Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω το a-gps να μην επιρρεάζει την αυτονομία της συσκευής καθώς, η βοήθειά του είναι πολύτιμη κατά το λοκάρισμα, ανεξαρτήτου εφαρμογής.

 

Μετά το τρέξιμο και το κλείσιμο της εφαρμογής με το a-gps ενεργοποιημένο, μένουν πάντοτε 120 ακόμα και με το card runner διεγραμμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστουμε, θα το δοκιμασω..

 

Εγω ομως που εχω το Handt Taskbar πρεπει να το αντικαταστησω με το Jbak ή μπορουν να δουμευουν μαζι?

 

εγω τα εβγαλα ολα και εβαλα μονο το jbak !!!!

ειναι απιθανο προγραμμα και δεν χρειαζεσαι τιποτα παραπανω...

παιδια εμενα μου φαινεται οτι εχει διαφορα με το "κολπακι".....

απο χθες δεν μου επεσε ουτε ενα κουτακι η μπαταρια!!!!!!!

θα το δοκιμασω ομως αυριο και σε ενα ν82 ενος φιλου μου που εχει το garmin το 5 και του κανει τρομερα κουφα το κινητο.....

(την μια δειχνει 3 γραμμες η μπαταρια την αλλη 1 κτλ το ανοιγει και παλι εχει 3 γραμμες κτλ...εχει ομως το προηγούμενο firm ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!!!!)

Eιμαι πολυ περιεργος να δω πως θα "αντιδρασει" το κινητο...περισσοτερα αυριο...

Link to comment
Share on other sites

@dinosss

 

Δε γνωρίζω σε αυτό που ρωτάς εγώ όλες τις δοκιμές τις έκανα χρησιμοποιώντας μόνo το jbak

 

 

 

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

 

Όλα τα παραπάνω ισχύουν έτσι όπως τα έγραψα όταν το A-GPS είναι απενεργοποιημένο.

 

Αν το A-GPS είναι ενεργοποιημένο τότε μετά την έξοδο από το Garmin γίνονται... 120

 

Μάλλον το βράδυ στη δουλειά θα κάτσω να δω ποιες είναι οι παραπάνω 3 που τρέχουν όταν είναι ενεργοποιημένο το A-GPS εκτός απο το tsrautostart.

 

 

Σε κάθε περίπτωση όμως είτε το A-GPS είναι ενεργοποιήμενο είτε όχι, αν έχουμε πειράξει το cardrunner.dll μετά από επανεκκίνηση οι διεργασίες γίνονται 116. Αυτές που υπήρχαν πριν την εγκατάσταση του Garmin δηλαδή.

 

κλεινει και με το {active file v.1,30,86} το tsrautostart το δοκιμασα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το a-gps να μην επιρρεάζει την αυτονομία της συσκευής καθώς, η βοήθειά του είναι πολύτιμη κατά το λοκάρισμα, ανεξαρτήτου εφαρμογής.

 

Μετά το τρέξιμο και το κλείσιμο της εφαρμογής με το a-gps ενεργοποιημένο, μένουν πάντοτε 120 ακόμα και με το card runner διεγραμμένο;

 

 

Ναι 120 μένουν ακόμα και αν δεν υπάρχει το cardrunner.

 

Σήμερα δεν έχω μαζί μου το κινητό για να δω ποιες 3 διεργασίες εκτός του tsrautostart αφήνει ανοιχτές το garmin, όταν είναι ενεργοποιημένο το a-gps.

 

Ίσως αύριο. Μέχρι τότε η καλύτερη λύση είναι διαγραφή ή μετονομασία του cardrunner.dll και επανεκκίνηση του κινητού σε κάθε έξοδο από το Garmin.

 

Δοκιμάστε το και πείτε τις εντυπώσεις σας να δούμε αν είμαστε σε καλό δρόμο! :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατεβασα την εκδοση 5.00.20 την περασα κ δουλευει μια χαρα...το θεμα ειναι

οτι δεν υπαρχει το αρχειο dll ουτε τρεχει κατι απο πισω οταν κλεινω την εφαρμογη...

