Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το Nokia 6220c με ενσωματωμενο δεκτη gps και σε λιγο καιρο θα ταξιδεψω στο εξωτερικο(Γερμανια-Τσεχια συγκεκριμενα) και θελω να βαλω τους αντιστοιχους χαρτες δεν ξερω ομως αν θα βρισκει σημα

εχει χρησιμοποιησει κανενας στο εξωτερικο gps?

θα βρίσκει δορυφόρους,και στην Ευρώπη στον ουρανό βρίσκονται.....;)..με το εσωτερικό GPS εννοείται,κατέβασε τον City Navigator Europe NT 2009 απ΄το "μαγαζάκι" και πάρε μια 4άρα κάρτα και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μια ειδικη εκδοση για εσας στο γνωστο μερος (μονο με Αγγλικα και Ελληνικα) και αλλα καλουδια.post #37 οχι το #2 που ειναι το original.

 

Αν μπορείς και θες στείλε μου το Link σε pm

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και θες στείλε μου το Link σε pm

 

Ευχαριστώ

σε wm κινητο δεν εχω παρατηρησει διαφορα στην μπαταρια.μονο στα symbian συμβαινει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

αμα ηδη εχουμε περασει το 5.0.30 τι πρεπει να κανουμε για να βαλουμε αυτα του 37ου ποστ?

 

Κατι για εδω παιδια?

Link to comment
Share on other sites

απλα κανεις αντικατασταση ολα τα αρχεια. δε χρειαζεται να ξαναεγκαταστησεις το sis
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 5.00.30 στο Ν82.Έκανα σήμερα ένα τεστ πλοήγησης. Το στίγμα δεν κολουσε ούτε ειχε κάποια καθυστέρηση οπως οι προηγούμενες εκδόσεις της 5.Απλά αντί να με δείχνει στο δρόμο με έδειχνε στα χωράφια.Εκανε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια.Ακόμα και σε στάση δεν απεικονίζει με ακρίβεια την θεση όπως η 4.20.20 που είχα πριν.Σημειωτέον ότι έχω ξεχωριστούς χαρτες (Auto Drive ,Anavasis) χωρις περασμενα POIs.Τι να πω δεν μπορώ με την καμία να πετύχω σωστή εκδοσή της 5 για το Ν82.μου φαίνεται θα γυρίσω πάλι πίσω στην 4.Θα κρατήσω λίγες μέρες ακόμα την 5.00.30 μήπως και ήταν τυχαίο και βλέπουμε
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 5.00.30 στο Ν82.Έκανα σήμερα ένα τεστ πλοήγησης. Το στίγμα δεν κολουσε ούτε ειχε κάποια καθυστέρηση οπως οι προηγούμενες εκδόσεις της 5.Απλά αντί να με δείχνει στο δρόμο με έδειχνε στα χωράφια.Εκανε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια.Ακόμα και σε στάση δεν απεικονίζει με ακρίβεια την θεση όπως η 4.20.20 που είχα πριν.Τι να πω δεν μπορώ με την καμία να πετύχω σωστή εκδοσή της 5 για το Ν82.μου φαίνεται θα γυρίσω πάλι πίσω στην 4.Θα κρατήσω λίγες μέρες ακόμα την 5.00.30 μήπως και ήταν τυχαίο και βλέπουμε

 

