Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

des pio pisw ti exw grapsei ;)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από Deblnx Εμφάνιση Μηνύματος

loipon , paratirisi

 

exw 4 xartes oxi 3

diladi exw :

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsupp.img

gmapsup2.img

 

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re pedia einai na pao parisi kai psaxno na bro na balo enan xarti gia to parisi mipos mporei na me help kaneis exo to n95 mporesa doulepsa to gps alla den mporesa na balo tous xartes ti pezei mipos mporei na me help kaneis??? an ksereis kapoios kati mporei na mou pei 8a perimeno mia apantisi apo kanenan pou katexei to 8ema thnaksssssss

a an den einai diskolo na exo mia apantisi sto mail mou GISMO_01@vodafone.gr tahanks

Link to comment
Share on other sites

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

 

Tους εκανα και εγω ετσι δουλευη:) οπως λες αλλα ο bluechart οταν πειγαινω στην θαλασσα μου γραφει καπια στα :confused:κινεζικα και ορισμενα κανονικα:blink:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

des pio pisw ti exw grapsei ;)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από Deblnx Εμφάνιση Μηνύματος

loipon , paratirisi

 

exw 4 xartes oxi 3

diladi exw :

 

gmapbmap.img

gmapprom.img

gmapsupp.img

gmapsup2.img

 

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

 

Aν θέλεις φίλε μου γίνε λίγο πιο σαφής στα εξής...

 

1) Δίπλα σε κάθε όνομα αρχείου img αντιστοίχισε και το χάρτη του και πες μας και τί ακιρβώς ονόματα έχεις δώσει στα unl αρχεία και για ποιούς χάρτες.. Το λέω γιατί αν έχεις το θαλάσσιο χάρτη με ονομασία gmapbmap.img θα πρέπει να έχεις φτιάξει και ένα αρχείο gmapbmap.unl για το ξεκλείδωμά του, σωστά ??

 

2) Και αν έχεις ονομάσει τον base map σε gmapsup2.img αυτός δεν θα πρέπει να έχει κάποιο αντίστοιχο unl αρχείο δίπλα του...

 

3) Και τέλος όταν λες "evrwpaikos olos" εννοείς τον base map που έρχεται με την εφαρμογή ή τον 2008 NT ??

 

Αυτά αν μπορείς ξεκαθάρισέ τα μας..

 

Ευχαριστώ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το Garmin με τα POIS μαζί, όμως κάθε τρεις και λίγο μου έβγαζε ένα ήχο προειδοποίησης και αν κατάλαβα καλά από το κείμενο που αναβόσβηνε επάνω πρέπει να ήταν γιατί πλησίαζα σε κάμερα της τροχαίας. Ερώτηση: Πως απενεργοποιώ τον ήχο αυτό (ότι και αν έκανα δεν έπιασε)? Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιώ και απενεργοποιώ τα POIS κατά βούληση ή θα πρέπει να τα διαγράψω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα το τελευταίο garmin και απο το μενού επιλογές>πληροφορίες μου βγάζει τρία 10ψήφια νουμερα: IMEI, IMSI και card id. Που είναι το UNLOCK ESN; Γιατι τα δοκίμασα και τα τρία με το ****** και όποιο sw.unl αρχείο και να φτιάξω δεν μου αναγνωρίζει το gps.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα το τελευταίο garmin και απο το μενού επιλογές>πληροφορίες μου βγάζει τρία 10ψήφια νουμερα: IMEI, IMSI και card id. Που είναι το UNLOCK ESN; Γιατι τα δοκίμασα και τα τρία με το ****** και όποιο sw.unl αρχείο και να φτιάξω δεν μου αναγνωρίζει το gps.

 

Από τη πρώτη σελίδα:

"ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας"

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει τους τρεις αριθμούς που εγραψα πριν. Πουθενά για UNLOCK ESN.. HEEEEELP!