στο αρχειο που κατεβασα υπαρχει ενας φακελος με ονομα ''copy the folders inside this folder to root of MMC'' κ μεσα σε αυτον υπαρχουν οι φακελοι ''Garmin'' ''private'' ''Resource'' κ ''sys'' εγω στο κινιτο εβαλα μονο το φακελο garmin k εκανα κανονικα την εγκατασταση κ ολλα δουλευουν μια χαρα...ενω αν βαλω ολλους τουσ παραπανω φακελους μεσα στο κινητο γινετε η εγκατασταση αλλα δεν μπενει στην εφαρμοφη....

 

EDIT:ακυρο...το αρχειο tsrautostart υπαρχει κ συνεχιζει να τρεχει κ αφου βγεις απο την εφαρμογη...αλλα χωρις να περαστει απο την αρχη το αρχειο dll

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

 

Προτείνω αφού πρώτα διαγράψετε ή μετονομάσετε το cardrunner.dll, κάθε φορά που κάνετε έξοδο από το Garmin να κάνετε επανεκκίνηση το κινητό ή να "σκοτώνετε" το tsrautostart.exe από το jbak taskman.

 

Ένας πιο εύκολος τρόπος να γίνεται το 2ο είναι:

-πηγαίνετε menu -> tools -> processes

-Επιλέγετε το TSRAutostart.exe

-πηγαίνετε menu -> Program rules

-Τικάρετε το "kill by memory clean"

-ok

 

 

Τώρα κάθε φορά που ανοίγετε το jbak taskman επιλέγοντας:

menu -> Tools -> Memory clean

 

αυτό θα "σκοτώνει" το TSRAutostart.exe.

 

δυστηχος δεν το κλεινει με αυτο τον τροπο...κ οχι μονο αυτο αλλα δεν κλεινει ουτε κ με reboot...επισης μετα απο reboot χωρις να ανοιξω το γαρμιν μπενω στον τασκ μαν κ βλεπω μια εφαρμογη με ονομα agpssupport.exe να τρεχει συν αλλη μια η οποια δεν ξερω ποια ειναι....εχασα την μπαλα νομιζω :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα η αυριο περιμενω κι εγω το καινουριο μου κινητο Ν78. Εχοντας διαβασει ενα μεγαλο ποσοστο του thread και πηγαινοντας στο λινκ για τους 3σε1 και 5σε1 χαρτες οτι και να παταω το αποτελεσμα ειναι οτι η σελιδα δεν υπαρχει. Ουτε καν το γνωστο μην απο το rapidshare οτι δεν υπαρχει αυτο το αρχειο. Το μην ειναι το εξης:

Έγινε διακοπή της σύνδεσης με τη σελίδα

Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.

Πειτε μου τι κανω λαθος ρε παιδια γιατι δε βγαζω ακρη. Και ας μη μου πει κανεις σας παρακαλω πολυ να διαβασω τι εχουν πει στα προηγουμενα. Οπως προειπα εχω διαβασει ενα μεγαλο μερος αλλα εδω μιλαμε για πανω απο 500 σελιδες. Ολο και κατι θα μου ξεφυγε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εγινα κατανοητος. Πηγα εκει και πατησα ολα τα λινκς και σε ολα πηρα ως απαντηση το μην που εβαλα στο προηγουμενο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμές επι δοκιμών συνέχεια... και επιτέλους εφτασα σε ένα συμπέρασμα!

 

Μιλάω πάντα για το τηλέφωνο Ν85 με firmware 11.κάτι, και το τονίζω αυτό γιατί απ' ότι κατάλαβα πολύ πιθανό σε όλο αυτό το πανηγύρι να παίζει μεγάλο ρόλο το firmware κάθε συκευής...

 

Το Garmin είναι ένοχο MONO για το tsrautostart.exe

 

Οι άλλες 3 διεργασίες ξεκινάνε και συνεχίζουν να τρέχουν με την ενεργοποίηση του a-gps για οποιοδήποτε λόγο από τη συκευή.

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ απενεργοποιώ από το μενού του τηλ το a-gps και reboot...

 

Ξεκινάει το τηλ καθαρό από περιττές διεργασίες...

