Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως καντε μια προσπαθεια να κανετε unmake το sis της νεας εκδοσης (με sisware πχ) καντε την extract και δειτε ποια αρχεια εγκαθιστανται με το sis στους φακελους εκτος garmin.αφου απεγκαταστησετε την νεα εκδοση δειτε αν εχει μεινει κανενα απο αυτα και διαγραωτε το χειροκινητα.αν δεν ειναι κατι απο αυτα...

 

geia sas paides,parakoulotho ta osa lete,tha symfoniso me ton aristotelh,100% einai thema mnimis,pantos o xarths na eiste sigouri oti einai entaksi 100%,dokimasmeno kai sto pda mou,opou os syskevi me megalyteri taxytita epeksergastikai mnimis,to programa kai o xarths anigou para poly grigora.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απεγκατέστησα την παλιά πλατφόρμα και εγκατέστησα πάλι την 4.10.80 με τους νέους χάρτες (Αριστοτέλη και πάλι ευχαριστούμε για την δουλειά σου ;) ) και αναμένω να το λειτουργήσω το πρωί για να δώ αν θα δουλέψει ή θα κολλήσει πάλι.

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά είχα εγκαταστήσει στην κάρτα και το smart2go το οποίο τόσο καιρό ήταν μέσα και τώρα το έσβησα, σαν να "ανέπνευσε" λίγο και να ξεκίνησε πιο γρήγορα, να το είχα παραφορτώσει ή να έπαιζε ασυμβατότητα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εγω εχω κανει εδω και 2 ημερες την εγκατασταση της 80 οπως αναφερει πιο πανω ο Αρης(μονο τον φακελο garmin και οχι τους υπολοιπους π.χ.private) χωρις ομως πρωτα να περασω την 60.Πριν ομως κανω αυτο εκανα format το κιν. και την mass memory φυσικα, και στη συνεχεια περασα ενα-ενα καποια αντιγραφα στην καρτα μνημης οπως π.χ. μουσικη,εικονες επαφες...απο το pc...Περασα δηλ. την 80 σαν να πειρα το κιν. καινουργιο,μεχρι τωρα το δοκιμασα 2 ημερες με τον 1-30, την αναβαση και τα poi.Λειτουργει αψογα.Σημερα εριξα μεσα και τον θαλλασιο χαρτη,δεν τον δοκιμασα ομως ακομη...Εαν λοιπον παρουσιασει προβλημα τοτε αυτο θα οφειλεται στο συγκεκριμενο χαρτη η στη συνυπαρξη του με τους υπολοιπους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι πως με ολα αυτα που λεγονται θα μπερδευτει ο κοσμος αν δεν εχει μπερδευτει ηδη. Post 3265

 

Ibiza thanks για το χαρτη.τα μονα σιγουρα ειναι οτι δε φταιει ο χαρτης ουτε καποιο αρχειο στη μνημη τηλεφωνου.θα ανεβει συντομα στο φακελο.τωρα υπαρχει προβλημα με το upload.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λιγο ασχοληθηκα οσο περιμενα να ανεβουν καποιοι χαρτες

λαμβανοντας υποψη αυτα που ειπωθηκαν

ΚΑΙ

βρηκα λυση!

 

 

να πω οτι αυτο απευθυνεται σε αυτους που εχουν προβλημα με το ανοιγουν χαρτες στην νεα εκδοση,οι αλλοι δε χρειαζεται να κανουν τιποτα

 

η ακολουθια εγκαταστασης ειναι η εξης.

1)αρχικα διαγραψτε ολο φακελο garmin και φυσικα απεγκαταστηστε το προγραμμα απο τη διαχειριση εφαρμογων να αρχισουμε απο την αρχη (να πω εδω οτι διεγραψα τους φακελους sys ,system,resource,private αλλα αυτο το εκανα για να αφαιρεσω με την ευκαιρια αχρηστα αρχεια απο την καρτα μνημης γενικως απο ολα τα προγραμματα που εχω βαλει κατα καιρους.κατι σαν format αρχειων συστηματος οχι καρτας.δε νομιζω οτι χρειαζεται.καντε τα παρακατω και βλεπουμε απο τα αποτελεσματα)

 

2)εγκαταστηστε την παλια εκδοση.οταν λεω εγκαταστηστε εννοω βαλτε τον φακελο garmin και εγκαταστηστε το παλιο sis αρχειο.για οσους το διεγραψαν θα το ανεβασω συντομα το παλιο.