 

Στο έγραψα και παραπάνω:

Το unlock key είναι το CARD ID που σου γράφει

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το Garmin με τα POIS μαζί, όμως κάθε τρεις και λίγο μου έβγαζε ένα ήχο προειδοποίησης και αν κατάλαβα καλά από το κείμενο που αναβόσβηνε επάνω πρέπει να ήταν γιατί πλησίαζα σε κάμερα της τροχαίας. Ερώτηση: Πως απενεργοποιώ τον ήχο αυτό (ότι και αν έκανα δεν έπιασε)? Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιώ και απενεργοποιώ τα POIS κατά βούληση ή θα πρέπει να τα διαγράψω?

 

με το POI editor που θα κατεβάσεις από το site της Garmin θα βάλεις τα POIs σου με χειροκίνητη λειτουργεία και από κει απενεργοποιείται

 

 

Να ρωτήσω και γω κάτι με τη σειρά μου, μήπως τελικά να διατήσουμε τον 1.25 αντί του 1.30?

έχω το nokia 6120 classic με δέκτη BT nokia LD-3W και ενώ με τον 1.25 με δείχνει κανονικά εντός δρόμου, με τον 1.30 με δείχνει λίγο πιο δεξιά (μερικές φορές πολύ δεξιά) ή αριστερά, γενικά εκτός δρόμου ή στο αντίθετο ρεύμα από αυτό που κινούμαι, δεν έχω ρυθμίσει κάτι καλά ή φταίει ο χάρτης?

Link to comment
Share on other sites

Στο έγραψα και παραπάνω:

Το unlock key είναι το CARD ID που σου γράφει

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν μου αναγνωρίζει το gps.. Τι κανω λάθος;:( Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν μου αναγνωρίζει το gps.. Τι κανω λάθος;:( Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

όταν λες το gps τι εννοείς? το πρόγραμμα ή την κεραία? αν έχεις εξωτερική κεραία πρέπει να του ορίσεις να την δει γιατί έχει σαν πάγια εντολή να βλέπει την εσωτερική

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης. μετα απο format καταφερα τελικα να εγκαταστισω την εκδοση 10.80. ο χαρτης Autodrive λειτουργει μια χαρα. τα προβληματα αρχιζουν μολις εγκαθιστώ τον χαρτη της Αναβασης! μου βγαζει μονο την αρχικη εικόνα του προγραμματος και μετα κλείνει! οταν αφαιρω το χαρτη λειτουργει παλι μια χαρα. καμμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν μου αναγνωρίζει το gps.. Τι κανω λάθος;:( Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Κανε προσεκτικα παλι τα βηματα απο την αρχη ...

 

 

Λοιπον, το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης. μετα απο format καταφερα τελικα να εγκαταστισω την εκδοση 10.80. ο χαρτης Autodrive λειτουργει μια χαρα. τα προβληματα αρχιζουν μολις εγκαθιστώ τον χαρτη της Αναβασης! μου βγαζει μονο την αρχικη εικόνα του προγραμματος και μετα κλείνει! οταν αφαιρω το χαρτη λειτουργει παλι μια χαρα. καμμια ιδεα??

 

 

Διαβασε λιγο τα προηγουμενα ,μην λεμε τα ιδια καθε φορα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κανε προσεκτικα παλι τα βηματα απο την αρχη ...

 

 

 

 

 

Διαβασε λιγο τα προηγουμενα ,μην λεμε τα ιδια καθε φορα..

 

Απαπητε moderator, προφανως και κοιταξα.

Περασα τον χαρτη Αναβασης αφου ειχα συνδεθει μια φορα με το GPS του Ν95. Καμμια αλλη ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν μου αναγνωρίζει το gps.. Τι κανω λάθος;:( Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Η λύση σου είναι η εξής:Δεν δέχεται τον κωδικό για το εσωτερικό GPS γιατί απλούστατα δεν βλέπει το εσωτερικό GPS αλλά ψάχνει το εξωτερικό bluetooth GPS.(Αν παρατηρήσεις,πάνω αριστερά σου δείχνει το σηματάκι bluetooth).

Τι πρέπει να κάνεις:πήγαινε ρυθμίσεις-σύστημα-απομακρυσμένο GPS(νομίζω αυτό είναι το path) και άλλαξε την προεπιλογή από εξωτερικό bluetooth σε εσωτερικό (είναι η δεύτερη επιλογή).Κλείσε το πρόγραμμα και ξαναμπές.Μόλις λύθηκε το πρόβλημά σου :D

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Απαπητε moderator, προφανως και κοιταξα.