 

Χωρίς να ανοίξω το Garmin πάω και τικαρω από το μενού του τηλ να ενεργοποιηθεί το a-gps... τσουπ 3 διεργασίες παραπάνω εμφανίζονται να τρέχουν... χωρίς προφανή λόγο αφού αυτή τη στιγμή το a-gps δε χρησιμοποιείται πουθενά.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι αν αφήσεις τικαρισμενο το a-gps και κάνεις reboot αυτές οι 3 διεργασίες στην επανεκκίνηση δεν υπάρχουν πάλι, αλλά εμφανίζονται μόνο όταν χρησιμοποιηθεί το a-gps για κάποιο λόγο πχ νοκια maps, αποθηκευση θέσης φωτογραφίας κλπ.

 

Άρα όταν ενεργοποιήσει τη λειτουργία a-gps το λειτουργικό της συσκευής μου, αυτόματα δημιουργεί 3 διεργασίες να τρέχουν συνέχεια, δυστυχώς ακόμα και όταν δε χρησιμοποιείται το a-gps πλέον. Εδώ είναι που πιστεύω ότι πολλά μπορεί να αλλάζουν από συσκευή σε συσκευή και από firmware σε firmware.

 

To καλό της υπόθεσης γι' αυτούς που θέλουν το a-gps είναι ότι μετά από επανεκκίνηση ακόμα και με ενεργοποιημένο το a-gps, αυτές οι 3 διεργασίες δεν υπάρχουν.

 

 

Άρα καταλήγω

 

 

Γι' αυτούς που έχουν a-gps ενεργοποιημένο:

 

Διαγραφή ή μετονομασία cardrunner.dll και μετά την έξοδο του Garmin ή οποιουδήποτε άλλου προγράμματος που κάνει χρήση GPS, επανεκκίνηση του τηλεφώνου, και το κινητό τους θα είναι "καθαρό".

 

 

Γι 'αυτούς που δεν έχουν a-gps ενεργοποιημένο:

 

Διαγραφή ή μετονομασία του cardrunner.dll και μετά από κάθε έξοδο του Garmin επανεκκίνηση του τηλεφώνου ή "σκότωμα" της διεργασίας TSRAutostart.exe όπως έχω πεί σε προηγούμενο ποστ, και θα έχουν το κινητό "καθαρό"

 

 

 

Υπάρχει βέβαια και ένα ερωτηματικό κατά πόσο ενεργοβόρες είναι αυτές οι 3 διεργασίες που αφήνει το a-gps ανοιχτές... πολύ; λίγο; αλλά αυτό δεν μπορω να το ξέρω. Νομίζω πάντως καλύτερα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και να μην τρέχει τίποτα περιττό.

 

 

Επαναλαμβάνω ότι όλα τα παραπάνω ισχύουν σε Ν85 με firmware 11...

Πολύ πιθανό σε άλλη συσκευή με άλλο firmware να ισχύουν άλλα...

όχι τόσο στο τι αφήνει το garmin αλλά στο τι αφήνει το a-gps όταν ενεργοποιείται.

 

 

Παραλίγο να το ξεχάσω... Καλές Γιορτές σε όλους με υγεία και ευτυχία:D

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι φτεει .... τα κανω ολα σωστα οπως γραφετε στον οδηγο. διλδ περναω το garmin περναω του card id mu to SW.unl meta ton xarti ( gmapsupp) meta pali kseklidonw to xarti me kodikous 822 kai 295 pou o καθενας ειναι 25 πσιφια αρα βαζουμε 50 ενομενα. αλλα οταν το ανιγω το προγραμμα (garmin) mou leei cant unlock maps for garmin device with init ID .... do you want to unlock now? ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμές επι δοκιμών συνέχεια... και επιτέλους εφτασα σε ένα συμπέρασμα!

 

Μιλάω πάντα για το τηλέφωνο Ν85 με firmware 11.κάτι, και το τονίζω αυτό γιατί απ' ότι κατάλαβα πολύ πιθανό σε όλο αυτό το πανηγύρι να παίζει μεγάλο ρόλο το firmware κάθε συκευής...

 

Το Garmin είναι ένοχο MONO για το tsrautostart.exe

 

Οι άλλες 3 διεργασίες ξεκινάνε και συνεχίζουν να τρέχουν με την ενεργοποίηση του a-gps για οποιοδήποτε λόγο από τη συκευή.

