Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εκδοση 4.20.20 που εχω ειναι στα αγγλικα

οταν παω να κανω search για address δεν βρισκει τιποτα

θα μπορουσα να αλλαξω την γλωσσα? τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η εκδοση 4.20.20 που εχω ειναι στα αγγλικα

οταν παω να κανω search για address δεν βρισκει τιποτα

θα μπορουσα να αλλαξω την γλωσσα? τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

Μήπως να δοκίμαζες αυτό? :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση 4.20.20 που εχω ειναι στα αγγλικα

οταν παω να κανω search για address δεν βρισκει τιποτα

θα μπορουσα να αλλαξω την γλωσσα? τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

 

Κανεις οτι λεει παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2479804#post2479804

 

Kαι μετα επιλεγεις την ελληνικη γλωσσα. Επισης θα πρεπει να εχεις την γλωσσα του τηλεφωνου και την γλωσσα γραφης στα ελληνικα.

 

Παναγιωτη με προλαβες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να πει πως βαζουμε αυτο το 3-1 χαρτη και πως τα ενεργοποιουμε.... εφαγα πανω απο μια ωρα ιp mart και παλι λαθος το εκανα...

 

ποιον χαρτη βαζουμε για να εχουμε και το αναβαση? αυτο το bluecharts τι ειναι? πρεπει να υπαρχει και το autodrive? ποια ειναι τα ID για τους χαρτες? πρεπει να μπουν και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να πει πως βαζουμε αυτο το 3-1 χαρτη και πως τα ενεργοποιουμε.... εφαγα πανω απο μια ωρα ιp mart και παλι λαθος το εκανα...

 

ποιον χαρτη βαζουμε για να εχουμε και το αναβαση? αυτο το bluecharts τι ειναι? πρεπει να υπαρχει και το autodrive? ποια ειναι τα ID για τους χαρτες? πρεπει να μπουν και τα δυο?

 

Όλα αυτά που ρωτάς έχουν αναφερθεί πάμπολλες φορές, υπάρχει και η αναζήτηση, κάνε ένα κόπο να τα ψάξεις.. ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απενεργοποίησε και το υποβοηθούμενο GPS απο το μενού Δεδομένα GPS.

Καλημέρα,

Αυτό που βρίσκεται; Στις ρυθμίσεις του GARMI ήν του κινητού; (6110 έχω)

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα GPS- Ρυθμίσεις- Ρυθμίσεις εντοπ. θέσης- Υποβοηθούμενο GPS το ξεκλικάρεις.

 

Στο τηλέφωνο είναι και όχι μέσα στο garmin.

Link to comment
Share on other sites

Τι προσφέρει ο χάρτης της ανάβασης και τι της θάλασσας;

 

Έχω εγκαταστήσει τον χάρτη 3-1 (136MB !!!), πως μπορώ να τον απεγκαταστήσω και να βάλω έναν άλλο, πχ μόνο τον autodrive...

 

ΕΠίσης πως βλέπω ποια έκδοση χάρτη έχω;

 

[edit]Τελικά είναι όλο το GARMIN 170 ΜΒ... Τι μπορώ να σβήσω για να χαλαρώσει λίγο το σύστημα;[/edit]

Link to comment
Share on other sites

ο χάρτης ανάβασης αφορά διαδρομές off - road... Ενώ ο autodrive είναι κυρίως πιό ενημερωμένος για τις πόλεις... Βέβαια όπου δεν σε καλύπτει ο ένας δοκιμάζεις τον άλλον.

 

Για να βγάλεις τον 3 σε 1 απλά σβήνεις το ανάλογο αρχείο και περνάς άλλο.. Δεν χρειάζεται καμία διαδικασία

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

@selemele, οι χάρτες είναι τα αρχεία xxx.img. Αν κινείσαι μόνο εντός πόλης, τότε δεν χρειάζεσαι τον 3 σε 1 αλλά μόνο τον auto drive. Έτσι απο 136ΜΒ πας στα 45ΜΒ. Επίσης στον φάκελο voice, αν σβήσεις όλες τις γλώσσες εκτός αγγλικά και ελληνικά, απο 44ΜΒ κατεβαίνεις στα 3ΜΒ.

 

Όλα αυτά βέβαια αν θέλεις να γλυτώσεις χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Τι προσφέρει ο χάρτης της ανάβασης και τι της θάλασσας;

 

Για τον χάρτη της θάλασσας θες πραγματικά εξήγηση??:blink::blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει η θάλασσα έχει μονόδρομους;;;

 

Βασικά γράφει για βάθος, ξέρες κλπ; έχει πορείες καραβιών; τι έχει δλδ ακριβώς; ή δείχνει ΄ενα απέραντο γαλάζιο (ή μάλλον πρώην γαλάζιο, ανάλογα με την μόλυνση:Ρ)

 

Επίσης πέρασα κάποια ΡΟΙ χθες, και σήμερα που το δοκίμασα μου εμφάνιζε συνέχεια μια ειδοποίηση CTV123, CTV235... Τι είναι αυτό το CTV, γιατί από ότι είδα σε κάθε σημείο που το έλεγε είχε κάμερα ασφαλείας!!! Αν το απενεργοποιήσω αυτό θα υπάρχουν μετά τα ραντάρ στην εθνική;;;

Τέλος μήπως υπάρχει κάπου κάποιο πιο ανανεωμένο ΡΟΙ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα στο N82 Μου το 4.10.60 (αφου μου εβγαλε την πιστη) και δουλευει μια χαρα, βασικα ειναι και η μοναδικη εκδοση που μου δουλευει κανονικα.. Και παιζω αναμεσα στον 3 σε 1 χαρτη και τον 1.40. Εχω και τους 2 στο κινητο οποτε οταν χρειαστώ καποιον τον μετακινώ στον φακελο του Garmin..

