Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείτε ένα άλλο κουφό! 'Εφυγα από το σπίτι μου, ακολουθώντας την ίδια διαδρομή.

Ενώ την προηγούμενη φορά έκανε γύρω στο 10λεπτο να κλειδώσει, αυτή τη φορά κλείδωσε πριν διανύσω 1 χιλίομετρο.

Συμπέρασμα= Το κινητό χρειάζεται να το διαβάσει παπάς!

Link to comment
Share on other sites

το ειχα κανα 5 λεπτο μεσα στο αυτοκινητο μεχρι να παω απο τον ενα μπαρ στο αλλο.τπτ.το ειχα και κανα 3 λεπτο που περπατουσα παλι τπτ.το κλεινω.σε καποια φαση το ανοιγω μεσα στο μαγαζι γιατι καθομουν κοντα σε τζαμαρια στην ακρη και μεσα σε 2 λεπτα ειχε βρει δορυφορους.οχι απλα παπας......

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που έχω προσέξει είναι το εξής.

Πηγαίνω στο σπίτι μου και κλείνω το GARMIN μόλις μπω μέσα.

Αν μετά από 5 λεπτά αποφασίσω να βγω από το σπίτι και το ξανα-ανοίξω, θυμάται μεν που ήμουν... αλλά στο θέμα "εντοπισμός δορυφόρου" συμπεριφέρεται σαν να διακτινίστικα σε άλλο πλανήτη.

 

Αντίθετα με τις βερσιον 4.20.20 στο 6110 που είχα, κάνοντας ακριβώς την ίδια κίνηση, όταν έβγαινα από το σπίτι, ο εντοπισμός (της ίδιας θέσης) διαρκούσε λιγότερο από 20 sec.

 

Μόνη μου ελπίδα, να δοκιμάσω τη βερσιόν 5 στο 6110 που πέρασα σε ένα φίλο χτες.

Τουλάχιστον θα δω αν φταίει το Ε66 μου ή το Garmin 5!

 

Μόλις κάνω το πείραμα, θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κατευθείαν την 5 έκδοση αλλά δεν κάνει τπτ.Πρέπει να έχω εγκατεστημένο κάτι άλλο πρώτα στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται κάτι άλλο ή παλιότερη έκδοση του προγράμματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα και εγώ την 5 στο Ν95-2 αλλά έχω κολήσει στην εγκατάσταση. Καθώς ακολουθώ τα βήματα που λέτε σε αυτό το θέμα στην αρχή, λέει να ρίξω χύμα τους φακέλους στην κάρτα μνήμης. Ποιούς φακέλους να ρίξω χύμα, αφού 1 φάκελος είναι ο garmin (ο οποίος έχει μέσα του πολλούς). Τελικά πρέπει να ρίξω τους φάκελους που περιέχονται στον garmin χύμα στην κάρτα μνήμης ή μόνο τον gamrin? Ένα ακόμα είναι ότι μετά την εγκατάσταση του sis αρχείου, λέει να πάω στις πληροφορίες και θα δω κάτι για unlock έναν αριθμό αλλά αυτό δεν υπάρχει πουθενά στην έκδοση 5... Στις πληροφορίες έχει μόνο 3 αριθμούς: ΙΜΕΙ, ΙΜΣΙ και αναγνωριστικό κάρτας. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα και εγώ την 5 στο Ν95-2 αλλά έχω κολήσει στην εγκατάσταση. Καθώς ακολουθώ τα βήματα που λέτε σε αυτό το θέμα στην αρχή, λέει να ρίξω χύμα τους φακέλους στην κάρτα μνήμης. Ποιούς φακέλους να ρίξω χύμα, αφού 1 φάκελος είναι ο garmin (ο οποίος έχει μέσα του πολλούς). Τελικά πρέπει να ρίξω τους φάκελους που περιέχονται στον garmin χύμα στην κάρτα μνήμης ή μόνο τον gamrin? Ένα ακόμα είναι ότι μετά την εγκατάσταση του sis αρχείου, λέει να πάω στις πληροφορίες και θα δω κάτι για unlock έναν αριθμό αλλά αυτό δεν υπάρχει πουθενά στην έκδοση 5... Στις πληροφορίες έχει μόνο 3 αριθμούς: ΙΜΕΙ, ΙΜΣΙ και αναγνωριστικό κάρτας. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ολόκληρο τον φάκελο Garmin στην κάρτα σου και το αναγνωριστικό κάρτας χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη ρήγορη απάντηση! Αν μου πεις και πως κλείνει αύτο το εκνευριστικό μήνυμα για το bluetooth...? Υποθέτω ότι το εσωτερικό gps της συσκευής το βρίσκει αυτόματα έτσι? Οπότε βάζω απλά τους χάρτες και είμαι έτοιμος?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το εγκαταστήσω?Το εγκατέστησα αλλά δεν ανοίγει τπτ.Bλέπω την 1η σελίδα αλλά με πετάει.Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το εγκαταστήσω?Το εγκατέστησα αλλά δεν ανοίγει τπτ.Bλέπω την 1η σελίδα αλλά με πετάει.Τι πρέπει να κάνω?