Με ποιον χάρτη στο έκανε αυτό, εμένα με τον autodrive 1,60 με δείχνει κανονικά στο δρόμο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον 1.60 έχω.Θα δοκιμασω και τις επομενες μερες και βλεπουμε
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω ενα προβλημα με ενα Ν95 οπου εχω περασει το Garmin 5.30 και την ωρα που επιλεγω μια τοποθεσια απο τα αγαπημενα το προγραμμα κλεινει αποτομα και με πεταει στην αναμομη.Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα να μπορεσει να με βοηθησει????
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 5.00.30 στο Ν82.Έκανα σήμερα ένα τεστ πλοήγησης. Το στίγμα δεν κολουσε ούτε ειχε κάποια καθυστέρηση οπως οι προηγούμενες εκδόσεις της 5.Απλά αντί να με δείχνει στο δρόμο με έδειχνε στα χωράφια.Εκανε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια.Ακόμα και σε στάση δεν απεικονίζει με ακρίβεια την θεση όπως η 4.20.20 που είχα πριν.Σημειωτέον ότι έχω ξεχωριστούς χαρτες (Auto Drive ,Anavasis) χωρις περασμενα POIs.Τι να πω δεν μπορώ με την καμία να πετύχω σωστή εκδοσή της 5 για το Ν82.μου φαίνεται θα γυρίσω πάλι πίσω στην 4.Θα κρατήσω λίγες μέρες ακόμα την 5.00.30 μήπως και ήταν τυχαίο και βλέπουμε

 

Και εμέα με τον Autodrive 1.6 στην αρχή μου έδειχνε μόνο χωράφια. Αν πάς στις ρυθνήσεις του χάρτη και στις λεπτομέριες επιλέξεις "τα περισότερα" διορθώνετε αυτό που λες...Αν δεν το έχεις δοκιμάσει δοκίμασε το.

:)

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Και εμέα με τον Autodrive 1.6 στην αρχή μου έδειχνε μόνο χωράφια. Αν πάς στις ρυθνήσεις του χάρτη και στις λεπτομέριες επιλέξεις "τα περισότερα" διορθώνετε αυτό που λες...Αν δεν το έχεις δοκιμάσει δοκίμασε το.

:)

Παιδια σε αυτο με τα χωραφια μπορω να σας βοηθησω γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Πατε στις ρυθμεισεις--στη δρομολογηση--και στο 2Εκτος Πορ.Επαναυπολ. το κανετε ανενεργο και τοτε θα σας δειχνει το δρομο!!!

Για το δικο μου προβλημα που με πεταει εξω απο το προγραμμα οταν διαλεγω μια τοποθεσια απο τα αγαπημενα ξερετε τιποτε???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αυτο με τα χωραφια μπορω να σας βοηθησω γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Πατε στις ρυθμεισεις--στη δρομολογηση--και στο 2Εκτος Πορ.Επαναυπολ. το κανετε ανενεργο και τοτε θα σας δειχνει το δρομο!!!

Για το δικο μου προβλημα που με πεταει εξω απο το προγραμμα οταν διαλεγω μια τοποθεσια απο τα αγαπημενα ξερετε τιποτε???

 

Στο κάνει γενικά ή με συγκεκριμένη τοποθεσία? εμένα μου το κάνει σε μια και μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει γενικά ή με συγκεκριμένη τοποθεσία? εμένα μου το κάνει σε μια και μόνο!

Το κανει σε οποια διαλεξω.Δεν κανει διακριση.Ειχα την5.20 και εκανε το ιδιο εβαλα την5.30 και συνεχιζει.Με την 4.20 ηταν ολα μια χαρα.Τωρα μου εχει σπασει τα νευρα.Αν του επιλεξω διευθηνση παει κατευθειαν αλλα απο τα αγαπημενα εχει προβλημα.Τα εσβησα εβαλα διαφορετικα και παλι το ιδιο!!!!μαλλον θα παω για την 4.20 που ηταν ολα καλα!

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΕ ΠΙΟ ΦΑΚΕΛΟ???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί πιο πριν αλλά δεν μου το βγάζει στην αναζήτηση. Έβαλα μία modified έκδοση του garmin 5.30 του aristotellh και μου βγάζει κατά διαστήματα μία "ειδοποίηση F˚-50" ή κάπως έτσι. Ξέρει κανείς τι είναι (μήπως είναι κάμερες ασφαλείας γιατί μου το εμφάνιζε στην Αττική Οδό) και πως απενεργοποιείται?
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΕ ΠΙΟ ΦΑΚΕΛΟ???

