Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ POI..

 

http://index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=97

 

TO garmin gpx gpx (EN) ή το CSV CSV (EN)

ΤΑ POI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ WINDOWS MOBILE & SYMBIAN

EYXAΡIΣTΩ EK TON ΠΡΩΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ POI..

 

http://index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=97

 

TO garmin gpx gpx (EN) ή το CSV CSV (EN)

ΤΑ POI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ WINDOWS MOBILE & SYMBIAN

EYXAΡIΣTΩ EK TON ΠΡΩΤΕΡΩΝ

 

garmin gpx

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

 

κάτι σχετικό με τα pois θα 'θελα να ρωτήσω.

Έκανα φακέλους με τις κατηγορίες που ήθελα, έβαλα μέσα τα αρχεία gpx και bmp με ίδια ονομασία, καθώς και αντίστοιχο wav αρχείο. Κατά την εγκατάστασή τους με το poiloader μου έβγαλε ένα μνμ σφάλματος, ότι δεν υπάρχει στη συσκευή το sox.exe και δεν μπορεί να εγκατασταθεί το wav αρχείο.

 

Δεν είναι συμβατά τα pois στο garmin των συσκευών μας με wav αρχεία ή κάνω κάτι λάθος?

 

Το sox.exe είναι ένα αρχείο που χρειάζεται για την μετατροπή των wav. Μερικές σελίδες πιο πριν είχα γράψει ένα link για αυτό το αρχείο, αν ψάξεις και στο google σίγουρα θα το βρει. Αλλά νομίζω πως το Garmin Mobile ΧΤ έτσι και αλλιώς δεν υποστηρίζει φωνητική ειδοποίηση για poi, οπότε και να το έχεις δεν θα αλλάξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το garmin παρόλο που είχα όλα τα καινούργια μέσα γιατί δεν χρειάστηκε να πάω πουθενά τόσο καιρό...

Τώρα που το χρειάστηκα μπορώ να πώ ότι είναι καταπληκτικό χωρίς να κανένα κόλλημα σε αντίθεση με την προηγούμενη έκδοση που είχα προβλήματα στην πλοήγηση... και επίσης είναι καταπληκτικό πλέον να βλέπεις και anavasis και autodrive και ο ένας να συμπληρώνει τον άλλον...

Σκεφτόμουν τι βελτίωση έχει υποστεί το garmin και οι χάρτες του μέσα σε χρόνο λίγο απο την πρώτη πρώτη έκδοση τους.

Για σκεφτείται...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρήγγειλα και δούλεψα χτες για πρώτη φορά ένα bluetooth GPS receiver με εσωτερική κεραία.Χρησιμοποιεί το Sirfstar III, παλιότερο μεν chip αλλά αρκετά αξιόπιστο.

Η δοκιμή έγινε σε ανοιχτό δρόμο σε 2 διαφορετικά σημεία με αρκετή απόσταση μεταξύ τους.

 

Την πρώτη φορά χρειάστηκε κανένα λεπτό μέχρι να πιάσει σήμα η συσκευή.Το μαξ που είδα ήταν 8-9 δορυφόροι.Η ακρίβεια στον χάρτη δεν βελτιώθηκε σε σχέση με το ενσωματωμένο receiver.

 

Την 2η φορά, μετά από αρκετές ώρες, με το που άνοιξα την συσκευή, το σήμα ήρθε αμέσως!:D

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη πλοήγηση που έκανα με την έκδοση 5.00.30 και σε εθνικό δρόμο μου έβγαλε κάποια στιγμή (3 φορές) το εξής μήνυμα "Ειδοποίηση F.50" μέσα σε ένα κόκκινο πλαίσιο. Είναι κάποια POI ένδειξη ή σημαίνει κάτι άλλο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη πλοήγηση που έκανα με την έκδοση 5.00.30 και σε εθνικό δρόμο μου έβγαλε κάποια στιγμή (3 φορές) το εξής μήνυμα "Ειδοποίηση F.50" μέσα σε ένα κόκκινο πλαίσιο. Είναι κάποια POI ένδειξη ή σημαίνει κάτι άλλο;

 

Μήπως έχεις βάλει POI για speed cameras και είναι αυτό;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει POI για speed cameras και είναι αυτό;

 

Έχω βάλει στο φάκελο POI της κάρτας μου το αρχείο "speedcam.gpi" που κατέβασα με την τελευταία έκδοση. Άρα είναι κάποια ειδοποίηση για ραντάρ; Έχουμε πληροφορίες για αυτού του είδους τις ειδοποιήσεις;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Σε Ε66 κατέβασα την έκδοση .40 από το Post του Aριστοτέλη και δε βλέπω μέσα το κ ε υ τ ζ ε ν στο zip. Είναι κάπου αλλού? :wacko:

 

Κανείς.....?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανείς.....?