 

3)ανοιξτε το (επιλεξτε ρυθμισεις γλωσσας και φωνης)

 

4)μετα χωρις να απεγκαταστησετε τιποτα βαλτε τον φακελο garmin απο την νεα εκδοση

5)ανοιξτε το.θα δειτε σας τα βγαζει χαλια.δε πειραζει.κλειστε το

 

6)εγκαταστηστε την νεα εκδοση (το νεο sis δηλαδη)απο πανω απο την παλια (χωρις να απεγκαταστησετε την παλια).

 

7)βαλτε οποιον χαρτη δε σας ανοιγε για δοκιμη!τα μυνηματα φυσικα ειναι σωστα πλεον

 

εμενα αυτο δουλεψε και βλεπω τον 3 σε 1 στην νεα εκδοση.μεχρι πριν ενα τεταρτο δεν τον εβλεπε με τιποτα.εκλεινε

 

 

 

 

 

δοκιμαστε το και πειτε μου!σε εμενα δουλεψε μια και καλη

οταν λες διεγραψα τους φακελους sys ,system,resource,private ενοεις ολοκληρους τους φακελους η μονο τα αρχεια της garmin που περιεχονται στους φακελους .....

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρους.αυτο το εκανα γιατι ηθελα να ξεφορτωθω διαφορα καταλοιπα εφαρμογων.δε ξερω αν χρειαζεται στο garmin στην παραπανω μεθοδο.αν κανετε το ιδιο χωρις να διαγραψετε sys κτλ και δεν σας δουλεωει τοτε μαλλον πρεπει να γινει.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πισω στον @tommis ξαφνικα ο χαρτης δουλεψε κανονικα πριν λιγο ανοιξε και σε εμενα μονο μια φορα και δεν ξανα ανοιξε. Απορω τι μπορει να ειναι αυτο που δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη.. ελπιζω να βρεθει συντομα η λυση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φίλε αριστοτέλη, εδώ σου λέω ότι έβαλα καινούρια κάρτα εξαρχής φορμαρισμένη που δανείστηκα από φίλο μόνο και μόνο για να το δοκιμάσω, και δεν παίζει, δε θέλει να ανοίξει με τίποτα ο χάρτης 3 σε 1 και μάλιστα και τον ανάβασις και ναυτικό για να τον δει κάνω τη διαδικασία με το pcsuite που έχω περιγράψει. όσο για το θέμα μνήμης που αναφέρθηκε σύμφωνα με τους κατασκευαστές το πρόγραμμα απαιτεί μίνιμουμ 6mb ram και 512 memory stick,τώρα αν θέλει 30 συνολικά για 3 χάρτες δε μπορώ να το ξέρω, έχω πολύ λίγα πράγματα στο δικό μου ν-95 και πάντα με κάθε επανεκίννηση ξεκινάω με 25μβ ελεύθερα, να υπενθυμίσω ότι με την έκδοση 60 παίζει οποιοσδήποτε χάρτης. εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι κάτι ίσως να παίζει με τη μνήμη του τηλεφώνου, ειδικά από τη στιγμή που χτες έβαλα καινούρια κάρτα με κανένα μα κανένα αρχείο μέσα.

 

αλήθεια εσείς που τρέχετε στον 3-1 πόσο μνήμη έχετε?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την φορμαρισμενη και αν ειναι περιεργο.δε ξερω εγω σας λεω οτι δουλεψε 100% αυτο που εκανα.και δεν ανοιξε μια φορα αλλα ανοιγει μονιμως.τυχερος απλα?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι δε φταιει καποιο αρχειο στην μνημη τηλεφωνου (αφου δεν αλλαξα κατι.ειναι ιδια αρχεια οταν δεν ανοιγε ο 3 σε 1 και ιδια τωρα που ανοιγει).δοκιμαστε τα βηματα που ειπα στο 3265.

