Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το προσεξα λαθος μου :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρη θα τους ενωσεις για να κανεις ενα νεο 3 σε 1?

 

αμα βρω χρονο η δε με προλαβει καποιος αλλος.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ενημερωστε μας οταν το κανετε

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν ο anavasis 3.70 που εχει σηκωσει στο γνωστο μαγαζακι το μελος dmarccos, ειναι με ελληνικους χαρακτηρες?

 

κατεβασα απο το μαγαζακι τον autodrive 1.50. απλα βαζω το img μεσα στην καρτα? ή πρεπει να ξαναφτιαξω το unl αρχειο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν ο anavasis 3.70 που εχει σηκωσει στο γνωστο μαγαζακι το μελος dmarccos, ειναι με ελληνικους χαρακτηρες?

 

κατεβασα απο το μαγαζακι τον autodrive 1.50. απλα βαζω το img μεσα στην καρτα? ή πρεπει να ξαναφτιαξω το unl αρχειο?

 

Τον autodrive απλά τον βάζεις μέσα στη κάρτα πρέπει να έχει όμως την ίδια ονομασία με τον 1.40 και δεν χρειάζεται να φτιάξεις unl αρχείο.

Για τον anavasis που ρωτάς αν δε κάνω λάθος υπάρχει μόνο σε μία έκδοση η οποία είναι με αγγλικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος και ο 3 σε 1

 

Να σαι καλα :)

 

Για τον anavasis που ρωτάς αν δε κάνω λάθος υπάρχει μόνο σε μία έκδοση η οποία είναι με αγγλικούς χαρακτήρες.

 

Δεν κανεις λαθος ειναι οπως τα λες. Δεν υπαρχει ο αναβασης με ελληνικους χαρακτηρες.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει καποια διαφορα ως προς την εγκατασταση το garmin για windows απο το garmin για symbian,εκτος βεβαια απο το οτι χρειαζεται διαφορετικη εφαρμογη;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο γνωριζω οχι! Εαν θελεις κατι περισσοτερο καλυτερα να ρωτησεις στην αναλογη ενοτητα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω το νεο 3in1.Ολα μια χαρα εκανα απλα αντικατασταση το παλιο gmapsupp.img με το νεο και τιποτα παραπανω.Αν και στην πολη μου δεν εχει καποια ανανεωση οπως ειδα.Ευχαριστω πολυ!!!!

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΠΟΛΕΩΝ

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος και ο 3 σε 1

Καλώς τον και σε αυτό το forum. Ευχαριστούμε για την καλή δουλειά στο xxxxxxxxxx

Και φυσικά και όλους τους συντελεστές του θέματος εκεί. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράψατε πάλι. :thanks: :up:

 

Σε χρόνο ρεκόρ ανεβάσατε όλες τις εκδόσεις του νέου χάρτη. :respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι στους χαρτες στην διαχειρηση δεδομενων παταω mapsourse kai μου εχει το bluechart greecev.2008 2 fores episeis anavasi base 2 fores kai telos ayto drive hellas AYTA einai tsekarismena ολα θα πρεπει να ξετσεκαρω καποιο?

 

επισεις ψαχνω τους καινουργιους χαρτες σε 3σε1 αλλα δεν μπορω να το βρω μπορει κανεις να μου πεις πως νατους ψαξω?και επισεις πως γινετε η εγκατασταση

 

 

να στεω ολοι καλα

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Για τον καινούριο χάρτη 3 σε 1 θα κάνεις αναζήτηση στο xxxxx για

xxxxxxxxxxxxxxx

 

Τα λινκ θα τα βρεις στην σελίδα xxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο που ειχα καταβασει εγω λεει οτι εχω

3σε1 χάρτης Ελλάδας που περιλαμβάνει

 

- Autodrive Hellas 1.40 (πλήρες οδικό δίκτυο)

- Anavasis 3.70 (πλήρες επαρχιακό δίκτυο με χωματοδρομους, μονοπάτια κ.α)

- Bluechart 2008 (πλήρης ναυτικός χάρτης Ελλάδας)

 

 

στο bestgreek mapπου βρηκα στην πρωτη σελιδα βασικα εχει την ιδια εκδοση μηπως ειμαι οκ?

 

να αφησω τελικα μονο τον autodrive?einai kalytera

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο που ειχα καταβασει εγω λεει οτι εχω

3σε1 χάρτης Ελλάδας που περιλαμβάνει

 

- Autodrive Hellas 1.40 (πλήρες οδικό δίκτυο)

- Anavasis 3.70 (πλήρες επαρχιακό δίκτυο με χωματοδρομους, μονοπάτια κ.α)

- Bluechart 2008 (πλήρης ναυτικός χάρτης Ελλάδας)

 

 

στο bestgreek mapπου βρηκα στην πρωτη σελιδα βασικα εχει την ιδια εκδοση μηπως ειμαι οκ?

 

να αφησω τελικα μονο τον autodrive?einai kalytera

 

Όχι στην πρώτη σελίδα, στη σελίδα που σου γράφει ο mirror πήγαινε. Εκεί υπάρχει ο νέος 3σε1. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο που ειχα καταβασει εγω λεει οτι εχω

3σε1 χάρτης Ελλάδας που περιλαμβάνει

 

- Autodrive Hellas 1.40 (πλήρες οδικό δίκτυο)

- Anavasis 3.70 (πλήρες επαρχιακό δίκτυο με χωματοδρομους, μονοπάτια κ.α)

- Bluechart 2008 (πλήρης ναυτικός χάρτης Ελλάδας)

 

 

στο bestgreek mapπου βρηκα στην πρωτη σελιδα βασικα εχει την ιδια εκδοση μηπως ειμαι οκ?