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ απενεργοποιώ από το μενού του τηλ το a-gps και reboot...

 

Ξεκινάει το τηλ καθαρό από περιττές διεργασίες...

 

Χωρίς να ανοίξω το Garmin πάω και τικαρω από το μενού του τηλ να ενεργοποιηθεί το a-gps... τσουπ 3 διεργασίες παραπάνω εμφανίζονται να τρέχουν... χωρίς προφανή λόγο αφού αυτή τη στιγμή το a-gps δε χρησιμοποιείται πουθενά.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι αν αφήσεις τικαρισμενο το a-gps και κάνεις reboot αυτές οι 3 διεργασίες στην επανεκκίνηση δεν υπάρχουν πάλι, αλλά εμφανίζονται μόνο όταν χρησιμοποιηθεί το a-gps για κάποιο λόγο πχ νοκια maps, αποθηκευση θέσης φωτογραφίας κλπ.

 

Άρα όταν ενεργοποιήσει τη λειτουργία a-gps το λειτουργικό της συσκευής μου, αυτόματα δημιουργεί 3 διεργασίες να τρέχουν συνέχεια, δυστυχώς ακόμα και όταν δε χρησιμοποιείται το a-gps πλέον. Εδώ είναι που πιστεύω ότι πολλά μπορεί να αλλάζουν από συσκευή σε συσκευή και από firmware σε firmware.

 

To καλό της υπόθεσης γι' αυτούς που θέλουν το a-gps είναι ότι μετά από επανεκκίνηση ακόμα και με ενεργοποιημένο το a-gps, αυτές οι 3 διεργασίες δεν υπάρχουν.

 

 

Άρα καταλήγω

 

 

Γι' αυτούς που έχουν a-gps ενεργοποιημένο:

 

Διαγραφή ή μετονομασία cardrunner.dll και μετά την έξοδο του Garmin ή οποιουδήποτε άλλου προγράμματος που κάνει χρήση GPS, επανεκκίνηση του τηλεφώνου, και το κινητό τους θα είναι "καθαρό".

 

 

Γι 'αυτούς που δεν έχουν a-gps ενεργοποιημένο:

 

Διαγραφή ή μετονομασία του cardrunner.dll και μετά από κάθε έξοδο του Garmin επανεκκίνηση του τηλεφώνου ή "σκότωμα" της διεργασίας TSRAutostart.exe όπως έχω πεί σε προηγούμενο ποστ, και θα έχουν το κινητό "καθαρό"

 

 

 

Υπάρχει βέβαια και ένα ερωτηματικό κατά πόσο ενεργοβόρες είναι αυτές οι 3 διεργασίες που αφήνει το a-gps ανοιχτές... πολύ; λίγο; αλλά αυτό δεν μπορω να το ξέρω. Νομίζω πάντως καλύτερα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και να μην τρέχει τίποτα περιττό.

 

 

Επαναλαμβάνω ότι όλα τα παραπάνω ισχύουν σε Ν85 με firmware 11...

Πολύ πιθανό σε άλλη συσκευή με άλλο firmware να ισχύουν άλλα...

όχι τόσο στο τι αφήνει το garmin αλλά στο τι αφήνει το a-gps όταν ενεργοποιείται.

 

 

Παραλίγο να το ξεχάσω... Καλές Γιορτές σε όλους με υγεία και ευτυχία:D

οκ πολυ κατατοπιστικος :) θα κανω και εγω ενα τσεκ γιατι με το garnin οντως και οταν δεν το χρησιμοποιω εχω πτωση μπαταριας με Ν95 8GB.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός ΝΟΚΙΑ Ν95 8gb και ένας συνάδελφος στη δουλειά μου εγκατέστησε - αφού πρώτα κατέβασε στο PC του - το GARMIN 5.0.0. Δεν υπάρχει πρόβλημα με τη μπαταρία, οι δορυφόροι κλειδώνουν αμέσως και το στίγμα είναι σχετικά ακριβές. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω φωνητικές οδηγίες.