 

Δεν χρειαζεται να επαναλαμβανεσαι.Ουτε σημαινει οτι επειδη εκανες μια ερωτηση θα παρεις αμεσως απαντηση.Εκει που βρηκες οτι κατεβασες θα βρεις και αυτο που ψαχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Σε Ε66 κατέβασα την έκδοση .40 από το Post του Aριστοτέλη και δε βλέπω μέσα το κ ε υ τ ζ ε ν στο zip. Είναι κάπου αλλού? :wacko:

 

Κανείς.....?

Κάνε 1 αναζήτηση στο google να το βρεις μόνος σου.

Μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

Η τελευταία είναι η 1.5

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:O Μην με παρεξηγείς, επειδή οι οδηγίες λένε οτι εμπεριέχεται, νόμιζα οτι έχω κάνει κάτι λάθος...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι εχει διαφορα η 5.0.30 απο την 5.0.20 σε νοκια ν95 ,ρωταω διοτι εχω ηδη τσεκαρει καποιες θεσεις στον χαρτη και δεν θελω να τισ χασω αν δεν εχει τοσο μεγαλη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του Garmin ειναι η 5.00.40

 

Changes made from version 5.00.20 to 5.00.30:

 

* Provide support for Nokia 5800 (S60 touch screen).

* Provide a background service that monitors incoming messages which may contain information used by Garmin Mobile XT. A new setting will allow the user to turn this option off (Tools -> Settings -> System -> Launch Background Service).

* Improve map drawing performance.

 

Changes made from version 5.00.30 to 5.00.40:

 

◦Provide location format selection for coordinates.

◦Correct picture viewer to show multiple photos in Travel Guide.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του Garmin ειναι η 5.00.40

 

Changes made from version 5.00.20 to 5.00.30:

 

* Provide support for Nokia 5800 (S60 touch screen).

* Provide a background service that monitors incoming messages which may contain information used by Garmin Mobile XT. A new setting will allow the user to turn this option off (Tools -> Settings -> System -> Launch Background Service).

* Improve map drawing performance.

 

Changes made from version 5.00.30 to 5.00.40:

 

◦Provide location format selection for coordinates.

◦Correct picture viewer to show multiple photos in Travel Guide.

 

ναι καλα ειναι αυτα απλα ρωταω απο προσωποικκη χρηση αν εχετε δει διαφορα αισθητη στη νεα εκδοση δηλαδη εχει μικρυνει η καθυστερηση του σηματος οι χαρτες ανοιγουν πιο γρηγορα τετοια πραματα

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσοτεροι που εχουν βαλει την .40 ειναι αρκετα ευχαριστημενοι και δεν εχουν κανενα προβλημα οπως και εγω. Γνωμη μου ειναι να περασεις την .40 γιατι ΔΕΝ υπαρχει το προβλημα με το αρχειο cardrunner.dll που ετρεχε συνεχεια και καταναλωνε γρηγοροτερα την μπαταρια. Εαν παρακολουθεις το forum θα το θυμασαι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νεος αναβαση 4.04 ανεβηκε και σε λιγο και ο 3 σε 1

 

εχει βγει ο 4.0 αναβασις με τα νεα γραφικα?ποτε εγινε?

ζηταει password!ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ο 4.0 αναβασις με τα νεα γραφικα?ποτε εγινε?

ζηταει password!ποιο ειναι?

 

sorry φιλε μου ο κωδικος ειναι Asthis.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι!Εγκατεστησα το garmin xt στο κινητο μου(Νοkia n95 8gb) αλλα δεν μπορω με τιποτα να βαλω χαρτες!Στις οδηγιες αυτου που κατεβασα λεει να μπω στο mapsource και κανοντας skip εκει που λεει unlock maps να επιλεξω τους χαρτες που θελω και να τους περασω στο κινητο.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω τιποτα!Αν ξερει καποιος αυτον η καποιον αλλο τροπο ετσι ωστε να μπορεσω να περασω καποιους χαρτες θα του ημουν παρα πολυ ευγνομων!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...