Δεν ξέρω που ακριβώς αποθηκεύονται, νομίζω πως δεν είναι κάποιος φάκελος που μπορείς να τα βρεις (όπως τα POI). Υποθέτω θέλεις να κάνεις αντίγραφο για να τα κρατήσεις μετά από απεγκατάσταση ή νέα εγκατάσταση του προγράμματος. Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να πας Εργαλεία> Διαχείριση Δεδομένων και εκεί στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης θα γράφει "Διαχείριση", χωρίς να μπεις σε κάποιο υπομενού τότε, πατάς το αριστερό κουμπί του κινητού και θα σου βγάλει ένα μενού για να κάνεις ένα backup των "αγαπημένων". Αυτό το backup θα είναι μέσα στον φάκελο GPX στην κάρτα μνήμης, μπορείς να το κρατήσεις και μετά όταν ξανά κάνεις εγκατάσταση από το ίδιο μενού που έκανες το backup θα μπορείς να τα ξανά περάσεις.

 

Να ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί πιο πριν αλλά δεν μου το βγάζει στην αναζήτηση. Έβαλα μία modified έκδοση του garmin 5.30 του aristotellh και μου βγάζει κατά διαστήματα μία "ειδοποίηση F˚-50" ή κάπως έτσι. Ξέρει κανείς τι είναι (μήπως είναι κάμερες ασφαλείας γιατί μου το εμφάνιζε στην Αττική Οδό) και πως απενεργοποιείται?

Δεν μπορώ να πω 100% αλλά αν ήταν ένα κόκκινο πλαίσιο μέσα στο οποίο έβγαλε αυτό το μήνυμα τότε μάλλον κάμερες είναι. Αν δεν το χρειάζεσαι μπορείς να σβήσεις το αρχείο poi που είναι για τις κάμερες. Αν δεν θέλεις να σβήσεις τις κάμερες και απλώς να μην βγάζει αυτήν την ειδοποίηση νομίζω θα πρέπει να επεξεργαστείς το αρχείο με κάποιο πρόγραμμα για poi και να αφαιρέσεις την ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

οι καμερες ειναι.αν δε τις θες βγαζεις το μεγαλο αρχειο speedcam.gpi (1.77MB) απο το φακελο Pois. δε χρειαζεται να επεξεργαστεις κατι. για τα pois (poi.gpi) ειναι αλλη ιστορια.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλωσ σασ βρηκα.προσπαθω και εγω να εγκαταστησω τον Garmin στο κινητο μου Nokia n95 8G Aλλα δεν μπορω .Αντιγράφω κανονικα τον φάκελο Garmin στην memory card του κινητού και κανω εγκατάσταση την εφαρμογη .sis αλλα όταν μετα παω να ανοίξω το πρόγραμμα του Garmin μου δείχνει το λογότυπο της Garmin και με ξαναγυρίιζει στο μενού του κινητού εχω δοκιμασει διαφορουσ τροπουσ διαβαζοντασ και εδω μεσα αλλα το αποτελεσμα το ιδιο μπορει να δωση καποιοσ μια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αυτο με τα χωραφια μπορω να σας βοηθησω γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Πατε στις ρυθμεισεις--στη δρομολογηση--και στο 2Εκτος Πορ.Επαναυπολ. το κανετε ανενεργο και τοτε θα σας δειχνει το δρομο!!!

 

Eτσι ομως δεν χανεις την δυνατοτητα αν πχ στριψεις σε αλλο δρομο να σου επανυπολογιζει το νεο δρομολογιο ;

 

Μου το το εκανε και εμενα ,να με δειχνει παραλληλα με τον δρομο που ημουν ,σε απλη πορεια χωρις να εχω βαλει διαδρομη δλδ και απλα εκλεισα το προγραμμα και το ξεκινησα παλι και με εδειχνε κανονικα.Μου ειχε βγαλει ομως πολλες φορες οτι εχανε το σημα δορυφορων κατα την διαδρομη (ΕΟ Κορινθος Τριπολης ) .

