλήξεις για τα γνωστά αρχεία.

 

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε ΝΟΚΙΑ Ν73. Στις πληροφορίες του Garmin, το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι 10ψήφιο (και δεν έχει καμία σχέση με το πραγματικό ΙΜΕΙ του κινητού). Έχω φτιάξει το SW.UNL αρχείο με βάση αυτό το νούμερο, αλλά δεν λέει να συνδεθεί με ένα εξωτερικό Fortuna GPS reciever που έχω. Το reciever δεν έχει κανένα πρόβλημα διότι το έχω συνδέσει με επιτυχία στο Ν81 που έχω, και δουλεύει μια χαρά με το Garmin.

 

Πού κάνω το λάθος?

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΧΕΤΑΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΗ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΗ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΥΝΟΛΟ.ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΜΝΗΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΡΤΑ

PAIDIA POS KANO TO txt σε SW.UNL DEN MPORO NA TO ALAKSO ME TIPOTA EIMAI KAI AXRISTOS DEN KSERO KAI POLA APO AFTA GIATI EIMAI KAINOURIOS:MPORI NA ME BOHTHISI KAPIOS

Θα σας παρακαλούσα και τους δύο να γράφετε με πεζά γράμματα.

Και αν γίνεται φίλε Λεωνίδα να γράφεις ελληνικά.

 

Ευχαριστώ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

Εχω την αισθηση οτι ειχαν βγει καποια link για μεμονωμενους

χαρτες χωρων Ευρωπης.

Συγκεκριμενα ψαχνω Ουγγαρια!

Δεν εχω καρτα να χωραει ολοκληρη την Ευρωπη

Για οποια βοηθεια Ευχαριστω!

 

Υπάρχει σίγουρα, κάπου το είδα να το δίνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσετε να βλέπετε και τους 2 χάρτες ταυτόχρονα και όλους τους δρόμους (Μιλάμε για τον Ανάβασις και τον AutoDrive Hellas,θα πρέπει να έχετε τους χάρτες που σας παραθέτω.Τους ανεβάζω δοκιμαστικά όπως σας είχα πει.

Το μόνο πράγμα που δεν κατάφερα είναι να τους δώσω όνομα μέσα στην εφαρμογή για να μπορούμε να τους διαλέγουμε εύκολα.Αυτο δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύουν όμως.Απλά θα φαίνονται σαν 2 κουτάκια αν τους βάλουμε και τους δύο μαζί.Και πάλι δοκιμαστικά όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τους δοκιμάσει, πάντα με δική σας ευθύνη :-P

 

Ο Ανάβασις είναι ξεκλείδωτος και ο Autodrive έχει κλασσικά το ID 822.

Δεν χρειάζεται να κάνετε καμιά αλλαγή, απλά αντικαθιστάτε τους χάρτες με το όνομα που τους έχετε και δουλεύουν μονομιάς.

 

Χάρτης Ανάβασις 3.50 Διάφανος beta

 

 

Χάρτης Autodrive Hellas 1.25 Διάφανος beta

 

 

Άντε και μετά περιμένω σχόλια!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι χαρτες που ανεβασες θελουν ξεκλειδωμα η ειναι ξεκλειδωτοι??:rolleyes:

Ο Ανάβασις είναι ξεκλείδωτος και ο Autodrive έχει κλασσικά το ID 822.

Δεν χρειάζεται να κάνετε καμιά αλλαγή, απλά αντικαθιστάτε τους χάρτες με το όνομα που τους έχετε και δουλεύουν μονομιάς.

...:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να βρω αναλυτικους χαρτες για βουλγαρια οι οποιοι να κανουν για nokia n95

περιμενω νεα σας

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2160274#post2160274 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθησει απειρες φορες με τα POIS αλλα με τιποτα δεν εμφανιζονται οι εικονες. Το δοκιμασα και με poiloader και με μετονομασια. Οι εικονες εχουν το ιδιο ονομα με το αρχειο με τη μονη εξαιρεση οτι εχουν προφανως αλλη καταληξη. Υπαρχει κατι που παραλειπω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εμαθα ,το Mobile XT της Garmin θα διατεθει

αποκλειστικα απο την Vodafone

στην τιμη των 149€ :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω κάνει πολλές φορές την εγκατάσταση συνεχίζει να κάνει "Αναζήτηση συσκευής GPS" και μετά από 1 λεπτό περίπου να μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκαν συσκευές GPS, θα δοκιμάσετε ξανά;". Επίσης έχω δοκιμάσει να μεταφέρω το SW.UNL με διάφορους τρόπους:

 

1) να ανοίξω το κενό SW.UNL και να περάσω απευθείας το κωδικό που μου δίνει το garmin_kgen και μετά αποθήκευση,

 

2) Δημιουργώ με το notepad το αρχείο SW.txt με το κωδικό και στην συνέχεια το μετονομάζω σε SW.UNL

 

Ακόμα και τα αρχεία που μου ετοίμασε ο gianpithio (σ' ευχαριστώ και πάλι φίλε) δεν συγκίνησαν το πρόγραμμα. Τι μπορεί να φταίει τελικά; Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω; Σημειωτέον ότι με το Nokia maps δεν έχω πρόβλημα. Παίζει το Card id να είναι λάθος; Μήπως δεν πρέπει να βάλω το Card id παρά το IMEI της συσκευής (λέω τώρα);

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

paidia ebgala tin karta micro sd prin kai otan tin ksanaebala meta mou zitah kodiko me 24 xaraktires.ayto akribos mou ebgale.(eneter the unlock code (25 characters).ti kano bohthisteme sas parakalo kai pitemou pos bazo ton kodiko.den exo ellinika sto pc giafto grafo etsi.
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εμαθα ,το Mobile XT της Garmin θα διατεθει

αποκλειστικα απο την Vodafone

στην τιμη των 149€ :rolleyes:

 

ποσο? :-)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκίμασε κανείς τους καινούργιους χάρτες??? Που είναι διάφανοι??

Αν ναι ας μας πει αν όντως είναι σωστοι!! Ευχαριστώ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω κάνει πολλές φορές την εγκατάσταση συνεχίζει να κάνει "Αναζήτηση συσκευής GPS" και μετά από 1 λεπτό περίπου να μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκαν συσκευές GPS, θα δοκιμάσετε ξανά;". Επίσης έχω δοκιμάσει να μεταφέρω το SW.UNL με διάφορους τρόπους:

 

1) να ανοίξω το κενό SW.UNL και να περάσω απευθείας το κωδικό που μου δίνει το garmin_kgen και μετά αποθήκευση,

 

2) Δημιουργώ με το notepad το αρχείο SW.txt με το κωδικό και στην συνέχεια το μετονομάζω σε SW.UNL

 

Ακόμα και τα αρχεία που μου ετοίμασε ο gianpithio (σ' ευχαριστώ και πάλι φίλε) δεν συγκίνησαν το πρόγραμμα. Τι μπορεί να φταίει τελικά; Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω; Σημειωτέον ότι με το Nokia maps δεν έχω πρόβλημα. Παίζει το Card id να είναι λάθος; Μήπως δεν πρέπει να βάλω το Card id παρά το IMEI της συσκευής (λέω τώρα);

 

Εγω στην θεση σου επειδη εχεις κανει εγκατασταση - απεγκατασταση το garmin πολες φορες στο κινητο σου θα σου πρωτινα να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα γιατι καπου μπορει να κολλαει, μετα να δοκιμασεις να ξανα περασεις το garmin απο την αρχη.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...