Περασα τον χαρτη Αναβασης αφου ειχα συνδεθει μια φορα με το GPS του Ν95. Καμμια αλλη ιδεα??

 

Εχεις περασει και τον bluechart?

Εαν ναι ,βγαλτον και δοκιμασε παλι με autodrive, τον βασικο και τον αναβασης ,

κανοντας το κολπακι που ειπωθηκε παλιοτερα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

χαρτες θαλασσων που μπορω να βρω?εχω το προγραμμα της GARMIN.υπαρχει καποιος χαρτης για αυτο το προγραμμα ή πρεπει να κατεβασω αλλο προγραμμα? εχω symbian s60 v3.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!ηθελα να ρωτησω αν το garmin xt ,το destinator και αλλα κορυφαια προγραμματα μπορουν να δουλεψουν στο n82-πραγματι σου δινουν τη δυνατοττηα να γνωριζεις για καφετεριες,hot spots,μνημεια,κυκλοφοριακο κτλ και μαλιστα και με φωνητικες οδηγιες στα ελληνικα?και αν ναι μπορει καποιος να τα κατεβασει τσαμπα απο το internet σαπσμενα απο sites του τυπου warezakias.tk?ευχαριστω και περιμενω απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει και τον bluechart?

Εαν ναι ,βγαλτον και δοκιμασε παλι με autodrive, τον βασικο και τον αναβασης ,

κανοντας το κολπακι που ειπωθηκε παλιοτερα.

 

oxi, δεν εχω τον bluechart. εχω μο ο τον βασικο, της αναβασης και τον autodrive. το εχς δοκιμασει παρα πολλες φορεσ, δεν μπορω να βρω τι φταει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα format στο Ε90 και στην καρτα του , οποτε σε clean install περασα το GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX τον Αnavasi 3.50 , HellasDrive 1.30 (gr) και τον Bluechart 9.5 , ολα δουλεβουν ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Εκανα format στο Ε90 και στην καρτα του , οποτε σε clean install περασα το GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX τον Αnavasi 3.50 , HellasDrive 1.30 (gr) και τον Bluechart 9.5 , ολα δουλεβουν ρολοι

 

και σε ακρίβεια ο 1.30 είναι σωστός??? τον δούλεψες στον δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

και σε ακρίβεια ο 1.30 είναι σωστός??? τον δούλεψες στον δρόμο?

 

Δεν βγηκα ακομα στον δρομο το απογευμα θα σας πω , παντως το Garmin δεν κολλαει για να ανοιξει

Link to comment
Share on other sites

και σε ακρίβεια ο 1.30 είναι σωστός??? τον δούλεψες στον δρόμο?

 

Τον δοκίμασα τώρα 2-3 μέρες και παρατηρώ οτι όταν οδηγώ με δείχνει λίγα μέτρα πιο πίσω απ' οτι είμαι

Επίσης παρατήρησα οτι παρόλο που στον 1,25 είχα βάλει στο σωστό σημείο το σπίτι μου σαν εικονίδιο, τώρα το δείχνει λίγο πιο κάτω

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

opou einai o evrwpaikos olos , anavasis , auto drive kai bluechart

ton bluechart ton exw gmapbmap diladi ksegelw to garmin na to vlepei san to basic map tou

me ola epilegmena sto mapsource o naftikos den pezei , fenete 3ekathara pos kapios alos ton kalipti apo panw . gia na peksi sosta o naftikos prepei oloi oi alloi na ine off apo to mapsource

 

Tους εκανα και εγω ετσι δουλευη:) οπως λες αλλα ο bluechart οταν πειγαινω στην θαλασσα μου γραφει καπια στα :confused:κινεζικα και ορισμενα κανονικα:blink:

 

το ιδιο προβλημα στο ναυτικο χαρτη εχω και εγω με τις γραμματοσειρες

Μαλιστα μερικες φορες με "πετάει" εκτος προγραμματος.

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...