Απεγκατεστησε ολα οτι μεχρι τωρα εχεις εγκαταταστησει και προσπαθησε παλι!ποια εκδοση προσπαθεις να εγκαταστησεις? θα σου προτεινα να ξεκινησεις με την 4.20.20 και μετα να χρησιμοποιησεις την 5.00.00

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.Παρακολουθω το θεμα αρκετο καιρο και η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη .Περασα το προγραμμα σε ελαχιστο χρονο σε ενα Ν82 και μου δουλεψε μια χαρα.Το προβλημα που εχω ειναι το εξης.Το προγραμμα μετα απο κανα τριημερο σταματαει να δουλευει.Προσπαθοντας να τρεξω το προγραμμα μου λεει οτι δεν γινεται για λογους ασφαλειας??????Τι κανω λαθος????Ευχαριστω ολους προκαταβολικα για την βοηθεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.Παρακολουθω το θεμα αρκετο καιρο και η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη .Περασα το προγραμμα σε ελαχιστο χρονο σε ενα Ν82 και μου δουλεψε μια χαρα.Το προβλημα που εχω ειναι το εξης.Το προγραμμα μετα απο κανα τριημερο σταματαει να δουλευει.Προσπαθοντας να τρεξω το προγραμμα μου λεει οτι δεν γινεται για λογους ασφαλειας??????Τι κανω λαθος????Ευχαριστω ολους προκαταβολικα για την βοηθεια!!!!

Μηπως κατα λαθος περασες παλαιοτερη εκδοση η καρτα με αλλη εκδοση?αν συνεχιζεται το προβλημα ξανακανετο απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται τον τελευταιο μηνα.Εχω δοκιμασει τα παντα.Απο την αρχη ειχα περασει την 4.20.20.Σημερα θα περασω την 5 απο αλλο site να δω τι θα γινει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το χαρτη σε ποιο φακελο το βαζοyμε και τι καταληξη πρεπει να εχει κατεβασα το σιτι ναβιγκατορ 2008 με καταληξη uif ειναι οκ?το εβαλα στο φακελο του γκαρμιν αλλα οταν τρεχω το προγραμμα μου λεει νο μαπ μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση ειναι ΠΑΝΤΑ στην πρώτη σελίδα.Ειναι δυσκολο να ψάξουμε

 

"Η απάντηση είναι, ότι το Garmin αναγνωρίζει μόνο μέχρι 4 χάρτες και μάλιστα με συγκεκριμένα ονόματα:

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsupp.img

gmapsup2.img "

Μια απλή παράθεση από κειμενο της πρώτης σελίδας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

o χάρτης μάλλον ειναι λάθος (δεν έχει ξανατύχει να δω τέτοια επέκταση για αρχείο του Garmin) οπότε δεν πρέπει να ταιριάζει.Διορθώστε με αν κάνω λάθος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος για να μην εμφανίζει μερικά από τα αρχεία της εγκατάστασης στην παραγωγή πολυμέσων (στην έκθεση) υπάρχει.

Δοκίμασα να κάνω όλο το φάκελο Garmin (και τα αρχεια υποφακέλλων) να είναι "κρυφά", αλλά πάλι τα εμφανίζει η έκθεση!

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε ολα οτι μεχρι τωρα εχεις εγκαταταστησει και προσπαθησε παλι!ποια εκδοση προσπαθεις να εγκαταστησεις? θα σου προτεινα να ξεκινησεις με την 4.20.20 και μετα να χρησιμοποιησεις την 5.00.00

 

3 φορες δοκίμασα με την 5 έκδοση αλλά τπτ.Τι πρέπει να κάνω?Αποσυμπιέζω τα φάκελο που κατεβάζω κ μετά βάζω το σισ αρχείο και τον φάκελο garmin στην κάρτα μνημης.Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

3 φορες δοκίμασα με την 5 έκδοση αλλά τπτ.Τι πρέπει να κάνω?Αποσυμπιέζω τα φάκελο που κατεβάζω κ μετά βάζω το σισ αρχείο και τον φάκελο garmin στην κάρτα μνημης.Κάνω κάτι λάθος?

Προσωπικα την 5.00.00,οταν προσπαθησα να την περασω για ενα φιλο,καινουργια καρτα ,απο την αρχη ολα ,δεν δουλεψε' γι'αυτο σου ξαναλεω απεγκατεσησε τα ολα,περασε σε μια προηγουμενη εκδοση και μετα πηγαινε στην 5.00.00.....οταν φθασεις στην 5.00.00 κατεβασε απ'εδω http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939(garmin mobile xt setup) στο card reader και μετα περασε το sis.Ακολουθησε τις οδηγιες της 1ης σελιδας!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμμα το κατεβαζω το βαζψ στη καρτα μνημης αλλα το αρχειο GarminMobileXT.sis δεν υπαρχει μεσα για να το εγκαταστησω μπορει καποιος να μου πειτι κανω?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.πριν 10 μερες αγορασα το N95 8GB και προσπαθω να του περασω το GARMIN 4.10.60 και οπως βλεπω ειμαι παρα πολλυ πισω.βασικα ειμαι αρχαριος με αυτα τα θεματα.εχω διαβασει σχεδον ολη την κουβεντα που εχετε κανει και δεν εχω καταφερει τιποτα.παρακαλω σε οποιον ειναι ευκολο να μου γραψει στο email μου με απλα λογια τα βασικα βηματα να το ενεργοποιεισω και να ενεργοποιεισω το εσωτερικο GPS και πως μπορω να περασω ενα χαρτη για ελλαδα(Κρητη-Αθηνα). dimitrisgeorgoulakis@gmail.com ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...