 

να αφησω τελικα μονο τον autodrive?einai kalytera

 

Ψάξε προς τις τελευταίες σελίδες να βρεις τον καινούριο 3 σε 1 που περιέχει τον autodrive 1.50

 

Όταν έχεις επιλέξει όλους τους χάρτες από το mapsource φαίνεται μόνο ο autodrive γιατί καλύπτει τους υπόλοιπους

 

Προτείνω κάθε φορά να επιλέγεις έναν χάρτη ανάλογα με τη περιοχή που βρίσκεσαι:

 

Autodrive για πόλη και βασικό οδικό δίκτυο

και Anavasi όταν βρίσκεσαι στην επαρχία

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και μπραβο στα παιδια .....εβαλα τον νεο autoDrive 1.50 στο 6110 ΑΛΛΑ.....

ρε παιδες για ποιο λογο ασχολουμαστε τοσο πολυ με το Garmin και ψαχνουμε αναβαθμισεις και ΝΑ...η και νουργια εκδοση, και ΠΑΡΕ καινουργιο χαρτη και ψαχνουμε και poi και ΝΑ ο poiLoader .....................

 

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ?

 

Θελω να πω οτι εδω και ενα χρονο ειμαι κοντα και παρακολουθω και δοκιμαζω και πειραματιζομαι με τις πλοηγησεις αλλα δεν θυμαμαι ποτε να δουλεψε σωστα το Garmin......ή ποιο πισω με δειχνει ή ποιο μπροστα...συνηθως το πρωτο....στριβεις-κανεις 20-30 μετρα,αυτο σε δειχνει ακομα στην διασταυρωση......

 

Μηπως σε αλλες συσκευες δουλευει διαφορετικα ? μηπως παιζει ρολο δηλαδη το τηλεφωνο?εγω εχω το 6110 και εχω παρατηρησει αυτα που σας ειπα.......

 

και για να βγω και λιγο sorry κιολας εκτος θεματος αλλα κολλαει τωρα να αναφερθει επι τις ευκαιριας -μαζι με την αλλαγη του χαρτη στο Garmin ειχαμε και τις αλλαγες στο SYGIC (νεα εκδοση-νεος χαρτης)...........

τι να πω !!! για μενα προσωπικα η μερα με τη νυχτα.Μακραν μπροστα και ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟ κατα την πλοηγηση.......(τουλαχιστον στο δικο μου 6110 )

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και μπραβο στα παιδια .....εβαλα τον νεο autoDrive 1.50 στο 6110 ΑΛΛΑ.....

ρε παιδες για ποιο λογο ασχολουμαστε τοσο πολυ με το Garmin και ψαχνουμε αναβαθμισεις και ΝΑ...η και νουργια εκδοση, και ΠΑΡΕ καινουργιο χαρτη και ψαχνουμε και poi και ΝΑ ο poiLoader .....................

 

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ?

 

Θελω να πω οτι εδω και ενα χρονο ειμαι κοντα και παρακολουθω και δοκιμαζω και πειραματιζομαι με τις πλοηγησεις αλλα δεν θυμαμαι ποτε να δουλεψε σωστα το Garmin......ή ποιο πισω με δειχνει ή ποιο μπροστα...συνηθως το πρωτο....στριβεις-κανεις 20-30 μετρα,αυτο σε δειχνει ακομα στην διασταυρωση......

 

Μηπως σε αλλες συσκευες δουλευει διαφορετικα ? μηπως παιζει ρολο δηλαδη το τηλεφωνο?εγω εχω το 6110 και εχω παρατηρησει αυτα που σας ειπα.......

 

και για να βγω και λιγο sorry κιολας εκτος θεματος αλλα κολλαει τωρα να αναφερθει επι τις ευκαιριας -μαζι με την αλλαγη του χαρτη στο Garmin ειχαμε και τις αλλαγες στο SYGIC (νεα εκδοση-νεος χαρτης)...........

τι να πω !!! για μενα προσωπικα η μερα με τη νυχτα.Μακραν μπροστα και ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟ κατα την πλοηγηση.......(τουλαχιστον στο δικο μου 6110 )

 

Παίζει μεγάλη σημασία και η συσκευή που χρησιμοποιείς, στο Sygic δεν έχεις πρόβλημα γιατί είναι και πιο ελαφρύ πρόγραμμα.

Προσωπικά με το Ν95-8GB δεν έχω πρόβλημα εκτός σπάνιων περιπτώσεων, π.χ. κάνει επανα-υπολογισμό της διαδρομής και εγώ ήδη έχω πάρει στροφή, αυτό βέβαια το πρόβλημα το έχω συναντήσει και σε καθεαυτού συσκευές navigation όπως το nuvi 200 ειδικά όταν είσαι μέσα σε στενάκια και παίρνεις τη μία στροφή μετά την άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο anavasis ειναι καινουριος

 

ο bluechart, τι ακριβως διχνει? τη θαλασσα?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...