Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάς για τον βασικό χάρτη των 10ΜΒ; Μην τον αφαιρέσεις. Για να σε πάει κάπου πρέπει να ξέρει που είσαι. Άρα, περιμένεις να βρει την θέση σου, και μετά επιλέγεις προορισμό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός αυτού, απ'ότι βλέπω παο το όνομά του, ο 3 σε 1 που προσπαθείς να περάσεις είναι παλιός.

 

Οι τελευταίοι χάρτες είναι οι autodrive 1.50 & anavasis 3.75.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα δοκιμάσω ξανά.

 

------------------------------------------

Τελικά τα κατάφερα! Με τους καινούριους χάρτες.

Ευχαριστώ όλους για τη συμβολή τους.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν εχω μόνο εγω το πρόβλημα με το Ν82 και το GMXT...

Ωστοσο σε "υποδεεστερα" κινητα η εκδοση 5.0.10 πάει σφαίρα...και εξηγούμαι:

Στο επίσης δικό μου Ν78,στο Ε51 φιλου και στο Ν81 φιλου επίσης...

Μήπως η συσκευή τρέχει εφαρμογές στο background και πρέπει να βρουμε τρόπο να τις απενεργοποιήσουμε;Γινεται κάτι τέτοιο;

 

 

περιμεναμε μια αναβαθμηση της 5.00 μπας και λυθει το προβλημα του στιγματος αλλα βλεπω πως ακομα υπαρχει.

να ειναι προβλημα του garmin δεν νομιζω, εκτος και αν οι υπευθυνοι δημιουργιας του, δεν εχουν ενημερωθει οτι στις εκδοσεις 5.00, υπαρχει προβλημα στα Ν82.

ισως στα Ν82 να μην υπαρχει κατι που υπαρχει στις συσκευες που δουλευουν σωστα. ισως να φταιει αυτο που λεει ο στεφανος περι cpu.

μενουμε στην 4.20 λοιπον και αναμενουμε μπας και γινει κατι.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

περιμεναμε μια αναβαθμηση της 5.00 μπας και λυθει το προβλημα του στιγματος αλλα βλεπω πως ακομα υπαρχει.

να ειναι προβλημα του garmin δεν νομιζω, εκτος και αν οι υπευθυνοι δημιουργιας του, δεν εχουν ενημερωθει οτι στις εκδοσεις 5.00, υπαρχει προβλημα στα Ν82.

ισως στα Ν82 να μην υπαρχει κατι που υπαρχει στις συσκευες που δουλευουν σωστα. ισως να φταιει αυτο που λεει ο στεφανος περι cpu.

μενουμε στην 4.20 λοιπον και αναμενουμε μπας και γινει κατι.

Και τα Ν95 έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

παιδια κάνω την εγκατασταση, παταω να ξεκινησει η εφαρμογή, δειχνει την εικονα την μαυρη/αρχικη και κλεινει κατευθειαν.... γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Έκανες εγκατάσταση το sis αρχείο; Φτιάξε και το αρχείο sw.unl για να ξεκλειδώσεις το εσωτερικό gps.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιός είναι ο τρίτος κωδικός για τον 3 σε 1 χάρτη; (autodrive, anavasis, bluechart) Γιατί έχω δει μόνο δυο κωδικούς (822, 295). Είναι κάποιος χάρτης ξεκλείδωτος;

 

Επίσης πέρασα ένα πακέτο ΡΟΙ με 10Κ σημεία από το xxxxxxxx. Αν βρίσκω άλλα πακέτα με ΡΟΙ (για εμπλουτισμότου χάρτη) θα δημιουργεί πρόβλημα στα ήδη υπάρχοντα; Μπορώ δλδ να προσθέτω σιγά σιγά νέα ΡΟΙ ή πρέπει κάθε φορά να τα περνάω όλα από την αρχή;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ο Anavasis δεν θελει ενεργοποιηση οποτε οι κωδικοι που εχεις για τους άλλους ειναι σωστοι.Οσο για τα POI εγω οταν βρισκω νεα σβηνω τα παλια και τα περναω ολα μαζι.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα ενα τεστ στο δρόμο στην 5.00.10...