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχουν επιλεγεί οι φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά, ο ήχος είναι στο 100% και γενικά δεν ξέρω τι φταίει. Αν παρόμοιο πρόβλημα έχει απαντηθεί, παρακαλώ παραπέμψτε με.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

να σας περιγραψω μια εμπειρια που εχω.ειχα αγορασει το samsung i560v απο τη vodafone μαζι με το προγραμμα της garmin.καποια στιγμη επειδη η καρτα μνημης ειχε γεμισει ιους αποφασισα να της κανω format κρατωντας εννοειται αντιγραφο.οταν πηγα να ξαναπερασω τα αρχεια διαπιστωσα οτι η εφαρμογη της garmin δεν υπηρχε.τοτε απευθυνθηκα στη vodafone και τους ανεφερα το προβλημα.εκεινοι μου ειπαν οτι δεν ειχαν καμια ευθυνη και οτι αυτο που εκανα απαγορευοταν και μαλιστα το εγραφε και η συσκευασια.εγω τους εξηγησα οτι απο τη στιγμη που εχω αγορασει την εφαρμογη ειναι δικαιωμα μου να κανω οσα format θελω,οπως ακριβως γινεται και με τους υπολογιστες (εδω ολοκληρα windows τα διαγραφεις και τα ξαναπερνας).απο τη vodafone με πηραν δυο τηλεφωνα και μου ειπαν να στειλω την καρτα στην εταιρια.ετσι και εκανα και μετα απο ενα μηνα που πηρα τηλεφωνο στην garmin μου ειπαν οτι αρνουνται να μου περσουν ξανα την εφαρμογη και οτι πρεπει να την αγορασω ξανα (149 ευρω).μετα απο ξανα ενα μηνα (δηλαδη δυο μηνες αφοτου την εστειλα με πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι με τα χιλια ζορια εφτιαξαν την καρτα και οτι πρεπει να παω να την παρω απο εκει και οτι τους χρωσταω και 18 ευρω για την επισκευη (ποια επισκευη,αφου ηταν υποχρεωμενοι να μου περασουν ξανα το προγραμμα).η καταληξη ειναι οτι ακομα μετα απο 9 μηνες εχουν ακομα την καρτα μου. και κλεινω λεγοντας οτι η ΑΛΗΤΕΙΑ πρεπει καποια στιγμη να τελειωσει,και μαλλον το internet ειναι η μονη λυση.

 

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου όσον αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι διότιεγώ τους ζήτησα ότι εφόσον είχα την κάρτα αν μπορούσα νατους στείλω την παλιά μου που ήταν 8gb μαζί και με την κάρτα της συσκευασίας και να μου περάσουν εκεί τοπρόγραμμα και να κρατήσουν την πρωτότυπη και αρνήθηκαν. Βέβαια στη δική σου περίπτωση έχεις απόλυτο δίκιο, ίσως αν τους πάρεις ένα τηλ και τους μιλήσειςσε πιο προσωπικό επίπεδο σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εκανα τα κολπακια που ειπε ο φιλος karlesg πιο πανω στο 82 του φιλου μου που ειχε προβλημα......

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

το κινητο ειχε ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΦΙΡΜ και το cardrunner.dll ΔΕΝ ΗΤΑΝ "ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ"!!!!

 

αυτο ειχε σαν αποτελεσμα το TSRAutostart.exe ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

:blink:

 

η μπαταρια οπως ειπα ειχε ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα.....

σημερα χωρις να βαλω το τελευταιο update(δεν ειχα χρονο) του "πειραξα" το cardrunner.dll και εκανα την ρυθμιση με το "memory clean" ωστε να του σβηνει το TSRAutostart.exe καθε φορα που ανοιγει το garmin(TO ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ με την 20 firm και το cardrunner.dll απειραχτο το TSRAutostart.exe ΕΤΡΕΧΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΤΕ ανοιγε το garmin ειτε ΟΧΙ....)....

 

απο σημερα το μεσημερι δεν εχει πεσει η μπαταρια του ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ!!!!!!

:blink::blink:

χθες δεν εβγαζε την μερα............:blink::blink:

 

πολυ σημαντικο επισης....η εκδοση του garmin που ειχε ηταν η 4 και οχι η 5 που νομιζα μεχρι χθες!!!!