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση της 4.20.20 πρεπει να κατεβασω (απο το γνωστο μερος) για να εχω υποστηριξη και στα ελληνικα?εχω ηδη βαλει την 4.10.60 και θελω να την αναβαθμισω...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα στο N82 Μου το 4.10.60 (αφου μου εβγαλε την πιστη) και δουλευει μια χαρα' date=' βασικα ειναι και η μοναδικη εκδοση που μου δουλευει κανονικα.. Και παιζω αναμεσα στον 3 σε 1 χαρτη και τον 1.40. Εχω και τους 2 στο κινητο οποτε οταν χρειαστώ καποιον τον μετακινώ στον φακελο του Garmin..[/quote']

Το κάνεις αυτό για να μην αργεί; Σωστά;

 

Έχει μια επιλογή που λέει ποιους χάρτες να φορτώσει, είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα;

 

Μετά την έκδοση 4,10,60 βάλε από πάνω την 4.10.20, αυτό έκανα και εγώ και είναι καλύτερα :) Σε καταλαβαίνω όταν λές κάτι περί πίστης :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα στο N82 Μου το 4.10.60 (αφου μου εβγαλε την πιστη) και δουλευει μια χαρα, βασικα ειναι και η μοναδικη εκδοση που μου δουλευει κανονικα.. Και παιζω αναμεσα στον 3 σε 1 χαρτη και τον 1.40. Εχω και τους 2 στο κινητο οποτε οταν χρειαστώ καποιον τον μετακινώ στον φακελο του Garmin..

Σίγουρα δουλεύεις με την 4.10.60 και δεν έχεις κανένα πρόβλημα? Με το πρόβλημα με τη δίεση πώς την παλεύεις?

Δοκίμασες να βάλεις την 4.10.80 πάνω από την 4.10.60? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δουλεύεις με την 4.10.60 και δεν έχεις κανένα πρόβλημα? Με το πρόβλημα με τη δίεση πώς την παλεύεις?

Δοκίμασες να βάλεις την 4.10.80 πάνω από την 4.10.60? ;)

 

Ναι, και μολις παω να το τρεξω κλεινει αμεσως, το ιδιο και με την 4.20. Δεν εχω παρατηρήσει καποιο προβλημα με τη δίεση, τι ακριβως κάνει?

 

Το πρόβλημα που έχω ειναι με τα POI, το Poi loader μου κολλαει, οπως και να το εχω προσπαθήσει (Εχω vista x64). Επιισης εχω αντιγράψει αρχεία με την κατάληξη .gpi στον φακελο Garmin\poi αλλα δεν τα βλεπει το mobile xt. Κανω κατι λάθος?

 

Το κάνεις αυτό για να μην αργεί; Σωστά;

 

Έχει μια επιλογή που λέει ποιους χάρτες να φορτώσει, είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα;

 

Μετά την έκδοση 4,10,60 βάλε από πάνω την 4.10.20, αυτό έκανα και εγώ και είναι καλύτερα :) Σε καταλαβαίνω όταν λές κάτι περί πίστης :Ρ)

 

Οχι, μεσα στο μενου, διαχειριση δεδομενων, στους χαρτες, δεν υπάρχει τρόπος να επιλέξεις ποιον χαρτη θα χρησιμοποιεί, μαλλον τους δουλεύει όλους.

Βασικά εχω βολευτεί με αυτη την έκδοση, επειδή λειτουργεί. Πρέπει να εχω πολλά κέφια για να κάτσω να εγκαταστήσω τις ανανεώσεις..:)

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση της 4.20.20 πρεπει να κατεβασω (απο το γνωστο μερος) για να εχω υποστηριξη και στα ελληνικα?εχω ηδη βαλει την 4.10.60 και θελω να την αναβαθμισω...

 

Ακριβώς γιατί έχει πολλά..Επίσης την φωνητική καθοδήγηση στα ελληνικά την περιεχει μεσα και αν οχι που θα την βρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Την 4.20.00 θα κατεβάσεις. Έχει φωνητική καθοδήγηση στα Ελληνικά.

 

Όποιαδήποτε καεβάσω 4.20.00 εκγδοση θα μου εχει ελληνικα και φωνητικη καθοδηγηση, απο το γνωστο μαγαζακι;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, κατεβασα την 4.20.20, εκανα copy τον φακελο garmin πανω απο αυτον που ηταν στην sd (4.10.60 με χαρτες που δουλευε κανονικα) με αντικατασταση όλων. Την βαζω στο κιν, τρεχω το νεο αρχειο garminxt...sis που αντιγραφηκε, κανει εγκατασταση και αντικατάσταση της προηγούμενης εκδοσης. Το ανοιγω, δουλευει κανονικα, χωρις ελληνικα, πας στο file explorer, σβηνω το αρχειο \Garmin\Apps\Symbian\Res\gmsup, και τωρα δουλευει κανονικα και με ελληνικο μενου.

 

Αλλα εχω ακομα προβλημα με τα pois. Ενω τα βλεπει απο τα -εργαλεια\διαχειρηση δεδομενων\προσαρμοσμενα poi (ειναι σε .gpi), οταν παω στο ΓΙΑ ΠΟΥ? και προσαρμοσμενα Poi λεει οτι δεν βρισκει τιποτα και να παω στην ιστοσελίδα της garmin... ??

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Όποιαδήποτε καεβάσω 4.20.00 εκγδοση θα μου εχει ελληνικα και φωνητικη καθοδηγηση, απο το γνωστο μαγαζακι;

Αυτή που λέει multilanguage έχει όλες τις γλώσσες και Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει ποτέ σε τι υψόμετρο είμαι...

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση, είναι λάθος του GPS μου ή γενικά του GARMIN?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...