Το συστημα σερνεται στην κυριολεξία.Το στιγμα τρέχει έξω απο το δρομο,η σχεδίαση καθυστερεί τραγικά...

Μόλις εκανα ενα hard format στο Ν82 και επανεγκατέστησα στο GMXT...

Αυριο θα δω αν υπάρχει βελτίωση...

Αν όχι,θα επανεγκαταστήσω την 4.10.80...

Μπουχτησα πάντως με το καβουρτιστήρι που λέγεται Ν82...

Ελικρινα με ξάφνιασε που το Ν78 είναι απείρως ταχύτερο απο το Ν82 στο GMXT...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γύρισα σε παλιότερη έκδοση.Εβαλα την 4.20.20..Όπως έγραψα και σε παραπάνω μήνυμα δεν παλεύεται η πλοήγηση με την καινούρια έκδοση στο Ν82
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μετά απο αρκετές δοκημές στο N95-8g κατέληξα στην έκδοση 5.00.10 αλλά με τους παλιούς χάρτες 3σε1.Μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος με την λειτουργεία του garmin. Αν και θα ήθελα να βάλω τους ποιο ενημερωμένους χάρτες για περισσότερες πληροφορίες....

Είδομεν αν δεν υπάρξει κάποια βελτίωση θα επιστρέψω και στην παλιά εκδοση του GMXT με την τελευταία έκδοση χαρτών(ανάβαση,autodrive κτλ )

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση τρεχει καλα στο ν82 και ποιο ειναι οι τελευταιοι χαρτες που μπορουμε να περασουμε πανω?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά για να καταλάβω στο Ν78 η καινούργια έκδοση έχει το lag που είχε η 5? Ή έχει διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν82 παντως υπαρχει τρελο lag.Ενας φιλος πιο πάνω(σελ.474 post #7096)ανέφερε οτι η νέα έκδοση πάει σφαίρα στο N78.Δοκιμάζεις και βγάζεις τα συμεπράσματά σου.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

το χεις δοκιμάσει στο δρόμο κ δεν έχει lag στο σήμα κ στις φωνητικές?
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, καμία καθυστέρηση με Ν78, 5.00.10 και νεότερους χάρτες ξεχωριστούς. Ακόμα και την στιγμή που έστριβα κάθετα σε στενάκια, με έβγαζε ακριβώς πάνω στην καμπύλη που ήμουν. Δεν οδηγούσα εγώ και είχα την ευκαιρία να το παρακολουθώ συνεχώς. Δεν έχανε ούτε μέτρο. Μου έκανε εντύπωση γιατί πριν το δοκιμάσω είχα διαβάσει εδώ μέσα πολλές αρνητικές εντυπώσεις.

 

μήπως εννοείς 5.0.10?

Ναι, την 5.00.10 εννοώ. :D

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς 5.0.10? Γιατί γι αυτό λέγαμε.

Ενώ το 4.20 δούλευε μια χαρά το 5.0.00 έχανε τα αυγα κ τα πασχάλια στο δρόμο.Αλλού σε έδειχνε, αλλού ήσουν στην πραγματικότητα, άλλα σου έλεγε η γκόμενα

κ όταν λες ξεχωριστούς εννοείς σε άλλο αρχειο ο anavasis, σε άλλο ο bluechart klp?

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση τρεχει καλα στο ν82 και ποιο ειναι οι τελευταιοι χαρτες που μπορουμε να περασουμε πανω?

 

βαλε οποια θες κατω απο 5.00.

η τελευταια πριν την 5.00 ειναι η 4.20.20

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

κ όταν λες ξεχωριστούς εννοείς σε άλλο αρχειο ο anavasis, σε άλλο ο bluechart klp?

Nαι, ανάβαση και autodrive σε ξεχωριστά αρχεία. Εκτός του οτι ποτέ δεν συμπάθησα τους Χ σε 1 χάρτες, ο ναυτικός δεν μου χρειάζεται. Παλιότερα, είχα δει οτι το πρόγραμμα δεν ανταποκρινόταν σωστά με 3 σε 1 ενώ με ξεχωριστούς, ήταν πιο γρήγορο. Δεν το δοκιμάζετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...