 

Το προβλημα μαλλον το δημιουργει αλλη εφαρμογη

και οχι αυτο καθαυτο το garmin.Ετσι πιστευω ...

 

παντως καντε μια προσπαθεια να κανετε unmake το sis της νεας εκδοσης (με sisware πχ) καντε την extract και δειτε ποια αρχεια εγκαθιστανται με το sis στους φακελους εκτος garmin.αφου απεγκαταστησετε την νεα εκδοση δειτε αν εχει μεινει κανενα απο αυτα και διαγραωτε το χειροκινητα.αν δεν ειναι κατι απο αυτα...

 

Thanks !

Απο τα πρωτα που εχω κανει

 

 

geia sas paides,parakoulotho ta osa lete,tha symfoniso me ton aristotelh,100% einai thema mnimis, .

 

Με τιποτα .Με το Ν82 εχω ~90 στο ξεκινημα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που εχω κανει που δεν υποθικε πουθενα ειναι οταν δοκιμαζα και εβγαλα την παλια και εβαλα την νεα εκδοση ο φακελος λεγοταν mmc και μεσα ειχε private, resource,sys,system και τον φακελο του garmin.Εβαλα στην καρτα μου τον φακελο mmc και χοριστα τον φακελο του garmin και μετα εκανα την εγκατασταση
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Nαι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω μπερδευτεί. Πώς ξεκλειδώνουμε τον 3σε1???

Το UNL που θα φτιάξουμε θα πρέπει να περιέχει τους κωδικούς και από τους τρεις χάρτες που περιέχει μέσα ο 3σε1, σωστά??? (Εκτός από τον anavasi που δε θέλει ξεκλείδωμα, αν δεν κάνω λάθος).

Στον ενιαίο κωδικό που βάζω στο UNL, ποιος κωδικός πρέπει να μπει πρώτα, του Blue chart ή του Autodrive??? :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχασα το "τόπι" θέλω να ρωτήσω. Είμαι από αυτούς που έχουν την παλιά εκδοση (4.10.60) και βάζοντας την καινούργια (4.10.80) με τους ξεχωριστούς χάρτες βλέπουμε την κλασσική μαύρη οθόνη και μετά δρόμο για το menu. Με το χάρτη 3 σε 1 ξεπερνιέται το πρόβλημα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω μπερδευτεί. Πώς ξεκλειδώνουμε τον 3σε1???

Το UNL που θα φτιάξουμε θα πρέπει να περιέχει τους κωδικούς και από τους τρεις χάρτες που περιέχει μέσα ο 3σε1, σωστά??? (Εκτός από τον anavasi που δε θέλει ξεκλείδωμα, αν δεν κάνω λάθος).

Στον ενιαίο κωδικό που βάζω στο UNL, ποιος κωδικός πρέπει να μπει πρώτα, του Blue chart ή του Autodrive??? :wacko:

Γραμμενο απο τον ibiza2003[/member] :)

http://rapidshare.com/files/106063003/Garmin_arxia_NEW.rar.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, τα συννημένα αρχεία που υπάρχουν στο post σου αφορούν τον "παλιό" 3σε1, σωστά???

Μήπως παίζει κάτι με τον καινούργιο 3σε1??? Τον δοκίμασε κανένας??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, περνώντας πάλι την 4.10.80 πλατφόρμα με τους νέους χάρτες καταλαβαίνω να κολλάει και σε πλήρες ζουμ να με δείχνει κάτι μέτρα έξω από το δρόμο, τι στο καλό συμβαίνει? Να φταίει η μνήμη μου? Να φταίει η καταρραμένη αναβάθμιση που του έκανα στη Νόκια? Να φταίει που δεν του έχω κάνει ευχέλαιο???

 

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με, το κινητό είναι το εικονιζόμενο στο άβαταρ.