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να γυρίσω στην 4.10.60 ήρθε η 5.00.30 ως μάννα εξ ουρανού ! Επιτέλους οι χάρτες της ανάβασης δείχνουν όλες τις λεπτομέριες.

Garmin+Autodrive+Anavasis = το καλύτερο σύστημα πλοήγησης για τον περιηγητή-ορειβάτη της Ελλάδας. Ήρθε η ώρα να το αγοράσω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το garmin ειναι απο τα κορυφαια προγραμματα.

το χω ηδη βαλει σε 2 νοκια και ειναι φοβερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλωσ σασ βρηκα.προσπαθω και εγω να εγκαταστησω τον Garmin στο κινητο μου Nokia n95 8G Aλλα δεν μπορω .Αντιγράφω κανονικα τον φάκελο Garmin στην memory card του κινητού και κανω εγκατάσταση την εφαρμογη .sis αλλα όταν μετα παω να ανοίξω το πρόγραμμα του Garmin μου δείχνει το λογότυπο της Garmin και με ξαναγυρίιζει στο μενού του κινητού εχω δοκιμασει διαφορουσ τροπουσ διαβαζοντασ και εδω μεσα αλλα το αποτελεσμα το ιδιο μπορει να δωση καποιοσ μια βοηθεια

 

Δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συναντήσατε καθυστέρηση στο κατέβασμα του αρχείου; Εμένα πήγαινε με 500bytes/sec :wacko: και σε ... 16 ώρες θα το είχα το πολυτιμό μου. Παίζει εναλλακτικός server;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να γυρίσω στην 4.10.60 ήρθε η 5.00.30 ως μάννα εξ ουρανού ! Επιτέλους οι χάρτες της ανάβασης δείχνουν όλες τις λεπτομέριες.

Garmin+Autodrive+Anavasis = το καλύτερο σύστημα πλοήγησης για τον περιηγητή-ορειβάτη της Ελλάδας. Ήρθε η ώρα να το αγοράσω !!!

Αφού η 5.00.30 θεωρείται τελείως μη βασική αναβάθμιση.

Διορθώνει κάτι συμβατότητες με άλλα κινητά κλπ.

Πώς είδες τόση διαφορά εσύ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού η 5.00.30 θεωρείται τελείως μη βασική αναβάθμιση.

Διορθώνει κάτι συμβατότητες με άλλα κινητά κλπ.

Πώς είδες τόση διαφορά εσύ?

 

 

Καταρχας ας μην κολλαμε στους αριθμους εκδοσης που δινει η γκαρμιν αλλα ας μεινουμε στην ουσια...

 

Αυτο που περιγραφει ο φιλος ισχυει... η 5.00.30 ειναι η πρωτη 5αρα που εμφανιζει ολες τι λεπτομερειες τοπωνυμια του αναβαση τοχω γραψει κι εγω ηταν απο τις πρωτες βασικες παρατηρησεις μου.

 

Επισης διορθωσε αυτο το σπαστικο τρισαθλιο λαλακισμενο αχρειαστο tsrautostart.exe που κραζαμε ολοι γι αυτο...

 

Επισης στην πλοηγηση απο λιγες δοκιμες που εχω κανει ειναι αψογη απολες τις αποψεις... η .20 αραια και που ετρωγε κατι σκαλωματακια και καθυστερησεις αυτη εχω την εντυπωση οτι παει τελεια εως τωρα τουλαχιστον στο κινητο μου.

 

Με λιγα λογια για μενα και γιαυτο που το χρειαζομαι το γκαρμιν, η τελευταια εκδοση ειναι major upgrade και οχι minor, ακομα και αν η γκαρμιν την ονομαζε 5.00.21

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...