 

δυστηχος δεν το κλεινει με αυτο τον τροπο...κ οχι μονο αυτο αλλα δεν κλεινει ουτε κ με reboot...επισης μετα απο reboot χωρις να ανοιξω το γαρμιν μπενω στον τασκ μαν κ βλεπω μια εφαρμογη με ονομα agpssupport.exe να τρεχει συν αλλη μια η οποια δεν ξερω ποια ειναι....εχασα την μπαλα νομιζω :-)

 

διαβασε το παραπάνω μου post.......:)

Link to comment
Share on other sites

help me ρε σε αυτο που ρωτησα πιο πανο κανεις....

 

δοκιμασε να δεις τον κωδικο του ξεκλειδωματος μεσα απο το κινητο σου υπαρχει ο κωδικος :)

προσεξε την καταληξη των αρχειων τα unl:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την ερώτηση, αλλά που είναι το cardrunner.dll και δεν μπορώ να το βρω με το X-plore?

 

φιλε μου ουτε σεμενα υπαρχει το συγκεκριμενο αρχειο....

τελικα καταφερα να το κανω να σκοτωνει το TSRAutostart.exe με το memory clean

k στην δικια μου συσκευη τρεχει κ το agpsSupport.exe χωρις να εχω ενεργοποιημενο το a-gps κ φυσικα εβαλα να κλεινει κ αυτο παλι με το memory clean

τωρα αναμονη για τα αποτελεσματα...

 

παιδια καλες γιορτες κ καλα χριστουγενα σε ολλους με υγεια :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι φτεει .... τα κανω ολα σωστα οπως γραφετε στον οδηγο. διλδ περναω το garmin περναω του card id mu to SW.unl meta ton xarti ( gmapsupp) meta pali kseklidonw to xarti me kodikous 822 kai 295 pou o καθενας ειναι 25 πσιφια αρα βαζουμε 50 ενομενα. αλλα οταν το ανιγω το προγραμμα (garmin) mou leei cant unlock maps for garmin device with init ID .... do you want to unlock now? ...

δοκιμασε να δεις τον κωδικο του ξεκλειδωματος μεσα απο το κινητο σου υπαρχει ο κωδικος :)

προσεξε την καταληξη των αρχειων τα unl:)

http://img229.imageshack.us/img229/3971/garminoe0.th.jpg

ola ta exw kanei swsta afta pu les..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ουτε σεμενα υπαρχει το συγκεκριμενο αρχειο....

τελικα καταφερα να το κανω να σκοτωνει το TSRAutostart.exe με το memory clean

k στην δικια μου συσκευη τρεχει κ το agpsSupport.exe χωρις να εχω ενεργοποιημενο το a-gps κ φυσικα εβαλα να κλεινει κ αυτο παλι με το memory clean

τωρα αναμονη για τα αποτελεσματα...

 

παιδια καλες γιορτες κ καλα χριστουγενα σε ολλους με υγεια :)

 

αυτο παλι τι ειναι ρε παιδια....????

δημιουργεί προβλημα και αυτο.......??????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδακια...Το εκανα κι εγω Αυτο με το TSRAutostart.exe...Εχω την εκδοση 4,20,20 να σας θυμισω...Δεν ξερω αν εγινε κατι με το θέμα μπαταριάς...Απλα Ίσως να σα πω οτι είναι ασχετο με το θέμα Garmin...Και Εξηγουμε...Το σκωτώνω με το Jbak....Αλλα και χωρις να τρεχω το Garmin μετα απο λιγο ξαναεμφανίζεται στα procecces...!!!Αυτο εχει συμβει 2-3 φορες...και εχω κανει επαννεκινηση και ξανα το ιδιο...

Το μονο προγραμμα που εχω τρεξει...(αν και δοκιμασα να μην το τρεξω)ειναι το media player και το Home Media....

Εχω Ν95 8gb και firmware V30.00

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και σε μενα στο Ν82.δεν νομιζω να σχετιζεται το TSRAutostart.exe με το garmin.Κλεινω και ανοιγω το κινητο χωρις να κανω χρηση το garmin και βρισκεται παντα εκει
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...