 

Υ.Γ. 1 απεγκατέστησα την εφαρμογή του smart2go αλλά δεν γνωρίζω που βάζει τους χάρτες για να τους σβήσω, το σύστημα αποσυμφορήθηκε κάπως

 

Υ.Γ. 2 παράλληλα μέσω του mapsource έχω ενεργοποιημένο μόνο τον 1.30 και όχι όλους (είναι λογικό τον ανάβαση να μου τον βγάζει 2 φορές?)

Link to comment
Share on other sites

οδηγιες για το ξεκλειδωμα του 3 σε 1 εχω και μεσα στο φακελο του χαρτη.πιο απλα δε γινεται να τα πω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οδηγιες για το ξεκλειδωμα του 3 σε 1 εχω και μεσα στο φακελο του χαρτη.πιο απλα δε γινεται να τα πω.

 

Αριστοτέλη έχει αυτό σχέση με την δική μου περίπτωση ή αναφέρεσαι γενικά?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά δοκίμασα και γω με τον τρόπο που προτείνει ο Άρης στο post 3265, αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία.... :( :(

 

Όλα πήγαν ομαλά όπως περιγράφονται στις οδηγίες, μέχρι τη στιγμή που άρχισα να περνάω χάρτες... Πέρασα τον 3 σε 1 .... δεν ανοίγει η εφαρμογή... Πέρασα μονο τον bluechart... δεν ανοίγει η εφαρμογή... Πέρασα τους κλασσικούς αναβαση και autodrive και... με αυτούς δουλεύει κανονικά.

 

Και πάλι καλά, γιατί μετά από τόσο σκάλισμα και διαγραφές θα μπορούσαν κι αυτοί να μουλαρώσουν... :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ καιρό τις προσπάθειες σας και θέλω να σας ευχαριστήσω για όσα έχετε προσφέρει.

Εχω το Ν95 8GB και με την 4.10.60 όλα ήταν καλά με 4 σε ένα και Ανάβαση 3.43. Εκανα την εγκατάσταση της 4.10.80 με τη γνωστή διαδικασία "αντιγράφω πάνω από την παλιά και ..." και χρησιμοποιώντας τους παλιούς χάρτες 4 σε 1:

"Garmin IMG file containing:Anavasi Greece Map v3.4.3 (no MapID) Autodrive Hellas v1.25 Greek (MapID: 822) Greece Marine from BlueChart Atlantic v9.5 (MapID: 254) Greece RoadMap from City Navigator Europe v9 (MapID: 198) και σε χωριστό φάκελλο τον Anavasi Greece Map v3.50" το σύστημα πήγαινε "σφαίρα" ταχύτατο ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας άμεση εύρεση δρομολογίου και επανακαθορισμός πορείας.

Με τους καινούργιους χάρτες Autodrive Hellas v1.30 Greek και Anavasi Greece Map v3.50 GMAPSUPP και GMAPSUP2 αντίστοιχα τρέχει το πρόγραμμα αλλά παρατηρώ κάποια καθυστέρηση στην μετακίνηση της εικόνας. Περιμένω να κατεβάσω το νέο 3 σε 1 από τον aristotelhs2060 και θα σας ενημερώσω με τα νεότερα

Link to comment
Share on other sites

I give up! Δεν ξέρω τι γίνεται, προσωπικά εμένα ο νέος 3σε1 δε δουλεύει.

Τον δοκίμασα τόσο μόνο του όσο και μαζί με τον City Navigator 2008 NT, αλλά τίποτα. Η εφαρμογή κολλάει. Μόνος του ο City Navigator 2008 NT παίζει μια χαρά, όπως επίσης και οι υπόλοιποι 3 οι ξεχωριστοί, με οποιονδήποτε συνδυασμό κι αν τους βάλω.

 

Έκανα αυτό ακριβώς που λένε οι οδηγίες αλλά τίποτα, ίσως να κάνω κάπου λάθος. Θα ξαναδοκιμάσω κάποια άλλη στιγμή. :confused:

Προς το παρόν μένω με τους 3 ξεχωριστούς. Μου κάνουν μια χαρά άλλωστε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...